Vilniaus futbolo 2017-ieji: titulai, rekordai ir istoriniai įvarčiai Visos

VRFS ir SFL apžvelgia svarbiausius ir įdomiausius įvykius, nutikusius Vilniaus regiono futbolo pasaulyje per 2017 metus.

7x7. Žiemą mūsų komandos leidžia „Sportimoje“, tad ir pirmieji metų įvykiai vyko čia. A diviziono čempionai tapo FK78 futbolininkai, tarp kurių buvo ir labai gausus būrys garsių žaidėjų. Rezultatyviausiais nugalėtojų žaidėjais tapo puikiai visiems žinomi Gediminas Vičius (14 įvarčių) ir Rolandas Džiaukštas (13).

Kitų divizionų laimėtojais tapo „Navigatoriai“ (B), „Medžiai“ (C), „Futbolo broliai-RAILANA“ (D) ir „Western Union“ (E).

VDA dominavimas. Salės futbole 2017-ųjų pradžioje visus varžovus sėkmingai nuo savo kelio šlavė VDA komanda. „Select“ I divizione VDA komanda surinko 49 taškus ir už nugaros paliko „VGTU-Inžineriją“ (46) bei įnirtingoje kovoje trečiąją vietą išplėšusią „Gelsaugą“ (28). Taurės turnyre čempionai taip pat surengė įspūdingą žygį, kurį vainikavo pergalė finale 4:1 prieš „LEU Šviesą“.

„Select“ II diviziono čempionais tapo „VGTU-Vilkai“ (48), finiše vos 1 tašku aplenkę „Širvintas“ (47).

Įmonių lyga. Pavasarį titulus išsidalino verslo kompanijų čempionato dalyviai. Čia geriausiai sekėsi IKEA futbolininkams, per 14 turų surinkusiems 32 taškus. Antri liko „Tele2“ futbolininkai, treti - „Danske Bank“.

Pirmasis įvartis. Merginos, žaidžiančios SFL komandose, nėra naujiena, tačiau tik 2017-aisiais dailiosios lyties atstovėms pavyko pralaužti ledus ir į savo sąskaitą įsirašyti įvartį. Istorinio įvarčio autore tapo „Presso“ puolėja Agnė Žiūkaitė, rugpjūčio 20-ąją taikliu smūgiu prisidėjusi prie savo komandos pergalės prieš „Arpą“.

Šeimos derinys. Į istoriją pateko ir kitas žurnalistų komandos pasiekimas, kurio autoriumi tapo „15min“ redaktorius Raimondas Celencevičius ir jo sūnus Justinas. Po 44 metų tėčio perdavimo 18 metis sūnus birželio 14-ąją įmušė įvartį į „Viesulo-2“ vartus.

Pirmasis titulas. Didžiajame futbole pirmą kartą stipriausios Vilniaus regiono mėgėjų pasaulio komandos titulą iškovojo „Ozas“. III lygos finiše 14 metų gyvuojanti oranžinių komanda surinko 47 taškus ir aplenkė Ukmergės „Spartaką“ (44) bei Naujosios Vilnios „Granitą“ (42).

Kitų divizionų čempionais tapo „Elektrėnų Versmė“ (A), VJFK „Trakai“ (B), „Pagiriai“ (C) ir „Pressas“ (D).

Finišas. Keletas komandų, pradėję 2017-ųjų sezoną ne taip, kaip norėtųsi, jį užbaigė tikrai įspūdingai. D diviziono čempionu paskutinę turnyro dieną tapęs „Pressas“ nuo birželio 23-iosios iškovojo 9 pergales ir tik kartą sužaidė lygiosiomis.

C divizione „Pagiriams“ tapti nugalėtojais padėjo nuo birželio 3 dienos iškovojos 12 pergalių per 13 rungtynių, o A divizione rudens rate AFK iškovotos 10 pergalių iš 11 galimų leido komadai atlikti šuolį iš 11 vietos į 3-ąją.

Aistruoliai. Tradiciškai, iš kitų VRFS ir SFL komandų išsiskyrė „Vova“, burianti bendruomenę, kuri aktyviai lankos komandosi rungtynėse ir kartais sukuria palaikymą, kokios galėtų pavydėti ir kai kurie A lygos klubai.

Snaiperiai. Šių metų VRFS ir SFL čempionatuose, kaip niekada iki šiol, vyko nenuspėjamos kovos, todėl ir puolėjams rasti kelią prie varžovų vartų sekėsi bene sunkiausiai. Rezultatyviausiu sezono žaidėju tapo Kaišiadorių „Divendos“ puolėjas Aivaras Klinkevičius, įmušęs 24 įvarčius. Kituose divizionuose „auksinių batelių“ nusipelnė Modestas Bajoriūnas („Navigatoriai) ir Tomas Bilieckas, III lygoje įmušę po 19 įvarčių, Juozas Pečiukaitis („Tėvynės Sąjunga“) ir Viačeslavas Rodevičius („Valčiūnai“), B divizione pasižymėję po 16 kartų, Marius Daukša (Rūdiškių „Vėtra“) ir Vladyslavas Podberezskis („Pagiriai“), C divizione atlikę po 22 rezultatyvius smūgius, bei Irmantas Kaprašovas (PILK), D divizione taip pat pasižymėjęs 22 kartus.

Šeši. A. Kilinkevičiui priklauso ir rezultatyvumo per vienerias rungtynes rekordas. „Divendos“  snaiperis sugebėjo net dukart per vieną mačą įmušti po 6 įvarčius!

Arčiausiai šio pasiekimo kitose komandose buvo tik vienas žaidėjas Laurynas Slavinskas iš „Euforijos“ šį sezoną sugebėjo atsižymėti 5 įvarčiais į „Viesulo-2“ vartus.

Įvarčių lietus. Mėgėjų futbolo pasaulyje dideli rezultatai nėra retas reiškinys, o 2017-ųjų rekordas buvo pasiektas spalio 28-ąją per rungtynes tarp „Elektrėnų Versmės“ ir Šalčininkėlių „Visinčios“. Komandos kartu įmušė net 16 įvarčių, o rungtynes rezultatu 12:4 laimėjo elektrėniškiai.

Drausmė. Tarp žaidėjų, dažniausiai sulaukusių teisėjų dėmesio, šį sezoną išsiskyrė Arnoldas Gerasimovas iš „Rotalio“, sugebėjęs užsidirbti 8 geltonos ir 2 raudonas korteles. Antrąją vietą šioje kategorijoje užėmė Ruslanas Klimentjevas iš „Pietų IV“, kuris buvo įspėtas 5 kartus ir pašalintas triskart.

Taurė. Vilniaus taurės turnyrą 3 kartą klubo istorijoje iškovojo „Aktas“, lapkričio 3 dieną finale 2:0 nugalėjęs Kalvelių „Ave.Ko.“. Taurės turnyre neretai žemesnių lygų komandos įveikia aukštesnių atstovus, o šiemet didžiausios staigmenos autoriais tapo C lygos „Vovos“ futbolininkai, 1/16 finalo sugebėję įveikti vieną stipriausių III lygos komandų „Granitą“ 4:0.

Senjorai. VRFS šiemet pirmą kartą surengė Aukštaitijos senjorų čempionatą, kuriame dalyvavo 7 komandos. Turnyro nugalėtjais tapo „Prelegentai“, aplenkę Alytaus „Dainavos senjorus“ ir Jonavos „Klevą“. Vėliau „Prelegentai“ dalyvavo Lietuvos senjorų čempionato atkrintamosiose varžybose ir tapo jų nugalėtojais.

Tuo metu Vilniaus 45 metų ir vyresnių futbolininkų čempionate aukso medaliais pasipuošė „Delintra“, aplenkusi „Dangų centrą“ ir „Nerealą“. 35 metų ir vyresnių žaidėjų turnyre jam įpusėjus pirmauja ta pati „Delintra“, o Edgaro Jankausko (14 įvarčių) vedami „Prelegentai“ turi tenkintis antrąja vieta. Tiesa, „Delintroje“ įvarčius taip pat muša ne eiliniai piliečiai: 11 kartų pasižymėjo Gražvydas Mikulėnas, 8 – Ramūnas Stonkus.

Iniciatyva. AFK šiemet įspūdingai pasižymėjo ir už aikštės ribų. Klubas surengė paramos aukcioną, kurio metu visi norintys galėjo įsigyti žinomų futbolininkų daiktų, o visos surinktos lėšos bus skirtos „Vilnius Social Club“. Lietuvos sporto žurnalistų federacija, rinkdama metų sporto iniciatyvą, AFK skyrė antrąją vietą. Projekto metu surinkta per 5 tūkst. eurų.