Vasara Akto žaidėjų mintyse ir Medžiai kaip Panamos rinktinė Visos

 

VRFS III lygoje tuoj pat baigsis pirmasis ratas, iki vasaros atostogų komandoms beliko sužaisti vos kelias rungtynes.

Ilgą laiką lygoje vyko atkaklios lenktynės tarp Navigatorių ir Akto komandų. Tačiau baigiantis pirmam ratui Aktas prigeso, o į antrąją poziciją išsiveržė Ozas.

 

Kaišiadorių Baltai - Elektrėnų Versmė 3:1 (2:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas - A. Dapkus.
9' Egidijus Brazinskas 1:0
18' Aivaras Klinkevičius 2:0
48' Benas Buzevičius 2:1
90' Egidijus Brazinskas 3:1

10-asis turas startavo Žiežmarių aikštyne savotišku derbiu tarp Kaišiadorių ir Elektrėnų futbolo komandų.

"Krizė tęsiasi toliau", - konstatavo Versmės atstovai. Istoriniam LFF taurės aštuntfinalio mūšiui besirengianti komanda niekaip negali laimėti VRFS pirmenybėse.

Versmė rungtynes faktiškai pralaimėjo jų pradžioje po apmaudžių klaidų gynyboje. Iš pradžių klaida gynyboje lėmė 11 m baudinį, kurį varžovai realizavo užtikrintai. Nesužaidus ir 20 minučių, rezultatas tapo 2:0. Tuomet Baltų žaidėjas pasižymėjo po nominalių svečių vartininko klaidos.

Tokioje aikštėje vyravo spirk ir bėk futbolas o taip bespardant Versmė antro kėlinio pradžioje sušvelnino skirtumą Benui Buzevičiui įmušus po kampinio.

Elektrėniškių spaudimas po to tik didėjo, tačiau jie neteko įvarčio autoriaus B. Buzevičiaus, kuris per 20 minučių atkarpą spėjo užsidirbti dvi geltonas korteles.

Mažumoje Versmės žaidėjai ėjo va bank. Visgi bene paskutinės Baltų atakos metu Egidijus Brazinskas po kampinio pelnė antrą įvartį ir įtvirtino saviškių pranašumą 3:1.

Versmės komandai tai buvo jau 4-asis pralaimėjimas per 5-ias rungtynes. Yra dėl ko nerimauti prieš LFF taurės kovą su Alytaus Dainava, kuri sekmadienį numatyta būtent Elektrėnuose.

 

Salininkai - Granitas 1:1 (1:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
7' Pavelas Šarynskis 1:0
80' Albert Bogdan 1:1

Naujojoje Vilnioje šeimininkų teisėmis žaidę Salininkų futbolininkai iškovojo dar vieną svarbų psichologiškai ir turnyrine prasme tašką.

O Granito stovykloje nieko naujo - jau kelios savaitės jie III lygoje net žaisdami savo aikštėje nesugeba pelnyti daugiau nei 1 įvarčio.

Ir šį kartą mače su absoliučiu lygos autsaideriu jiems viskas prasidėjo košmariškai. Rezultatyviausias Salininkų žaidėjas Pavelas Šarynskis jau 7 min. išvedė saviškius į priekį.

Neabejotinai granitiečiai vėliau perėmė iniciatyvą ir sukūrė daugiau progų, tačiau tą vakarą savo vartus labai patikimai gynė Salininkų vartų sargas Piotras Truselevič, draugų vadinamas tiesiog Petručio.

50 min. Petručio atrėmė varžovo Arturo Dubinovičiaus smūgiuotą 11 m baudinį.

Po ilgų bandymų Granitui pavyko išlyginti rezultatą 80 min, o tą padarė Albertas Bogdan. Besibaigiant mačui, Petručio blykstelėjo eilinį kartą, atrėmęs dar vieną Granito pavojingą smūgį, galėjusį tapti pergalingu.

Salininkų treneris Pranas Janušauskas tradiciškai akcentavo gynybą: "Žaidėjai žiūri pasaulio čempionato rungtynes ir mato, kaip ginasi geros komandos. Pozicinis puolimas mūsų komandoje dar gerokai buksuoja, trūksta greitesnio žaidimo atakoje ir staigesnių perdavimų. Bet po truputį judame į priekį."

Kitu teigiamu aspektu Salininkų komandai galima pavadinti faktą, kad jiems pagaliau pavyko pelnyti įvartį po penkerių "sausų" rungtynių.

"Nors buvome užspausti ir buvo sunku net kontratakuoti, laimėti vis tik galėjome. Iki to pritrūko 10 minučių. Labai laukiame vasaros pertraukos, nes turime daug traumuotų žaidėjų", - atviravo Pranas.

 

Ozas - FKK Spartakas 3:1 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
41' Mindaugas Morkūnas 0:1
48' Karolis Gečas 1:1
49' Karolis Gečas 2:1
85' Deivydas Venckus 3:1

Praėjusią savaitę prognozavau, kad FKK Spartako ir Ozo susirėmimas bus itin įdomus ir intriguojantis. Šių komandų mačai visada tokie būna.

O įdomiausia tai, kad III lygoje Ozas įveikti FKK Spartako negalėjo jau trejus metus iš eilės ir penkiuose tarpusavio mačuose.

10 ture pagaliau juodą seriją pavyko nutraukti, nors viskas galėjo pasibaigti ir kitaip.

Po apylygio pirmo kėlinio Ukmergės žaidėjai į pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami, kai po "standarto" įvartį pelnė Mindaugas Morkūnas.

"Pirmame kėlinyje mes tiesiog nežaidėme. O prasileidome po standarto nesąmoningą įvartį. Paprastai tokių nepraleidžiame", - atvirai aiškino Ozo vadovas Domantas Savičius.

Antrą kėlinį oranžiniai pradėjo galingai, o FKK Spartako gynėjai - krapštydami nosis. Kėlinio pradžia priklausė Karoliui Gečui. Jis vieną po kito pelnė du įvarčius, persverdamas rezultatą.

"Tokia komanda kaip Ozas retai dovanoja už padarytas klaidas ginantis", - varžovus gyrė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Persvėrę rezultatą, praėjusių metų čempionai savoje aikštėje kontroliavo situaciją. Besibaigiant rungtynėms, šeimininkų pranašumą įtvirtino Deivydas Venckus. Ozo senbuvis jau buvo primiršęs įvarčių III lygoje skonį, nes po tikslaus smūgio 1 ture, daugiau nebuvo pasižymėjęs iki Joninių sekmadienio.

"Antro kėlinio pradžioje gerai paspaudę varžovus atlikome pagrindinį rungtynių darbą. Manau, jų baigtis pagal progas ir žaidimo tėkmę yra logiška ir dėsninga", - konstatavo D. Savičius.

Su juo nesiginčijo ir I. Krasinas: "Šį kartą jie buvo geresni. Bet per daug neliūdime ir judame pirmyn."

 

Navigatoriai - FK Medžiai 6:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
12' Justinas Baltrimavičius 0:1
42' Karolis Strolys 1:1
49' Modestas Bajoriūnas 2:1
56' Ernest Bublevič 3:1
58' Modestas Bajoriūnas 4:1
66' Gražvydas Mikulėnas 5:1
70' Karolis Strolys 6:1
84' Justinas Baltrimavičius 6:2

Vienos komandos vasaros atostogų laukia dėl užklupusių traumų ir kitokių susižeidimų. Kitos - dėl elementaraus poilsio troškimo ir noro paatostogauti. O Navigatorių stovykloje tas laukimas turbūt mažiausias. Šioje komandoje kol kas viskas kaip per sviestą.

Iškovota jau šeštoji pergalė iš eilės, o per pastarąsias penkerias rungtynes į varžovų vartus vidutiniškai siunčiama 4,2 kamuolio.

Apie nuotaikas po tokio griausmingo pralaimėjimo Medžių stovykloje papasakoti sunku. Susisiekti su jų vadovu ir treneriu nepavyksta jau gerą mėnesį net po teigiamai pasibaigiančių rungtynių. Silenzio Stampa, kaip Italijoje sakoma.

Tuo metu klubo paskyra feisbuke reagavo taip: "Varžovai yra kito kalibro komanda, o mes tik truputį geresni už Panamą".

Nesutikčiau. Panama savo garbės įvartį pelnė, kai Harry Kane'o kompanija buvo priekyje 6:0. O šiame mače Medžiai pirmieji pasižymėjo ir pakūrė intrigą.

Visgi tada Navigatoriai pasakė "palaikykit alų" ir į varžovų vartus paleido šešias įvarčių salves, galutinai sudėliodami visus taškus ant i ir ė.

"Eskperimentavome", - sulaukęs klausimo apie mįslingą rungtynių pradžią, nusijuokė Navigų kapitonas Kęstutis Maželis. Jis svarstė, kad tokią stambią pergalę nulėmė kelios svarios priežastys. Tokios, kaip kovingumas ir koncentracija visas 90 minučių, bei gerokai ilgesnis nei varžovų atsarginis suolas. Ant jo susispraudė tiek pat žaidėjų, kiek ir buvo aikštėje ir dar pora papildomų vyrų.

"Vykdėme aktyvią rotaciją. Visi keitimai buvo lygiaverčiai, visi žaidėjai norėjo laimėti. Laimėjus taip, nuotaikos kolektyve labai geros", - neslėpė Kęstutis.

 

TEC- AFK 0:1 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
20' Augustas Trinkūnas 0:1

Alternatyvus klubas buvo patyręs du pralaimėjimus paeiliui su 4 praleistais įvarčiais, o šį antradienį pasiekė pergalę su išlaikytais sausais vartais.

"Šį kartą džiugina tai, kad rungtynes pradėjome su gera energija, taip pat nepraleidome įvarčio ir iškovojome tris taškus. Reiktų taip ratą ir pabaigti, - pažymėjo AFK vadovas Edvardas Čyvas. - Pergalė prieš TEC galėjo būti netgi lengvesnė, jei būtų pavykę realizuoti sukurtas progas. Tad teko kankintis iki rungtynių pabaigos."

"AFK buvo geresni ir nusipelnė pergalės. Galėjo mums įmušti 2-3 įvarčius, bet jiems trūko sėkmės", - teigė TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Jis taip pat pripažino, kad po vienų kitų sėkmingesnių rungtynių šį sykį TEC'ams liaudiškai tariant, nuleido padangas: "Pradėjome rungtynes užmigę, užsisvajoję. Gal futbolo pasaulio čempionatas taip visus veikia neigiamai.. Po tokios nesėkmingos pradžios norėjome žaidime atlikti korekcijas, bet nespėjome ir praleidome įvartį."

Tik pusę valandos praslampinėję po Fanų aikštę, TEC'ai pradėjo kažką kurti ir stengtis aikštėje. Pirmame nieko nesukūrė, o antrame jau ėmė lošti atviromis kortomis, nuolat eiti į priekį. Visgi daug kažko nenuveikė - kartą įmušė iš nuošalės, dar porą sykių pritrūko tikslumo, dėl tokios pačios priežastis puolime taip pat nesisekė aštrinti žaidimo.

"Tuo metu AFK kontratakavo žaibiškai ir galėjo mus dar ne kartą nubausti. Pelnyta jų pergalė", - neslėpė D. Stakauskas.

 

VGTU-Vilkai - Aktas 5:3 (2:2)
Fanų stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
12' Erikas Milašauskas (iš 11 m) 1:0
18' Paulius Sakalis (iš 11 m) 1:1
22' Vydmantas Kuzmickas 2:1
33' Marius Ambotas 2:2
48' Vydmantas Kuzmickas 3:2
66' Tadas Šilkauskas 4:2
71' Tadas Šilkauskas 5:2
84' Paulius Sakalis 5:3

10-asis turas trečiadienio vakarą finišavo netikėtumu. Prieš tai dvi sausas rungtynes puolime sužaidę VGTU-Vilkai suraitė net penkis įvarčius komandai, kurios gynyba lygoje buvo tarp trijų geriausių.

Akto treneris Nerijus Jakučionis nurodė visą virtinę tokio fiasko priežasčių: "Buvome lyg kokie vokiečiai. Nei energijos, nei kovingumo. Antrame kėlinyje bandėme prabusti, bet to neužteko. Trūko Andžejaus Romeiko, jis įneša daugiau stabilumo, tuomet ir kamuolį geriau palaikome. O dabar buvo visiškas bardakas aikštėje."

Iš pradžių Vilkai du kartus išsiverždavo į priekį, bet Geniai abu sykius lygindavo rezultatą. VGTU komandai apčiuopiamą pranašumą įgyti pavyko tik antro kėlinio viduryje, kai jie atitrūko trimis įvarčiais.

Ir vis tik Aktas dar turėjo nedidelę galimybę sugrįžti į rungtynes. Rezultatą iki 5:3 sušvelninęs Paulius Sakalis priešpaskutinę minutę stojo prie 11 m žymos, bet baudinio nerealizavo.

Sėkmės atveju, rezultatas galėjo tapti 5:4 ir paskutinės pora minučių Fanų stadione galėjo būti audringos.

Nors pelnyti 5 įvarčiai, o varžovai aikštėje vaikėsi šešėlius, VGTU vadovas Haroldas Kerušauskas teigė, kad pergalė jokiu būdu nelengva. Prie to prisidėjo ir keitimų stoka.

Svarbiu pergalės faktoriumi VGTU-Vilkams tapo iš kelionių sugrįžusio puolėjo Tado Šilkausko prisijungimas. Be jo komandai priekyje vis trūko potencialo, o šį kartą Tadas pats pelnė du įvarčius.

"Aktas visiškai nesugaudė mūsų puolėjo. O reziumuojant reikia pasakyti, kad buvome motyvuoti ir žinojome, kad varžovai parankūs mums laimėti. Tą ir įrodėme", - aiškino H. Kerušauskas.

Po antro iš eilės pralaimėjimo Akto geniai smuko į trečiąją poziciją, o Vilkai dabar nuo jų atsilieka tik 2 taškais.

"Vasara mūsų galvose prasidėjo anksčiau, nei baigėsi pirmas ratas", - sakė Akto treneris. Visai kaip titulinėje nuotraukoje.

 

Vienuoliktas turas (liepos 1-5 d.)

Paskutinis pavasario rato turas startavo netikėta Salininkų komandos pergale Ukmergėje. O 11 ture lyderių trio laukia rimti išbandymai.

Tobulai paskutiniu metu rungtyniaujantys Navigatoriai trečiadienį turės atlaikyti VGTU-Vilkų jaunatvišką spaudimą. Puikaus pavasario rato užbaigimui praverstų eilinė pergalė, tuomet ir atostogos būtų dar linksmesnės. Abi komandos 10 ture prapliupo įvarčiais, bet šį kartą tikėtis rezultatų 5:3 ar 6:2 būtų per daug naivu.

Laimėti privalo ir Ozas, jei rudens rate dar nori paspausti Navigatorius ir pakovoti dėl antro iš eilės titulo. Oranžiniai važiuos pas krizės krečiamą Elektrėnų komandą, tačiau darbo dienos išvykos faktorius verčia nerimauti dėl galimų susirinkimo problemų.

"Laimėti reikia" galioja ir Akto komandai, kuri kausis prieš Granitą. Šio mačo intrigos - ar Aktas ratą baigs trimis pralaimėjimais, ar išsikapstys prieš atostogas; taip pat ar Granitas pagaliau puolime nuveiks kažką daugiau nei 1 įvartis?

AFK - Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 14.00. Senvagės stadionas. 41/32/27 (2:0).

Aktas - Granitas. Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 32/36/32 (1:1).

FK Medžiai - TEC. Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas. 40/33/27 (3:2).

VGTU-Vilkai - Navigatoriai. Trečiadienis, 18.00. Senvagės stadionas. 31/33/36 (1:2).

Elektrėnų Versmė - Ozas. Ketvirtadienis, 19.30. Elektrėnų SM. 26/33/41 (1:3).