VRFS III lyga: antro rato pradžia žada FKK Spartako renesansą Visos

Gedimino Galvydžio nuotrauka

Vasaros pertraukos, rodos, kaip nebūta. Pusantro mėnesio atostogos III lygoje pralėkė tradiciškai greitai ir praeitą savaitgalį komandos rinkosi į 12 turo rungtynes.

Po jų ir pasimatė, kas atostogas skyrė atostogoms, o kas galvojo ir apie rudens rato reikalus III lygoje.

Vienos 12 turo rungtynės tarp Elektrėnų Versmės ir Salininkų komandų bus sužaistos rugsėjo 5 dieną.

FK Medžiai - Baltai 5:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
32' Aivaras Grabliauskas 1:0
66' Viktor Kozlov 2:0
68' Justinas Baltrimavičius 3:0
73' Igor Kozlov 4:0
74' Viktor Kuraksa 5:0

Antrasis III lygos ratas prasidėjo štai tokiu ne visai lauktu rezultatu. Aišku, Medžių pergalė nestebina. Labiau stebina rezultatas, kokiu ji pasiekta.

"Iš tiesų, tai vasarą mes ilsėjomės nuo futbolo. Tik rugpjūčio pradžioje susirinkome į trejas draugiškas rungtynes. Štai ir viskas. Užtat pasipildėme dviem aukšto lygio naujokais", - paaiškino Medžių vadovas Paulius Glosas.

Iš video santraukos matome, kad žaliai baltiems verstis per galvą nereikėjo, o įvarčius jie mušė po žioplų ir sunkiai paaiškinamų varžovų gynėjų klaidų.

Košmaras Baltus ištiko antro kėlinio viduryje, kai jie per 9 minučių atkarpą įsigudrino praleisti keturis įvarčius.

"Tą dieną buvome stipresni. Kamuolys tarp grandžių neblogai "vaikščiojo", sukūrėme nemažai progų, daug įmušėme, o ir patys nepraleidome", - pozityviai rungtynes įvertino P. Glosas.

Pasak jo, Medžiai antrame rate dar pavarys: "Beveik visi išsigydė traumas, dabar komandoje didesnė konkurencija, tad dauguma aikštėje dabar stengiasi labiau."

FKK Spartakas - Aktas 3:1 (2:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - K. Bartuškevičius.
10' Igoris Krasinas 1:0
44' Žydrūnas Keblas 2:0
82' Mindaugas Ambotas 2:1
84' Karolis Džiovalas 3:1

Komandų pasiekimai pavasario rate ne visuomet būna esminis dalykas, kadangi rudenį vėl iš naujo tenka gaudyti "momentumą".

O Aktas rudens ratą pradėjo taip, kaip paprastai ankstesniais metais atrodydavo sezono pradžioje.

"Kaip tingokai pasitikome vasarą pirmo rato pabaigoje, taip tingokai ją ir tęsiame antro pradžioje", - tarstelėjo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

O FKK Spartakas tik to ir telaukė. Noras pasiekti revanšą už pavasario pralaimėjimą 0:4 buvo didžiulis nepaisant to, kad pertraukos metu komandos nariai su kamuoliu taip pat draugavo ne ypač dažnai.

Bet šį kartą į namų rungtynes jie surinko labai solidžią sudėtį ir turėjo užtektinai keitimų.

"Žinome, ką sugeba Akto komanda. Todėl pagrindinė užduotis buvo neleisti jiems lengvai žaisti mūsų aikštės pusėje ir atidžiai prižiūrėti Andžejų Romeiko", - nurodė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Jis pats jau 10 min. išvedė savo komandą į priekį, kėlinio pabaigoje rezultatą padvigubino Žydrūnas Keblas. Mačo pabaigoje Geniai dar spėjo sušvelninti skirtumą, bet tuojau Karolis Džiovalas intrigą panaikino - 3:1.

"Abi komandos turėjo progų, bet pavojingesnių daugiau sukūrėme mes, tik ne visas išnaudojome, - teigė Igoris. - Išlaikėme tokią pačią sudėtį, be naujokų. Kovosime toliau. Matome, kad gerai susirinkę ir su dideliu noru bei kovingumu galime sužaisti geras rungtynes."

O Aktas per likusią sezono dalį tikriausiai kovos tik dėl 3 vietos. Tiksliau - sieks ją apginti nuo eilės konkurentų. Tik pirma reikia susirinkti patiems.

"Vis dar pilnai nesusikomplektuojame, dalis žaidėjų kažkur kažką veikia su savo reikalais", - sakė N. Jakučionis.

Granitas - VGTU-Vilkai 3:0 (0:0)
Naujoji Vilnia. Teisėjas - J. Paškovskis.
53' Sergej Makrov 1:0
66' Jevgenijus Rybakovas 2:0
86' Andžej Falčik 3:0

Naujosios Vilnios Granitas sužaidė kol kas geriausias sezono rungtynes. Pirmą kartą šiemet įmušti 3 įvarčiai. Tiek jie buvo pelnę per paskutines penkerias III lygos rungtynes kartu sudėjus.

Natūralu, kad ekipos lyderių įvarčiai lėmė užtikrintą ir solidžią pergalę prieš Vilkus, kuriems anksčiau buvo pralaimėta 1:3.

"Rezultatas dėsningas. Granitas atrodė tikrai stipriai, palyginus su pirmu mūsų susitikimu. Ir šansų kitokiam rezultatui pasiekti turėjome mažai", - oponentų pranašumą pripažino VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

Vilkai 12 ture susirinko po ilgos pertraukos kartu nežaidę, nes pertrauką skyrė tikroms atostogoms. Ne tik nesitreniravo kartu, bet ir draugiškų nerengė.

"Taip pat trūko ir pagrindinių komandos narių. Kai kurie jų gydosi traumas, kai kurie dar ilsisi, tad žaidėme eksperimentine sudėtimi, - atskleidė Haroldas. - Rudenį mums reikės laiko įsivažiuoti ir susižaisti. Bet tikimės kokybiško futbolo, kurį kartais rodėme pirmame rate."

AFK - Ozas 1:2 (0:0)
LFF stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
4' Deivydas Venckus 0:1
23' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 0:2
62' Tomas Mikalauskas 1:2

Kai pirmose savo rungtynėse III lygoje Alternatyvus klubas 1:4 pralaimėjo Ozui, vėliau pareiškė: tokį skaudų rezultatą lėmė čempionams pademonstruota per didelė pagarba ir nepatyrimas.

Šį kartą kovingumo buvo gerokai daugiau, o varžovams jau niekas nenusilenkė.

"Nerodė jie pagarbos nei mums, nei teisėjui, - juokėsi Ozo vadovas Domantas Savičius. - Turi porą "šnekorių", bet bendrai paėmus, žaidimo prasme linksma ir nebloga komanda."

Ne taip retai mėgėjų lygoje paliečiamas teisėjavimo klausimas. Būtent apie tai kalbėta ir šį kartą.

"Esame nusivylę teisėjavimu. Keletas grubių teisėjų klaidų ir baudinys atėmė iš mūsų taškus, - neabejojo AFK vadovas Edvardas Čyvas. - Lygos naujokams turbūt reikia užsitarnauti pagarbą. Sutinku, bet taip akivaizdžiai klysti tiesiog nepadoru ir neprofesionalu."

Jei kalbėti apie patį žaidimą, Ozui rimta paspirtimi tapo du įvarčiai per pusę pirmo kėlinio. Pirmą įmušė Deivydas Venckus, antrą iš 11 m baudinio, kurį AFK pavadino iš fantastikos srities - Gediminas Skrockas.

Bet ir po to naujokai atkakliai priešinosi praėjusio sezono nugalėtojams, laikėsi savo plano. Jie nepanikavo ir nekapituliavo, sugebėjo palaikyti kamuolį. Po pertraukos rezultatą sušvelnino, bet didesnių darbų tą vakarą nuveikti nepavyko.

Nepaisant to, D. Savičius mano, jog rudens rate AFK bus įdomus varžovams visiems: "Dabar, kai pasistiprinę, jie pateks į pirmą šešetą. O jei visada gerai rinksis, netgi gali pretenduoti į prizininkų pakylą."

Navigatoriai - TEC 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
44' Dmitrijus Kirjackis 1:0
83' Modestas Bajoriūnas 2:0
89' pašalintas Dariuš Jankovskij (Navigatoriai)

Navigatoriai nestabdo ir po atostogų. Vasaros metu eilę draugiškų rungtynių sužaidę lyderiai gerai pasiruošė rudeniui ir - aštuntoji pergalė iš eilės.

O čia pačių jų griežtas pasisakymas feisbuke:

Ir ne, tai - ne pokštas, tai pačių lyderių reikli laikysena, nes abu įvarčius silpnesniems varžovams pavyko įmušti tik kėlinių pabaigose.

"Jautėmės stipresni, bet paversti tai apčiuopiama įvarčių persvara nesisekė. Galiausiai susitvarkėme su emocijomis ir išėjome nugalėtojais. Svarbiausia trys taškai ir tai, kad neprasileidome", - konstatavo Navigų vadovas Kęstutis Maželis.

TEC'ai iš šių rungtynių kažkokių stebuklų nesitikėjo.

Ir tą patvirtina labai tikslus komandos atstovo Donato Stakausko komentaras: "Šansų daug neturėjome, bet sužaidėme solidžiai, smagu, kad kovojome. Galima tai palyginti su "Žalgirio" maču Sevilijoje - daug darbo ginantis, solidus vartininko pasirodymas, progų susikūrimas ir t.t."

Pirmame kėlinyje Navigai paliko daug pajėgų puolime. Ir kai atrodė, kad kėlinys baigsis taikiai, TEC'ai įsitikino, kad visad reikia žaisti iki pabaigos. Į užribį lekiantį kamuolį spėjęs ištraukti Dariušas Jankovskis tuoj pakišo jį Dmitrijui Kirjackiui ir - 1:0.

Antro kėlinio pradžioje lyderiai buvo rimtai prirėmę savo varžovus, o po to nurimo ir nusprendė pažiūrėti, ką gi jie patys pasiūlys. Šie sukūrė kelias pusproges, o pabaigoje praleido įvartį, galutinai nulėmusį rungtynių baigtį.

Visiška klasika - TEC'ai nuskubėjo kelti kampinio ir praleido kontrataką, pasibaigusią antruoju įvarčiu.

Nors vėliau Navigai liko žaisti mažumoje, jokios įtakos per likusias minutes rungtynių baigčiai tai neturėjo.

Na, o po visko skriejo abipusiai sveikinimai ką tik gražų jubiliejų atšventusiam D. Stakauskui.

"Komanda žaidė gerai. Atsižvelgiant į tai, prieš kokius varžovus kovojome, tas žaidimas man ir buvo kaip dovana", - sakė jubiliatas.

Tryliktas turas (rugpjūčio 26 d.)

Vienos 13-ojo turo rungtynės jau sužaistos. VGTU-Vilkai savo mačą preš Ukmergės FKK Spartaką atsikėlė į trečiadienį. Ir Fanų stadione pralaimėjo 0:2. Lyg ir nieko keisto, prisimenant komandos vadovo Haroldo Kerušausko aukščiau išvardintas problemas.

Tokiu būdu FKK Spartakas vos per keturias dienas įsirašė 2 pergales - tiek, kiek per visą pirmą ratą.

Tiesa, lengva nebuvo. Pergalingi Karolio Džiovalo bei Igorio Krasino įvarčiai krito tik per paskutines dešimt minučių.

"Prisipažinsiu, kad "žiauriai" džiaugiuosi dėl paskutinių dvejų rungtynių, kaip komanda žaidė per jas. Gaila tik gausiai neišnaudojamų progų, tas vėliau gali atsiliepti. Bet ir ne tokie meistrai iš metro nepataiko", - džiaugėsi I. Krasinas.

Sekmadienį su dideliu susidomėjimu seksime Navigatorių išvyką į Naująją Vilnią ir kovą su Granitu, kurią K. Maželis pavadino būsiant "ekstra sunkia". Juolab Granitas antrą ratą pradėjo solidžia pergale 3:0 prieš Vilkus ir bus neblogos nuotaikos.

Visai neseniai, tai yra užpernai abi komandos iki vėlyvo rudens kovėsi dėl III lygos aukso. Šiemet sezono pradžioje Navigai "ataudė" Granitą 5:2, bet tikėtis dar vieno tokio paties scenarijaus būtų labai drąsu.

Granitas - Navigatoriai. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 31/33/36 (1:2).

Salininkai - AFK. Sekmadienis, 14.00. Dilgynės stadionas. 17/25/48 (1:3).

Kaišiadorių Baltai - TEC. Sekmadienis, 17.00. Žiežmarių stadionas. 28/34/38 (0:1).

Ozas - FK Medžiai. Sekmadienis, 18.30. Panerio stadionas. 37/34/29 (2:1).

Aktas - Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas. 40/33/27 (2:0).