VRFS III lyga: Vėl neįvykusios rungtynės ir šeimininkai be pergalių (6 turo apžvalga) Visos

Gedimino Galvydžio nuotrauka

Šeštame III lygos ture rezonansą sukėlė rungtynės, kurios taip ir nebuvo sužaistos: Elektrėnų Versmės ir Akto susitikimas greičiausiai įvyks tik rugpjūtį.

Galima sakyti, skandalas užprogramuotas buvo dar žiemą, kai Versmė ryžosi namų mačus žaisti Kaune. Bet ne visos komandos panoro ten vykti ir dar darbo dieną. Internete virė daug karštų diskusijų, buvo sulaužyta daug iečių dėl rungtynių vietos pasirinkimo.

5 ture važiuoti į Versmės namų rungtynes atsisakė AFK, o praėjusiame ture taip pat pasielgė ir Aktas, su varžovais nesuderinęs galimo rungtynių laiko ir vietos. Akto komanda už tai sulaukė karčios elektrėniškių kritikos.

Bet Akto vienas vadovų Tomašas Labul taip pat neliko skolingas varžovams iš Elektrėnų: „Prašėme iš anksto atkelti turą iš darbo dienos į savaitgalį, bet varžovai nesutiko. Aš suprantu, kad darbo dieną leidžia taisyklės žaisti, bet jos buvo kurtos Vilniaus regionui, o ne verstis per galvą darbo dienomis ir važinėti į kitus regionus. Ne taip šita lyga buvo kuriama. Vietoj smagaus pasižaidimo savaitgaliais ir kokio alaus pagėrimo po rungtynių, šita lyga išsigimsta į buvusią VAFF iš kurios masiškai visi kažkada pabėgo. Nepatinka man ta situacija, pirmą kartą per visą SFL istoriją negalime atvažiuoti į rungtynes.“

Tad 6 ture įvyko 5 rungtynės, o per jas namie žaidusioms komandoms įveikti varžovų nepavyko nė karto.

AFK – FK Medžiai 1:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
30' Justinas Baltrimavičius 0:1
88' Augustas Trinkūnas 1:1

FK Medžiai taškus praranda antrame ture iš eilės. 5 ture jie be įvarčių sužaidė su Advoco, o praėjusį savaitgalį 1:1 pasidalino po tašką su AFK ekipa.

Suprastėjusį pirmenybių lyderių puolimą prieš savaitę buvo galima teisinti su Aivaro Grabliausko, Dmitrijaus Raksos ir Justino Baltrimavičiaus diskvalifikacijomis.

Pastarasis dabar sugrįžo ir iš karto pelnė įvartį. Tačiau persvaros žaliai baltiems išsaugoti nepavyko, o išlyginamąjį įvartį jie praleido paskutinėmis mačo minutėmis (Augustas Trinkūnas). Bet ir iki tol AFK turėjo ne vieną ir ne dvi geras galimybes išlyginti rezultatą, tad tokia mačo atomazga pasirodė logiška.

Ir Medžių treneris Paulius Glosas pastebėjo, kad tai buvo lygių komandų akistata.

„Kaip bebūtų apmaudu dėl priešpaskutinę minutę praleisto įvarčio, tenka konstatuoti, kad rezultatas yra dėsningas“, – sakė jis.

Su tokia nuomone sutiko ir AFK vadovas Gediminas Sinkevičius, bet pridūrė: „Taškas prieš lyderius nėra blogai, tačiau antrame rate prieš juos mėginsime žaisti dar aštriau ir siekti pergalės.“

Medžiai gali pasidžiaugti ir tuo, kad dvejos iš eilės lygiosiomis pasibaigusios rungtynės neišstūmė jų iš III lygos lyderių pozicijos.

G. Sinkevičius dar pastebėjo, kad šis mačas išsiskyrė savo kokybe: „Taktiškai tai buvo geros rungtynės. Abi komandos gerai judėjo poziciškai ir žaidė atsargiai. Tiek mums, tiek varžovams pavyko gerai susirinkti, turėjome pagalbos nuo suolo, tai padėjo žaisti aktyviai ir paskirstyti jėgas. Dėkojame Medžiams už geras rungtynes – po jų pozityviai žiūrime į ateitį.“

VJFK Trakai – Navigatoriai 1:1 (1:0)
LEU stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
36' Tomas Pučinskas 1:0
82' Modestas Bajoriūnas 1:1

Reiklusis Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas anksčiau kalbėjo, kad nepaisant gerėjančio žaidimo, mato dar daug taisytinų dalykų.

Lygiosios su praėjusio sezono nugalėtojais tarsi byloja, kad III lygos debiutantai dar labiau patobulėjo.

„Tai tikrai gera komanda ir galėjome ją įveikti. Tačiau esame patenkinti ir tokiu rezultatu, nes neturėjome nemažai pagrindinės sudėties žaidėjų“, – sakė Vidmantas.

Navigatorių vedlys Kęstutis Maželis oponentų komandoje įžvelgė tam tikrų trūkumų, bet jis deramai pasinaudoti čempionams nepavyko.

„Bet juk tobulų nėra, mes ir patys stipriai buksuojame šiais metais. Užtat daug smagiau kovoti su kiekviena komanda. Jei taip bus visą sezoną, bus tikrai fun“, – teigė K. Maželis.

O pati naujokų ir čempionų akistata LEU stadione taip pat buvo visai fun.

Net ir neturėdami kelių svarbių žaidėjų, VJFK Trakai sugebėjo palaikyti iniciatyvą ir pirmame kėlinyje išsiveržti į priekį. Bet tų kelių žaidėjų nebuvimas lėmė ir patirties bei meistriškumo stoką, dėl ko persvaros išlaikyti nepavyko.

Antro kėlinio pradžioje Navigatoriai turėjo auksinę progą – teisę mušti 11 m baudinį. Bet Danieliaus Gunevič smūgį atrėmė vartininkas Paulius Aleškevičius. Įmušti Navigams vis tik pavyko likus žaisti 8 minutes, o tašką jiems išplėšė Modestas Bajoriūnas.

Ozas – Kaišiadorių Baltai 1:1 (1:0)
34' Deivydas Venckus 1:0
75' Ignas Špakauskas 1:1

Vos 5 taškai per 6 rungtynes – toks rezultatas nedžiugintų nė vienos lygos komandos. O čia mes kalbame apie visuomet aukštus tikslus sau keliantį Ozą.

Triuškinama pergale prieš Aktą sezoną pradėję Oranžiniai vėliau užbuksavo ir vienu metu patyrė tris pralaimėjimus iš eilės (Granitui – net 1:5). Dabartinės lygiosios su Baltais taip pat nesukėlė daug džiaugsmo.

Prasto komandos pasirodymo priežastis pabandė apžvelgti Ozo vadovas Domantas Savičius.

„Yra kelios priežastys. Dėl įvairių aplinkybių šiuo metu iškritę keturi starto sudėties žaidėjai, o kiti renkasi prastai, žaidžiame daugiausiai su dviem keitimais, o kartais ir be jų“, – sakė Domantas.

Tačiau jis neneigė, kad komandoje yra problemų su motyvacija: „Nėra normalu, kai iš 15–os rungtynėms užsiregistravusių žaidėjų paskutinę dieną atkrenta 4 ir į pagalbą tenka pasikviesti Tapyrų vartininką. Gal jau visi sotūs futbolu, gal nebėra noro iškovoti titulus – nežinau. Kažkaip reikia pirmą ratą iškentėti ir tada žiūrėsime.“

Visgi ir tokioje padėtyje Oranžiniai turėjo laimėti prieš Baltus. Tačiau nerealizavo savo progų ir galiausiai buvo nubausti išlyginamuoju įvarčiu.

Baltams šis taškas padėjo nutraukti dviejų pralaimėjimų minimaliais skirtumais atkarpą.

Advoco–A komanda – FKK Spartakas 0:2 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
36' Laurynas Liausas (iš 11 m) 0:1
72' Laurynas Liausas 0:2

Advoco per 3 turų atkarpą surinko tik tašką, bet vargu, ar galima kalbėti apie jų duobę. Prastos buvo tik rungtynės su Versme (3:6), o prieš Medžius pasiektos lygiosios (0:0) demonstruojant brandų futbolą. Tuo metu kovoje su FKK Spartaku rezultatą nulėmė smulkios detalės.

„Visos rungtynės III lygoje vienodai atkaklios, ne išimtis – ir šios. Mums gerą įspūdį paliko A komandos gynybos linija. Ji gerai dirbo maždaug valandą laiko. TIk po to pasijautė, kad varžovai vis pameta pozicijas ir atsiranda skylių, kuriomis mes pasinaudojome, – atskleidė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – Galėjome įmušti daugiau, tik trūko tikslumo. Taip pat labai gerą įspūdį sudarė Advoco puolėjas, kėlęs mums daug galvos skausmo. Geras puolėjas.“

Antra vertus, nors FKK Spartakas jau trečias, I. Krasinas anksčiau buvo stipriai nepatenkintas komandos žaidimu.

Nepatenkintas ir dabar, bet kiek mažiau: „Komandos lankomumu ir rinkimusi skųstis negaliu, vyrai renkasi ir stengiasi. Bet yra kelios silpnesnės vietos, kurias pagerinus, pagerės ir rezultatai. O prieš Advoco sužaidėme brandžiausias rungtynes šį sezoną. Už tai komandos draugams turiu padėkoti.“

SK Nemenčinė–Hegvita – Granitas 2:4 (0:2)
Nemenčinės gimnazijos stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
26' Artiom Sidorov 0:1
38' Sergej Makrov 0:2
50' Žygimantas Kirsis 0:3
63' Valdas Kondratovič (iš 11 m) 1:3
71' Valdas Kondratovič (iš 11 m) 2:3
79' Denis Kondratovič (į savo vartus) 2:4

Prasčiausiai lygoje besiginančiai komandai – Nemenčinei – niekaip nepavyksta iškovoti pirmųjų taškų net žaidžiant namie.

Granitas atsispyrė galingai ir jau antro kėlinio pradžioje pirmavo 3:0. O po to įvarčius mušė vien šeimininkų komandos žaidėjai Kondratovičiai – Valdas du į varžovų vartus, Denisas – vieną į savo.

Tad galima konstatuoti, kad Granitas žaidžia gerą sezono atkarpą. Ankstesniame ture 5:1 nokautavo Ozą, šiame įmušė 4 kartus.

Pastebėjus, kad Granitas gerai juda puolime, žaidžiantysis komandos treneris Jevgenijus Rybakovas tik nusijuokė: „Toje Nemenčinės aikštėje puolime nelabai kur yra judėti. Pilnų matmenų aikštėje su jais būtų daug mažiau problemų, dabar svarbiausia, kad grįžome su 3 taškais.“

O netrukus futbolas užsuks ir į šią garsiąją aikštę Naujojoje Vilnioje:

Septintas turas (birželio 8–11 d.)

FKK Spartakas – AFK. Šeštadienis, 19.00, Ukmergės centrinis. Spartakas su dideliu nekantrumu laukė, kada vėl galės pasirodyti saviems žiūrovams, nes iki šiol iš 6 rungtynių net 5 jie žaidė išvykose. Nuo šiol namuose jie rungtyniaus dažniau. Įdomiausia, kad abi komandos šeštadienį pasitiks būdamos labai geros sportinės formos ir pakilios nuotaikos, todėl Ukmergės publikos laukia graži kova su nenuspėjama pabaiga. Prognozė: pamėginsiu nuspėti šeimininkų triumfą 2:1.

Granitas – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 12.00, Naujoji Vilnia. Pagaliau namie žais ir Granitas, kurio atstovai šią savaitę taip rūpinosi stadiono vejos volavimu, kad dėl kelto triukšmo papiktino aplinkinius gyventojus. Atsidėkoti už kantrybę bus galima sekmadienį. Prognozė: šeimininkai, 3:1.

Aktas – FK Medžiai. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Prieš sezoną būtų atrodę beveik neįmanoma, kad abi komandos 7 ture susitiks turėdamos atitinkamai 3 ir 14 taškų. Su Medžiais viskas aišku: jie tęsia praėjusį rudenį pagautą formą. Su Akto chebra nieko neaišku, bet jų vadovai sako, kad po truputį atsiranda atsigavimo tendencijos. Prognozė: Akto pergalė nenustebintų, bet gal ne šį kartą – 2:3.

Baltai – Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 18.00, Žiežmarių stadionas. Kai per rungtynes muši 2 įvarčius ir jas pralaimi – reikia didelės kantrybės susikaupti kitai kovai. Bet taip būna tik Nemenčinės namų rungtynėse. Dvejų išvykos mačų įvarčių balansas yra 2:9. Visi koziriai Baltų rankose ir kojose. Prognozė: 4:2.

Ozas – Navigatoriai. Sekmadienis, 20.00, Senvagės stadionas. Visa intriga šiame titanų mače lems tai, ar pavyks Oranžiniams pagaliau susirinkti kovine sudėtimi ir motyvuotis. Tai didžia dalimi priklauso ir nuo Navigų feisbuko komunikacijos įmantrumų. Bet kokiu atveju, Ozui paranku, kad ir Navigai šiemet nėra tas pernykštis tankas. Prognozė: neprognozuojama. Tegul bus 3:5.

Elektrėnų Versmė – VJFK Trakai. Antradienis, 20.15, Kauno NFA stadionas. Intrigai palaikyti reikėtų kelti klausimą, ar ir šios rungtynės Kaune įvyks? Panašu, kad taip, nes trakiškiai jau paskelbė, kad važiuos. O šiaip, turėtų būti puiki, rezultatyvi kova tarp dviejų solidžiai sukomplektuotų ir susižaidusių komandų. Prognozė: 4:2.