VRFS III lyga: Trys rudens rato intrigos Visos

 

Vasaros pertrauka mėgėjų futbole baigiasi ir ateinantį savaitgalį III lygos komandos stadionuose vėl kels dulkių bei granulių debesis.

Rudens ratas visuomet būna įdomesnis jau vien dėl to, kad jame dalijamasi medalius. O šiemet lemiama sezono stadija nusimato ypač intriguojanti.

Daug kam netikėtai III lygos lyderiais tapę FK Medžiai mėgins išsaugoti turimas pozicijas, nors į jas taikysis ir Elektrėnų Versmė. Savų ambicijų taip pat turi Granitas, Navigatoriai, AFK, ir tie patys Advoco su FKK Spartaku.

Prieš III lygos rudens ratą išskyrėme tris aktualiausias intrigas. O jas aptarėme su žurnalistu, VRFS komunikacijos liūtu Evaldu Gelumbausku.

– Evaldai, kaip manai, ar FK Medžiai atlaikys savo pačių padiktuotą tempą ir išsaugos pirmą vietą?

– Atsižvelgus į tai, kaip ši komanda renkasi, kokie yra motyvuoti žaidėjai ir jų vadovas Paulius bei į tai, kaip jie žaidė pirmame rate – nematau priežasčių, kodėl Medžiai galėtų sumažinti tempą ir užbuksuoti. Puikiai sezonui pasirengusi komanda, kuri pelnytai užima pirmą vietą. Žinoma, mėgėjų futbole visko pasitaiko, kažkas gali „sulūžti“, iškristi, išvykti ir t.t. Bet jei tokių kataklizmų nenutiks – Medžiai gali eiti čempionišku keliu. Be to, jie kovos dar nuožmiau, nes dabar puikiai žino, kad yra pajėgūs užimti 1 vietą.

Man dar patinka Versmės komandos žaidimas. Tiek Medžiai, tiek Versmė pagal žaidimo greitį, kokybę ir intensyvumą panašūs į I lygos komandas ir manau, kad toje lygoje gėdos sau neprisidarytų. Taigi, didžiausią konkurenciją Medžiams antrame rate turėtų sudaryti Versmė.

– Ar Navigatoriai dar gali stebuklingai prisikelti ir sugrįžti į kovą dėl titulo?

– Galbūt išduosiu paslaptį, tačiau privačiame pokalbyje Navigų vadovas Kęstutis man prisipažino: „senstame“. Ir nepanašu, kad jie turėtų kuo atsijauninti. Todėl netikiu, kad pernykščiai čempionai apgins titulą. Žinoma, vidinės motyvacijos ir meistriškumo tikrai pakaks kovai dėl 3 vietos. O šiaip, turbūt ir pats Kęstutis jau pajuto, kad šie Navigatoriai po truputį virsta Old Boys'ais. Taigi, jiems prognozuoju kovą su Granitu dėl bronzos iki pat paskutinio turo.

– Ar išliks lygoje mūsų senbuviai Ozas ir Aktas, pavasario rate žaidę siaubingai?

– Dėl Akto stipriai abejoju, o Ozo komandos padėtis – jokia tragedija. Juk Ozas nėra giliame dugne, dar turi atidėtas rungtynes su Nemenčine. Vertinant realistiškai, Ozas turi visas galimybes kovoti dėl 8–9 vietų.

Kalbant apie Aktą, man susidarė įspūdis, jog net jų komandos vadovai ėmė rezignuoti (pasiduoti neišvengiamam likimui – red. past.). Pirmą ratą Geniai šiaip ne taip pabaigė. O antrame... Jei nebus kažkokių kardinalių permainų ar stebuklingo atsinaujinimo – jie ir toliau kankinsis iki sezono pabaigos. Jegu pagrindiniai komandos gynėjai, 40+ amžiaus kategorijos vyrukai ketvirtadienį žaidžia senjorų turnyre, o savaitgalį atstovauja pagrindinei klubo komandai – tai viską pasako. Todėl nelabai matau perspektyvų Aktui išlikti III lygoje...

Dvyliktas turas (rugpjūčio 17–18 d.)

AFK – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Pirmame rate: vienintelis Gajaus Kulbio įvartis nulėmė kuklią AFK pergalę 1:0.

FKK Spartakas – Granitas. Sekmadienis, 17.00, Ukmergės stadionas. Pirmame rate: mačas Fanų stadione baigėsi retomis lygiosiomis 0:0, o granitiečiai pabaigoje nerealizavo 11 m baudinio.

VJFK Trakai – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 19.00, Trakų stadionas. Pirmame rate: pirmoji naujokų akistata baigėsi sunkia Advoco pergale 2:1.

Ozas – Aktas. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Pirmame rate: sezoną tame pačiame Senvagės stadione Ozas atidarė galingai, Genius nušluodamas 5:0.

Elektrėnų Versmė – Navigatoriai. Trečiadienis, 20.15, NFA stadionas. Pirmame rate: žiūrovai Senvagėje pamatė šešis įvarčius ir čempionų pergalę rezultatu 4:2.

Kaišiadorių Baltai – FK Medžiai. Rugpjūčio 28 d., 19.00, Žiežmarių stadionas. Pirmame rate: Medžiai triumfavo 3:2, o tris taškus jiems išplėšė Giedriaus Lekandros įvartis likus žaisti 7 minutes.