VRFS III lyga: Tobula Medžių savaitė ir Versmės nuostoliai Visos

VRFS III lygos sezonas įsibėgėja. Pernykščiai čempionai FK Medžiai galbūt nėra pasiekę savo sportinės formos piko, tačiau sugebėjo laimėti visas trejas žaistas rungtynes, o dvi iš jų – vos per trijų dienų atkarpą.

Po dvi pergales iš dviejų galimų pasiekė A komanda-Margiris ir FKS Ukmergė, besidalinantys 2-3 pozicijomis.

FK Lentvaris – FKS Ukmergė 2:3 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
15' Andžej Baranovskij 1:0
36' Mindaugas Morkūnas 1:1
68' Gytis Vaivada 1:2
70' Igoris Krasinas 1:3
81' Artur Tyševič 2:3

Lentvario futbolininkai jau debiutinėse rungtynėse III lygoje kilstelėjo savo akcijas bei paerzino čempionus Medžius (1:2). Antrame ture jie lygiai kovėsi su Ukmerge, bet tokio rango varžybų patirties ir galbūt meistriškumo stoka nulėmė dar vieną nesėkmę (2:3).

Šiose rungtynėse buvo ir įvarčių lietus, ir tiesioginis. Pro didžiąją šalies teritoriją praūžusi savaitgalinė audra neaplenkė ir Trakų stadiono bei stipriai nuprausė abi komandas.

„Tokios gamtos stichijos žaidžiant futbolą, kokią patyrėme šeštadienį, nei iš gyvų žaidėjų, nei iš gyvų sirgalių neprisimena niekas“, – tvirtino Lentvario komandos atstovas Nerijus Varnas.

Šeimininkai įmušė pirmieji, kai Andžejus Baranovskis gražiu baudos smūgiu įskraidino kamuolį į vartus.

Ankstyvas įvartis Lentvariui virto meškos paslauga.

„Čia turbūt ir prasidėjo mūsų problemos. Pagalvojome, kad lengvai apžaisime ukmergiškius, tuo labiau jie deklaravo, kad bus ne stipriausios sudėties“, – pripažino Lentvario atstovas.

Praleistas įvartis mobilizavo svečius. Jie perėmė iniciatyvą ir 36 min. išlygino rezultatą. FKS Ukmergė sužaidė labai gerą atkarpą antro kėlinio viduryje. 68 ir 70 min. jie pelnė dar du įvarčius bei atitrūko 3:1, o tuo metu pliaupė galinga liūtis.

Lentvaris nepasidavė, ėjo va bank. Arturas Tyševič sušvelnino skirtumą (2:3). Vėliau šansą vėl turėjo A. Baranovskis, bet šį sykį pataikė į virpstą.

FKS Ukmergė išlaikė palankų rezultatą ir išplėšė dar tris taškus. O Lentvariui beliko apgailestauti, kad į namų rungtynes nepavyko surinkti pakankamai keitimų.

„Mums pritrūko fizinių jėgų, nes su vienu keitimu III lygoje nėra, ką veikti. Pralaimėjome kietoje kovoje prieš gerą, susižaidusią komandą“, – konstatavo N. Varnas.

FC Vova – Granitas 1:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
13' Darius Kazubovičius 0:1
60' Ričardas Matiukievičius 1:1
90' Žygimantas Kirsis 1:2

Kad Granitas nugalės Vovos komandą, buvo galima numatyti. Tačiau Naujosios Vilnios ekipa šiose rungtynėse pati sau kūrė problemas, ir nors išplėšė tris taškus, prisirankiojo diskvalifikacijų.

Darius Kazubovičius greitai išvedė Granitą į priekį, o sužaidus vos pusvalandį, galėjo turėti „dublį“. Tačiau 25 min. Dariui nepavyko realizuoti 11 m baudinio – smūgį pažeme per vartų vidurį sugriebė vartininkas ir Vova išliko kovoje.

60 min. Ričardui Matiukievičiui ne be sėkmės pagalbos pavyko skirtumą išlyginti. O patys įdomumai prasidėjo mačo pabaigoje.

Granito atakos vaisių davė jau per teisėjo pridėtą laiką. Žygimantui Kirsiui pavyko įridenti kamuolį į vartus ir persverti rezultatą, bet užuot pasidžiaugęs įvarčiu, Žygimantas nusprendė paauklėti jam sukliudyti bandžiusį Vovos vartininką ir už tokią iniciatyvą buvo apdovanotas raudona kortele. Kitas epizodo didvyris Lukašas Karneckis sulaukė analogiškos nuobaudos.

Tokiu būdu pergalė Granitui apkarto ir artimiausiu metu jie versis be šių dviejų žaidėjų. Ž. Kirsiui skirta net 4 rungtynių diskvalifikacija už tyčinį smūgį varžovui, L. Karneckis gavo 3 rungtynių nuobaudą už įžeidinėjimus.

Ozas – Elektrėnų Versmė 1:0 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
43' Martynas Rašinskas 1:0

Solidi pergalė prieš Navigatorius (4:1) čempionato starte pradžiugino Versmės vadovą ir trenerį Romą Ščiuką, tuomet jis teigė neabejojęs sėkme, taip pat akcentavo gerą mikroklimatą bei subalansuotą sudėtį.

Galbūt tai elektrėniškiams padarė neigiamą įtaką, nes po rungtynių Panerio stadione teko nusivilti.

„Sezono pradžia normali. Pirmose rungtynėse lengvai apžaidėme Navigatorius, šį kartą pritrūko kelių svarbių žaidėjų rotacijoje. Varžovai iš esmės sukūrė vieną epizodą ir pelnė įvartį. Mes turėjome kelis epizodus, bet Ozą gelbėjo vartininkas“, – VRFS prezidentui Pauliui Malžinskui pasakojo R. Ščiuka.

Pergalę Ozui nulėmė supernaujoku tampantis Martynas Rašinskas, pasižymėjęs antrose rungtynėse iš eilės. Lyg būtų komandos senbuvis.

Po pertraukos antrame kėlinyje kaitra padarė savo ir abi komandos jau rungtyniavo vangiau. Be to, Ozas susitikimo pabaigoje labiau stengėsi saugoti rezultatą, o ne kurti žaidimą.

Ozo vadovas Domantas Savičius pasidžiaugė, kad bent sezono pradžioje komandoje juntamas didelis žaidėjų aktyvumas, o jų gausa kuria malonius rūpesčius sprendžiant, kaip padalinti visiems žaidimo minutes.

„Antra vertus, ateityje tikrai bus rungtynių, kai teks verstis ne su 18, o su 14 žaidėjų ir tai neišvengiama, ypač vasaros metu“, – neabejojo jis.

VJFK Trakai – Aktas 4:2 (4:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
7' Mantas Leonavičius 1:0
19' Vilius Petkevičius 2:0
21' Vilius Petkevičius 3:0
44' Igoris Čeplijevskis 4:0
60' Mindaugas Pajuodis 4:1
80' Eimantas Kotovas 4:2

Nors sezonas dar tik prasidėjo, VJFK Trakai galbūt jau dabar sužaidė geriausias savo rungtynes. Beveik ideali progų realizacija, grėsmingos kontratakos – Akto Geniai varžovams nieko negalėjo padaryti.

Beje, šį kartą Trakų komanda į namų rungtynes susirinko gausiai – ant suolo turėjo šešis pakaitinius žaidėjus.

Jau 7 min. šeimininkai atsidūrė priekyje, kai perdavimą iš krašto įvarčiu pavertė Mantas Leonavičius.

Po to Aktas sukūrė kelis pavojingus išpuolius, bet puikiai savo tvirtovę apgynė VJFK vartininkas.

Tuomet kontratakos metu pasižymėjo Vilius Petkevičius, o po poros minučių tas pats žaidėjas pridėjo ir trečią įvartį (3:0).

Prieš pat pertrauką dar vieną smūgį Aktui sudavė Igoris Čeplijevskis, išnaudojęs oponentų klaidą gynyboje.

Atsilikdami 0:4, Akto žaidėjai po pertraukos dar bandė kabintis ir pelnė du įvarčius, tačiau atsilikimas nuo varžovų buvo per didelis siekiant sukurti įspūdingą comebacką. Trakų komanda nugalėjo 4:2 ir atsigriebė už triuškinamą pralaimėjimą pirmame rate prieš AFK.

A komanda-Margiris – AFK 2:1 (1:1)
LFF stadionas.
6' Augustas Trinkūnas 1:0
33' Irmantas Vilkevičius 1:1
48' Augustas Trinkūnas 2:1

Šios rungtynės turėjo intriguojančią priešistorę, nes tarpsezoniu iš AFK stovyklos į naujai suformuotą A komandą-Margirį pasuko buvę AFK'ų lyderiai Gražvydas Mikulėnas, Gediminas Paberžis, Augustas Trinkūnas ir Rokas Simanavičius.

A. Trinkūnas pelnė dublį ir taip didžia dalimi nusprendė savo naujos komandos pergalę, bet prastokas susirinkimas (3 keitimai) lėmė, kad Margiriui šiame mače teko sunkiai dirbti.

AFK'ai, gausiai palaikomi savo sirgalių, priešinosi atkakliai ir kovėsi iki pabaigos. Margiris laimėjo, bet galima prisiminti, ką prieš sezoną kalbėjo šios komandos vadovas G. Paberžis – varžovai prieš juos kausis su dviguba energija, o nesurinkus geriausios sudėties, bus sunkumų.

Alternatyvus klubas liko be taškų, bet per daug nenusiminė.

„Patyrėme pirmąjį pralaimėjimą lygoje, tačiau pozityvo matėme daug. Gaila, kad iš šių rungtynių neišsinešėme taško, kuris gali turėti didelę reikšmę pirmojo rato pabaigoje, kadangi prie šiek tiek didesnės sėkmės viskas galėjo baigtis kitaip“, – apie rungtynes rašė AFK.

Navigatoriai – FK Medžiai 2:3 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
3' Modestas Bajoriūnas 1:0
5' Paulius Sakalis 2:0
66' Dmitrij Aschabovas 2:1
68' Danielius Šaputko 2:2
71' Justinas Baltrimavičius 2:3

„Siaubo filmas. O moralas toks, kad visuomet reikia žaisti iki galo“, – šias rungtynes apibūdino Navigatoriai.

Išvadų po šio pralaimėjimo jie turėtų pasidaryti daug. Keista, kad komanda tokiu būdu sugebėjo paleisti rungtynes. O interneto erdvėje jau pasklido raginimų Navigams į trenerius nusisamdyti Rimantą Turskį. Tuomet tokių fokusų nebūtų.

Pačios rungtynės klostėsi pagal mistinį scenarijų.

Ideali rungtynių pradžia leido Navigatoriams jau po pirmųjų 5 minučių pirmauti 2:0. Medžiams prireikė daug laiko atsigauti po šio ankstyvo nokdauno, bet jie sugebėjo pademonstruoti tikrą čempionišką charakterį ir antrame kėlinyje surengti puikų comebacką.

Per penkių minučių atkarpą antro kėlinio viduryje Medžiai surito net tris įvarčius ir persvėrė rezultatą savo naudai 3:2.

Video santrauka atskleidžia, kad abiejų komandų žaidėjų veiksmai savoje aikštės pusėje galėtų tapti mokomąja priemone, kaip nereikia gintis.

FK Medžiai – Ozas 2:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
29' Justinas Baltrimavičius 1:0
43' Justinas Baltrimavičius (iš 11 m) 2:0

Pirmadienio vakarą ištraukę valingą pergalę prieš Navigus, trečiadienį tame pačiame Senvagės stadione Medžiai priėmė Ozą.

Ozas atrodė grėsmingas varžovas, ir tą patvirtino jų pergalė prieš Elektrėnų Versmę. Tačiau ne pirmą kartą Justinas Baltrimavičius savo individualaus meistriškumo dėka padėjo Medžiams džiaugtis dar viena pergale.

Belieka tik spėlioti, kaip viskas būtų pasisukę, jei ne vienas epizodas pirmo kėlinio pabaigoje. Medžiams pirmaujant 1:0, Ozas uždirbo 11 m baudinį. Tačiau Gediminui Skrockui pergudrauti varžovų vartininko nepavyko. Po minutės jau Medžiai gavo teisę mušti baudinį ir J. Baltrimavičius neprašovė – 2:0.

„Mes susirinkome nepakankamai užsivedę ir nusiteikę. Kai rezultatas buvo 2:0, bandėme spausti, bet tarpusavio rietenos neleido žaisti tiksliai“, – atviravo G. Skrockas.

Ozo žaidėjams nepatiko ir Medžių atstovų elgesys aikštėje.

„Gaila, kad teisėjai mačo eigoje nematė provokacijų, o tik kai kurių žaidėjų atsakus, – sakė G. Skrockas. – Bet Medžiai trečiadienį labiau norėjo laimėti. Tą jie ir padarė.“

Trečias turas (liepos 3-8 d.)

FK Granitas – FK Lentvaris. Penktadienis, 19.45, Naujosios Vilnios stadionas. Lentvario komanda per pirmuosius du turus kovojo pagirtinai, bet vis dar lieka be taškų. Ar trečias kartas nemeluoja, atsakys penktadienio vakaro akistata Naujojoje Vilnioje. Granitas emocingų rungtynių su Vova atomazgoje prisišaudė sau į kojas – ne tik šias, bet ir artimiausias rungtynes dėl diskvalifikacijų praleidžia Žygimantas Kirsis ir Lukašas Karneckis. Prognozė: 2:2.

FC Vova – AFK. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Didžiajame futbole abi komandos buvo susidūrusios net prieš 9 metus. Tuomet SFL taurės mače 3:2 triumfavo AFK. Sekmadieninė dvikova gali prikviesti ir mėgėjų futbolui nebūdingą auditoriją, nes abu klubai turi savo sirgalių bazę. Prognozė: 1:2.

FK Versmė – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.00, Elektrėnų SM stadionas. Praėjusiais metais Versmei kovoti su Trakų komanda sekėsi labai sunkiai (2:1 ir 3:4). Šį kartą Elektrėnams namų stadione reikia saugotis Trakų išėjimų į kontratakas, nes antraip viskas gali baigtis kaip Aktui praėjusiame ture. Be to, dar vienas Versmės slystelėjimas šiai komandai turnyrine prasme kainuotų labai brangiai. Prognozė: 4:1.

FKS Ukmergė – FK Navigatoriai. Pirmadienis, 20.00, Ukmergės stadionas. Pirmos dvi pergalės Ukmergei III lygoje atėjo ne be fortūnos šypsnio. Bet laimėti rungtynes praleidus 2 įvarčius visuomet prireikia sėkmės. Navigatoriai šiemet tos sėkmės nepasikinkė, jiems trūksta ir elementarios koncentracijos. Ar galėtų Navigai pralaimėti tris kartus iš eilės? Tikriausiai vargiai. Prognozė: 1:2.

Aktas – A komanda-Margiris. Trečiadienis, 19.30, Panerio stadionas. Visose III lygos rungtynėse Margiris bus laikomas favoritu, bet akistata su AFK parodė, kad ir jie turi pažeidžiamų pusių. Visgi Aktui, siekiant palankaus rezultato, pirmiausiai reiktų optimaliai susirinkti ir išspręsti vartininko problemą. Prognozė: 2:5.