VRFS III lyga: Neįtikėtini rezultatai ir... teisėjai (18 turo apžvalga) Visos

Tokio turo, koks buvo 18–asis, šių metų VRFS III lygos pirmenybėse dar tikrai nebuvo.

Neįtikėtini rezultatai keitė vienas kitą, bent pusė rungtynių baigėsi, atrodytų, nelogiškai. Iš pradžių krito Versmė, po to ir FK Medžiai, po košmariškai ilgos pertraukos vėl laimėjo Nemenčinės ir Advoco komandos.

Šį kartą nuo komandų atstovų kliuvo ir teisėjams. Taigi, turas buvo kupinas įvykių.

SK Nemenčinė–Hegvita – Baltai 2:1 (0:0)
Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
46' Edgaras Kulvinskas 1:0
77' Lukas Tatarūnas 1:1
82' Eduardas Tučinskis 2:1

Komplimentai Nemenčinės komandai – jie sudėtingu periodu įrodė, kad nėra visiškai pakrikę ir iškovojo antrą pergalę šiemet. Taip pat antrą – prieš Baltus. Šias dvi pergales skyrė nei daug, nei mažai – 11 pralaimėjimų serija.

Pirmame kėlinyje abi komandos apsišaudė smūgiais iš toli, o antras prasidėjo šeimininkų įvarčiu po kampinio, kai kamuolys įkrito į vartus nuo Edgaro Kulvinsko. Vienas retesnių Baltų išpuolių 77 min. virto išlyginamuoju įvarčiu, bet lemiamas žodis priklausė Eduardui Tučinskiui. 82 min. Tučia puikiu tolimu smūgiu nulėmė saviškių pergalę.

Baltams šis pralaimėjimas buvo 7–as iš eilės. Komandos viltys išlikti III lygoje jau tik minimalios, bet dar galima suspurdėti SFL Taurėje. O ten trečiadienį laukia patys FK Medžiai.

Šį kartą VRFS operatorius apsilankė Nemenčinėje. Jo užfiksuoti unikalūs kadrai – jūsų akims.

VJFK Trakai – Elektrėnų Versmė 4:3 (3:2)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
19' Deividas Marcinkevičius 0:1
25' Tomas Pučinskas 1:1
39' Aurimas Stasiulionis 2:1
43' Igoris Čaplijevskis 3:1
45' Deividas Stankevičius 3:2
65' Audrius Labanauskas 3:3
83' Tomas Vitkauskas 4:3

Debiuto III lygoje sezoną VJFK Trakams aiškiai stinga patirties, tačiau retkarčiais naujokai sugeba iššauti. 18 ture jie driokstelėjo su trenksmu – paliko Versmę be taškų ir atseikėjo jiems 4 įvarčius.

Jaukiame Trakų stadione svečiai pirmieji pelnė įvartį, bet trakiškiai nepasimetė ir, naudodamiesi oponentų klaidomis, sėkmingai realizavo progas bei per nepilnas 20 minučių pelnė tris įvarčius, perimdami mačo kontrolę.

„Kai persvėrėme rezultatą, varžovai visą laiką mus vijosi, kol išlygino antrame kėlinyje. Bet mūsų vyrai parodė tvirtą charakterį ir taktinę brandą, visi prisidėjo prie šios svarbios ir reikalingos pergalės“, – saviškiais džiaugėsi VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

Versmės padėtis po 18 turėjo galėjo dar labiau komplikuotis, tačiau išliko status quo po vėliau sekusio Medžių pralaimėjimo.

„Bet koks pralaimėjimas visada yra skaudus, nesvarbu, kaip sužaidė kitos komandos“, – pažymėjo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Pastarosios savaitės elektrėniškiams labai nesėkmingos – per 3 turus jie surinko tik 2 taškus. Romas nemano, kad komanda prarado sportinę formą ir labiau akcentuoja netvarką gynyboje: vieni turnyro favoritų per šiuos 3 turus praleido 8 įvarčius.

„Atakoje žaidžiame gerai, bet gynybos grandis prarado budrumą, – teigė R. Ščiuka. – Ypač tai juntama, jei negali žaisti kuris nors iš pagrindinių gynėjų, ar atlikus keitimą. Deja, keitimai nėra lygiaverčiai ir už tai esame baudžiami.“

Advoco–A komanda – Granitas 3:2 (2:0).
Širvintų stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
16' Ernestas Gerasimovas 1:0
33' Irmantas Vilkevičius 2:0
47' Denis Romanov 2:1
60' Ernestas Gerasimovas 3:1
68' Vadim Paškevič 3:2

Nors ir ne taip baisiai kaip Nemenčinei ar Baltams, pastaruoju metu taip pat nesisekė ir Advoco komandai.

Sezoną debiutantai pradėjo smagiai, gera nuotaika, ant tos bangos sužaidė kelerias geras rungtynes ir taikėsi į pirmą šešetą. Bet rudenį prasidėjo sunkumai. 6 turai – 6 pralaimėjimai, 0 taškų ir neįvykusi išvyka į Ukmergę.

Todėl 18 turo dvikova su Granitu tarsi nieko gero nežadėjo, bet štai turime netikėtumą.

„Situacija komandoje tokia, kad vos sugebame į namų rungtynes surinkti 11 žaidėjų. Antrame rate praleidžiame labai daug įvarčių, įtakos tam daugiausiai turėjo tai, kad nuo rato pradžios iškrito pagrindinis mūsų gynėjas. Bet mače su Granitu pagaliau jo sulaukėme, traumą išsigydė kitas svarbus saugas, todėl dabar turėtų būti lengviau“, – apie komandos virtuvę pasakojo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis.

Atrodytų, kad Granitas sekmadienio išvykoje neįvertino Advokatų komandos, bet rezultatą labiau paaiškina rungtynių protokolas bei skurdokas pavardžių laukelis prie svečių komandos pavadinimo.

Tuo pat metu savo rungtynes B divizione žaidė ir Granito B komanda, tad surinkti pajėgiausius nebuvo šansų.

„Todėl tik pakeliui į Širvintas šiaip taip surankiojome 11 žmonių, tai ir rezultatas toks, – šyptelėjo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. – Aišku, kažkiek ir nepasisekė. Turėjome progų išlyginti rezultatą, bet jomis nepasinaudojome.“

Granitas nepraranda galimybių laimėti medalius, bet dabar jau reikia ir palankių kitų rungtynių baigčių. Advoco taip pat nepraranda vilčių išlikti III lygoje ir tas viltis dar labiau sutvirtintų sėkmingos kitos rungtynės su Baltais.

„Tikiuosi, kad pergalė prieš Granitą motyvuos mūsų žaidėjus, jie pradės rimčiau žiūrėti į lemiamas kovas. Jų liko nedaug ir kiekvienas taškas dabar labai svarbus. Mačas su Baltais – išlikimo, mums būtina laimėti“, – vylėsi A. Krasnoložskis.

FK Medžiai – Aktas 0:4 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
13' Marius Linkevičius 0:1
29' Elvis Daraškevičius 0:2
44' Marius Linkevičius 0:3
85' Marius Linkevičius 0:4

III lygoje FK Medžiai patyrė pirmą pralaimėjimą, tačiau – kokį. Daug kas kalbėjo, kad šiuo metu Aktas žaidžia taip, kad tikrai gali pakovoti dėl pergalės mače su lyderiais. Bet tokį rezultatą nuspėti buvo neįmanoma.

Visgi rungtynių eigai didžiulės reikšmės turėjo epizodas pirmosiomis minutėmis.

7 min. Medžių vartininkas Audrys Paulauskas už paskutinės vilties pražangą buvo nubaustas raudona kortele ir taip „atsivežė“ 11 m baudinį.

Diskusijas kėlė ne pražanga – ji neabejotinai buvo. Tačiau buvo prisiminta ir pernykštė FIFA rekomendacija teisėjams apie „dvigubos bausmės“ (baudinys ir pašalinimas) traktavimą. Esą tai palieka terpę įvairioms interpretacijoms ir galbūt Medžių – Akto rungtynių teisėjas pasielgė per griežtai.

Ta proga teko pasikalbėti su aukštesnio lygio varžybose teisėjaujančiu arbitru. Jo teigimu, „dvigubos bausmės“ traktavimas nebuvo panaikintas, tik pateikta rekomendacija švelnesnės pražangos atveju (pvz., mėginant žaisti į kamuolį) skirti ne raudoną, o geltoną kortelę. Tuo metu A. Paulauskas prasižengė iš už nugaros, neturėdamas jokių galimybių pasiekti kamuolį, tad pašalinimas esą buvo teisingas.

Kiek vėliau įsiminė momentas kitoje aikštės pusėje po keliolikos minučių, kai Akto vartininkui Arijui Skaržauskui buvo fiksuotas žaidimas ranka už baudos aikštelės ribų. Tačiau skirta tik geltona kortelė.

„Teisėjas priėmė du sprendimus, nulėmusius rungtynių baigtį. Dėl mūsų vartininkui skirtos raudonos kortelės klausimų mažiau, bet ir Akto vartininkas už savo nusižengimą privalėjo būti išvarytas. Apmaudu, nes lygiomis sudėtimis rezultatas būtų kitoks, – tvirtino Medžių treneris Paulius Glosas. – Ir dar toks pamąstymui: per keturis paskutinius sezonus esame gavę 5 raudonas korteles. 3 iš jų parodė sekmadienio rungtynėse dirbęs teisėjas.“

Bet grįžkime į rungtynių pradžią. Kadangi Medžių vartininkas dar buvo tik pakeliui į stadioną, užimti A. Paulausko vietą vartuose ryžosi legendinis Dmitrijus Raksa. Ir atrėmė 11 m baudinį!

Aišku, tai buvo tik trumpalaikis džiaugsmas, nes netrukus pabiro kiekybiniu pranašumų puikiai pasinaudojusių Genių įvarčiai. Tačiau D. Raksa vartus gynė fantastiškai ir nors pirmame kėlinyje praleido tris įvarčius, ne kartą traukė įspūdingus smūgius.

Pertraukos metu Medžiai sugebėjo nusiraminti ir persigrupuoti, o jau su tikru vartininku netrukus išėjo pamėginti sukurti comebacką.

Net žaisdami mažumoje, jie turėjo iniciatyvą ir daug atakavo, kūrė progas. Akto komanda pernelyg nesiplėšė puikiai suprasdama, kad turi solidų pranašumą.

Medžių atakose kamuolys niekaip nerado kelio į Akto vartus. O tuo tarpu rungtynės faktiškai baigėsi 78 min., kai įspūdingu baudos smūgiu kamuolį per sienelę perkėlė Marius Linkevičius – 0:4.

AFK – FKK Spartakas 1:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
29' Augustas Trinkūnas 1:0

Ukmergės FKK Spartako vyrai į Vilnių atvyko gerokai pailsėję – paskutinius du turus jie nežaidė, nes taip ir nesulaukė pas juos turėjusių atvykti varžovų.

Kaip patys kalbėjo prieš rungtynes, net be tikrų rungtynių praleistos trys savaitės nesutrukdė gerai pasiruošti AFK iššūkiui.

Kovos būta atkaklios ir kietos, abiejų komandų žaidėjai pernelyg nesisaugojo. Suprantama, nes pergalės kaina, ypač po Versmės ir FK Medžių pralaimėjimų, buvo didelė, mat laimėjusi komanda dar turėtų teorinių galimybių pakovoti dėl nugalėtojų titulo.

„Neatrodė, kad dėl priverstinės pertraukos mūsų sportinė forma būtų kritusi, sužaidėme neblogai, tik vienas įvartis viską nulėmė, – apžvalgininko įtarinėjimus išsklaidė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – AFK stipri komanda, turinti gerų žaidėjų.“

Sunkiau žaidimas klijavosi AFK, kaip sakė šios komandos atstovas Gediminas Sinkevičius: „Sunkiai sekėsi atrasti savąjį žaidimą. Galime pasidžiaugti, kad nepraradome koncentracijos gynyboje ir nepraleidome nė vieno įvarčio.“

Pergalę AFK'ams nukalė vienintelis Augusto Trinkūno įvartis. Bet mačo pabaigoje teko stipriai paplušėti. 73 min. nesportiškai pasielgęs Rokas Simanavičius buvo išvarytas iš aikštės, ir vilniečiai liko saugoti persvaros mažumoje.

„Tai kainavo ir jėgų, ir nervų, nes kamuolio kontrolė buvo atiduota FKK Spartakui, – prisiminė G Sinkevičius. – Per paskutines porą rungtynių sunkiai susitvarkome su emocijomis, dėl kurių patys sau kišame koją. Tikiuosi, kad per likusią sezono dalį susitvarkysime su tuo ir sieksime pergalių nenukrypdami nuo savo vertybių.“

O spartakiečiai varžovų vartų šturmui skyrė daug jėgų, bet rezultato taip ir neišlygino, patirdami nesėkmę. Vertinant turnyro lentelę galima pasakyti, kad pralaimėjo mūšį, bet ne karą.

„Ant karštųjų buvo apmaudu, bet pailsėję ir nusiraminę vyrai supras, kad nieko baisaus neįvyko, viskas dar prieš akis“, – įsitikinęs I. Krasinas.

Praėjęs turas labai sėkmingas AFK komandai – įveiktas vienas pagrindinių varžovų Spartakas, Granitas susigadino savo savaitgalį, o taip pat buvo prikirptas skirtumas nuo lyderių, kurie, atrodė, jau pabėgo negrįžtamai.

„Tikrai stengsimės pasinaudoti šiais Medžių ir Versmės pralaimėjimais bei pavyti juos, nors viskas priklauso ne tik nuo mūsų. Ir ateinantis turas bus nelengvas – dar vienos „šešių taškų“ rungtynės Naujojoje Vilnioje, – vertino G. Sinkevičius. – Verta pažymėti, kad visų Top 6 komandų laukia sunki sezono pabaiga, daug tarpusavio rungtynių, todėl bus intrigos.“

Navigatoriai – Ozas 5:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
10' Modestas Bajoriūnas 1:0
12' Gediminas Skrockas 1:1
50' Karolis Strolys 2:1
69' Aurimas Martinka 2:2
75' Modestas Bajoriūnas (iš 11 m) 3:2
80' Žygimantas Okulevičius 4:2
87' Dariuš Jankovskij 5:2

Rodės, kad po tokio įspūdingo ir nenuspėjamo savaitgalio III lygos mohikanų Navigatorių ir Ozo dvikova nublanks prieš buvusias, tačiau pirmadienio vakarą ir čia liejosi įvarčių bei emocijų fontanai.

Iš karto pasakysiu, kad mačo centrine figūra taip pat tapo aikštės teisėjas. Ir pyktį jo adresu liejo Ozo komanda.

Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis mano, kad arbitro darbe klaidų buvo, bet dėl galutinio rezultato labiau linkęs „kaltinti“ Ozo žaidėjų praradimus šiame mače.

Ozo komandos vadovo Domanto Savičiaus komentaras: „Apmaudu, kai sunkiai susirinkę, patyrę rungtynių metu vartininko traumą, antrąkart per mėnesį esame nuskandinami teisėjo. Ir vėl to paties – todėl nenorom pradedi kurti sąmokslo teorijas.

Nesąmoningas baudinys, nešvilpiamos varžovų rankos, už smūgį į veidą rodoma tik geltona. Komanda po tų sprendimų buvo išjungta. Nuo 70 min. galima buvo baigti mačą. Aš pinigus darbe gaunu ne už tai, kad pasirodau darbo vietoje, o už tai, kad darbą atlieku gerai.

Mes mėgėjai, mes daug klystame aikštėje, bet mes ateiname žaisti ir tikimės gauti kokybišką teisėjavimo paslaugą. Ką man pasakyti komandai, kaip paprašyti žaidėjų, matant tokias nesąmones, aukoti savo laiką ir ateiti žaisti kiekvieną savaitgalį? Yra tikrai daug gerų teisėjų, kuriems visko pasitaiko, bet šįkart tylėti nebegalima.“

Gediminas Skrockas pridūrė: „Pas šį teisėją juodų asmenų sąraše yra keli žaidėjai ir tai sąlygoja, jog komanda nudažyta juoda spalva. Toks jausmas, kad tai – savotiškas kerštas. Grįžus namo pyktis ima ne dėl to, kad pralaimėjai stipresnei komandai, o dėl to, kad teisėjas elementariausiai „žudo“ ir tuo mėgaujasi. Tai problema, kuri veda į užburtą ratą – žaidėjai nemėgsta teisėjų, o teisėjai į tam tikrą puslapį užsirašo tas pavardes. Jokio profesionalumo. Gėda.“

Devynioliktas turas (spalio 6–7 d.)

Kaišiadorių Baltai – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 12.00, Žiežmarių stadionas. Baltams dar viena pergalė tarpusavio mače (pavasarį laimėjo 2:1) padėtų kilti iš dugno, bet nepanašu, kad komanda dar turi tokių lūkesčių. Be to, ir advokatai praėjusiame ture parodė atgimimo ženklus. Žinoma, šeimininkai be kovos nepasiduos, bet jei Advoco atsiveš keitimų – jie bus favoritais. Prognozė: 1:2.

Granitas – AFK. Sekmadienis, 12.00, Naujoji Vilnia. AFK atstovai šį mačą vadina dar vienu „sixpointeriu“, nes tokia įtempta situacija turnyro lentelėje. Specialiai pasižiūrėjau, kada žais Granito B komanda – artimiausios jų rungtynės tik spalio 13–ąją. Todėl namų mače smogiamoji Granito sudėtis susirinks. Birželį jie su AFK sunkumų neturėjo – 4:1. Prognozė: 1:1.

Elektrėnų Versmė – FK Medžiai. Sekmadienis, 16.00, NFA stadionas. Paradoksalu, bet vienas svarbiausių VRFS sezono mačų vyks Kaune. Čia namų rungtynes kartais žaidžia Elektrėnų futbolininkai, čia šį kartą sutiko atvykti ir FK Medžiai. Abi komandos centrinį mačą pasitinka panašiomis nuotaikomis – abi pralaimėjo praėjusiame ture, abi praleido po 4 įvarčius. Tačiau tiek Versmė, tiek FK Medžiai nepakriko dėl to, jie puikiai žino savo problemas ar pralaimėjimo priežastis, tad tarpusavio mačui neabejotinai pasiruoš gerai. Svarbu ir tai, kad abejose stovyklose neturime suspenduotų žaidėjų – rungtyniaus visi stipriausieji. Birželio viduryje Senvagės stadione vykusi pirmoji tarpusavio akistata nugalėtojo neišaiškino – 2:2. Prognozė: lygių komandų kovoje favoritų nebūna. 2:2.

Ozas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Viskas, ką pirmiausiai reikėjo padaryti Ozo komandai po pirmadienio rungtynių – nusiraminti ir pamiršti neigiamas emocijas. Laukia vienos svarbiausių rudens rato rungtynių. Laimėję oranžiniai timptelėtų Trakus į kovą dėl išlikimo. Tuo metu Trakų pergalė naujokams praktiškai garantuotų išlikimą III lygoje. Vasarą Trakuose komandos žaidė rezultatyviai – 3:3. Prognozė: 1:0.

Aktas – FKK Spartakas. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Gyvenime – draugai, aikštėje – priešai. Taip galima apibūdinti šių komandų santykius jau daugelį metų. Pirmoje tarpusavio kovoje Spartakas apie draugystes negalvojo ir Genius sutaršė 4:0. Tokie rezultatai šių komandų kovų priešistorėje jokia naujiena. Pavyzdžiui, pernai Aktas Senvagėje irgi laimėjo 4:0. Užpernai – 7:1. Prognozė: 2:2.

Navigatoriai – SK Nemenčinė–Hegvita. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Įvertinę konkurentų savaitgalio pasirodymus bei situaciją lentelėje, Navigai pirmadienio vakarą rinksis Senvagėje pasiimti trijų taškų bei tęsti medalių medžioklės. Nemenčinėje jie laimėjo 3:0, bet tada žaidė ant tikros vejos, o ant sintetikos bus kitaip. Prognozė: 9:2.