VRFS III lyga: Medžiams – dar vienas šansas, Granitas žaidžia, kaip moka (20 turo apžvalga) Visos

Praėjusią savaitę paskelbęs apie „auksinių rungtynių kvapą“, apžvalgininkas dabar turi keisti plokštelę. 20 ture Versmė prarado taškus Ukmergėje, Medžiai išplėšė sunkią pergalę Trakuose ir tapo turnyro lyderiais. Dabar viskas vėl jų rankose, bet reikia laimėti likusius du mačus.

Kovoje dėl bronzos iniciatyvą turi Granitas, bet jiems liko mačai su abiem pretendentais į titulą. Todėl galimybių kopti ant pakylos nepraranda ir AFK, ir Navigatoriai.

FKK Spartakas – Elektrėnų Versmė 1:1 (1:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
17' Žydrūnas Germanas 1:0
69' Aivaras Meškinis 1:1

Šios lygiosios praktiškai sunaikino Spartako viltis siekti medalių, bet sužaidus lygiosiomis su vienais pretendentų į titulą, šeimininkų nuotaika nebuvo prasta.

„Nusprendėme, kad reikia palikti intrigą iki paskutinių sezono rungtynių. Puikios rungtynės mūsų namų sezono uždarymui, – sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – Galiu pasakyti, kad galėjome laimėti. Lygiai tą patį turbūt pasakys varžovų vadovas ir abu būsime teisūs.“

Kova buvo atkakli ir kieta, niekas nenorėjo nusileisti. Jau pirmosiomis minutėmis Versmė galėjo išsiveržti į priekį, bet puolėjo dvikovą su Spartako vartininku Nerijumi Kačinsku laimėjo pastarasis. Tuo metu Spartakas išsiveržė į priekį, kai vieno iš retesnių išpuolių metu įmušė Žydrūnas Germanas.

Antrame kėlinyje Versmė visas jėgas metė į priekį – trauktis nebuvo kur. Progas jie kūrė, ir ne tik. Kėlinio viduryje svečiai du sykius apeliavo į teisėją reikalaudami 11 m baudinio, bet jo negavo.

63 min. antrą geltoną kortelę užsidirbo Laurynas Liausas ir elektrėniškiai įgijo kiekybinį pranašumą. 69 min. rezultatą pagaliau pavyko išlyginti Aivarui Meškiniui (1:1).

Versmė per likusias minutes siekė pergalės, tačiau jos išplėšti nepavyko, o lygiąsias jie įvertino kaip pralaimėjimą.

„Ne tik turėjome laimėti, bet ir privalėjome. Po varžovų žaidėjo išvarymo turėjome totalią persvarą, bet kamuolys niekaip nekrito į vartus. Tai Spartako vartininkas gelbėjo, tai jų gynėjai paskutinę akimirką iš tuščių vartų išmušdavo kamuolį, tai patys nepataikydavome“, – pasakojo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Šį kartą jis turėjo ką pasakyti ir teisėjų atžvilgiu: „Visą sezoną nekalbėjau apie teisėjų darbą, bet šį kartą antrame kėlinyje nebuvo skirti du šimtaprocentiniai baudiniai mūsų naudai. Jie būtų atnešę pergalę mums. Atrodo, teisėjas buvo netoli ir viską matė, bet kažkodėl nedrįso priimti tinkamo sprendimo.“

Romas sako, kad su čempioniškomis ambicijomis jau atsisveikino: „Aš asmeniškai netikiu ta galimybe, belieka išlaikyti sidabro medalius.“

Vis tik Versmei į pagalbą ateitį gali tas pats FKK Spartakas. Būtent jie kitą savaitgalį svečiuosis pas Medžius. Sužais lygiosiomis – ir vėl dvivaldystė.

„Mes apie lygiąsias negalvojame, mes galvojame apie pergalę, – pareiškė I. Krasinas. – Puikia suprantame, kokia gera komanda Medžiai, todėl tai tik dar labiau motyvuos. Be to, gavome juos ir SFL Taurėje, todėl „padraugausime“ artimiausiu metu.“

Aktas – Granitas 0:7 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
8' Artiom Sidorov 0:1
12' Darius Kazubovičius 0:2
44' Artiom Sidorov 0:3
60' Darius Kazubovičius 0:4
65' Darius Kazubovičius 0:5 (iš 11 m)
85' Darius Kazubovičius 0:6
87' Darius Kazubovičius 0:7

Galima prisiminti, kas buvo rašyta turo anonse (cituoju save): „Istoriškai Aktui su Granitu sekasi žaisti gerai: pernai juos įveikė abu sykius (2:0 ir 4:1), o užpernai nė sykio nepraleido įvarčio (0:0 ir 1:0). Tik šių metų birželį išvyka į Naująją Vilnią baigėsi pralaimėjimu 2:3.“

Ar po to kas nors galėjo tikėtis, kad šis mačas pasibaigs 0:7?

„Tiesiog žaidėme savo futbolą. Taip, kaip mokame ir galime“, – visiškai ramiai paaiškino Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas

Granito žaidėjai varžovus pranoko vikrumu ir staigumu. Aktą baudė dublerių statusą turintys Artiomas Sidorovas ir Darius Kazubovičius, pastarasis pasižymėjo net 5 kartus. O po kažkelinto įvarčio Genių rankos nusviro.

„Nuo pat pradžių nesugaudėme D. Kazubovičiaus. Abu pirmi įvarčiai jo sukurti. Po jų psichologiškai pasėdome. Ir apskritai tą dieną sunkiai ėjosi žaidimas, neturėjome dalies pagrindo žaidėjų ir pakankamo kiekio keitimų. Tai labai atsiliepė žaidimui ir rezultatui“, – problemas įvardino Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Granitas taip pat turėjo tik du keitimus. Bet tokių žaidėjų kaip D. Kazubovičiaus, Žygimanto Kirsio, Sergejaus Makrovo paspirtis tapo lemtingu veiksniu.

Todėl N. Jakučionis pagyrė varžovų komandą: „Granitas labai gerai žaidė. Tiek priekyje buvo aštrūs, tiek gynyboje užtikrinti.“

VJFK Trakai – FK Medžiai 3:4 (3:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
2' Tomas Pučinskas 1:0
19' Tomas Pučinskas 2:0
22' Andrius Rakštys 2:1
39' Mantas Orintas 3:1
59' Justinas Baltrimavičius 3:2
76' Giedrius Lekandra 3:3
82' Aivaras Grabliauskas 3:4

Šiame mače pasikartojo SFL Taurės aštuntfinalio etapo scenarijus, kai Medžiai, atsilikdami nuo VJFK Trakų, paskutinėmis minutėmis sugebėjo išplėšti pergalę identišku rezultatu 4:3.

„Kol bandėme apsiprasti su mums neįprasta aikštės danga, jau atsilikome 0:2. Po to įmušėme, bet prasileidome dar vieną ir į pertrauką išėjome rezultatui esant 1:3“, – kritinę situaciją prisiminė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Persilaužimą svečiams pavyko pasiekti. Justinas Baltrimavičius 59 min. sušvelnino rezultatą, o po kelių minučių pabėgo į priekį bei išprovokavo Manto Masenzovo pražangą, kuri buvo įvertinta raudona kortele.

Įgiję kiekybinę persvarą, Medžiai suprato, kad būtina ne tik lyginti rezultatą, tačiau ir stengtis išplėšti pergalę. Susikaupimas ir sunkus darbas leido išlyginti rezultatą, o likus žaisti 8 minutes, Aivaras Grabliauskas persvėrė, pabaigdamas šią dramą – 3:4.

Rungtynes VJFK Trakai baigė tik devyniese – paskutinėmis akimirkomis raudona kortelė buvo parodya ir Mantui Orintui.

Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas pasveikino varžovus su pergale, o po to ėmėsi teisėjo: „Niekada nesiskundžiu, bet šį sykį aikštės teisėjo lemtingos klaidos neleido mums įsirašyti taip reikalingų taškų. Nemanau, kad jis specialiai padėjo varžovams. Bet klydo lemtinguose momentuose. Tai pažymėjo ir varžovų žaidėjai.“

Turėjo apie teisėjavimą ką pasakyti ir P. Glosas: „Kai J. Baltrimavičius pabėgo nuo gynėjų vienas prieš vieną, varžovas dviem rankomis jį griovė iš už nugaros. Kažkodėl VJFK Trakai labai nenorėjo sutikti su raudona kortele, nors tai buvo akivaizdu. Vis tik jiems tai nesutrukdė toliau žaisti pilna sudėtimi. Teisėjas tik kažkuriuo metu pradėjo skaičiuoti žaidėjus ir pamatė, kad jų žaidžia 11, o ne 10...“

SK Nemenčinė–Hegvita – Ozas 2:4 (1:1)
Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – D. Malžinskas.
11' Gediminas Skrockas 0:1
45' Valdas Kondratovič 1:1
48' Vytas Galeckas 1:2
50' Robert Bovševič 2:2
62' Gediminas Skrockas 2:3
79' Pavelas Pelakauskas 2:4

Ozas alkūnėmis skinasi kelią kovoje dėl išlikimo III lygoje. Po dviejų pergalių iš eilės jie pakilo į 8–ą poziciją, tačiau pavojinga zona lenkiama tik vienu tašku.

Oranžiniai buvo ryškūs mačo Nemenčinėje favoritai. Bet į jų įvarčius šeimininkai atsakydavo savaisiais ir sužaidus valandą, rezultatas buvo 2:2.

„Nebuvo lengvi trys taškai. Galbūt dėl to, kad pamanėme, jog rungtynės bus lengvos ir labiau galvojome apie puolimą, ne apie gynybą“, – sakė Ozo atstovas Gediminas Skrockas, Gedimino gimnazijos stadione įmušęs du įvarčius ir padėjęs pasiekti persilaužimą.

Progų realizacija Ozo komandoje tradiciškai buvo pusėtina – pusė progų vėl paleista vėjais. O Nemenčinė savuosius momentus išnaudojo.

„Kamuolio kontrolė ir iniciatyva priklausė mums, bet puolime perskubėdavome, gerose padėtyse neįmušdavome. Nemenčinė kovinga komanda ir bent namie stengiasi kovoti. Bet matyti, kad šiai lygai šiemet jie per silpni“, – vertino G. Skrockas.

Jį kur kas labiau domino kitų rungtynių rezultatas: „Labai nustebino Akto 0:7. Nejaugi jie nori iškristi? Mes jokiu būdu to nenorime.“

AFK – Kaišiadorių Baltai 3:2 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
26' Gabrielius Kupčiūnas 0:1
30' Augustras Trinkūnas 1:1
31' Erikas Tamaliūnas 2:1
41' Aurimas Pukevičius 2:2
82' Augustas Trinkūnas 3:2

Šiemet Baltai sykį jau baudė AFK'us, po 11 m baudinių serijos įveikdami juos SFL Taurės aštuntfinalyje. Todėl AFK praėjusią savaitę gyveno revanšo nuotaikomis, bet nors Baltai buvo patyrę 8 pralaimėjimus iš eilės, lengva su jais nebuvo.

„Tikrai sunkios rungtynės. Baltai abi savo progas vertė įvarčiais ir dėl to buvo dar sudėtingiau. Nors žaidėme aktyviau bei atakavome, gynyboje praradome koncentraciją ir praleidome du įvarčius“, – prisiminė AFK atstovas Gediminas Sinkevičius.

AFK žūtbūt reikėjo pergalės. Todėl kai lygus rezultatas 2:2 nekito ir vis labiau artėjo rungtynių pabaiga, jų žaidime atsirasdavo vis daugiau nervingumo. Baltai buvo atsitraukę į savo aikštės pusę ir susispaudę gynyboje, taip demonstruodami, jog po užsitęsusios nesėkmių serijos juos tenkintų ir taškas.

Vis tik kritiniu momentu lyderio vaidmens ėmėsi AFK snaiperis Augustas Trinkūnas. Jo įvartis 82 min. vilniečiams buvo pergalingas.

„Pergalė pareikalavo daug jėgų, nervų ir traumų. Nenuostabu, kad Baltai buvo kovingai nusiteikę, nes tose rungtynėse jie dar kovojo dėl išlikimo, – sakė G. Sinkevičius. – Toliau laukia draugai iš Navigatorių. Stengsimės nepasitraukti iš kovos dėl medalių. Sezono pabaiga bus labai įdomi abejose lentelės pusėse.“

Advoco–A komanda – Navigatoriai 3:6 (2:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
7' Ernestas Gerasimovas 1:0
12' Darius Pupliauskas 2:0
25' Modestas Bajoriūnas 2:1
28' Dariuš Jankovskij 2:2
53' Modestas Bajoriūnas 2:3
57' Dariuš Zachaževskij 2:4
71' Modestas Bajoriūnas 2:5
80' Arnoldas Kunigėlis 3:5
90' Pavel Sorokin 3:6

Pirmame tarpusavio mače sukrito devyni įvarčiai, dabar – taip pat devyni. Tik vasarą deficitą teko mažinti Advoco, o šį sykį besivejančių vaidmenyje jau buvo Navigai.

„Nors įmušėme pirmi ir pirmavome 2:0, vėliau išryškėjo jėgų ir meistriškumo skirtumas. Turėjome tik vieną keitimą, neturėjome pagrindinio vartininko, todėl į vartus teko stoti aikštės žaidėjui. Jau sakiau ir dabar pakartosiu, kad Navigatoriai yra stipriausia šio diviziono komanda ir prieš ją mums žaisti sunkiausia“, – sakė Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis.

Navigai sekmadienį surinko bene stipriausią savo sudėtį, bet rungtynių pradžioje ji buvo nuprausta po šaltu dušu. Kaip juokavo jų kapitonas Kęstutis Maželis, tuomet neliko nieko kito, kaip įjungti aukštesnę pavarą ir pereiti į puolimą: „Jautėme, kad galime ir turime laimėti. Tai ir pasiekėme savo.“

Dar pirmame kėlinyje rezultatas tapo lygus (2:2). Antrame Navigai, kaip portugalai prieš Lietuvą, dar labiau spustelėjo ir per keliolikos minučių atkarpą susikrovė solidų pranašumą, nulemdami mačo baigtį.

Kas vyko antrame kėlinyje, paaiškino A. Krasnoložskis: „Pradėjome jausti nuovargį. Niekada neieškau pasiteisinimų dėl sudėties, tačiau žaisti be tikro vartininko (nors jį pakeitęs Antanas Paulauskas ištraukė ne vieną mirtiną smūgį) prieš Navigatorius ir dar su vienu keitimu, yra savižudybė.

Jei pirmame kėlinyje dar turėjome jėgų ir noro, antrame pasijautė klasių skirtumas. Bet vis tiek norėčiau padėkoti atvykusiems į rungtynes. Tokia jau mūsų situacija šiemet ir nieko nepadarysi. Reikia sukąsti dantis ir išlikti III lygoje.“

Navigatorių tikslas – medaliai. Kitas tikslas – padėti Modestui Bajoriūnui tapti rezultatyviausiu lygos žaidėju. Modesto forma pastaruoju metu žvėriška – 10 įvarčių per 3 rungtynes.

Iš viso M. Bajoriūnas yra pasižymėjęs 22 kartus ir lenkia po 17 įvarčių pelniusius Augustą Trinkūną (AFK) bei Gediminą Skrocką (Ozas).

Dvidešimt pirmas turas (spalio 19–21 d.)

Granitas – Elektrėnų Versmė. Šeštadienis, 12.00, Naujosios Vilnios stadionas. Versmės vadovas gana desperatiškai pareiškė, kad kova dėl titulo baigta ir netiki, kad jo komanda gali būti pirma. Tikėtina, kad tai tik blefas ir elektrėniškiai Naujojoje Vilnioje padarys viską, kad laimėtų bei išsaugotų viltis. Pirmame rate Žiežmariuose jie triumfavo 4:0. Prognozė: 2:3.

SK Nemenčinė–Hegvita – VJFK Trakai. Šeštadienis, 15.00, Gedimino gimnazijos stadionas. Trakų pralaimėjimas namie Medžiams buvo labai apmaudus, bet sezonas nebaigtas ir kova dėl išlikimo tęsiasi. Trys taškai Nemenčinėje tą kovą palengvintų. Birželį Trakai namie Nemenčinės komandą talžė be gailesčio – 8:2. Prognozė: 1:4.

Kaišiadorių Baltai – Aktas. Sekmadienis, 14.00, Žiežmarių stadionas. Po 20 turų Baltai prarado net teorines galimybes išlikti III lygoje, tad beliko sužaisti dvejas garbės rungtynes. Pirmosios – su Aktu, kuris bus nepalyginamai stipriau motyvuotas kovojant dėl 8 ar 9 vietos. Pirmame rate Aktas apmaudžiai pralaimėjo 1:2 ir sekmadienį važiuos revanšo. Prognozė: 0:3.

Ozas – Advoco–A komanda. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Keistai skamba, bet ši 7–8 vietose esančių komandų dvikova daug lems sprendžiant išlikimo lygoje klausimus. Advokatai savaitgalį nuo Navigatorių „susirinko“ 6 įvarčius, tačiau įžvelgė pozityvių dalykų. Reikia tik pagrindinį vartininką prisikviesti. Savo ruožtu Ozas sieks trečiosios pergalės iš eilės, kuri pakeltų į 7 vietą ir leistų lengviau atsikvėpti. Pirmo rato kova Ozui malonių prisiminimų nekelia – antrame kėlinyje pirmaujant 3:1, sugebėta pralaimėti 3:4. Prognozė: 4:2.

FK Medžiai – FKK Spartakas. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Medžiams iki išsvajoto titulo liko žengti du žingsnius. Likę varžovai rimti: FKK Spartakas ir Granitas. Spartako kapitonas tiesiai šviesiai pareiškė, kad į Vilnių važiuos ne lygiųjų ir taško, o siekti pergalės. Ir revanšo. Birželį namų mače Ukmergėje jie pralaimėjo minimalia persvara 0:1. Todėl Senvagėje nusimato nuožmi, kieta kova. Prognozė: 2:1.

Navigatoriai – AFK. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Komandos palaiko draugiškus santykius, bet šį kartą draugystė bus pastumta į šoną – sprendžiamas bronzos medalių likimas. Nė vienų netenkins lygiosios (kaip pirmame rate – 3:3) – lygiosios labai patiktų Granitui. Taigi, nusimato žaidimas va bank. AFK turės rimtų nuostolių – jiems nepadės rezultatyviausias komandos žaidėjas Augustas Trinkūnas. Jo diskvalifikacija gali tapti lemiamu faktoriumi AFK'ams ieškant takelių lin Navigų vartų. Prognozė: 3:2.