VRFS III lyga: Medžiai neleidžia Versmei tolti, šalia išlieka ir AFK (13 turo apžvalga) Visos

Iš karto po vasaros pertraukos į III lygos lyderių vietą išsiveržusi Elektrėnų Versmė čia jaučiasi puikiai ir savo pozicijų užleisti nenorėtų.

Ambicijų pasivaržyti su naujais lyderiais dar neprarado ir tie patys FK Medžiai bei AFK, ir puikias rungtynes 13 ture sužaidę Granitas bei FKK Spartakas.

FKK Spartakas – Kaišiadorių Baltai 4:0 (3:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
15' Laurynas Liausas 1:0
25' Laurynas Liausas 2:0
43' Žydrūnas Germanas 3:0
57' Emilis Putinauskas 4:0
52' pašalintas Gvidas Juška (Baltai)

Baltų komandai Ukmergės miesto pavadinimas neturėtų kelti didelių sentimentų. 2016–aisiais jie čia apskritai neatvyko, nes nesurinko sudėties. Pernai pralaimėjo 0:2, o šiemetinės išvykos rezultatas – siaubingas.

Po sunkios pergalės vieno įvarčio skirtumu prieš Granito komandą FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas kalbėjo apie platų fortūnos šypsnį. Dabar, akivaizdu, daug sėkmės neprireikė.

„Nuo pirmų minučių visiškai kontroliavome rungtynes ir mėgavomės žaidimu. Baltai gynėsi labai žemai ir kompaktiškai, bet vis tiek privertėme juos klysti“, – teigė Igoris.

Gegužę Žiežmariuose vykusiame tarpusavio mače Baltai nugalėjo 3:2, nors jų varžovai piktinosi, kad šie žaidė spardydami kamuolį į priekį „laukiant, kol jis atsimuš į kupstą ir suklaidins gynėjus“.

„Jau po rungtynių Žiežmariuose sakiau, kad jiems mūsų stadione su tokia taktika nieko nesigaus. Dabar tai ir pasitvirtino“, – triumfavo I. Krasinas.

FKK Spartakas antrą ratą pradėjo dviem pergalėmis. Skaičiuojant su pavasario ratu – jau trys laimėjimai iš eilės. Toliau eilėje – Navigatoriai.

Aktas – SK Nemenčinė–Hegvita 2:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
30' Danel Guleckij 0:1
48' Andžejus Romeiko 1:1
53' Marius Linkevičius (iš 11 m) 2:1

SK Nemenčinė yra aiški III lygos autsaiderė, bet kartais sužaidžia solidžiai ir būna arti teigiamo rezultato.

Aktas šias rungtynes laimėjo, bet jo žaidėjai pasakojo, kad vargo aikštėje užteko.

Tą byloja ir statistika, kai po pirmo kėlinio Nemenčinė buvo priekyje. Vos prasidėjus antram Andžejus Romeiko rezultatą išlygino. Netrukus Nemenčinės komanda neišnaudojo labai geros progos vėl persverti rezultatą. O tuomet pasikartojo nerašyta futbolo taisyklė – Marius Linkevičius 11 m baudiniu persvėrė rezultatą saviškių naudai, 2:1.

Aktas rudens ratą pradėjo dviem pergalėmis iš eilės. Dvigubai daugiau, nei pasiekė per pirmąsias 11 rungtynių.

Ar tai reiškia, kad geniai atsigavo ir mobilizavosi? Komandos vadovas ir treneris Nerijus Jakučionis į šį klausimą neatsakė, nes „nenori prisikalbėti“.

Bet pridūrė: „Komandos nuotaikos jau geresnės po šių pergalių, psichologinė būsena pagerėjusi. Ir šiose dvejose rungtynėse kur kas geriau rinkomės, nei pirmame rate.“

FK Medžiai – FK Navigatoriai 1:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
17' Ignas Kunickas (į savo vartus) 0:1
77' Aivaras Grabliauskas 1:1

FK Medžių ir Navigatorių susitikimą pagrįstai vadiname centrine 13 turo kova, kurioje galėjome suprasti, kodėl futbolas kartais vadinamas klaidų žaidimu.

Abu įvarčiai Senvagės stadione buvo pelnyti po gynėjų klaidų.

Kadangi mačas buvo centrinis, jį filmavo ir VRFS operatorius. Peržiūrėjus santrauką matyti, kad arčiau sėkmės buvo FK Medžiai, rungtynių pabaigoje neišnaudoję poros dėkingų progų.

Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis, paklaustas, ar lygiosios juos tenkina, atsakė, kad šių komandų lygiosios gali tenkinti nebent „trečiąsias šalis“.

„Nei geras mums šis rezultatas nei visas sezonas. Bet jis toks, koks yra ir nieko nepadarysi“, – pernelyg nesikrimto Kęstutis.

„Pagal tai, kaip sekmadienį žaidėme, o žaidėme blogai, lygiosios mums nėra prastas rezultatas, – sakė FK Medžių vadovas Paulius Glosas. – Neblizgėjo ir Navigatoriai. Gal progų kažkiek daugiau sukūrė, bet jautėsi, kad abi komandos nesurinko visų pagrindinių žaidėjų ir vis dar vasaroja.“

Žaliai baltiems tai buvo antros lygiosios iš eilės. Tarp jų sekė išvargta pergalė septynių įvarčių trileryje SFL Taurėje prieš VJFK Trakus.

Anot Pauliaus, įtakos rezultatams bei žaidimui turi tai, kad Medžiai nežaidžia sau įprastu ritmu, yra iškritę keli svarbūs jų žaidėjai ir tenka pratintis kovoti be jų. Geriau pasirengti antrai sezono daliai nepadėjo ir tik dvejos draugiškos rungtynės prieš rato pradžią, tad tikriausiai prireiks laiko įsivažiuoti.

VJFK Trakai – Granitas 1:5 (0:2)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
4' Sergej Makrov 0:1
18' Denis Romanov 0:2
63' Žygimantas Kirsis 0:3
63' Mantas Masenzovas 1:3
75' Žygimantas Kirsis 1:4
79' Darius Kazubovičius 1:5

Ukmergėje šaltą dušą patyręs Granitas skambiai atsitiesė Trakuose.

VJFK Trakai laikoma jauna ir ambicinga, tuo pačiu kovinga komanda. Tačiau Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas pataisė apžvalgininką primindamas, kad granitiečių amžiaus vidurkis taip pat nerodo, kad jie pasenę ir nebeturintys ambicijų.

„Sužaidėme geras rungtynes, ir tiek. Turėjome daug progų, pusę jų realizavome“, – lakoniškas buvo Jevgenijus.

Tuo metu VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas, ieškodamas tokio nesėkmingo pasirodymo priežasčių, pirmiausiai dūrė į prieš tai vykusią SFL Taurės 1/8 kovą su Medžiais. Joje trakiškiai aršiai priešinosi vieniems III lygos lyderių, bet galiausiai pralaimėjo 3:4.

„Tos rungtynės ir pakišo mums koją per rungtynes su Granitu. Akivaizdžiai pritrūko jėgų, nepavyko realizuoti progų, o varžovai buvo ir šviežesni, ir sekėsi jiems labiau“, – pažymėjo V. Zagurskas.

Elektrėnų Versmė – Ozas 4:1 (2:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
6' Julius Dranginis 1:0
15' Aivaras Meškinis 2:0
42' Gediminas Skrockas 2:1
53' Julius Dranginis 3:1
78' Artūras Armonas 4:1

Praėjusią savaitę tapę III lygos lyderiais, Elektrėnų Versmės futbolininkai toliau įrodinėja savo ambicijų rimtumą.

Šį kartą buvo patiestas Ozas. Nors ir stiprokai nukraujavęs, tačiau pergalė vis tiek įspūdinga.

Aktyviai pradėjusi rungtynes, Versmės komanda anksti pelnė du įvarčius ir jau 15 min pirmavo 2:0.

Kaip vėliau pasakojo Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas, tuo metu atrodė, kad gali kartotis siaubingas ankstesnių rungtynių su Aktu scenarijus, kai jie nesužaidus nė valandos, atsiliko 0:5.

Bet svečiai sugebėjo nepalūžti. Reikia pažymėti, kad vėl žaidė be keitimų, su 11 žaidėjų, tačiau rankų nenuleido. Prieš pirmo kėlinio pabaigą G. Skrockas realizavo baudos smūgį ir sušvelnino rezultatą iki 2:1.

Po pertraukos Ozas bandė žaisti aktyviai, bet jų pastangas prislopino Juliaus Dranginio įvartis 53 min. Oranžiniams rungtyniaujant be keitimų, netrukus ėmė stigti jėgų ir elektrėniškiai savo pranašumą įtvirtino dar vienu įvarčiu – 4:1.

„Dar viena svarbi pergalė, po kurios tampame vienvaldžiais čempionato lyderiais“, – pasidžiaugė Versmės komandos atstovai.

Tuo metu keitimų ir energijos stoka, pasak G. Skrocko, tapo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Ozui nepavyko sugrįžti į rungtynes.

„Žaidėme be keitimų, per didelį karštį, tačiau geriau nei prieš tai su Aktu. Turėjome keturias progas, bet įmušėme tik baudos smūgį. Rezultatas vis tik dėsningas, nes antrame kėlinyje Versmė buvo geresnė, darė keitimus, o mes pavargome ir viskas tapo aišku“, – apibendrino G. Skrockas.

AFK – Advoco–A komanda 3:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
41' Tomas Mikalauskas 1:0
81' Dovydas Pačkauskas 2:0
84' Tomas Mikalauskas 3:0
85' Arnoldas Kunigėlis 3:1
87' Deividas Čereška (AFK) pašalintas iš aikštės

Advoco pirmame rate kelis kartus sugebėjo maloniai stebinti, bet antrą ratą pradėjo dviem pralaimėjimais, mat komandos vadovams sunkiai sekasi surinkti visus iš atostogų.

Tiesa, ir AFK šiame mače teturėjo du keitimus. Tad šią pergalę galima vadinti darbine, bent jau sunkia tai tikrai, juolab iki 81–os minutės rezultatas buvo tik 1:0.

Advoco nariai teigė, kad ir gražių atakų, ir progų jie sukūrė, bet kaip sakoma, koją kišdavo „problemos su užbaigimu“.

AFK atstovas Gediminas Sinkevičius akcentavo nervingumą mačo pradžioje, vis tik po pelnyto įvarčio komanda ėmė žaisti tiksliau ir kūrybingiau.

„Esame patenkinti antruoju kėliniu. Gaila tik dėl to, kad pelnę trečiąjį įvartį praradome koncentraciją, iškart atsipalaidavę gavome įvartį, vėliau sekė ir raudona kortelė, kuri buvo visai nereikalinga“, – apgailestavo G. Sinkevičius.

Prieš kelias dienas AFK buvo patyrę nemalonią patirtį Taurės turnyre, kai po 11 m baudinių serijos pralaimėjo Baltams. Tad dabar visas dėmesys – III lygos iššūkiams.

„Kovosime ir sieksime kuo aukštesnės vietos, komanda darosi vis labiau patyrusi ir brandesnė, taigi, kiekvienose rungtynėse sieksime pergalių“, – žadėjo G. Sinkevičius.

**************

Šios savaitės viduryje, trečiadienio vakarą, buvo sužaistos dvejos atidėtos III lygos rungtynės. Kas yra pergalė, po pustrečio mėnesio pertraukos prisiminė Ozo komanda. Jie Nemenčinėje 6:2 susitvarkė su vietos ekipa. Šiame mače oranžiniai turėjo prabangą verstis net trimis keitimais (ko seniai nebuvę) – pavyko pagaliau prisišaukti pagalbą iš Tapyrų.

Taip pat svarbią pergalę iškovojo FK Medžiai. Jie Žiežmariuose 2:0 laimėjo prieš pastaruoju metu stringančius Kaišiadorių Baltus. Laimėjimas leido Medžiams iki vieno taško sumažinti atsilikimą nuo Versmės.

Keturioliktas turas (rugsėjo 1 d.)

Baltai – Granitas. Sekmadienis, 12.00, Žiežmarių stadionas. Rudens kovas Baltai pradėjo nesėkmių virtine, o atsikvėpti nėra kada – sekmadienio kova jiems bus 4–oji per 12 dienų laikotarpį. Be to, dar viena nesėkmė verstų dar rimčiau sunerimti siekiant išlaikyti vietą III lygoje. Pirmame rate 2:1 pranašesnis buvo Granitas. Prognozė: 1:3.

SK Nemenčinė–Hegvita – Versmė. Sekmadienis, 16.00, Gedimino gimnazijos stadionas. Kai susitinka autsaideris ir lyderis, kuriuos skiria 27 taškų žirklės, prognozuoti intrigą sunku. Tiesa, jei sistema neklaidina, Versmė privalės kažkaip išsiversti be trijų suspenduotų žaidėjų (Aurimo Gudelio, Audriaus Labanausko ir Luko Rutkausko). Pirmame rate Versmė savo varžovus pranoko 5:1. Prognozė: 1:5.

VJFK Trakai – AFK. Sekmadienis, 17.00, Trakų naujas stadionas. Pavasarį AFK trakiškius palaužė 2:1 tik po Egidijaus Osetrovo įvarčio 86 min. Panašu, kad ir Trakuose nebus lengviau. Prognozė: 1:2.

FKK Spartakas – Navigatoriai. Sekmadienis, 18.00, Ukmergės centrinis. Pastaruoju metu FKK Spartakui namie einasi idealiai – čia krito VJFK Trakai, Granitas ir Baltai. Atvyksta šlubuojantys čempionai, o Spartakui nepadės ryškus žaidėjas Laurynas Liausas. Gegužę Vilniuje Navigai triumfavo 2:1. Prognozė: 1:1.

FK Medžiai – Ozas. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Teko girdėti, kad Ozo žaidėjai jau vykdami į Nemenčinę galvojo ir diskutavo, kaip sekmadienį pagadinti nuotaiką Medžiams. Emocingame pavasario mače Medžiai laimėjo efektingu rezultatu 4:1. Prognozė: 1:0.

Advoco–A komanda – FGBK Aktas. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškių stadionas. Šis mačas turbūt galutinai atsakys į klausimą, ar Aktas atsitiesė ir pasirengęs kilti aukštyn. Pavasarį sėkmė lydėjo Advoco – Vitalijaus Korablikovo įvartis paskutinę minutę nulėmė advokatų pergalę 1:0. Prognozė: 2:3.