VRFS III lyga: Medžiai dar nesubrendo laimėti, Versmei liko formalumas (21 turo apžvalga) Visos

„Aš asmeniškai netikiu ta galimybe kovoti dėl 1–osios vietos, belieka išlaikyti sidabro medalius“, – po lygiųjų 20 ture su FKK Spartaku, pareiškė Elektrėnų Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

Melavo Romas. Ir tikėjo. O tas pareiškimas tebuvo blefas. Tas pats FKK Spartakas ir 21 ture koregavo lyderių išsidėstymą. Ukmergiškiai nukovė Medžius ir leido Versmei sugrįžti į pirmąją poziciją. Riebų tašką Elektrėnų futbolininkai galės padėti paskutinėse sezono rungtynėse kitą antradienį.

Granitas – Elektrėnų Versmė 0:1 (0:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Audrius Labanauskas 0:1

Prieš žvalgantis į Medžių rungtynes bei rezultatus, Versmės komandai pirmiausiai reikėjo pačiai laimėti likusias dvejas sezono rungtynes.

Pirmas žingsnis žengtas šeštadienio vidurdienį Naujojoje Vilnioje.

Palyginti anksti, 15 min. po techniško Audriaus Labanausko veiksmo ir savalaikio smūgio pelnytas įvartis palengvino Versmės dalią šiame mače. Tačiau rungtynės vis tiek buvo sunkios, o jas dar labiau apsunkino klampi rudeninė aikštė.

„Rungtynės buvo sunkios, nes ir stadiono rudeninės aikštės kokybė buvo prasta, ir varžovai nuo pirmųjų minučių ragino vieni kitus žaisti kuo kiečiau, į kaulą. Bet mes tai žinojome ir buvome tam pasirengę“, – sakė R. Ščiuka.

Teisėjas šiame mače šeimininkus apdalino penkiomis geltonomis kortelėmis, o paskutinėmis akimirkomis dvigubą įspėjimą gavęs Pavelas Svirskis prieš save išvydo ir raudoną kortelę.

„Svarbiausia Naujojoje Vilnioje buvo pasiekti pergalę. Mes ją turime, o laimėjus Spartakui, jau esame patys savo likimo kalviai. Tikimės nepraleisti šios progos“, – teigė Versmės vadovas.

SK Nemenčinė–Hegvita – VJFK Trakai 1:4 (0:1).
Gedimino gimnazijos stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
30' Tomas Pučinskas 0:1
52' Aurimas Jaroslavskis 0:2
71' Tomas Pučinskas 0:3
79' Valdas Kondratovič 1:3
83' Žygintas Piragis 1:4

Trakai antrą kartą šiemet įveikė Nemenčinę. Dvigubai kuklesniu rezultatu nei pavasarį, bet lygiai tokiu pačiu, kaip ir prognozavo apžvalgininkas.

Svečių iš vėžių neišmušė tai, kad jiems dėl diskvalifikacijų padėti negalėjo du svarbūs komandos nariai Mantas Orintas bei Mantas Masenzovas. Ir be jų pavyko surinkti 14 žaidėjų, o su tokiomis pajėgomis Nemenčinėje didelių sunkumų nekilo.

Pergalė Trakams buvo morališkai svarbi po dviejų skaudžių pralaimėjimų Ozo ir Medžių komandoms.

„Džiugu, jog komanda vėl parodė gerą žaidimą ir tvirtą charakterį. O svarbiausia, kad patiems labai įdomu žaisti tokio gero lygio turnyre, kur visos komandos pajėgios ir išlieka intriga“, – pasidžiaugė Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

Bet ir ši pergalė VJFK Trakams dar negarantavo išlikimo VRFS III lygoje – Aktas su Advoco atsilieka tašku ir viskas spręsis paskutiniame ture.

Kaišiadorių Baltai – Aktas 1:2 (0:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
20' Andžejus Romeiko 0:1
55' Andžejus Romeiko 0:2
82' Lukas Tatarūnas 1:2

Kaip juokavo Akto atstovai, rengdamiesi šiam mačui, jie buvo priversti pakelti visus archyvus. Sudėties archyvus, nes susirinkimas į išvyką nusimatė skurdokas. Šiaip taip pavyko surankioti 15 asmenybių, bet kai kurios jų VRFS ir SFL stadionuose aktyviai judėdavo dar prieš kelerius metus.

„Rinkomės labai sunkiai. Iš vakaro žinutes rašiau net keliems archyviniams, nežaidusiems III lygoje kelis metus. Šleivi–kreivi, veteraniniai, bet susirinkome. Gynėjų linijos amžiaus vidurkis buvo 40 metų“, – pasakojo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Net ir tokiomis aplinkybėmis Aktas privalėjo laimėti šias rungtynes. Ir tą padarė.

Kaip visad, komandą sunkiu metu truktelėjo Andžejus Romeiko, įmušęs po įvartį abiejuose kėliniuose. Baltai rankų nenuleido ir mačo pabaigoje Lukas Tatarūnas sušvelnino skirtumą (1:2). Tačiau veteraniška Akto gynyba atsilaikė ir išsaugojo persvarą. O pabaigoje (88 min.) už antrą įspėjimą iš aikštės buvo išvarytas Baltų žaidėjas Egidijus Brazinskas.

Svarbius tris taškus parsivežęs Aktas išlikimo lygoje klausimą perkėlė į paskutinį sezono turą.

Ozas – Advoco–A komanda 7:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
27' Vytas Galeckas 1:0
49' Gediminas Skrockas 2:0
52' Tadas Švaikevičius 3:0
72' Giedrius Šablinskas 4:0
81' Vytas Galeckas 5:0
84' Tadas Švaikevičius 6:0
85' Antanas Paulauskas 6:1
87' Tadas Švaikevičius 7:1

Nors tai buvo beveik kova dėl išlikimo, rungtynės savo atmosfera panašėjo į draugišką mačą. Viena komanda pasigerino įvarčių santykį, Tadas Švaikevičius įsirašė „hat–tricką“, kita rimčiau nesipriešino ir net geltonų kortelių išvengė.

Pirmame kėlinyje Ozo komandai nelabai sekėsi prisišaudyti ir po 45 minučių jie pirmavo tik 1:0.

Reikalai pasitaisė po pertraukos, kai prasidėjo įvarčių lietus. Taip Ozo kolektyvas pasveikino savo vadovą Domantą Savičių gimtadienio proga. O jis taip pat neliko skolingas.

„Keitimų Advoco turėjo ne mažiau už mus. Tiesiog pas mus susirinko visas pagrindas. O po antro įvarčio varžovai kažkaip pasidavė“, – sakė Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

„Nuotaikos slogios“, – prisipažino Adovoco atstovas Artūras Krasnoložskis teigdamas, kad sekmadienį patirtas pralaimėjimas atspindi visą komandos sezoną.

„Pirmame kėlinyje kovėmės kaip su lygiais, buvome net perėmę iniciatyvą, bet antrame po dviejų greitų įvarčių visiškai sustojome, pradėjome pyktis ir galiausiai palūžome“, – jau ne kartą matytą scenarijų atpasakojo jis.

20 ture Navigatoriai į Advoco vartus mušė 6 įvarčius. Dabar Ozas – 7.

„Nelengva žaisti, kai tiek pralaimi. Pralaimėjome kovą dėl išlikimo ir dabar jau viskas ne mūsų rankose, reikės laukti kitų palankių rezultatų“, – atsiduso A. Krasnoložskis.

Skamba niūriai, bet padėtis nėra tokia beviltiška. Juk Advoco paskutiniame ture žais su Nemenčine. O Aktas, Trakai ir Ozas – su pirmo šešeto komandomis. Tad viskas įmanoma.

FK Medžiai – FKK Spartakas 1:3 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
53' Žydrūnas Keblas 0:1
61' Tomas Bielickas (iš 11 m) 0:2
71' Emilis Putinauskas 0:3
76' Giedrius Lekandra 1:3

Po šių rungtynių iš Versmės padėką gavę FKK Spartako žaidėjai galėjo triumfuoti: „Mes juk sakėme!“.

O aną savaitę sakė jie tai, kad sekmadienį į Vilnių važiuos ne dėl kokio nors taškelio kovoti, o dėl visų trijų.

FKK Spartako pergalė jokiu būdu neturėtų stebinti. Labiau stebina jų užtikrintas žaidimas ir turėtas pranašumas. Įvarčių salvės antrame kėlinyje suteikė jiems persvarą 3:0. Giedrius Lekandra dar sušvelnino santykį (1:3), bet Medžiai tą vakarą neturėjo variantų.

„Abi komandos labai norėjo laimėti, tik Medžiai perdegė. Kokybės jie turi pakankamai, todėl vaikiškos klaidos aikštės viduryje ir gynyboje leidžia manyti, kad per daug skubėjo ir per didelis noras šį kartą pakišo koją“, – pasakojo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

„Pa delu“, – po rungtynių trumpai ir aiškiai parašė Medžių facebookas.

„Žaidimo prasme tai buvo tragedija, o ne rungtynės“, – nusivylęs konstatavo Medžių vadovas Paulius Glosas, kurio komandai Senvagėje nesigavo niekas.

„Sužaidėme turbūt prasčiausią mačą šį sezoną, o juk privalėjome sužaisti vieną geriausių, – aiškino Paulius. – Pasirodo, kad dar nesame psichologiškai pasiruošę nugalėti šioje lygoje...“

Jau greitai, kitą trečiadienį abi komandos dar kartą susitiks Senvagės stadione. Ir tai bus SFL Taurės pusfinalio mūšis. Medžiai sieks revanšo ir bent šiokios tokios kompensacijos patenkant į finalą. FKK Spartako vadovai neabejoja – tai bus visiškai kitokios rungtynės, nei buvo praėjusį sekmadienį. Abi komandas kaustys vienoda įtampa, nes pergalės kaina – taip pat vienoda.

Navigatoriai – AFK 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
15' Modestas Bajoriūnas 1:0
66' Ričardas Kulis 2:0

Pirmadienio vakarą vykęs beveik bronzinis mūšis baigėsi Navigatorių užtikrintu triumfu. O AFK visai kaip Medžiai – svarbiausioje sezono stadijoje sužaidė vienas prasčiausių rungtynių.

Matę rungtynes turbūt net nesiginčys, kad Navigatoriai buvo visa galva pranašesni ir pelnytai laimėjo.

Jau nuo rungtynių pradžios AFK žaidėjai savo aikštės pusėje varžovams suteikė labai daug laisvės. Ir ilgai laukti įvarčio neteko – viena proga, kita, o 15 min. AFK gynėjų linija nespėjo išsirikiuoti ir Modestas Bajoriūnas prasprūdo pro juos bei mušė tiksliai – 1:0.

„Pradėjome rungtynes žaisdami žemai, leidome Navigatoriams didžiąją laiko dalį kontroliuoti kamuolį. Jie pajuto savo žaidimą ir greitai ėmė kurti progas. O mums visiškai nesisekė palaikyti kamuolio, trūko tikslumo, po kelių perdavimų atakos nutrūkdavo, buvo daug techninio broko“, – pripažino AFK atstovas Gediminas Sinkevičius.

Kai leidi Navigatoriams įsižaisti, lauk problemų. Dar iki pertraukos pernykščiai čempionai galėjo pasižymėti ne kartą ir ne du, bet tikslumas užbaigiant atakas buvo stulbinamai prastas.

Po pertraukos AFK energingai sugrįžo į aikštę ir perėmė iniciatyvą, spaudė varžovus. Jie įgijo kiekybinį pranašumą, kai Žygimanto Okulevičiaus pražangos simuliacija virto antra geltona kortele. Bet patys AFK netrukus prasileido įvartį. 66 min. Ričardo Kulio baudos smūgiu į baudos aikštelę pasiųstas kamuolys adresato nerado ir įsisuko į vartus – 2:0.

Vėliau Navigatoriai užtikrintai gynėsi ir kontratakose toliau švaistė progas. O rungtynių pabaigoje jėgos išsilygino, 89 min. antrą geltoną kortelę gavus AFK žaidėjui Gediminui Paberžiui.

„Tenka pripažinti, kad Navigatoriai demonstravo gerą žaidimą. Tą vakarą jiems nusileidome viskuo. Labai jautėsi, kad neturėjome keturių pagrindinės sudėties žaidėjų. Dėsningas rezultatas, sveikiname Navigatorius su pergale“, – kalbėjo G. Sinkevičius.

Navigatoriai sužaidė solidžias rungtynes, o nerimą jiems gali kelti tik vienas dalykas – realizacija. Solidžiau išnaudojant progas, rungtynių likimą buvo galima išspręsti kur kas anksčiau, atsikratant nereikalingos įtampos.

„Šiemet tai yra mūsų problema. Progų turime daug, bet neišnaudojame, dėl to nuolat praleidžiame įvartį patys ir nesugebame pasiimti trijų taškų, – aiškino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – Toliau kovojame dėl trečiosios vietos. Smagu, kad po buvusių nesėkmių nenukabinome nosių ir atsitiesėme.“

Be trečiosios vietos, Navigai sieks pagriebti ir „Auksinį batelį“. Panašu, kad tai pavyks, nes snaiperių įskaitoje pirmaujantis Modestas Bajoriūnas (23 įv.) tvirtai lenkia Gediminą Skrocką (18).

Navigatorių metraštininkai apskaičiavo, kad M. Bajoriūnas didžiajame futbole jų komandoje per 11 sezonų jau prispardė 199 įvarčius! Tad dar šiemet galime sulaukti ir išskirtinio, 200–ojo.

Dvidešimt antras turas (spalio 27–29 d.)

Granitas – FK Medžiai. Sekmadienis, 12.00, Naujoji Vilnia. Galima tik spėlioti, kaip turnyro lentelė atrodytų dabar, jei liepos 3–iąją vykusioje pirmoje tarpusavio akistatoje Medžiai paskutinę minutę nebūtų nukreipę kamuolio į savo vartus. Tąkart jie apmaudžiai vietoje trijų taškų liko su vienu (2:2). Viltys laimėti lygą tėra minimalios, bet pirmiausiai reikia laimėti sekmadienio rungtynės. Prognozė: 1:2.

VJFK Trakai – FKK Spartakas. Sekmadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Trakai kovoja dėl išlikimo, Spartakas – (vis dar) dėl medalių. Variantų abejose lentelės pusėse – daugybė. Liepą Ukmergėje Spartakas susirinko prastai, bet sugebėjo perlaužti rungtynes savo naudai – 2:1. Ir dabar jie demonstruoja tokią formą, kad logiškai turėtų būti laikomi favoritais. Prognozė: 1:3.

Advoco–A komanda – SK Nemenčinė–Hegvita. Sekmadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Šiuo metu Advoco yra „degančioje“ dešimtoje pozicijoje. Bet įveikus autsaiderius, jiems atsirastų neblogų galimybių išsaugoti vietą lygoje. Pirmame rate advokatai laimėjo 3:1, nors pirmieji praleido įvartį. Prognozė: 4:2.

Ozas – AFK. Sekmadienis, 18.00 Senvagės stadionas. Jei Granitas nelaimės prieš Medžius, būtent šiame mače AFK dar nebus praradę vilties laimėti medalius, todėl tai gali įtakoti komandos nusiteikimą. Ozas iš lentelės dugno pakilo iki 7–osios vietos, bet net ir ji dar negarantavo išlikimo. Tiesa, 22 turo scenarijus Ozui turi būti juodai prastas, kad nublokštų į 10 vietą. Pirmo rato kovoje AFK dominavo besąlygiškai ir nugalėjo 5:2. Prognozė: 3:3.

Aktas –Navigatoriai. Sekmadienis, 20.00, Senvagės stadionas. Šešių pergalių serija atsispyrę Navigatoriai šoktelėjo į trejetuką ir lenktynėse dėl bronzos kontroliuoja savo likimą. Sekmadienį taškų verkiant reikės ir Akto komandai. Todėl po šios senbuvių akistatos viena ekipa gali likti stipriai nusivylusi. Liepos mėnesį nusivylę liko Geniai, sugebėję Navigatoriams pralaimėti 2:6. Prognozė: 2:4.

Elektrėnų Versmė – Kaišiadorių Baltai. Antradienis, 20.15, Kauno NFA stadionas. Jei šeštadienį Granitas nugalėtų Medžius, Versmė anksčiau laiko taptų III lygos nugalėtoja. Nors tikėtina, kad naujasis čempionas paaiškės antradienį vakare Kaune. Versmei beliko formalumas, bet šios komandos vadovas R. Ščiuka atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius tris sezonus jiems SFL ar III lygoje nepavyko įveikti Baltų (2 lygiosios ir 3 pralaimėjimai). Yra pavykę dar 2016–ųjų gegužę SFL taurėje (4:1). Šiemetinė pirmoji akistata Žiežmariuose pasibaigė lygiosiomis 2:2. Vis tik dabar nuspėti favoritą kovoje, kur susitinka titulo siekianti ir 10 pralaimėjimų iš eilės patyrusi komanda, nesunku. Prognozė: 6:1.