VRFS III lyga: Margiris atgavo kvapą, Medžiai sugadino Versmės nuotaiką Visos

VRFS sezonas artėja prie kulminacijos. Didelį susidomėjimą keliančiame III lygos Top-6 turnyre vienvaldžiais lyderiais vėl tapo A komandos-Margirio futbolininkai, nes prieš tai juos pavijusi FKS Ukmergė buvo sutriuškinta Navigatorių, kurie dabar – antri.

Apatiniame šešete nuo varžovų bėga Trakai ir Ozas, o charakterį demonstruoja AFK su Lentvariu.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
40' Justinas Baltrimavičius (iš 11 m) 1:0
53' Ignas Kunickas 2:0
55' Nikita Juščenka 2:1

Traumų stipriai išretinti Medžiai kovoja per sukąstus dantis. Jų vadovas Paulius Glosas pažadėjo, kad iš paskutiniųjų pamėgins pasistumdyti dėl prizinių pozicijų, nors jau ne viskas jų pačių rankose.

Tą pažadą pernykščiai III lygos čempionai ir vykdo. O įveikę Versmės komandą, Medžiai pergalės skonį prisiminė net po 48 dienų pertraukos.

Vis tik reiktų pažymėti, kad ir Versmė šiuo metu sprendžia nemenkas kadrines problemas.

Apie jas papasakojo šios komandos vadovas ir treneris Romas Ščiuka: „Susirinkimas pas mus dabar toks, kad žaidžia netgi traumuoti, bet rungtynių užbaigti negali, nes traumos neleidžia. Turėjome 3 keitimus, bet baigėme be jų. Vienam žaidėjui sezonas apskritai baigtas, dėl kito neaišku, ar dar žais. Kai pastoviai neturime 4 pagrindo žaidėjų, tame tarpe 2 pagrindinių gynėjų, žaidimas nesiklijuoja.“

Visą pirmą kėlinį vyko lygi kova, bet prieš pat pertrauką Justinas Baltrimavičius realizavo 11 m baudinį ir išvedė žaliai baltus į priekį. Vos prasidėjus antram Medžiai rezultatą padvigubino, bet netrukus Versmę į kovą grąžino Nikita Juščenka.

Per likusį laiką Versmė nepasinaudojo turėtomis galimybėmis rezultatui išlyginti ir teko patirti pralaimėjimą. O rungtynes „vainikavo“ Edvino Mučinio raudona kortelė, tad kitą turą praleis ir šis Versmės pagrindo žaidėjas.

„Šiame mače nebuvome tokie jau prasti, turėjome ir progų ne vieną. Na, o varžovai pasižymėjo tik po 11 m baudinio ir po kampinio. Dabar belieka kovoti su tuo, ką turime ir užbaigti sezoną“, – teigė R. Ščiuka.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė 5:1 (4:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
12' Tomas Dapkus 1:0
21' Modestas Bajoriūnas 2:0
24' Daniel Gunevič 3:0
39' Ernest Bublevič 4:0
45' Tomas Bielickas 4:1
68' Modestas Bajoriūnas 5:1

Šiemet Navigatoriai Ukmergės komandą įveikė abu kartus. Ir taip nutiko pirmą kartą per visą devynių sezonų III lygos istoriją.

Ukmergėje Navigai laimėjo 2:1, o Senvagėje jiems nepaliko jokių vilčių. Vien per pirmą kėlinį jie į savo oponentų vartus pasiuntė net keturis įvarčius ir vėliau beliko tik nesugadinti sau padėties.

„Šį sezoną niekaip negalime Navigatorių įveikti. Namie dar galėjome tikėtis geresnio rezultato, tačiau Senvagės aikštėje tiek draugiškų metu, tiek oficialiose rungtynėse darėme tas pačias klaidas, – pripažino Ukmergės komandos kapitonas Igoris Krasinas. – Rungtynių planą mes turėjome. Žinome, kaip žaisti, norint juos įveikti, tačiau nuo pat pradžių šeimininkai mus privertė žaisti pagal jų sumanymą.

O tai jau yra klasė. Turime pripažinti, kad Navigatoriai šiuo metu mums per stiprūs ir pasveikinti su gražia pergale.“

Rugpjūtį daug kalbėjome apie Granito komandos seriją ir jų sportinę formą. Dabar gi stebina Navigatoriai. Jie laimėjo 4 rungtynes iš eilės, per jas vidutiniškai muša po 4,75 įvarčio.

„Apie sportines formas geriau kalbėti sezonui pasibaigus. O dabar kaip tik – traumas pasigauna tai vienas tai kitas“, – tos serijos nenori sureikšminti Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis, lakoniškai pakomentavęs, kad „pavyko sužaisti neblogas rungtynes.“

„Svarbu yra geras nusiteikimas ir gera nuotaika, tada kažkaip ir pergalės lengviau ateina. Finišo tiesioji įgauna pagreitį, kuo toliau, tuo įdomiau darosi“, – sakė Navigatorių vedlys.

A komanda-Margiris – FK Granitas 2:1 (2:1)
Pilaitės maniežas. Teisėjas – G. Macevičius.
18' Darius Kazubovičius 0:1
28' Gajus Kulbis 1:1
44' Deividas Gineitis 2:1

A komandos-Margirio futbolininkams šios pergalės reikėjo kaip oro. Jie ją pasiekė ir išsikapstė iš nedidelės duobės, kai buvo nelaimėję trejų rungtynių iš eilės.

Tačiau savo pamėgtame Pilaitės manieže margiriečiai sulaukė aršaus Granito komandos pasipriešinimo. Naujosios Vilnios komanda pirmoji išsiveržė į priekį, kai po tolimo perdavimo kamuolį apdorojo ir jį į vartus nukreipė Darius Kazubovičius. Bet po kampinio Gajus Kulbis rezultatą išlygino, o prieš pat pertrauką Deividas Gineitis rezultatyviai užbaigė kelių perdavimų kombinaciją – 2:1.

Antrame kėlinyje Margiris daugiau dėmesio skyrė gynybai, o Granitas surezgė pavojingų išpuolių, po kurių galėjo bausti varžovus.

Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas sakė, kad jo komandai reikėjo žaisti drąsiau visų rungtynių metu: „Pirmame kėlinyje turbūt kažkiek prisibijojome, atidavėme kamuolio kontrolę, teko daug gintis. O už žaidimą antrame kėlinyje, manau, buvome verti taškelio, nes perėmėme iniciatyvą, surengėme daug atakų, bet visų rungtynių metu atakose kažkaip trūko to paskutinio lemiamo perdavimo.“

A komandos-Margirio atstovas Gediminas Paberžis pažymėjo, jog jo komandai tai buvo sunkiausias sezono mačas. Ir prie to prisidėjo solidus Granito žaidimas bei taktika.

„Pergalė nebuvo lengva. Antrame kėlinyje atsitraukėme atgal, kad nebūtų „šposų“, kaip anksčiau. Bet Granitas žaidė gerai. Jie žaidė tikrą futbolą, o ne mėgino atsimušinėti“, – pažymėjo Gediminas ir pridūrė: „Geriau šitaip sunkiai laimėti, nei spaudžiant į vienus vartus pralaimėti, ar sužaisti lygiosiomis.“

G. Paberžis sakė, kad po trejų nelaimėtų rungtynių Margirio stovykloje panikos nebuvo justi: „Tikrai ne. Varžovai jau atranda sau palankią taktiką prieš mus. Mums gi reikėtų žaisti kiek kitaip, ne vien atakuoti – kartais būti kantresniems ir sulaukti gerų šansų užpulti. Bet sunku kai kuriems žaidėjams perlipti per save ir prisiversti gintis, nes tiesiog taip neįpratę.“

Kitame ture Margirio laukia išvyka į Ukmergę ir rungtynės ant natūralios vejos. Pastarąjį kartą pasižaidimas ant tikros žolės baigėsi prarastais taškais Trakuose (1:1).

„Bandome rinkti sudėtį, nors ir turime netekčių. Taip, mūsų komandai paprasčiau rungtyniauti ant sintetinės lygios dangos, tačiau tai negali skambėti kaip pasiteisinimas praradus taškų. Jei nori tapti čempionu – privalai išmokti laimėti visur“, – pareiškė G. Paberžis.

FK Lentvaris – FGBK Aktas 8:5 (2:4)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
9' Marius Linkevičius 0:1
23' Marius Linkevičius 0:2
25' Eduardas Tučinskis 1:2
35' Andžejus Romeiko 1:3
38' Artūras Borščevskis 2:3
43' Marius Linkevičius (11 m) 2:4
59' Maksim Afanasjev 3:4
63' Maksim Afanasjev 4:4
69' Marius Linkevičius 4:5
73' Arsenij Buinickij 5:5
75' Arsenij Buinickij 6:5
78' Maksim Afanasjev 7:5
87' Darius Burbulis 8:5

Futbolo dievai šiemet Aktui skaudžių išgyvenimų negaili. Komandai ir taip sezonas varginančiai sunkus. O prieš Lentvarį net tris kartus pirmaudami dviejų įvarčių persvara sugebėjo pralaimėti ir dar praleisti 8 įvarčius.

Kaip nutinka tokie nesusipratimai?

Akto treneris Nerijus Jakučionis sako, kad tokio skaudaus pralaimėjimo priežastys slypi ekipos narių amžiaus vidurkiuose.

„Mes subyrėjome fiziškai. Antrame kėlinyje neturėjome nė vieno keitimo. Septyni rungtynes pradėję žaidėjai yra 38-46 metų amžiaus. Su tokia patyrusių ir jaunų žaidėjų proporcija yra sudėtinga atlaikyti visas rungtynes fiziškai. Lentvaris antrame kėlinyje mus apibėgo ir tiek“, – teigė N. Jakučionis.

Lentvario vadovas Nerijus Varnas pastebėjo, kad tokius rezultato svyravimus mače lėmė tai, kuri komanda greičiau „pasės“ fiziškai, o daugiau jėgų sukaupusi ir dėsningai laimėjo.

„Šįkart tiek mes, tiek aktiečiai nebuvome optimaliausių sudėčių. Rungtynėse mums trūko vieno labai svarbaus žaidėjo saugų grandyje, dėl to nekontroliavome aikštės vidurio. Pačios rungtynės gavosi gražios ir kovingos futbolo prasme. Manau, žiūrovams labai patiko. Tiesiog mes geriau išnaudojome savo susikurtus šansus, kurie virto įvarčiais“, – įspūdžiais dalinosi N. Varnas.

Per vienas rungtynes Lentvaris sumušė 8 įvarčius, kai pirmame rate per 11 turų varžovų vartininkus nuginklavo tik 10 sykių.

Apskritai, Lentvaris nusipelno gerų žodžių už savo kovingumą. Šiemet buvo ir nesėkmių dviženkliais skirtumais, ir techninių pralaimėjimų (kaip 12 ture su AFK), bet debiutantų komanda kažkaip sugeba susitelkti ir vėliau renka taškus.

„Kas padeda atsitiesti po skaudžių pralaimėjimų ar mano padarytų „kliauzų“? Tai yra kovotojų charakteris. Po mačo su AFK išėjome psichologiškai laimėtojais manydami, kad laimėjome aikštėje, o ne kabinete. Jie sulaužė vienam mūsiškiui skruostikaulį, kitam prakirto antakį, reikėjo siūti 27 siūles ir net neatsiprašė po rungtynių tie žaidėjai. Beje, AFK vadovas pats nėra šventas ir suklastojo rungtynių protokolą, nes Ibrahimas Hasgencas, nokautavęs vieną mūsų žaidėjų, gavo geltoną kortelę, bet į rungtynių  protokolą tai nebuvo įtraukta“, – buvusiems varžovams įgėlė N. Varnas.

FC Vova – VJFK Trakai 0:2 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
28' Mantas Orintas 0:1
89' Ignas Čaplijevskis (iš 11 m) 0:2

FC Vovos komanda barsto brangius taškus. Pralaimėjimas Trakams jiems buvo jau ketvirtasis iš eilės. Dar blogiau – paskutiniuose trijuose turuose voviniams nepavyksta pramušti oponentų gynybos.

Kol kas Vova kuklia taškų persvara dar lenkia iškritimo zoną. Bet taip žaidžiant kyla reali grėsmė iškristi atgal į SFL A divizioną.

Priešingame emociniame poliuje yra Trakų komanda. Manto Orinto ir Igno Čaplijevskio įvarčiai jiems garantavo jau 10 tašką per pastaruosius 4 turus.

Ženkliai pagerėjęs komandos rinkimasis į rungtynes lemia tokius Trakų komandos rezultatus. Mače su Vova trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas galėjo rinktis net iš 19 žaidėjų.

„Pagerėjusių rezultatų priežastis paprasta. Rudeniop į komandą susirenka beveik visi pagrindiniai žaidėjai, todėl ir rezultatai geresni“, – paaiškino V. Zagurskas.

FK Ozas – AFK 1:1 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
8' Deividas Čereška 0:1
72' Tadas Švaikevičius 1:1

AFK komanda lipa iš ilgokai užsitęsusios duobės ir pradeda rinkti taškus.

Anksti pelnę įvartį jie galėjo ir palaužti Ozą, tačiau šį sykį pavedė prasta progų realizacija. Bet kokiu atveju, kovoje dėl išlikimo viskas yra pačių AFK rankose

„Gaila, kad nepaėmėme trijų taškų, nes progų sukūrėme tiek, kiek per sezoną nebuvome sukūrę. Bet tikimės, kad pagavome gerą bangą likusioms rungtynėms“, – gera nuotaika spinduliavo AFK atstovas Darius Navikas.

Ozo komandos šios lygiosios nei nuvylė, nei labai pradžiugino. Oranžiniai jau praktiškai garantavo sau išlikimą III lygoje, o tą pasiekė stipriai atsispyrę per paskutinį mėnesį, kai penkių savaičių atkarpoje surinko 13 taškų iš 15 galimų.

Prie to irgi prisidėjo pagerėjęs komandos narių susirinkimas į rungtynes.

Paklaustas, kas padėjo žaidėjams motyvuotis, Ozo vadovas Domantas Savičius sakė: „Labiau prisidėjo progų realizacija. Daugiau realizuojame, komanda mobilizuojasi – ateina ir rezultatai. Šiemet sunkiau rinkomės tik su Granitu, Margiriu ir antrą mačą su AFK, o šiaip visada būdavo 3-4 keitimai. Gal tik bėda ta, kad nesame pradėję dviejų rungtynių ta pačia sudėtimi. Bet tai jau – mėgėjų futbolo specifika.“

Keturioliktas turas (spalio 3-5 d.)

FKS Ukmergė – A komanda-Margiris. Šeštadienis, 15.00, Ukmergės stadionas. Abejonių nėra, kad Ukmergės futbolininkai pasiryžę reabilituotis po praėjusiame ture gauto Navigatorių niukso. Ir sieks revanšo už pralaimėjimą pirmoje tarpusavio kovoje (1:3). Ukmergiškių pranašumu gali tapti savas stadionas su natūralia veja, nors klausimai apie tai Margirio atstovams jau gali kelti nervinį tiką. Tad lyderiams reikia laimėti ir ant tikros žaliosios vejos bei paneigti tokias spekuliacijas. Prognozė: 2:3.

FK Medžiai – FK Granitas. Šeštadienis, 18.00, Senvagės stadionas. Medžiai demonstruoja, kad praretėjusia sudėtimi gali kautis su visais, o ta iliustruoja 4 taškai per rungtynes su Margiriu bei Versme. Todėl ant šios bangos stengsis revanšuotis ir Granitui, kuriam prieš kelias savaites pralaimėjo 1:3. Tačiau Granitas po dviejų pralaimėjimų lygos lyderiams bus lyg sužeistas žvėris ir varžovams dovanų nebus nusiteikęs dalinti. Prognozė: 1:3.

FC Vova – FK Lentvaris. Sekmadienis, 14.45, Senvagės stadionas. Liepą tarpusavio kovą laimėjo Vova (1:0), bet Lentvaris pasiekė revanšą SFL taurėje (2:0). Lentvariškius turi įkvėpti efektinga pergalė prieš Aktą, tačiau ir Vovos juodoji serija jau turėtų baigtis. Prognozė: 2:2.

AFK – FGBK Aktas. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Aktui šansai išsigelbėti III lygoje jau tik minimalūs ir 7 metais amžiaus vidurkiu jaunesnė AFK komanda turėtų pasinaudoti savais privalumais. Pirmą akistatą AFK laimėjo 2:1, toks rezultatas tiktų jiems ir sekmadienį. Prognozė: 2:1.

FK Ozas – VJFK Trakai. Sekmadienis, 16.45, Panerio stadionas. Apatinio šešeto grupės lyderės praeityje žaisdavo rezultatyviai. Pvz, prieš mėnesį, kai oranžiniai triumfavo 5:1. Abiejų komandų neslėgs turnyrinė įtampa, tad įvarčių galima laukti ir šį sykį. Prognozė: 4:3.

FK Navigatoriai – Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Vieną iš keturių savo pralaimėjimų Navigatoriai patyrė Elektrėnuose, kai krito prieš šeimininkus 1:4. Matant abiejų komandų pastarojo mėnesio žaidimą ir sudėties formavimo niuansus, galima įžvelgti šeimininkų pranašumą. Prognozė: 3:1.