VRFS III lyga: Margirio triumfas paženklintas triuškinama pergale, bronza – Ukmergei Visos

 

A komanda-Margiris, FK Navigatoriai, FKS Ukmergė. Taip atrodo šio VRFS III lygos sezono prizininkų pakyla.

Turbūt sunku užginčyti faktą, kad visas trejetas nusipelno šių pozicijų. Margiris tiesiog buvo geriausi ir Navigatoriai tą pripažino. O FKS Ukmergė visą sezoną įrodinėjo, kad verti būti tarp medalininkų.

Pagal dabartinę situaciją, į SFL A divizioną turėtų leistis FC Vova, FK Lentvaris ir FGBK Aktas.

 

FK Navigatoriai – A komanda-Margiris 1:5 (0:4)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
12' Eivinas Zagurskas 0:1
13' Darius Zachaževskis 0:2
24' Augustas Trinkūnas 0:3
35' Darius Zachaževskis 0:4
75' Modestas Bajoriūnas (iš 11 m) 1:4
88' Gediminas Paberžis 1:5

Vėsų pirmadienio vakarą gausiai į Senvagės stadioną susirinkusi spalvinga publika vylėsi išvysti gražią čempionišką kovą dėl VRFS III lygos karūnos.

Deja, bet kokias intrigos užuomazgas Margirio vyrai užgniaužė jau pačioje susitikimo pradžioje. Per kelioliką minučių jie pelnė du įvarčius po panašių atakų. Kėlinio viduryje rezultatas jau buvo 3:0 favoritų naudai.

Lemiamame mače Navigatoriams būtų pakakę ir taško, bet taip besiklostant įvykiams, jie net apie lygiąsias negalėjo pagalvoti.

Visa likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, o Margirio komanda nė minutei neatsipalaidavo ir iškovojo visiškai pelnytą pergalę riebiu rezultatu 5:1.

Navigatoriams pralaimėjimas skaudus, bet jie patys suprato, kad varžovai buvo tiesiog geresni. Ir po rungtynių pasveikino juos su triumfu.

„Daug komentarų čia nereikia. Mes patys sužaidėme labai prastai, o Margiris žaidė gerai. Jie pelnytai tapo čempionais. Visas sezonas buvo įdomus“, – sakė Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis.

A komandos-Margirio žaidimui šį sezoną dirigavęs Gražvydas Mikulėnas po rungtynių paskraidė ant savo komandos narių rankų ir porą sykių buvo nupraustas šampano purslais.

„Nebuvo paprasta. Svarbus dalykas buvo tinkamas nusiteikimas. Esu dėkingas vyrams už atsidavimą, kad susirinko ir nusiteikė“, – sakė G. Mikulėnas.

Išsamesnis čempionų trenerio komentaras:

 

FKS Ukmergė – FK Medžiai 1:1 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
20' Šarūnas Archipovas 0:1
51' Tomas Bielickas 1:1

Po to, kai Ukmergės komanda labai svarbiame mače išvykoje nugalėjo Granitą, situacijos kontrolė kovoje dėl bronzos medalių perėjo į jų rankas.

Paskutiniame susitikime namie prieš Medžius ukmergiškiams pakako lygiųjų. Tačiau jų kovos su Medžiais visuomet būna atkaklios, ir šį sykį norimas rezultatas neatėjo savaime.

Šeštadienį Ukmergėje žaidė ir pagrindinė miesto, ir dublerių komanda, užsitikrinusi D diviziono titulą, tad futbolo bendruomenė laukė šventės. Galbūt tai užmigdė FKS ekipos narius ir rungtynes jie pradėjo vangiai.

Tradiciškai ribotą sudėtį surinkę Medžiai atsitraukė atgal ir aikštės šeimininkams atidavė iniciatyvą bei kamuolio kontrolę.

Tačiau naudos Ukmergei iš to buvo nedaug – kamuolį jie kontroliavo, bet aštrumo trūko. O kėlinio viduryje dar ir patys praleido įvartį.

„Pertraukos metu visi rimtai pasikalbėjome ir visi suprato, kad trauktis jau nėra kur. Antras kėlinys buvo visiškai kitoks. Puolėme ir gynėmės agresyviai“, – teigė FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Išlyginamasis įvartis krito jau šeštą antro kėlinio minutę (Tomas Bielickas). Vėliau šeimininkai stengėsi išplėšti pergalę ir sukurti didesnę šventę savo bendruomenei. Nepavyko, tačiau ir lygiosios jiems lėmė trečiąją vietą III lygoje.

„Gerai, kad viskas gerai baigėsi. Sezonas mums buvo puikus. Pasiekėme užsibrėžtą tikslą ir – dar su bonusu“, – džiaugėsi I. Krasinas.

 

FK Granitas – Elektrėnų Versmė 2:0 (1:0)
Pilaitės BFA arena. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
32' Dominik Mackevič 1:0
56' Žygimantas Kirsis 2:0

Po to, kai Ukmergės komanda užsitikrino bronzą namie, šis mačas neteko esminės intrigos, kadangi Granitas įšokti į trejetą jau neturėjo šansų. Beliko ginti 4-ą poziciją nuo į nugarą kvėpavusios Versmės.

Nepaisant lemiamu metu išsprūdusių medalių, Granitas susirinko ir sezoną pabaigė garbingai, pergalingai ir pakeltomis galvomis.

Nors tai, anot žaidžiančiojo Granito trenerio Jevgenijaus Rybakovo, per daug nenudžiugino: „Kovoti jau dėl nieko nereikėjo. Tiesiog pasižaidėme savo malonumui, ir viskas.“

Kitaip į šias rungtynes pažiūrėjo Versmės komanda, kurios pagrindiniu prioritetu liko SFL taurės turnyras ir laukiantis pusfinalis prieš Margirį.

Į Vilnių elektrėniškiai atvyko be keitimų, su mintimi ramiai sužaisti rungtynes ir nepatirti traumų. Deja, nepavyko padaryti ir to.

„Sekmadienį žaidėme tik tam, kad sužaistume. Deja, kai kurie sugebėjo neatvykti į rungtynes ir teko verstis su 11 žaidėjų. Be to, rungtynių pradžioje dar traumą patyrė vienas pagrindo žaidėjas, o tai nuliūdino dar labiau“, – sakė Versmės treneris Romas Ščiuka.

 

VJFK Trakai – AFK 0:0
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.

Cituojant AFK komandos paskyrą – „Dar niekada lygiosios neatrodė tokios svarbios, kaip šį kartą.“

Iš tiesų, šios AFK lygiosios jiems garantavo išlikimą III lygoje ir Vovai nepaliko jokių šansų net surinkus vienodai taškų – AFK'ai šiemet turi palankesnį tarpusavio rungtynių santykį (1:1 ir 1:0).

Darganotas rudeniškas oras Trakuose įtakojo ir abiejų komandų žaidimą. Jis buvo atsargesnis, daugiau dėmesio buvo skiriama savų vartų saugumui, o ne grėsmingų atakų rengimui.

„VJFK Trakai davė gerą kovą. Mus slėgė rungtynių įtampa ir žinodami klaidos kainą, buvome kažkiek susikaustę. Ypač rungtynių pradžioje“, – teigė AFK atstovas Darius Navikas.

Nė vienai komandai taip ir nepavyko „atrakinti“ varžovų vartų. Lygiosios labai tiko AFK, o taip pat nenuvylė ir Trakų – susiklosčius palankioms aplinkybėms, jie laimėjo B grupės turnyrą ir bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą.

„Manau, kad buvo lygios rungtynės su dėsningu rezultatu, kuris tenkino abi puses“, – reziumavo D. Navikas.

AFK taip pat pažadėjo kitais metais sugrįžti stipresni ir jau netampyti savo ir gerbėjų nervų iki paskutinio turo.

 

FK Lentvaris – FK Ozas 4:2 (3:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Jakubovskis.
15' Darius Burbulis 1:0
23' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:1
28' Artūras Borščevskis 2:1
32' Maksim Afanasjev 3:1
66' Gediminas Skrockas 3:2
79' Vitalijus Žuravliovas 4:2

Prieš 16 turą atrodė, kad Ozas sieks revanšo prieš Lentvarį už netikėtą pralaimėjimą pirmame rate (1:2), kuomet varžovai pergalingą įvartį įmušė paskutinę minutę.

Bet nutiko taip, kad į žemesnį divizioną krentantis Lentvaris sezoną pabaigė ketvirta pergale ir antra – prieš Ozą.

Oranžiniai paskutiniam savo mačui nesusikaupė ir nenusiteikė.

Apie tai byloja abu Ozo įvarčius pelniusio Gedimino Skrocko komentaras: „Patys sau „atsivežėme“ tris įvarčius po gynėjų netikslių perdavimų prie savo vartų. Atsipalaidavimas ir nesusikaupimas nulėmė tokį rezultatą.“

Šiuo pralaimėjimu taip pat nutrūko solidi Ozo serija, kai jie per 7 rungtynių atkarpą buvo laimėję 5 kartus ir 2 sykius sužaidę lygiosiomis. Jos pilnai pakako, kad Ozo komandai paskutiniuose turuose nereikėtų sukti galvos apie išlikimą lygoje.

„Svarbiausia, kad jau sezono pabaiga. Finišavome gana stipriai, lygoje išlikome, o dabar metas ilsėtis po visų turnyrų maratonų, suspaustų į glaustą tvarkaraštį“, – sakė G. Skrockas.

 

FGBK Aktas – FC Vova 0:3 – be kovos

Paskutiniam turui sudėties nesurinkęs Aktas nusprendė nesikankinti. Informavo lygą ir varžovus, kad rungtynės Senvagės stadione neįvyks. Taip Vovai atiteko techninė pergalė, tapusi menka paguoda – voviniai vis tiek liko 10-i ir iškrito atgal į SFL A divizioną.

Tokia paskutinio turo atomazga vainikavo visą sudėtingą ir probleminį Akto sezoną, kuriame iškovota tik 1 pergalė ir surinkti tik 7 taškai. Geniai pirmą kartą III lygoje liko paskutiniai ir turės apie ką pagalvoti prieš kitą sezoną.

Šiemet įvairių problemų neišvengė ir daugiau III lygos komandų. Bet kam geriausiai sekėsi dorotis su pandeminio sezono iššūkiais, bus galima apžvelgti baigiamojoje apžvalgoje po SFL Taurės finalo.