VRFS III lyga: Granito dublis ir sublizgėjęs Lentvaris (6 turo apžvalga) Visos

5:0, 7:1, 5:0 – tokiais netikėtais ir sau nebūdingais rezultatais į stadionus sugrįžo VRFS III lygos kovos.

Ar tai tik atsitiktinumas, ar trumpų atostogų pasekmė – aiškinamės 6-o turo III lygos apžvalgoje.

Elektrėnų Versmė – Aktas 5:0 (1:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
22' Deividas Arlauskas 1:0
50' Edvinas Mučinis (iš 11 m) 2:0
59' Edvinas Mučinis 3:0
60' Edvinas Mučinis 4:0
82' Ernestas Gerasimovas 5:0

Sugrįžimą į III lygos varžybas Versmė planavo kruopščiai – prieš tai sužaidė SFL taurės rungtynes (4:1 įveikė Baltus), o po kelių dienų parodė savo jėgą Aktui.

„Rungtynių rezultatas dėsningas ir netgi mažokas, bet svarbiausia pergalė, nes sąlygos buvo sunkios, – pasakojo Versmės vadovas Romas Ščiuka. – Alinantis karštis, mes turėjome 5 keitimus, nes kapitonas net nežaidė, yra traumuotas ir būtų padėjęs tik iš bėdos. Varžovai turėjo tik tris keitimus, todėl svarbu, jog pavyko išvengti traumų ir sėkmingai judame toliau.“

Aktas Elektrėnuose laikėsi pirmą kėlinį, kai šeimininkai įmušė įvartį ir nemažai progų neišnaudojo.

Bet po pertraukos Versmė pratrūko įvarčiais. Edvinas Mučinis vos per vienuolika minučių pelnė „hat-tricką“ ir rezultatas tapo triuškinamas.

Akto treneris Nerijus Jakučionis pasakojo, kad vasaros metu komanda ne pirmą kartą susiduria su rimtomis sudėties komplektavimo problemomis, o nestabili rotacija skatina žaidimo broką.

„Sekmadienį daugmaž susirinkome, pradžioje lyg ir neblogai ėjosi, bet vėliau subyrėjome po vieno kito įvarčio. Dar ir karštis alino“, – sakė jis.

VJFK Trakai – Granitas 0:5 (0:4)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
1' Darius Kazubovičius 0:1
31' Denis Romanov 0:2
32' Andrej Svirskij 0:3
38' Pavel Svirskij 0:4
46' Viliam Dubicki 0:5

VRFS III lygoje galioja paradoksali nerašyta taisyklė – jei Granitas sužaidžia puikias rungtynes, dažniausiai tą pasiekia nesurinkę optimalios sudėties...

Anot Granito žaidžiančiojo trenerio Jevgenijaus Rybakovo, jo komanda Trakuose išrikiavo prasčiausią sudėtį šį sezoną.

Granitiečiai turėjo tik du keitimus, o rungtynes žaidė net po 27 dienų pertraukos.

Nepaisant to, jau pirmosios atakos metu Darius Kazubovičius atrakino varžovų vartus, o vėliau įvarčiai pabiro vienas po kito.

„Sekmadienį mums sekėsi. Beveik visi mūsų smūgiai virsdavo įvarčiais. To tikrai negalėčiau pasakyti apie ankstesnes šio sezono rungtynes“, – pastebėjo J. Rybakovas.

FK Ozas – FK Lentvaris 1:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Sidorovas.
20' Romuald Kliukoit 0:1
78' Ąžuolas Kuklys 1:1
90' Arsenij Buinickij 1:2

Tik šeštosiose rungtynėse Lentvaris sugebėjo iškovoti pirmą pergalę ir pakilti iš turnyro lentelės dugno. Komandos nepalaužė net beviltiškas pralaimėjimas 1:12 Navigatoriams, patirtas liepos viduryje.

„Komanda ir nebuvo palūžusi. Nes supratome, kad neturint pagrindinio vartininko, kaip bežaistum – rezultato nebus. Ypač kai į vartus stoja gynėjai“, – paaiškino Lentvario vadovas Nerijus Varnas.

Pagaliau susigrąžinę vartininką Paulių Aleškevičių, lentvariškiai SFL taurėje eliminavo Vovą, o tai komandą nuramino psichologiškai ir suteikė pasitikėjimo.

Tiesa, prieš pirmenybių tąsą Paulius vėl išvyko, tačiau klubo skautai nesnaudė ir papildė sudėtį kitu vartininku Riccardo Longo, gynėjais Vitalijumi Vinckevičiumi bei Vadimu Pinko ir puolėju Ernestu Zakarevičiumi.

Rezultatas atėjo jau mače su Ozu.

„Naujokai įnešė stabilumo. Vėl turėjome 16 žaidėjų, kuriuos galėjome rotuoti ir dažnai keisti“, – pažymėjo N. Varnas.

Rezultatas Panerio stadione atrodo netikėtas, bet Ozo vadovas Domantas Savičius sako, kad varžovų nenuvertino: „Lentvaris susirinko gausiai ir į stadioną atvyko anksti. Buvo aišku, kad lengva nebus. Sveikinimai jiems, tai tikrai ne silpniausia lygos komanda. Tikimės, kad kitą kartą sėkmės šypsosis mums.“

Pačios rungtynės vyko Ozui turint iniciatyvą, o Lentvaris žaidė antru numeriu ir kontratakavo. Svečiams kontratakuoti sekėsi ir dėl to, kad šeimininkų gynėjai kildavo aukštai.

Greito išpuolio metu Romualdo Kliukoit pelnytas įvartis suteikė Lentvariui pranašumą. Vėliau jie patikimai gynėsi, tačiau antrame kėlinyje rezultatą tolimu smūgiu iš 25-30 metrų „išeigine koja“ palygino Ąžuolas Kuklys.

Bet lemiamas žodis tą vakarą priklausė Arsenijui Buinickiui. Jo įvartis paskutinę minutę nulėmė sunkią Lentvario pergalę 2:1.

„Progų realizavimas buvo esminis dalykas, – įsitikinęs D. Savičius. – Turėjome 4-5 progas, porą iš jų praktiškai 1x1 – nepasinaudojome nė viena. Jie turėjo gal 3 progas, dvi pasibaigė įvarčiais. Trūko šaltakraujiškumo paskutinėje atakos fazėje. Paskutinę progą turėjome pabaigoje esant lygiam rezultatui. Būtume įmušę – būtume laimėję, o nutiko atvirkščiai.“

„Kovingos, įtemptos rungtynės. Bet kuri komanda galėjo nugalėti, o šį kartą laimėtojais išėjome mes, – antrino N. Varnas. – Sakyčiau, nosimi išarta pergalė.“

FK Medžiai – AFK 7:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
4' Audrius Bukovskis 1:0
20' Irmantas Vilkevičius 1:1
54' Ignas Šiaučiulis 2:1
71' Dmitrijus Raksa 3:1
73' Dmitrijus Raksa 4:1
88' Danielius Šaputko 5:1
89' Danielius Šaputko 6:1
90' Justinas Baltrimavičius (iš  11 m) 7:1

Savo glaustas vasaros atostogas FK Medžiai trumpino į jas įterpdami SFL taurės rungtynes su FK Anykščiais. Juos Medžiai sutriuškino 7:1, o jau po keturių dienų III lygoje tokiu pačiu rezultatu susidorojo su AFK.

Ir taurės, ir lygos mače dubliu pasižymėjo Danielius Šaputko.

Medžiai po ankstyvo Audriaus Bukovskio įvarčio iššsiveržė į priekį, bet greitai praleido atsakomąjį smūgį, o vėliau niekaip negalėjo pramušti oponentų gynybos, nors progų turėjo daug ir gerų.

Situacija pasikeitė antrame kėlinyje, per kurį AFK praleido net šešis įvarčius.

„Rezultatas žiaurokas, nes paskutinius 3 įvarčius įmušėme per paskutines 3 minutes, kai varžovai jau nei bėgo, nei norėjo žaisti“, – pastebėjo Medžių vadovas Paulius Glosas.

O AFK ekipos narių galvose vis dar sukasi atostogų privalumai, o ne futbolo reikalai.

„Atrodo, kad tos pertraukos mums buvo per mažai. Orai puikūs, todėl daugelio galvose jūra ir ežerai“, – neslėpė AFK atstovas Donatas Navikas.

Per paskutinius 3 turus sukrapštytas tik 1 taškas nuleido AFK'us į 8-ą lentelės poziciją.

„Pašnekėjome tarpusavyje, kad kol traukinys dar nenuvažiavo, reikia susiimti ir pradėti tiek rinktis į rungtynes, tiek parodyti pilną atsidavimą jų metu. Tikimės, kad tai neliks tik šnekomis ir rezultatus matysime jau visai kitokius“, – vylėsi D. Navikas.

A komanda-Margiris – FKS Ukmergė 3:1 (3:1)
LFF stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Ukmergės ekipos kapitonas Igoris Krasinas savo pasakojimą apie šias rungtynes pradėjo panašia įžvalga, kaip ir dalis kitų komandų po akistatos su Margiriu: „Galutinis rezultatas atspindi, kas vyko aikštėje. Margirio žaidėjai aukštesnės klasės, bet tai nereiškia, kad jie neįveikiami. Tikiu, kad ant natūralios aikštės dangos mes pasiūlytume jiems rimtesnę kovą.“

Rungtynes šeimininkai pradėjo labai galingai ir netruko įmušti du įvarčius.

Ukmergė ginklų nesudėjo ir po Giedriaus Vaivados įvarčio priartėjo iki vieno įvarčio.

Šioje vietoje galima prisiminti, kaip A komanda-Margiris akistatą su Medžiais pradėjo 2:0, o viskas tada pasibaigė 2:2.

„Su Medžiais mes žaidėme be keitimų ir net pirmaudami lipome, spaudėme varžovus, ėjome į priekį, o jie mus „sugaudė“ kontratakose. Pasimokėme iš to ir šį kartą sužaidėme šaltakraujiškiau, prilaikėme kamuolį“, – lygino Margirio atstovas Gediminas Paberžis.

O dar pirmame kėlinyje lygos lyderiai atstatė dviejų įvarčių persvarą – 3:1.

Po pertraukos įsivyravo atviras futbolas. Margiris žaidė ramiau, o FKS Ukmergė aktyviai veržėsi į priekį, rezgė atakas. Tačiau apart vieno pavojingo smūgio iš krašto, pasak vilniečių, kažko ypatingo nesukūrė. O dažnus skersus perdavimus į baudos aikštelę susirinkdavo vienas toks buvęs Lietuvos rinktinės gynėjas.

„Kai gynyboje žaidžia Tomas Mikuckis, tai skersuok neskersavęs – visi kamuoliai jo“, – pastebėjo G. Paberžis.

Nepaisant visų ukmergiškių pastangų, viskas taip ir baigėsi – A komandos pergale rezultatu 3:1.

„Buvo smagu pažaisti su tokia įspūdinga sudėtį turinčiais varžovais. Sveikinimai jiems. Pirmame kėlinyje Margiris atrodė labai galingai, antrame vaizdas pasikeitė ir manau, kad šeimininkai tai jautė. Jei mums būtų labiau pasisekę ir būtume išnaudoję puikias progas, galėjome rimtai patampyti liūtą už ūsų“, – tvirtino I. Krasinas.

Tuo metu Margirio problema, anot G. Paberžio, išlieka šlubuojanti realizacija: „Vargstame. Jei susimuštume bent 50-60 proc. turimų progų, galėtume žaisti ramiai, atsipalaidavę, o ir varžovai turbūt sustotų. Tuo metu nerealizuojame gerų progų, rezultatas 3:1 būna slidokas ir varžovai lipa, stengiasi, kovoja, duoda į kaulą. Visi bando su mumis kovoti įnirtingai.“

Įdomu, kad A komandos-Margirio treneris Gražvydas Mikulėnas sezono pradžioje pusiau juokais, o gal ir labai rimtai pasakė, kad sieks laimėti visas III lygos rungtynes. Tad po ankstesnių lygiųjų su Medžiais galima konstatuoti, kad sezono tikslai neįgyvendinti?

„Na, nepavyko, už tai jau gavome nuo trenerio „per galvas“. Yra kaip yra, judame toliau“, – geros nuotaikos neprarado G. Paberžis.

FK Navigatoriai – FC Vova 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
82' Donatas Jokubauskas 0:1

Navigatoriai šiemet pasirinko labiausiai nenuspėjamos ir stebinančios komandos vaidmenį. Prieš kelias savaites jie 12:1 sudorojo Lentvarį, o pirmadienį nesugebėjo įveikti kitų debiutantų Vovos gynybos – 0:1.

Navigams tai buvo neišnaudotų progų vakarėlis.

„Rungtynės, per kurias puolėjai klydo dažniau už gynėjus. Labai apmaudu, neturiu ką daugiau pridurti, – net kitą dieną emocijos neapleido Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio. – Prapylėme rungtynes, kurias turėjome ir privalėjome laimėti.“

Netikėtą Vovos pergalę nulėmė vienintelis tikslus Donato Jokubausko įvartis likus žaisti 8 minutes. Šiemet Vovą papildęs D. Jokubauskas anksčiau lankė Žalgirio FM, o III lygoje pelnė debiutinį įvartį.

FC Vova įrodė, kad su jais reikia skaitytis. Sezono starte pralaimėję 2 rungtynes, per 4 turus jie surinko 8 taškus ir dabar nuo tų pačių Navigų atsilieka tik taku.

Nukeltos rungtynės

Granitas – Ozas 3:1 (1:1)

Solidus Granito pasirodymas – per tris dienas jie šventė dvi pergales.

Antradienį granitiečiai žaidė iš 5 turo nukeltas rungtynes ir net be suspenduotų Žygimanto Kirsio bei Lukašo Karneckio nugalėjo Ozą.

Skirtingai nei ankstesniame mače Trakuose, Granitas susirinko padoriai ir turėjo bent keturis keitimus.

Tai ir tapo pagrindiniu šeimininkų koziriu, nes Ozas šį kartą rinkosi labai prastai ir turėjo pasitelkti visus galinčius žaisti antradienio vakarą.

„Įvairiausios priežastys nulėmė, kad Naujojoje Vilnioje buvo gal tik 4 mūsų pagrindo žaidėjai, – tvirtino Ozo komandos narys Gediminas Skrockas. – Dar žaidė du dubleriai, o visi kiti – atsarginiai. Visiems praktiškai teko po 90 minučių. Kažkiek laiko žaidėme ir tvarkėmės neblogai, bet antrame kėlinyje pavargome. Visgi Granito pagrindinės sudėties žaidėjai meistriškumu pranašesni už mūsų pusiau atsarginius.“

Granitas pirmieji įmušė, tačiau pagaliau G. Skrockui pavyko nutraukti įvarčių sausrą ir pelnyti pirmą įvartį šį sezoną. Įmušė gražiai, iš 25 metrų, pirmo kėlinio pabaigoje išlygindamas rezultatą.

Visgi Naujosios Vilnios komandos pranašumas išryškėjo po pertraukos. Jie pelnė du įvarčius ir pelnytai nugalėjo 3:1.

„Pradžioje judėjome sunkiai, bet antrame kėlinyje įdėjome daugiau pastangų, noro ir persvėrėme rezultatą“, – komentavo J. Rybakovas iš nugalėtojų komandos.

Septintas turas (rugpjūčio 14-18 d.)

Granitas – A komanda-Margiris. Penktadienis, 19.15, Naujosios Vilnios stadionas. Šias intriguojančias rungtynes jau dabar gaubia nežinia. Sužinoję, kad teks žaisti penktadienį, Margirio atstovai nustėro – dėl darbų ir treniruočių su jaunimu jie paprasčiausiai negali surinkti sudėties, tokiu laiku atvykti galėtų vos keli futbolininkai.

Nors Margiris prašė parinkti labiau savaitgalinį laiką, Granito vadovai nebuvo linkę nusileisti ir kvietė varžovus žaisti penktadienio vakarą. Kaip pasisuks ši istorija dar neaišku, tačiau įmanoma, kad A komanda-Margiris nesusirinks ir gaus techninį pralaimėjimą. „Matysime. Bet jei jiems reikia tokiu būdu laimėtų trijų taškų – tegul“, – pareiškė Margirio atstovas G. Paberžis. Prognozė: 3:0.

FC Vova – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 14.45, Senvagės stadionas. Ketverias sėkmingas rungtynes iš eilės sužaidusi Vova puikiai jaučiasi lentelės viduryje. Bet dabar jie sutinka rimtą priešininką, šiemet nusitaikiusį į aukščiausias pozicijas. Prognozė: 1:3.

AFK -FKS Ukmergė. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Turo apžvalgoje AFK atstovas Darius Navikas išreiškė viltį, kad pokalbis su komanda ir raginimai susitelkti nebus tik tuščiomis kalbomis. Darius šis mačas svarbus ir tuo, kad susitiks su savo žemiečiais. Pastarieji pernai po abiejų akistatų su AFK turėjo apvalą 0 taškų ir sekmadienį atvyksta su aiškiu tikslu. Prognozė: 1:2.

Aktas – FK Medžiai. Sekmadienis, 18.15, Senvagės stadionas. Geniai kartoja pernykštį scenarijų, kai pasiekę lentelės dugną, pradėjo įspūdingą spurtą kovoje dėl išlikimo. Dugnas dabar jau pasiektas, bet iki sezono pabaigos dar visos 12 rungtynių, tad dar galima nestresuoti kurį laiką pavažiuoti zuikiu. Prognozė: 2:5.

FK Navigatoriai – FK Ozas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Navigų galvas kelias dienas spaudė klausimas, kaip jie sugebėjo nė karto neįmušti Vovai ir pralaimėti tas rungtynes. Į kito turo kovą jie atsineš sprogstamąjį sportinio pykčio užtaisą ir, tikėtina, geresnę realizaciją. Klausimas – kiek Ozas bus nusiteikęs pralaimėti savo 5-as rungtynes paeiliui? Prognozė: 3:2.

FK Lentvaris – VJFK Trakai. Antradienis, 18.30, Trakų naujas stadionas. Naujasis III lygos derbis įvyks Trakuose, nors mačo šeimininkais bus Lentvario komanda. VJFK žais savo teritorijoje, tačiau jei Lentvaris susirinks tokia sudėtimi ir nusiteikimu kaip praėjusiame ture, trakiškiai gero neturėtų tikėtis. Prognozė: 2:1.