VRFS III lyga: Grandų kovą laimėjęs Ozas truktelėjo čempionus žemyn (7 turo apžvalga) Visos

Danielius Vaitkus, FK Medžiai nuotrauka

III lygoje visuomet būdavo įnirtinga dviejų komandų priešprieša. Pastaruoju metu derbio, klasikos, grandų kovos ir panašūs apibūdinimai taikomi Ozo bei Navigatorių kaktomušomis. Sekmadienį 7 turo klasikoje triumfavo Ozas, pernykščiams čempionams davęs dar sunkesnę užduotį mažinant atsilikimą nuo lyderių.

7 ture pagaliau laimėjo Nemenčinė, vėl nelaimėjo Aktas, savus sirgalius nuvylė Ukmergės ir Naujosios Vilnios futbolo komandos.

FKK Spartakas – AFK 1:2 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
38' Tomas Mikalauskas 0:1
63' Augustas Trinkūnas 0:2
81' Tomas Bielickas 1:2

FKK Spartako futbolininkai labai laukė sugrįžimo į savo gimtąjį stadioną, nes čia šį sezoną buvo žaidę vos vieną mačą. Tad šeštadienį Ukmergėje vyko nedidelė futbolo šventė, bet baigėsi ji šeimininkų nusivylimu.

„AFK vyrai su šypsenomis paliko stadioną, o vėliau ir greta esančią piceriją, – juokėsi FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – Trys taškai nuostabus rezultatas jiems. Manau, nebūtų supykę, jei ir po vieną pasidalintume. Bet laimi daugiau įmušusi komanda. Viskas paprasta.“

Alternatyvaus klubo atstovai į išvyką nuvyko tik su dviem keitimais. Pasak AFK atstovo, beje, ukmergiškio Dariaus Naviko, atsižvelgiant į tai, buvo pasirinkta atitinkama taktika – ramiai ir kantriai gintis bei ieškoti progų.

Planas, nors ir atėmė daug jėgų, pavyko.

Svarbus epizodas nutiko pirmo kėlinio pabaigoje. Rezultatui esant 0:1, FKK Spartakas įgijo teisę mušti 11 m baudinį. Tačiau Tomui Bielickui pergudrauti varžovų vartininko nepavyko.

„Esu beveik šimtu procentų tikras, kad jei būtume realizavę 11 m baudinį, viskas būtų kitaip“, – tikino I. Krasinas.

Bet nebuvo. O antro kėlinio viduryje Augustras Trinkūnas padvigubino AFK pranašumą. Vėliau T. Bielickas atsitiesė, kai įmušė gražų baudos smūgį (1:2) ir atgaivino intrigą.

„Varžovams sušvelninus rezultatą, pabaiga nebuvo tokia rami. Spartakas turėjo progų, bet atsilaikėme. Gal tai skola už praėjusius metus, kai geriau žaisdami pralaimėjome jiems“, – teigė D. Navikas.

Ši pergalė kelia AFK komandą į antrąją poziciją. O FKK Spartakas po trijų pergalių serijos stabteli ir lieka lentelės viduryje.

„Jokios tragedijos nedarome ir jau laukiame kitų rungtynių, – tikino FKK Spartako kapitonas. – Visos komandos barsto taškus ir mes nenorime išsiskirti iš chebros.“

Granitas – Advoco–A komanda 1:1 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas.
63' Sergej Makrov 1:0
74' Nikita Juščenko (iš 11 m) 1:1

Kad namų sienos ne visuomet padeda, parodė ir Naujosios Vilnios Granito pavyzdys – jie nesugebėjo įveikti lygos naujokų.

Granitiečių pusėje buvo ir sava veja, bet ant sintetikos įpratusiems žaisti advokatams pavyko prie jos gana greitai adaptuotis. Tiesa, rungtynių pradžioje jie galėjo praleisti vieną kitą įvartį ir tai būtų logiška, nes šeimininkai spaudė svečius labai aktyviai.

Anot Granito žaidžiančiojo trenerio Jevgenijaus Rybakovo, greitai rezultatas galėjo virsti 2:0, ar 3:0, bet progos nebuvo išnaudotos. Prie to vertėtų pridėti ir Eriko Sinkevičiaus nerealizuotą 11 m baudinį.

„Granitas nuo pirmų minučių bandė primesti savo žaidimą ir turėjo keletą neblogų progų“, – patvirtino Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis, kurio komandai dėl traumų ar kitų problemų nelengvai pavyko surinkti sudėtį.

Granite tuo metu žaidė tokie vilkai, kaip Žygimantas Kirsis, Darius Kazubovičius ar Sergejus Makrovas. Būtent pastarasis išvedė Granitą į priekį antro kėlinio viduryje. Po dešimties minučių Advoco atsakė išlyginamuoju Nikitos Juščenkos įvarčiu nuo 11 m žymos.

Per likusias minutes abi komandos turėjo progų nulemti dvikovos baigtį savo naudai, bet jomis nepasinaudojo.

„Galėjome ir pralaimėti, tačiau galėjome ir nugalėti. Visgi taškas išvykoje, ir dar žaidžiant prieš Granitą, yra puikus rezultatas“, – apibendrino A. Krasnoložskis.

Aktas – FK Medžiai 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
54' Danielius Vaitkus 0:1

Ketvirtas iš eilės Akto pralaimėjimas III lygoje užfiksuotas Senvagėje.

Pastaruoju metu Geniams nesiseka beveik niekas. Jie yra prasčiausiai atakuojanti pirmenybių komanda (4 įv.), o per paskutinius 4 mačus pasižymėjo tik 1 kartą.

„Iš tiesų, nebėra komandoje kam mušti įvarčius. Apskritai pastaruoju metu labai sunkiai renkamės į kiekvienas rungtynes“, – sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Aktas sekmadienį turėjo tris keitimus, FK Medžiai dėl diskvalifikacijų – tik penkis. „Tik“, nes Medžiams tai yra labai neįprastas skaičius.

„Per šį karštį turėjome mažiausiai keitimų šį sezoną. O būtent ilgas atsarginių suolas yra vienas mūsų kozirių“, – pažymėjo Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Jis pasidžiaugė, kad Aktą pavyko nugalėti pirmą kartą klubo istorijoje, o tai padėjo išsaugoti III lygos lyderių pozicijas. Tačiau pergalė buvo sunki ir išvargta. Rungtynes Senvagėje vyko apylygiai, su abipusėmis progomis, o Medžiams pergalę nulėmė vienintelis kapitono Danieliaus Vaitkaus tikslus smūgis.

„Aktui šis sezonas „neina“. Nuoširdžiai linkiu susitvarkyti savo vidines problemas ir dar pasiautėti mūsų lygoje. Žinoma, tik ne per atsakomąsias tarpusavio rungtynes“, – varžovams linkėjo P. Glosas.

Kaišiadorių Baltai – SK Nemenčinė–Hegvita 1:3 (0:2)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – E. Bučinskas.
20' Eligijus Lipskis (į savo vartus) 0:1
36' Erik Zamara 0:2
59' Edgaras Kulvinskis 0:3
79' Aivaras Klinkevičius 1:3

„Ir tegul tai bus pamoka visiems. Niekas negali įveikti Vito Gerulaičio 17 kartų iš eilės. Niekas!“, – kadaise po ilgai lauktos pergalės prieš bičiulį Jimmy Connorsą pareiškė legendinis lietuvių kilmės JAV tenisininkas.

Taikyti sparnuotąją V. Gerulaičio frazę Nemenčinės komandai gal kiek per rimta, tačiau šešių pralaimėjimų serija jiems turėjo ne juokais įgristi.

Nepaisant to, lygos naujokai buvo užsispyrę ir kantriai ėjo link savo pirmo tikslo, kurį pasiekė Žiežmariuose įveikdami Baltus.

„Bet sekmadienį dienos pradžia nieko gero nežadėjo, – prisiminė Nemenčinės vadovas Gediminas Janavičius. – Turėjome penkis traumuotus, kažkas nespėjo pabaigti savo reikalų, dar kažkas toliau šventė savaitgalį. Ir vos surinkome 13 žmonių.“

Visgi velnio tuzinas šiai komandai 7 ture atnešė laimę.

Nors turėjo mažiau keitimų, Nemenčinės žaidėjai Žiežmariuose pasirodė solidžiai. Jie ilgiau palaikydavo kamuolį ir gerokai patikimiau, nei ankstesniuose turuose, gynėsi.

Solidesnis nei įprasta žaidimas naujokams nukalė pirmą pergalę. Įvarčiai krito vienas po kito ir sužaidus valandą, Nemenčinė jau pirmavo 3:0. Vėliau Baltai rezultatą sušvelnino, tačiau vis tiek turėjo kapituliuoti.

„Noriu padėkoti vyrams už kovingumą. Tikėjome, kad pirmieji taškai ateis. Dabar tikime, kad ir toliau juos rinksime“, – vylėsi G. Janavičius.

Ozas – Navigatoriai 2:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
55' Erikas Milašauskas 1:0
59' Erikas Milašauskas 2:0
89' Paulius Sakalis 2:1
46' pašalintas Igoris Jakovlevas (Navigatoriai)

Ozo ir Navigatorių susirėmimai įgavo tam tikrą aurą. Ar tai būtų Taurės, ar Supertaurės, ar III lygos mačai – jie turi savitą atmosferą ir tampa klasikine lygos priešprieša.

„Nemanau, kad tai galime vadinti klasika. Lyga labai suaštrino šį reikalą, o kovoti juk reikia su visais“, – aistras malšino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Nesutikčiau. O kad tai neeilinės rungtynės, patikino ir Ozo kapitonas Gediminas Skrockas: „Be abejo. Žaidžiant su Navigatoriais visuomet kitokia rungtynių aura. Gal ir gerai, kad jie stipresni tiek ant popieriaus, tiek žaidimu, tai mums padeda dar labiau motyvuotis.“

Kaip to patvirtinimą galima pateikti gausesnį nei įprastai Ozo susirinkimą į rungtynes, kovingumą ir šiek tiek netikėtą pergalę.

Stebuklų žaidime ir komandų taktikose nebuvo. Ozas, blaiviai įvertinęs savo galimybes, žaidimą grindė atsargesniu futbolu ir pirmiausiai rūpinosi savų vartų saugumu puikiai suvokdami, kad priekyje šansų anksčiau ar vėliau bus.

Vis tik labiausiai buvo diskutuojama apie Navigatorių vartininko Igorio Jakovlevo pašalinimą antro kėlinio pradžioje. Palikęs baudos aikštelės ribas, jis į kamuolį sužaidė ranka.

Nuomonės išsiskyrė, bet dauguma sutiko, kad teisėjas priėmė teisingą sprendimą.

O po to įvyko lūžis. Navigai nespėjo persigrupuoti ir sugalvoti, kaip užkamšyti atsivėrusias spragas žaidžiant mažumoje. Ozas erdvėmis naudojosi pagirtinai – du Eriko Milašausko įvarčiai per penkias minutes sukrovė šiai komandai svarų pranašumą.

„Ir po to Navigatoriams buvo gana sunku. Žinoma, jie stengėsi. Bet tiksliau sužaidę mes galėjome ir 4 ar 5 įvarčius uždėti“, – tvirtino G. Skrockas.

Iš tiesų, kai atsilieki 0:2 ir turi žaidėju mažiau, sugrįžti į rungtynes būtų sunku net Lietuvos rinktinei. Net žaidžiant su Liuksemburgu. O čia gi Ozas.

Navigatoriai pabandė, Pauliaus Sakalio įvartis viltis atgaivino, bet netrukus nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas.

Ozas šiemet laimėjo tik antrą kartą. Tačiau šis rezultatas esamus lyderius besivijusius Navigatorius truktelėjo atgal ir paliko kapstytis lentelės viduryje.

Įpusėjęs vasaros ratas parodė, kad norint apginti titulą, čempionams bus rimtų reikalų.

Kas su Navigatoriais kol kas negerai, pabandė atsakyti P. Sakalis: „Ko mums trūksta? Net nežinau. Gal geresnio psichologinio nusiteikimo. Kitos komandos šiemet kovai su mumis pasiruošia gerai. Mums reikia didesnio noro laimėti ir viskas turėtų būti gerai.“

Elektrėnų Versmė – VJFK Trakai 2:1 (1:1)
Kauno NFA stadionas. Teisėjas – S. Karka.
2' Aringas Streckis 1:0
12' Mantas Leonavičius 1:1
89' Aringas Streckis 2:1

Lygos turas baigėsi antradienį, Versmės sunkia, išvargta pergale prieš Trakų komandą.

„Darbinė pergalė. Aikštėje kovėsi dvi lygios komandos ir sėkmė buvo mūsų pusėje“, – sakė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Būtent sėkmės stoką akcentavo VJFK Trakų vadovas: „Ne pirmas ir ne antras kartas, kai fortūna nusisuka nuo mūsų jau rungtynių pradžioje, o po to – ir pačioje pabaigoje. Futbolas toks, kad neišnaudojus progų apie pergalę galvoti sunku.“

Net ir gerokai po 8 val. vakaro vykusiame mače NFA stadione komandos įnirtingai grūmėsi ir su alinančiu karščiu, kuris sekino jėgas.

Elektrėnų komanda jau vienos pirmųjų savo atakos metu išsiveržė į priekį, kai nuo gynėjų pabėgęs įvartį pelnę Aringas Streckis. Trakai nesutriko ir po dešimties minučių išlygino rezultatą po kampinio. Dar vėliau svečiai pataikė į skersinį.

Antradienį nė viena komanda negalėjo pasigirti turinti aiškią iniciatyvą ar dominuojanti.

Galų gale sėkmė plačiai nusišypsojo elektrėniškiams. Priešpaskutinę minutę A. Streckis dar kartą iššoko vienas prieš vartininką ir pelnė savo komandai pergalingą įvartį – 2:1.

VJFK Trakai buvo nusivylę tokia atomazga, tačiau R. Ščiuka ragino juos nenusiminti: „Norisi padėkoti už puikią kovą ir palinkėti sėkmės. Trakai smagi komanda ir dar tikrai atims taškų iš ne vienos komandos. To jiems ir linkiu.“

Aštuntas turas (birželio 15–17 d.)

FKK Spartakas – FGBK Aktas. Šeštadienis, 19.00, Ukmergės centrinis. FKK Spartako antras bandymas per savaitę pradžiuginti savo publiką. Šį kartą Ukmergėje svečiuojasi seni varžovai ir geri draugai iš Akto komandos. FKK Spartako vadovai primygtinai prašė apžvalgininko prognozėse nedalinti jiems pergalių, nes neva tai turi priešingos įtakos rungtynių baigčiai. Man tai kas, galiu prognozuoti priešingai, bet jei nelaimėsite – garsiai juoksimės visi. Prognozė: 0:1.

VJFK Trakai – Ozas. Sekmadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Šios rungtynės parodys, ar Ozas pajėgus sujudėti tik vienose rungtynėse su principiniu varžovu, ar grįžta į kovą dėl medalių. „Jei taip rinksimės ir kovosime, mes turime būti trejetuke“, – po pastarosios pergalės kalbėjo komandos vadovas Domantas Savičius. Tiesos akimirka? Turbūt, nes pralaimėjus oranžiniai įsitaisytų 9 vietoje, o tai yra šiek tiek žemiau už trejetuką. Prognozė: 1:3.

AFK – Granitas. Sekmadienis, 18.15, Senvagės stadionas. Čia matysime kovą komandų, kurios dabar užima 2 ir 3 vietas. Iš visų lyderių AFK pasižymi geriausia gynyba (praleidžia vid. 0,67), o Granitui šioje srityje dar reikia pasitempti (vid. 1,67). Šis faktorius gali būti lemiamas, nes tai neturėtų būti rezultatyvus mačas. Prognozė: 1:0.

Advoco–A komanda – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškės. Baltai pradėjo sezoną gerai, bet paskutiniu metu užstrigo – 4 rungtynės ir tik 1 taškas, o pastaroji nesėkmė prieš toli gražu ne favoritę Nemenčinę patirta be didesnių „variantų“. Paskutinį kartą abi komandos SFL struktūroje susitiko 2017 metais ir tuomet per 180 minučių kovos Baltai taip ir neatrakino Advokatų vartų (0:1 ir 0:4). Tad tai – dar vienas motyvuojantis faktas. Prognozė: abipusė nauda, 2:2.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 20.00, Senvagės stadionas. Sekmadienį į Senvagę atvykstanti Versmės komanda neabejotinai paklibins Medžių lyderių pozicijas ir pasistengs jų pralaimėjimų grafoje nuliuką pakeisti vienetu. Vienintelis dalykas, kurį reikia pagerinti Versmės komandai – gynyba. Kai jį taps, tarkime, Medžių lygio, komanda iš Elektrėnų atsidurs ir lyderių trejete. Prognozė: lygiosios, 1:1.

SK Nemenčinė–Hegvita – Navigatoriai. Pirmadienis, 19.00, Nemenčinė. Kad varžovai šiemet nebebijo Navigatorių, įsitikinome ne kartą. Ar nebijo ir Nemenčinės komanda – pamatysime pirmadienį. Bet faktas, kad pirmoji pergalė sustiprino naujokų pasitikėjimą savo jėgomis ir kovoje su čempionais jie kurį laiką kandžiosis. Prognozė: intriga laikysis vieną kėlinį, 1:4.