VRFS III lyga: Galingas Ozo startas – lyg perspėjimas Navigatoriams (1 turo apžvalga) Visos

Pirmąjį 2019 metų sezono įvartį įmušė Advoco žaidėjas Edgaras Krasnoložskis, Aktas parodė, kaip nereikia žaisti futbolo, o pernykščiai čempionai Navigatoriai vos nepaleido beveik laimėtų rungtynių.

Toks buvo balandžio pabaigoje prasidėjusių III lygos pirmenybių pirmasis turas.

Advoco–A komanda – VJFK Trakai 2:1 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – V. Paulauskas.
19' Edgaras Krasnoložskis 1:0
75' Arnoldas Kunigėlis 2:0
88' Tomas Pučinskas 2:1

III lyga atsidarė sekmadienį Fabijoniškėse, kur susitiko turnyro naujokės, tačiau viena kitą puikiai pažįstančios Advoco ir VJFK Trakų komandos.

Advoco pernai laimėjo SFL A divizioną, tad normalu, kad stipresni pasirodė ir pirmoje tarpusavio akistatoje.

„Bet kokį turnyrą smagu pradėti pergale ir džiugu, kad krikštas III lygoje pavyko. Pačios rungtynės buvo tikrai nelengvos, kepino saulė ir žaisti buvo sunku“, – pasakojo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis.

Startinis jaudulys labiau kaustė advokatus, jie darė klaidas ir buvo išsiblaškę, tad iniciatyva pirmame kėlinyje priklausė Trakų komandai.

Nepaisant to, Advoco pirmieji išsiveržė į priekį, kai pirmą sezono įvartį įmušė Edgaras Krasnoložskis. Šis įvartis šeimininkams suteikė pasitikėjimo ir žaidimas palaipsniui išsilygino.

Antrame kėlinyje Advoco turėjo kelias puikias progas savo persvarai padidinti, tačiau stipriai šlubavo realizacija. Padėtį gelbėjo tik patikimas gynėjų žaidimas prie savų vartų. Galų gale Arnoldas Kunigėis įtvirtino saviškių pranašumą. Besibaigiant mačui, trakiškiai skirtumą sušvelnino (2:1), bet išplėšti bent tašką jau nespėjo.

„III lygoje kiekvienas taškas bus labai svarbus o šie trys mums yra lyg aukso vertės“, – pažymėjo A. Krasnoložskis.

Jo manymu, pasirengti pirmai pergalei padėjo gera varžovų analizė: „Tai gerai pažįstami varžovai, su kuriais pernai kovėmės dėl medalių A divizione. Žinojome, kad VJFK Trakai jauna komanda, žaidžianti greitą futblą ir turinti bent tris aukšto lygio žaidėjus. Neabejoju, kad visos komandos prieš juos turės vargo.“

FK Medžiai – Kaišiadorių Baltai 3:2 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
12' Aivaras Grabliauskas 1:0
62' Ignas Špakauskas 1:1
63' Dmitrijus Raksa 2:1
69' Gytis Naujanis 2:2
83' Giedrius Lekandra 3:2

Baltų komandos problemas mes aptarėme įžanginėje sezono apžvalgoje. Komanda tradiciškai lauko sezoną pradeda be rimtesnio pasiruošimo, iš karto po futsal pirmenybių. O šiemet to pasiruošimo apskritai nebuvo – nei treniruočių, nei draugiškų rungtynių.

Nepaisant to, Baltai pateikė netikėtumą LFF taurės turnyre, eliminuodami aukštesnės lygos Kuršėnų Ventos komandą. Nedaug trūko ir iki teigiamo rezultato pirmose VRFS III lygos rungtynėse.

Sekmadienį Medžiai išsiverždavo į priekį, bet kovingieji Baltai vis lygino rezultatą. Vis tik kaišiadoriškiams atsiliepė fizinio pasirengimo spragos ir antrame kėlinyje jų jėgos ėmė sekti.

Tuo pasinaudojęs Giedrius Lekandra likus žaisti 7 minutėms įmušė pergalingą savo komandos įvartį – 3:2.

„Kaip minėjau prieš sezoną, dar nesame optimalioje formoje, todėl pirmame ture ne viskas sekėsi. Daug klydome gynyboje, patys dovanojome varžovams progas, po kurių krito išlyginamieji įvarčiai“, – sakė Medžių vadovas Paulius Glosas.

Tad svarbiausia šį kartą Medžiams buvo pergalė ir pirmieji trys taškai.

„Džiaugiuosi, kad parodėme charakterį ir „ištraukėme“ rungtynes jų pabaigoje“, – pridūrė Paulius.

SK Nemenčinė–Hegvita – AFK 0:1 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
77' Gajus Kulbis 0:1

VRFS III lygos futbolas sugrįžo į Nemenčinę, o pirmą kartą šioje lygoje žaidžianti vietos SK Nemenčinės komanda, deja, startavo nesėkmingai.

„Vertinant žaidimą, rezultatas turėjo būti mūsų naudai. Ar bent jau privalėjome sužaisti lygiosiomis, – nusivylęs mačo baigtimi kalbėjo SK Nemenčinės atstovas Gediminas Janavičius. – Turėjome dvi šimtaprocentes progas išeidami vienas prieš vieną su vartininku ir abi liko neišnaudotos. Tiesiog pritrūko sportinės sėkmės...“

Rungtynių favoritais buvo galima laikyti AFK, tačiau dominuoti jiems sekėsi tik pirmosiomis minutėmis – vėliau vyko lygi kova.

Patys AFK atstovai pasakojo, dėl didelio noro eiti į aikštę ir sezono laukimo jie tikriausiai perdegė. Šeimininkai tvarkingai gynėsi, o svečiams sunkiai sekėsi užsiimti kūryba palyginti nedideliame gimnazijos stadione.

Kaip ten bebūtų, svečiams pavyko išplėšti pergalę minimaliu rezultatu 1:0.

Esmine tapo jų ataka 77 min, pasibaigusi sėkminga dviejų naujokų kombinacija: po Gedimino Vičiaus perdavimo pasižymėjo Gajus Kulbis. AFK vėliau persvarą išsaugojo.

„Šių dviejų naujokų patirtis mūsų žaidimui suteikė ramybės ir šaltakraujiškumo, – pažymėjo AFK vadovas Gediminas Sinkevičius, nors teigė įžvelgiantis ir minusų komandos žaidime. – Labai džiaugiamės pergalingu sezono startu, bet šios rungtynės parodė, kad dar trūksta susižaidimo ir tarpusavio supratimo. Todėl dirbsime toliau.“

Pralaimėti, ir dar namie, nemalonu, bet G. Janavičius ilgai liūdėti nesirengė: „Nors tokia sudėtimi žaidėme pirmą kartą, atrodėme visai neprastai. Pritrūko sėkmės. Visgi kiek esame pasirengę žaisti tokio rango varžybose, parodys kito sekmadienio rungtynės prieš lygos senbuvius ir vienus favoritų Akto komandą.“

Aktas – Ozas 0:5 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
25' Giedrius Šablinskas 0:1
30' Giedrius Šablinskas 0:2
56' Gediminas Skrockas 0:3
67' Airijus Dambrauskas 0:4
71' Karolis Gečas 0:5
86' pašalintas Vidmantas Veikalas (Ozas)

Čia tai bent – antakius kilstelėjo futbolo žinovai, pamatę VRFS „klasikerio“ rezultatą.

Stebėtis buvo ko. Ozas sezonui pasirengė geriau ir jų pergalė neturėjo nustebinti, bet rezultatas, kaip tai buvo padaryta – šokiravo.

Laimei, šiame centriniame turo mače apsilankė ir VRFS operatorius, nes nepamatyti Giedriaus Šablinsko šou pirmame kėlinyje būtų nuodėmė. Abu Giedriaus įvarčiai – reto grožio kosminiai idealūs smūgiai, privertę griebtis už galvų net komandos draugus ir neabejotinai pretenduosiantys į gražiausiojo titulą.

„Šie du pirmi įvarčiai dvyniai numušė visos komandos pasitikėjimą. Štai ir turime tokį rezultatą, koks yra“, – konstatavo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Antrame kėlinyje aikštėje toliau šeimininkavo Ozas. O įžūlūs perdavimai varžovų baudos aikštelėje ir įvarčiai iš vartininkų aikštelės ar iš jos prieigų kalba patys už save. Galiausiai optimalios sudėties nesurinkęs Aktas buvo pažemintas rezultatu 5:0.

Tenka konstatuoti, kad toks rezultatas yra dėsningas, juolab nominalūs šio mačo svečiai turėjo galimybių įmušti dar daugiau.

„Daug priežasčių susidėjo į tokį pasirodymą. Mūsų ir pasiruošimas sezonui buvo ne visai tinkamas, ir sudėtis sekmadienį – gana ribota. Daug keitimų neturėjome, frontą laikė nemažai veteranų. Todėl trūko gyvumo, energijos aikštėje“, – svarstė N. Jakučionis.

2010 metais sezoną Ozas pradėjo galinga pergale 7:1 prieš Navigatorius ir tąkart konstatavo: „Startavome svilindami padangas“. Tas svylančios gumos kvapas vėl pasijuto ir sekmadienį.

Vis tik dar iš priešsezoninių ir VRFS supertaurės rungtynių buvo galima jausti, kad oranžiniai šiemet atrodys solidžiai jau nuo pirmųjų turų ir bus pasiryžę kur kas rimčiau pakovoti su Navigatoriais.

„Šį sezoną turime pasitempusią gynybos grandį, apkamšėme skyles. Priekyje atsirado didesnė lygiavertė rotacija. Sekmadienį labai gerai ir sklandžiai iš gynybos pereidavome į atakas“, – pastebėjo vieną įvartį įmušęs Gediminas Skrockas.

Vertindamas Akto pasirodymą, jis sakė: „Nors tai ir gera komanda, bet šį kartą jiems pritrūko greičio ir veržlumo. Sukūrė tik keletą pavojingesnių momentų.“

Navigatoriai – Elektrėnų Versmė 4:2 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
11' Ernestas Bublevič 1:0
37' Modestas Bajoriūnas 2:0
53' Edgaras Lukoševičius 3:0
56' Audrius Labanauskas 3:1
68' Edvinas Mučinis 3:2
90' Ričardas Kulis 4:2
Pašalintas Ernestas Bublevič (Navigatoriai)

Sostinės futbolo analitikai tarpusavyje šnabždėjosi, kad Elektrėnų komanda tarpsezoniu padarė didelį kokybišką žingsnį į priekį ir šiemet gali kovoti dėl aukštų pozicijų.

Tuo galėjome įsitikinti per LFF taurės varžybas, kai Versmė davė rimtą kovą legendinei Gargždų Bangai (1:2).

Tuo dar kartą buvo galima įtikėti pirmadienio vakarą, kai elektrėniškiai apsilankė pas Navigatorius Senvagės stadione.

Kadangi Versmės komanda patobulėjo, turbūt nieko keisto, kad pirmame rungtynių su čempionais kėlinyje drąsiai ėmėsi iniciatyvos, ilgiau kontroliavo kamuolį ir rezgė pozicines atakas. Vėliau jų treneris Romas Ščiuka paaiškino, kad su Navigatoriais kovoti galima tik neleidžiant jiems pajausti žaidimo ritmo.

Vis tik Navigų kontrišpuoliai buvo grėsmingesni ir krito logiški įvarčiai, efektyviai išnaudojant oponentų pozicines klaidas.

11 min. jie meistriškai įžaidė baudos smūgį imituodami, kad bus atliekamas perdavimas arčiau vartų. O kamuolys buvo paristas ties 16 metrų linija ir ten lūkuriavęs Ernestas Bublevič netrukus pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą. Besibaigiant kėliniui, Modestas Bajoriūnas baudos aikštelėje netrukdomas priėmė kamuolį ir turėjo marias laiko prisitaikyti bei smūgiuoti – 2:0.

Antro kėlinio pradžioje suklydus Versmės vartininkui pasižymjo Edgaras Lukoševičius (3:0), atrodė viskas jau aišku, tačiau svečiai labai greitai grįžo į rungtynes. Du įvarčiai per trumpą laiko atkarpą vėl atgaivino intrigą (3:2). O čia dar raudoną kortelę prieš save išvydo E. Bublevič.

O tada prasidėjo totalinis futbolas. Iniciatyvą perėmė Elektrėnai beveik visas jėgas skyrė puolimui, turėjo porą puikių progų rezultatui išlyginti, bet jomis nepasinaudojo. Tuo metu Navigatoriai paskutinę minutę po Ričardo Kulio įvarčio padėjo tašką rungtynėse – 4:2.

„Įtampos buvo. Galėjo viskas baigtis ramiau, jei ne sušlubavusi realizacija. Bet jei rungtynes baigi pergalingai – vadinasi, viskas gerai“, – optimistiškai kalbėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

„Gaila dėl tokios baigties. Dėsningas rezultatas būtų lygiosios, nes antras kėlinys priklausė mums ir tik neišnaudotos mūsų progos leido  varžovams laimėti“, – apgailestavo R. Ščiuka.

Tuo metu K. Maželis gyrė varžovus: „Gera komanda. Jie ir pernai neprasta buvo, bet šiemet tapo realiais pretendentais į aukštas pozicijas. Svarbu, kad rinktųsi visi ir žaistų. Nes pirmos sezono rungtynės juk visuomet labiau motyvuoja, nei tos, kurios žaidžiamos birželio pabaigoje.“

Granitas – FKK Spartakas 0:0
Fanų stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.

Praėjusį sezoną Granitas III lygoje išsiskyrė kaip komanda su kukliu puolimu (vid. 1,23), bet patikima gynyba (vid. 1,45). Net penkerios jų rungtynės pernai baigėsi rezultatais 0:0 ir 1:1.

Pernykščio sezono veidą Granitas atspindėjo ir pirmadienio vėlyvo vakaro rungtynėse su Ukmergės Spartaku – 0:0.

Vis tik Fanų stadione nevyravo uždaras ir gynybinio stiliaus futbolas. Anaiptol. Rungtynių dalyviai pasakojo, kad abi komandos progų sukūrė pakankamai ir galbūt teisingiausias rezultatas būtų rezultatyvios lygiosios.

Iki įvarčio labai nedaug trūko Granitui, kai 78 min. jie įgijo teisę mušti 11 m baudinį. Bet Edgaro Čičino smūgį atrėmė ir Spartako komandą išgelbėjo vartininkas Gintas Malyj.

Tokiu būdu abi III lygos senbuvės savo sezoną pradėjo įsirašydamos po tašką.

„Žaidėjų susirinkimas, jų noras ir pats žaidimas man patiko labiau, nei rezultatas, – prisipažino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – Bet tai nereiškia, kad rezultatas netenkina. Toli gražu taip nėra. Taškas išvykoje prieš Granitą yra gerai“.

Antrasis turas (gegužės 4–6 d.)

Kaišiadorių Baltai – Ukmergės FKK Spartakas. Šeštadienis, 18.00, Žiežmarių stadionas. Sezono pradžioje Baltai atrodo geriau, nei buvo galima tkėtis. Komandai dar stinga geresnio fizinio pasirengimo, ištvermės. Bet jiems į naudą tai, kad Spartakui ši dvikova bus jau trečioji per šešių dienų atkarpą. Todėl siekiant pergalės, ukmergiškiams teks žaisti protingai ir tausoti energiją. Prognozė: 1:2.

Ozas – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 17.15, Širvintų stadionas. Galingai sezoną pradėjęs Ozas patikrins, ar Versmė subrendo kovai dėl medalių. Tikėtis dar vieno penkių įvarčių vakarėlio sunku ir šį kartą jie susidurs su aršesniu pasipriešinimu. Prognozė: 2:1.

SK Nemenčinė – Aktas. Sekmadienis, 17.30, Nemenčinės Gedimino gimnazija. Pirmas rungtynes Nemenčinė namie pralaimėjo, bet jų atstovai sako, kad būtent akistata su antro turo varžovu taps savotišku lakmuso popierėliumi. Genių plunksnas stipriai nupešiojo Ozas, tad sportinis pyktis liesis per kraštus. Prognozė: 1:3.

Advoco–A komanda – AFK. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškių VFM. Be jokio jaudulio ir susikaustymo sezoną pradėję advokatai patiesė Trakus. Susikaustę ir kiek perdegę startavę AFK vargais negalais laimėjo Nemenčinėje. Dabar atėjo metas nusimesti psichologinius pančius ir demonstruoti tikrąjį futbolą, kuriame, iš pažiūros, stipresni atrodo AFK. Prognozė: 0:2.

Navigatoriai – FK Medžiai. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Pirmame Navigatorių mače apsilankę Medžių žvalgai galėjo įsitikinti, kad prieš čempionus žaidžiant agresyviai ir aktyviai spaudžiant, galima tikėtis palankaus rezultato. Klausimas, ar tai pajėgūs daryti Medžiai, kurie patys dar toli nuo optimalios formos? Kitas dalykas – vargu, ar Navigai vėl paleis rungtynes taip, kaip nutiko žaidžiant su Versme. Prognozė: 3:1.

Granitas – VJFK Trakai nukelta į birželio 26 d.