VRFS III lyga: FKK Spartakas laimi nežaisdamas, Versmė vėl prarado taškus Visos

Buvusi VRFS III lygos pirmenybių lyderė Elektrėnų Versmės komanda antras rungtynes paeiliui sužaidė lygiosiomis, o tai leido lyderiams FK Medžiams prieš juos įgyti 3 taškų pranašumą.

17 ture vėl neįvyko vienos rungtynės ir savo varžovų vėl nesulaukė Ukmergės FKK Spartakas.

Šį kartą pas juos neatvyko Advoco futbolininkai. Klaidinga manyti, kad ukmergiškiai dėl to džiaugėsi. Nors du sykius iš eilės į komandos taupyklę įkrito trys taškai, du savaitgaliai iš eilės be žaidimo praktikos gali atsiliepti FKK Spartako sezono finišui. Varžovų draugiškoms rungtynėms taip pat nepavyko surasti.

FKK Spartakas dabar turi 34 taškus, bet įkandin jų žengia tašką po pateiktos apeliacijos atsikovojęs Granitas, taip pat – AFK (abi – po 33 tšk.).

Kaišiadorių Baltai – Ozas 0:2 (0:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
80' Vytas Galeckas 0:1
88' Gediminas Skrockas 0:2

Pastarosiomis savaitėmis Ozas buvo patyręs tiek pralaimėjimų, kad kilo pagrįstų abejonių dėl jų galimybių išsilaikyti III lygoje. Visgi Žiežmariuose buvo iškovota labai svarbi pergalė, leidusi pakilti į 9 poziciją.

Oranžinių pergalę iš esmės lėmė pagaliau surinkta solidi sudėtis. Vilniečiai turėjo net 5 keitimus, tai leido dominuoti rungtynėse ir demonstruoti kombinacinį futbolą.

Solidi sudėtis suteikė galimybę geriau pasirodyti gynybos grandyje ir pirmą kartą nuo 1 turo Ozas įvarčio nepraleido.

Antra vertus, pergalė neatėjo lengvai, nes vėl buvo neišnaudotų progų, smūgis į virpstą. Ir tik du įvarčiai per paskutines 10 minučių oranžiniams garantavo 3 taškus.

„Optimali sudėtis ir keitimų gausa iš karto leido žaisti daug geriau. Rezultatas dėsningas. Jei likusią sezono dalį žaisime tokia pačia sudėtimi, III lygoje išliksime“, – neabejojo vieną įvartį Žiežmariuose pelnęs Gediminas Skrockas.

Granitas – SK Nemenčinė–Hegvita 11:2 (4:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – D. Malžinskas.
8' Pavel Svirskij 1:0
9' Yaroslav Vasiutin 1:1
20' Darius Kazubovičius 2:1
25' Žygimantas Kirsis 3:1
30' Jevgenijus Rybakovas 4:1
47' Artiom Sidorov 5:1
52' Žygimantas Kirsis 6:1
59' Sergej Makrov 7:1
61' Žygimantas Kirsis 8:1
70' Darius Kazubovičius 9:1
72' Artiom Stepuro 10:1
75' Tomas Rudzianec 10:2
81' Darius Kazubovičius 11:2

Po to, kai Nemenčinės komanda praleido rungtynes Ukmergėje, kilo grėsmė jiems apskritai nebaigti sezono. Tad ši ekipa nusprendė dar kartą nejuokauti ir į Naująją Vilnią vargais negalais komandą nuvežė.

Viso to išdava – Granitas pasiekė šio sezono III lygos rezultatyvumo rekordą, varžovus nušluodamas 11:2.

Apie tokias rungtynes daug pasakoti nėra ką. Galima tik paminėti, jog Darius Kazubovičius ir Žygimantas Kirsis pasigerino statistikos rodiklius pelnydami po „hat–tricką“.

O įdomiausia tai, kad pats Granitas šiame mače žaidė be keitimų, lygiai su 11 žaidėjų.

„Ko gero lengviausios šio sezono rungtynės. Atrodo, kad be keitimų žaidžiame geriau“, – juokavo Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Aktas – Elektrėnų Versmė 2:2 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
22' Aivaras Meškinis 0:1
42' Edvinas Mučinis 0:2
56' Mantas Jarmalavičius 1:2
59' Martynas Rumkis 2:2

Jau pirmose tarpusavio rungtynėse rugpjūtį Aktas parodė, kad gali kovoti su Versme. Tąsyk Geniai daugiau nei 70 minučių pirmavo, tačiau Versmei pavyko išplėšti pergalę rezultatu 3:2.

Dabar mačas vyko pagal priešingą scenarijų – pirmavo Versmė, bet tašką ištraukė Aktas. Tą jie padarė po sėkmingus 4 minučių atkarpos įsibėgėjant antram kėliniui.

„Pirmo kėlinio scenarijus mums buvo puikus. Deja, kelios minutės antrame kėlinyje viską nubraukė“, – sakė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Pasak jo, praėjusį sekmadienį Elektrėnų komandoje netrūko problemų: „Lygiosios mums yra didelis praradimas, bet tam yra kitų priežasčių. Džiugu, kad kai kurie žaidėjai iš viso pasirodė rungtynėse, nes kai kurie ir neatvyko. Buvo ir mano taktinė klaida žaidėjų rotacijoje.“

Ir nors Aktui pavyko atsitiesti atsiliekant dviem įvarčiais, Versmė galėjo išplėšti pergalę. Tačiau kaip sakė patys svečiai, nepasinaudojo trijomis šimtaprocentėmis progomis per paskutines 15 minučių.

„Dabar beveik viskas pačių žaidėjų rankose (kojose). Turime laimėti viską, kas liko ir dar galėsime pasvajoti apie titulą“, – teigė R. Ščiuka.

Navigatoriai – VJFK Trakai 2:0 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
68' Daniel Gunevič 1:0
70' Paulius Sakalis 2:0

Nors rungtynės vyko Trakuose, čia dominavo svečiai iš Vilniaus. Negalima teigti, kad jie absoliučiai šeimininkavo, tačiau sėkmingiau sužaidė lemiamu rungtynių metu ir pasinaudojo savo patirtimi.

Kaip pastebėjo VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas, šis mačas dar kartą išryškino jo treniruojamos komandos problemas: „Pajėgių žaidėjų gretos pas mus mažokos, o jaunimas dar nesubrendęs ir toji pamaina kiek per žalia III lygai.“

Navigatoriams Trakuose buvo sunku apsiprasti prie jiems rečiau įprastos natūralios vejos aikštės, o apsipratimo procesą dar sunkino ir lietus.

„Pirmas kėlinys neparodė, kuri komanda vertesnė pergalės. Pasižymėti galėjo tiek vieni, tiek kiti. Antrą kėlinį geriau sužaidėme mes“, – pasakojo Navigatorių narys Donatas Šumyla.

68 min. vilniečiai išsiveržė į priekį po sėkmingos kontratakos kairiuoju kraštu ir Danielio Gunevičiaus įvarčio, o po poros minučių rezultatą padvigubino individualiai iniciatyvos besiėmęs Paulius Sakalis – 2:0.

89 min. antra geltona kortelė buvo parodyta Navigatoriui Tomui Marcinkevičiui, bet jokios įtakos rungtynių baigčiai tai neturėjo.

„Rezultatas pakankamai dėsningas, nors varžovai tikrai garbingai kovojo ir turi potencialo žaisti su bet kuria komanda“, – sakė D. Šumyla.

Navigatoriai titulo turbūt jau neapgins. Bet sėkminga pastarųjų savaičių atkarpa atgaivino jų viltis pakovoti dėl medalių.

„Apie medalius dar negalvojame. Bandome atsitiesti po eilės nesėkmių. Dabar kiekviena pergalė yra labai svarbi, todėl koncentruojamės tik į kitas rungtynes ir bandome laimėti, – sakė D. Šumyla. – Laikas parodys ar šiame sezone buvome verti medalių.“

Tikrai ne medaliai dabar VJFK Trakų žaidėjų galvose – per likusius 5 turus jiems reikia rasti planą, kaip išsaugoti vietą III lygoje.

„Iškritimo žemyn mes nebijome. Ir toliau kiekvienose likusiose rungtynėse kovosime dėl pergalių“, – pareiškė V. Zagurskas.

FK Medžiai – AFK 3:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – V. Paulauskas.
4' Agnius Panka 0:1
20' Modestas Petrauskas 1:1
24' Augustas Trinkūnas 1:2
73' Dmitrijus Raksa (iš 11 m) 2:2
89' Benadas Arkauskas 3:2

Galima tik įsivaizduoti, koks buvo Medžių džiaugsmas po tokios dramatiškos kovos įveikus vienus pagrindinių savo konkurentų AFK ir žinant, kad kiti varžovai kovoje dėl titulo Versmė tą dieną jau buvo praradę taškus.

Čia dar galima prisiminti, kad FK Medžiai pirmo rato kovoje pirmavo prieš AFK, tačiau praleido išlyginamąjį įvartį likus žaisti dvi minutes.

„Kažkaip išnešėme sveiką kailį. Paskutinėmis minutėmis anksčiau paleidome pergalę prieš tuos pačius AFK ir Granitą pirmame rate, tad kažkada fortūna turėjo nusišypsoti ir mums“, – džiaugėsi Medžių treneris Paulius Glosas.

Netgi jis pripažino, kad didžiąją dalį geresnė komanda aikštėje buvo AFK, tad nenuostabu, kad jie pirmavo 1:0 ir 2:1. Bet žaliai balti pademonstravo išskirtinai tvirtą charakterį.

Ir pirmaudami 2:1, AFK'ai antrame kėlinyje turėjo kelias dėkingas galimybes padidinti savo persvarą. Išnaudojus bent vieną jų, rungtynių nugalėtojų klausimas galėjo būti išspręstas.

Tuo metu Medžiai kentėjo iki galo ir Benadas Arkauskas priešpaskutinę minutę dramatiškai išplėšė pergalę saviškiams 3:2.

„Rezultatas mums labai apmaudus ir pralaimėti šiose rungtynėse nenusipelnėme, fortūna buvo Medžių pusėje. Praradome labai svarbius taškus, tuo pačiu labai nutolome nuo Elektrėnų Versmės ir Medžių, apgailestavo G. Sinkevičius. – Kaip bebūtų, toliau nemažinsim apsukų ir sieksime pergalių nesidairydami į kitų šalia lentelėje esančių komandų rezultatus.“

Senvagėje vyko kieta ir vyriška kova. Po jos Medžiai dar labiau sustiprino lyderių pozicijas, o AFK laukia rimtos grumtynės kovoje dėl trečios prizinės vietos.

„Kaip bebūtų, net ir pralaimėtos rungtynės nuteikia pozityviai, žaidėme gerą futbolą. Esu labai dėkingas vyrams, kurie kovojo ir atidavė visas jėgas. Buvome komanda, kovojome vienas už kitą kiekviename epizode. Nors nuotaikos po rungtynių buvo labai prastos, tačiau po tokių mačų mes tampame tik stipresni“, – reziumavo G. Sinkevičius.

Aštuonioliktas turas (rugsėjo 29–30 d.)

VJFK Trakai – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 16.00, Trakų naujas stadionas. Dvejos iš eilės lygiosios pablogino Versmės komandos situaciją, bet jų nariai kovingumo nepraranda – jei laimės likusias sezono rungtynes, viltis iškovoti nugalėtojų titulą niekur nepradings. Pirmoje tarpusavio kovoje Versmė išplėšė pergalę 2:1 po Aringo Streckio įvarčio priešpaskutinę minutę. Šį sykį bus nemažai praleidžiančių rungtynes – Trakams nepadės Mantas Leonavičius ir Vitalijus Šurpikas, Versmei – Aurimas Gudelis ir Aivaras Meškinis. Prognozė: 1:3.

SK Nemenčinė–Hegvita – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 16.00, Gedimino gimnazijos stadionas. Baltai buvo ta komanda, prieš kurią Nemenčinė iškovojo vienintelę savo pergalę. Tai nutiko birželį Žiežmariuose (3:1). Visgi dabartinė Nemenčinės situacija sufleruoja, kad Baltai gali nutraukti šešių pralaimėjimų seriją. Prognozė: 1:3.

Advoco–A komanda – Granitas. Sekmadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Gerai pailsėję praėjusią savaitę ir pasiėmę trumpų atostogų, Advokatai Širvintose priims Granitą. Pastarieji irgi prieš savaitę, galima sakyti, ilsėjosi, nes į Nemenčinės vartus nesunkiai pasiuntė 11 kamuolių. Pavasario rate vykusi pirmoji akistata nugalėtojo neišaiškino – 1:1. Prognozė: 0:2.

FK Medžiai – Aktas. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Nuskriaudę vienus lygos lyderius Elektrėnus, Akto Geniai pamėgins paklibinti ir Medžių pozicijas. Pirmame rate tai jiems vos nepavyko – po atkaklios kovos pralaimėta 0:1. Prognozė: 2:2.

AFK – FKK Spartakas. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Kautynės dėl bronzos. Kad ir koks bus rezultatas, kova dėl bronzos tikrai nesibaigs vien tuo, bet laimėjusi komanda įgautų pranašumą. Įdomu, kaip po priverstinės nežaidimo pertraukos atrodys FKK Spartakas, paskutinius du savaitgalius laukęs ir nesulaukęs varžovų. Birželį Ukmergėje 2:1 nugalėjo svečiai – AFK komanda. Prognozė: 3:3.

Navigatoriai – Ozas. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Pavasario rate, kai Navigatorių pralaimėjimai dar kėlė nuostabą, Ozas nugalėjo 2:1. Navigai pastaruoju metu atkutę, tačiau ir Ozas 17 turo išvykoje pas Baltus parodė, kad jo dar negalima nurašyti. Jei komandos surinks pajėgiausias sudėtis, bus labai neprastas mačas. Prognozė: 1:1.