VRFS III lyga: „Auksinių rungtynių“ kvapas ir kautynės dėl bronzos (19 turo apžvalga) Visos

Jeigu praėjusį sezoną VRFS III lygoje dažnas pasigesdavo intrigos, tai šiemet jos per akis. Versmės ir FK Medžių kova dėl aukso greičiausiai vyks iki paskutinio turo finalinio švilpuko ir, tikėtina, dar ilgiau. Į trečiąją vietą ir paskutinį medalių komplektą toliau pretenduoja keturios komandos, išsidėsčiusios viena šalia kitos. Lygos senbuviai Aktas ir Ozas toliau tęsia išgyvenimo lenktynes dėl teisės likti III lygoje. Toks šiųmetis ruduo nuobodžiauti neleidžia niekam.

Granitas – AFK 2:1 (1:1)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
7' Augustas Trinkūnas 0:1
27' Jevgenijus Rybakovas 1:1
65' Darius Kazubovičius 2:1

Skurdi (susirinkimo prasme) išvyka į Širvintas ir pralaimėjimas Advoco komandai buvo pabloginę Granito situaciją, bet reikalai pasitaisė jau kitame ture, svarbiose rungtynėse įveikiant tiesioginius konkurentus kovoje dėl medalių.

Rungtynės prasidėjo atsargiu futbolu, tą atsargumą kažkiek lėmė ir natūralios dangos ypatumai. Tačiau AFK greitai išsiveržė į priekį, 7 min. pasižymėjus komandos lyderiui Augustui Trinkūnui.

Po įvarčio svečiai perėmė iniciatyvą, bet padidinti persvaros jiems neleido patikimas Granito vartininko žaidimas.

„Galėjome padvigubinti savo persvarą, tačiau užuot tai padarę, patys prasileidome kvailą įvartį po kampinio, eilinį kartą neišsirinkdami ginamųjų“, – apmaudų momentą prisiminė AFK žaidėjas Paulius Baradinskas.

Aptariamame epizode po kampinio pasižymėjo iš varžovų gynėjų globos išsivadavęs Jevgenijus Rybakovas.

Antrame kėlinyje vyravo ramus ir atsargus futbolas, abi komandos vengė rizikuoti suprasdamos, kad vienas taškas yra daugiau už nulį. Visgi savo šansiuko sulaukė Granitas ir juo pasinaudojo maksimaliai. 65 min. Darius Kazubovičius pabėgo nuo gynėjų bei Naujosios Vilnios komandai pelnė pergalingą įvartį – 2:1.

Kaip sakė P. Baradinskas, rungtynės ėjosi taip, kad buvo akivaizdu, jog įmušusi komanda pasiims tris taškus. Vėliau AFK metė visas jėgas į puolimą, sukūrė pusprogių, bet jos įvarčiais nevirto ir svečiai patyrė pralaimėjimą. Antrą per tris turus.

AFK „muštynės“ dėl bronzos dar nebaigtos. Lieka trys turai, per kuriuos maksimaliai renkant taškus galima apversti situaciją. Ypač žinant, kad Granitui liko žaisti su abiem lyderiais ir išbadėjusiu–sužvėrėjusiu Aktu.

Kaišiadorių Baltai – Advoco–A komanda 1:5 (1:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
22' Aivaras Klimkevičius 1:0
49' Irmantas Vilkevičius 1:1
54' Nikita Juščenko 1:2
68' Antanas Paulauskas 1:3
77' Rimvydas Strazdas 1:4
86' Artūras Sukristovas 1:5

Rudens rato pradžią saldžiai pramigę Advokatai pabudo laiku – siekdami išsaugoti vietą III lygoje, jie patys tvirtai kontroliuoja situacija savo rankose. Kad ta kontrolė sustiprėtų, Žiežmariuose reikėjo būtinai įveikti Baltus ir tai pavyko padaryti įspūdingu rezultatu.

Bet lengva tikrai nebuvo. Advoco į Žiežmarius nusivežė pajėgią sudėtį, nors daug keitimų neturėjo. Be to, teko pratintis prie drėgnos ir klampios natūralios aikštės. Tad nieko keisto, kad Baltai pirmieji išsiveržė į priekį ir po pirmo kėlinio pirmavo 1:0.

Be to, šeimininkai galėjo turėti ir didesnę persvarą, bet turėtomis progomis nepasinaudojo.

„Per pertrauką pasikalbėjome, kad tą dieną pralaimėti negalime ir jei norime išlikti lygoje, turi tenkinti tik trys taškai, – pasakojo Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis. – Antrame kėlinyje pradėjome žaisti kitokį futbolą, išnaudojome kraštus. Baltai „sėdo“, pasijautė jų nuovargis, ėmė tarpusavyje pyktis, o tai mums išėjo į naudą“.

Labai greitai – per dešimt minučių – įmušti du įvarčiai padėjo vilniečiams persverti rezultatą ir perimti iniciatyvą. Trečias įvartis galutinai palaužė šeimininkus.

„Galutinis rezultatas galėjo būti ir 8:1, – pastebėjo A. Krasnoložskis. – Smagi išvyka, nors oras buvo šaltokas. Dvi pergalės paeiliui, nuotaika komandoje gera ir kova dėl išlikimo tęsiasi toliau.“

Elektrėnų Versmė – FK Medžiai 3:1 (2:1)
Kauno NFA stadionas. Teisėjas – G. Mažeika.
24' Aivaras Meškinis 1:0
35' Aringas Streckis 2:0
42' Benadas Arkauskas 2:1
90' Aivaras Meškinis 3:1

Šių rungtynių svarba ir „kaina“ buvo visiems suprantama, o jose dirbo geriausias mūsų futbolo teisėjas Gediminas Mažeika, vos prieš kelias dienas palaikęs tvarką Europos lygos mače tarp „Alkmaar“ ir „Manchester United“.

Lyderių dvikovos proga į Kauną nukako ir VRFS operatorius, pateikęs įspūdingiausius lyderių mačo epizodus.

FK Medžiai patys sau prisikūrė problemų – antrą įvartį po atsikirtimo aikštės viduryje praleido tokį, kad galima rodyti mažiesiems futbolo mokyklose. 2:0 tokios svarbos mače yra daug. Ir nors Benadas Arkauskas atkūrė intrigą, vilniečiams teko sunki užduotis. Visgi progų jie sukūrė ir net labai gerų, bet viskas baigėsi lemiamu Aivaro Meškinio įvarčiu paskutinę minutę – 3:1.

Po 19 turų abu lyderiai yra surinkę po 41 tašką. Versmės komandai dar lieka žaisti su FKK Spartaku, Granitu ir Baltais. Medžiams – su VJFK Trakais, FKK Spartaku ir Granitu. Kas bus jei pirmenybes abi komandos baigs turėdamos po lygiai taškų? Pakvips papildomomis „auksinėmis“ rungtynėmis. Po trejų metų pertraukos.

„Sekmadienį mums ir lygiosios nebuvo prasčiausias variantas. Tvarkaraštis toks sunkus, kad tiek mums, tiek Medžiams dar būtų likę teorinių šansų, – tikino Versmės vadovas Romas Ščiuka. – Bet savaime suprantama, kad ėjome kovoti tik dėl pergalės. Vyrai buvo tinkamai nusiteikę ir „paaukojo“ savaitgalį, visi buvo puikioje formoje.“

Grįžtant prie rungtynių siužeto, Romas įsivaizdavo, kad pelnius du įvarčius, antrame kėlinyje jo komanda galės užsiimti mėgstama veikla – kontratakomis.

„Bet prieš pertrauką gavome įvartį „į rūbinę“. Žinojome, ko laukti antrame kėlinyje. 10–15 minučių neleidome Medžiams nieko kurti, bet paskui šiek tiek praradome kontrolę ir varžovai atakavo nemažai, turėjo progų, bet arba nepataikydavo, arba mus gelbėjo vartininkas. Mes savo įvartį visgi pelnėme ir manau, kad pelnytai nugalėjome. Tą dieną buvome šiek tiek geresni“, – sakė Versmės vadovas.

Vertinant iš Medžių pozicijų, galima prisiminti nuvalkiotą klišę apie tai, kad „pralaimėtas mūšis, bet ne karas“. Žaliai balti pralaimėjo, bet rungtynių eiga sufleruoja, kad nebuvo prastesni už varžovus, o lygių komandų mače dalykus lemia klaidos.

„Varžovai yra puiki komanda, mūsų geri draugai. Linkime jiems sėkmės, ypač Taurės varžybose“, – teigė R. Ščiuka.

Medžiams tuo metu liko išreikšti nusivylimą tokia mačo baigtimi. Tačiau ginklų jie tikrai nesudeda.

„Pirmus du įvarčius „atsivežėme“ patys, trečias buvo pasekmė to, kad ėjome lyginti rezultato. Versmė beveik visas progas pavertė įvarčiais, mums savųjų realizuoti vėl nepavyko. Gaila. Kova dar tikrai nebaigta. Visi pretendentai per likusius tris turus žais sunkias rungtynes. Komandoje panikos nėra, ramiai ruošiamės ateinančio sekmadienio rungtynėms“, – tikino FK Medžių vadovas Paulius Glosas.

Ozas – VJFK Trakai 3:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Malžinskas.
21' Gediminas Skrockas 1:0
23' Gediminas Skrockas 2:0
82' Giedrius Šablinskas 3:0

Šiose, abiem komandoms svarbiose rungtynėse apsilankė ir SFL prezidentas, tad Ozo žaidėjai juokavo, kad prieš tokius garbius svečius pralaimėti jie neturi teisės.

Oranžiniai šio mačo laukė su nerimu. „Ant kortos“ stovėjo daug. Rezultatai irgi nebuvo įkvepiantis – per pastaruosius 5 turus buvo surinkti tik 3 taškai. O dar prisiminus tarpusavio dvikovą Trakuose, kai pirmaujant 3:1, teko tenkintis lygiosiomis...

Ozui pavyko surankioti svarbiausius savo žaidėjus, šįsyk į vartus stojęs Marius Šalkauskas gynėjų veiksmams pridėjo ramybės.

„Neblogai kontroliavome kamuolį, o varžovai poziciškai gynėsi prastokai, todėl mes sukūrėme nemažai progų“, – pasakojo Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Būtent jis pasinaudojo dviem progomis pirmo kėlinio viduryje ir savo komandai suteikė dar daugiau ramybės bei užtikrintumo.

Ozo žaidėjai teigia senokai buvę vaidmenyje, kai pirmi įmuša įvartį, o ne atsiduria besivejančiųjų vaidmenyje.

Tašką šiose rungtynėse padėjo Giedrius Šablinskas, sukrovęs šeimininkams trijų įvarčių pranašumą.

„Du savuosius finalus prieš Baltus ir Trakus jau laimėjome, Nemenčinėje laimėti taip pat privalome, iš pagrindinių varžovų dar liks Advoco–A komanda. O su AFK bus, kaip dievas duos“, – skaičiavo G. Skrockas.

VJFK Trakai sekmadienį galėjo garantuoti sau vietą III lygoje kitam sezonui, tačiau neatvykus keliems svarbiems žaidėjams, buvo įtraukti į nuožmią kovą dėl išlikimo.

„Tai buvo antras kartas, kai mums nepadėjo keli labai svarbūs žaidėjai, todėl ir žaidimas buvo prastas, – sakė šios komandos treneris Vidmantas Zagurskas. – Nepaisant to, noriu pažymėti, kad Ozas tiek pirmame rate, tiek sekmadienį savo žaidimu parodė, kad yra pajėgūs kovoti dėl aukštesnių vietų.“

Kalbėdamas apie savo komandos perspektyvas, V. Zagurskas buvo ramus: „Jei nebūsime verti išlikti III lygoje – nieko nepadarysi. Bet mes kiekviename ture žaidžiame ir kovojame dėl pergalės. Tą stengsimės daryti ir toliau.“

Aktas – FKK Spartakas 4:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
52' Martynas Rumkis 1:0
60' Marius Linkevičius 2:0
70' Elvis Daraškevičius 3:0
75' Elvis Daraškevičius 4:0
84' Dainius Tuškevičius 4:1

Aktas nestabdo ir toliau vieną po kito vynioja į medalius pretenduojančias komandas. Šį kartą eilė atėjo Ukmergės FKK Spartakui.

18 Genių sekmadienį susigrūdo prie Akto atsarginių suolo prieš sekmadienio rungtynes, todėl pasirinkimas buvo platus ir solidus. Kaip dabar komentatoriai madingai sako – „turėjo sudėties gylį“.

„Ne tik gerai renkamės, bet ir komandos forma šiuo metu nebloga“, – pažymėjo Akto strategas Nerijus Jakučionis.

FKK Spartako gretose buvo tik 13 žaidėjų. Į Vilnių neatvyko keli nuolat žaidžiantys gynėjai, taip pat – svarbi komandos mechanizmo dalis, juodadarbiu tituluojamas Kostas Fijalkauskas.

Pirmame kėlinyje tarp komandų vyravo lygi kova su abipusėmis progomis. Įvarčių iki pertraukos nebuvo pelnyta, o antrame kėlinyje prakiuro FKK Spartako gynyba. Viena proga, antra, trečia ir rezultatas 75 min. buvo jau 4:0.

„Antrame kėlinyje gerai „paėjo“ realizacija. Jei būtume pirmi praleidę, dar nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę“, – svarstė N. Jakučionis.

Dainius Tuškevičius dar spėjo sušvelninti rezultatą (4:1), bet Ukmergės komanda namo išvyko tuščiomis.

„Mes niekuo nebuvome prastesni už Aktą. Tik savo progų niekaip nerealizavome, o Aktas atakas užbaigdavo puikiai. Tai ir buvo pagrindinis skirtumas tarp komandų to vakaro mače“, – tvirtino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Jo komandos šansai iškovoti III lygos medalius yra prasčiausi iš viso pirmojo šešeto. Antra vertus, FKK Spartakas gali pasigirti vieninteliai su FK Medžiais iš III lygos komandų pasiekę SFL Taurės pusfinalį.

Navigatoriai – SK Nemenčinė–Hegvita 9:2 (7:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
2' Modestas Bajoriūnas 1:0
4' Modestas Bajoriūnas 2:0
7' Modestas Bajoriūnas 3:0
10' Modestas Bajoriūnas 4:0
22' Tomas Dapkus 5:0
26' Tomas Dapkus 6:0
29' Eduardas Tučinskis (iš 11 m) 6:1
39' Karolis Eidukonis 7:1
59' Modestas Bajoriūnas 8:1
69' Daniel Gunevič 9:1
87' Marius Žilionis 9:2

Kiek didžiajame futbole žaidė šios komandos, tiek laimėjo Navigatoriai, o pirmadienį jie pasiekė stambiausią persvarą tarpusavio mačuose. Be pasigailėjimo. Ir atsitik taip, kad sužaidė konkrečiai apžvalgininko išpranašautu rezultatu. Atspėti rezultatą 1:0 ar 2:1 nėra raketų mokslas. Bet 9:2... Tai privertė nustebti ir pačius Navigatorius.

O pasakoti apie tokias rungtynes nelabai yra ką. Žinoma, būtina išskirti fenomenalų Modesto Bajoriūno pasirodymą ir produktyvumą. Per 4 minutes – dublis, per 7 minutes – „hat–trickas“, per 10 minučių – „pokeris“. Iš viso per rungtynes – penki asmeniniai įvarčiai. Kaip Robertas Lewandowskis tada, kai gerai išsimiega ir būna pailsėjęs.

Tokiu būdu Modestas sustiprino savo pozicijas snaiperių įskaitoje, kur pirmauja su 19 įvarčių. Po jo rikiuojasi 15 kartų pasižymėję trio – Augustas Trinkūnas (AFK), Gediminas Skrockas (Ozas) ir Edvinas Mučinis (Versmė),

„Pirmadienį komandai gavosi gera treniruotė“, – sakė Navigatoriai ir sunku su jais nesutikti.

Šias smagias rungtynes komandos baigė nepilnų sudėčių – paskutinėmis minutėmis pašalinimus užsidirbo Aurentas Makauskas (Navigatoriai) ir Eduardas Grochackij (Nemenčinė). Abu praleis 20 turo mačus.

Dvidešimtas turas (spalio 13 d.)

VJFK Trakai – FK Medžiai. Sekmadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Tiek Medžiams, tiek Versmei iki sezono pabaigos reikia skinti pergales. Medžių sekmadienį laukia nelengva išvyką į Trakus prieš komandą, su kuria kovoti šiemet jiems nebuvo paprasta. Pirmo rato kovoje Trakai buvo įveikti 2:0, o SFL Taurės turnyre – tik 4:3. Žaliai baltus sekmadienį tenkintų bet kokia pergalė. Prognozė: 1:2.

Aktas – Granitas. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Ar Akto Geniai nuskalpuos dar vieną pretendentą į medalius? Istoriškai Aktui su Granitu sekasi žaisti gerai: pernai juos įveikė abu sykius (2:0 ir 4:1), o užpernai nė sykio nepraleido įvarčio (0:0 ir 1:0). Tik šių metų birželį išvyka į Naująją Vilnią baigėsi pralaimėjimu 2:3, tad metas revanšui. Prognozė: 2:0.

FKK Spartakas – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 15.00, Ukmergės centrinis stadionas. Spartakiečiai patyrė du pralaimėjimus iš eilės, bet iš kovos dėl medalių neiškrito. Jie pasistengs griebti paskutinę galimybę, juolab su Versme ukmergiškiams kovoti sekasi neblogai. Pirmo rato akistatoje Versmė laimėjo 2:1, nors lemiamą įvartį įmušė tik paskutinėmis minutėmis, o Spartakas vėliau pasiekė revanšą SFL Taurėje (2:1). Prognozė: 2:3.

SK Nemenčinė–Hegvita – Ozas. Sekmadienis, Gedimino gimnazijos stadionas, 16.00. „Jokio tikslo, išskyrus pergalė, būti negali“, – tvirtina Ozo nariai. Pergalė prieš Trakus padidino jų šansus kovoje dėl išlikimo, o trys taškai Nemenčinėje tuos šansus dar labiau sustiprintų. Šiemet Ozas Nemenčinėje jau džiaugėsi tvirta pergale 6:2 ir, atsižvelgus į autsaiderių sportinę formą, to paties galima laukti ir dabar. Prognozė: 1:5.

AFK – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Pirmo rato mače Žiežmariuose karaliavo AFK – 4:1. Jie turėjo rimtų ambicijų SFL Taurėje, tačiau jų žygį rugpjūčio mėnesį nutraukė būtent Baltai, triumfavę po 11 m baudinių serijos. Tad AFK bus kupini ryžto revanšui. Be to, dėl medalių kovojanti komanda bus labiau motyvuota. Prognozė: 4:1.

Advoco–A komanda – Navigatoriai. Sekmadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Gal ne visiems III lygos žinovams žinoma, bet abiejų komandų nariams atmintyje iki šiol tikrai iškyla pirmoji tarpusavio dvikova per Jonines. Regis, tai buvo gražiausios šio sezono rungtynes. Navigatoriai pirmavo 4:0 ir ramiai laukė rungtynių pabaigos. Taip ramiai, kad net be keitimų žaisdami Advokatai sugebėjo surengti įspūdingą comebacką (4:4). Vis tik Ričardas Kulis tąkart išgelbėjo Navigų prestižą – 5:4. Čempionai šią pamoką turėjo išmokti ir pasidaryti reikiamas išvadas. Prognozė: 1:3.