VRFS III lyga. 15 turas: Ozas svetimų dovanų neima Visos

Sezonui artėjant prie pabaigos tenka konstatuoti, kad intrigos turnyro lentelės viršuje liko labai mažai. Po 15 turo skirtumas tarp Navigatorių ir Ozo galėjo sumažėti iki 5 taškų. Galėjo, bet nesumažėjo. Vietoje to padidėjo iki 8 taškų.

Riebų brūkšnį kovoje dėl prizinės vietos savaitgalį padėjo Aktas. Skirtumas tarp jų ir ketvirtosios vietos padidėjo jau iki dviženklio tašų skirtumo. Užtat 4-ąją ir 10-ąją vietas šiuo metu skiria vos 3 taškai.

Granitas - Elektrėnų Versmė 1:0 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
80' Sergej Makrov 1:0

Granitui po pralaimėjimo lygioje kovoje Navigatoriams ir skaudaus sutriuškinimo Ukmergėje šios pergalės ir svarbių trijų taškų reikėjo kaip oro. O tą pergalę nukalė klubo ilgamečio lyderio Sergejaus Makrovo įvartis.

Versmė surinko praktiškai antrą sudėtį ir nepaisant to, turėjo gerų galimybių pasižymėti, porą kartų tikrino varžovų vartų skersinį.

Ir šioje vietoje reikėtų akcentuoti "Fair Play" principų dvasią. Arba jos nebuvimą.

Elektrėnų komandos vadovai tikino, kad dar prieš mėnesį kreipėsi į Granito klubą su prašymu nukelti rungtynes, nes bent pusė jų žaidėjų turėjo dalyvauti kitame turnyre.

Granitui tai buvo nė motais, į derybas jie nesileido ir pasirinko žaisti sekmadienio vidurdienį. Kaip ir suponuoja lygos pavadinimas.

"Jie teigė neva neturi laisvo stadiono laiko. Bet akivaizdu, kad pabijojo mums pralaimėti antrą kartą ir specialiai parinko tokį laiką, kokio mes prašėme neskirti. Sakėme, kad galėsime atvykti bet kuriuo kitu laiku, tik ne tuo. Bet jie pabijojo", - pyktelėjo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Elektrėnai atsivežė tik 12 žaidėjų. Tačiau toli gražu tai nebuvo pagrindinė sudėtis, kai kam iš jų tai buvo pirmas mačas sezone.

"Iš tikrųjų, neturėjome 8 starto sudėties žaidėjų ir 5 - rotacijos. Mačo eigoje du patyrė traumas, todėl žaidėme be keitimų. Pagrindinių žaidėjų trūkumas jautėsi. Kitu atveju būtume lengvai nugalėję", - įsitikinęs R. Ščiuka.

Savo ruožtu apžvalgininkas tik užduos retorinį klausimą: ar tik tai nebuvo gerai apgalvotas Granito komandos kerštas? Juk galima prisiminti, kad pirmo rato rungtynės Elektrėnuose, kurias Versmė laimėjo 1:0, vyko darbo dienos, antradienio, vakarą. Granitui tąkart susirinkti į išvyką sekėsi labai sunkiai ir jo treneriai neslėpė pasipiktinimo.

Tad gal dabar varžovams buvo atsilyginta tuo pačiu?

Salininkai - TEC 1:3 (1:2)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - V. Gomolko.
18' Vytautas Žičius 0:1
28' Rafal Rusecki 1:1
34' Žygimantas Juknys 1:2
90+3' Vytautas Žičius 1:3

Jeigu Salininkai daugmaž susitaikė su savo pozicija turnyro lentelėje, tai daugiau ambicijų turintiems TEC'ams šis mačas buvo "arba, arba". Laimėk - ir tęsi kovą dėl išlikimo lygoje. Pralaimėsi - pradėk užsiimti matematika.

TEC pasirinko pirmąją opciją. Ir pagerino vidinį mikroklimatą.

"Iš tiesų, jei vėl būtume "merkę" taškus, tai taptų stipriu psichologiniu smūgiu, - pripažino TEC komandos atstovas Donatas Stakauskas. - Dabar laimėjome ir turime visus šansus pavyti netoli esančius konkurentus. Bus tikrai įdomu."

Dilgynėje susitiko dvi daugiausiai įvarčių šiemet praleidžiančios komandos. Tačiau TEC puolimas gerokai geresnis ir tai nulėmė jų pergalę.

Aišku, lengva nebuvo. Pirmame kėlinyje įgyta minimali persvara laikėsi iki pat mačo pabaigos. Tuomet šeimininkai gausiomis pajėgomis užgulė varžovų vartus, tačiau kaip dažniausiai būna, prasileido rezultatyvią kontrataką. Ją rezultatyviu smūgiu baigė ir saviškių persvarą įtvirtino Vytautas Žičius.

Salininkams vasaros periodu žiauriai nesisekė puolime. Pirmą ratą jie baigė per 7 rungtynių atkarpą pelnydami vos 1 įvartį. Rudenį reikalai pasitaisė. Vien per pastarąsias 3 rungtynes jie atliko 5 tikslius smūgius. Tačiau dabar paveda anksčiau patikimai žaidusi gynybos linija.

"Mėgėjų futbole labai svarbu turėti 7-8 stabiliai rungtyniaujančių žaidėjų branduolį, kurie nuolat rinktųsi į rungtynes. Mes tuo pasigirti negalime, - samprotavo Salininkų treneris Pranas Janušauskas ir pridūrė. - Toliau bręstame kaip komanda, ugdome žaidimo suvokimą, bet vis prasileidžiame kvailus įvarčius."

Ketvirtas pralaimėjimas iš eilės paliko Salininkus III lygos turnyro lentelės dugne. Ir bent artimiausiomis savaitėmis iš jo pakilti tikrai nepavyks.

"Kol yra galimybių ir vilčių, tikrai mėginsime išsilaikyti lygoje. Nors vis labiau panašu, kad tos galimybės telieka tik bandymu įkąsti varžovams", - sakė Pranas.

FKK Spartakas - Navigatoriai 1:1 (1:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
18' Igoris Krasinas 1:0
83' Ričardas Kulis 1:1

Rudens rate FKK Spartako komandos demonstruojama forma ir iškovotos trys iš eilės pergalės leido numanyti, kad jie ir vėl gali atimti taškų iš sezono lyderių. Taip ir nutiko. Vėl buvo užfiksuotas rezultatas 1:1, o Navigai šį sykį gelbėjosi paskutinėmis minutėmis.

"Labai malonu, kad esame vienintelė komanda lygoje, kuri sugebėjo du kartus įkasti galingai sukomplektuotiems Navigatoriams. O tai padaryti buvo labai sunku ir mano vyrams dar kelias dienas visus raumenis skaudėjo", - teigė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Žaidimo grožis šį kartą buvo aukojamas dėl rezultato. Be to, žaidimą "antru numeriu" pasirinkę spartakiečiai su varžovais "nesicackino" ir nevengdavo stipriau užvažiuoti per kojas ar sužaisti kiečiau.

Navigatorių vedlys Kęstutis Maželis juokaudamas prisipažino, kad dalyvavimas tokioje kietoje kovoje yra menkas malonumas. Tačiau po 15 turo jis išskyrė kelis teigiamus aspektus: "Visų pirma, nepralaimėjome. Antra - nepalūžome, susikaupėme bei pasiekėme savo. Ir trečia - mūsų persvara prieš persekiotojus dar padidėjo."

Atsitraukę šeimininkai atidavė svečiams iniciatyvą, patys ieškodami retų galimybių atakoms. Rado jau 18 min., kai Spartaką į priekį išvedė I. Krasinas. Jis tampa tikru komandos puolimo lyderiu, rudens rate mušdamas po įvartį ketvirtose rungtynėse iš eilės.

Navigatorių teritorinė persvara nekėlė abejonių. Tačiau ir FKK Spartako gynyba laikėsi pagirtinai, o vartininkas klaidų nedarė.

"Taip, mes žaidėme kietai ir susispaudę, laukdami varžovų klaidų. Neturime tokio ilgo ir lygiaverčio suolo kaip Navigatoriai, tad tenka pasverti savo galimybes ir nepulti presinguoti", - paaiškino I. Krasinas.

Išsigelbėti nuo pralaimėjimo III lygos lyderiams pavyko - 83 min. rezultatą išlygino Ričardas Kulis.

Abiejų komandų vadovų nuomonės apie rungtynių pabaigą išsiskyrė.

"Manau, kad mūsų planas pavyko ir pritrūko kelių minučių, kad iškovotume 3 taškus. Bet esame patenkinti ir vienu, nuotaikų komandoje tai nesugadino", - sakė I. Krasinas.

K. Maželis norėjo daugiau: "FKK Spartakas turėjo savitą taktiką, mums buvo sunku prie jos priprasti. Bet pripratome. Pritrūko dar 10 minučių ir būtume pasiekę pergalę. Arba galima sakyti, kad išlyginamasis įvartis krito 10 minučių per vėlai."

Tad galima konstatuoti, kad atkakliame ir klampiame mače fiksuotos kovingos lygiosios.

Kad jos netenkino Navigatorių, galima suprasti iš to, kad šios savaitės viduryje jie susiorganizavo rimtą kontrolinį testą su Rimanto Turskio treniruojamais VU studentais.

Ozas - Kaišiadorių Baltai 0:1
Panerio stadionas. Teisėjas - A. Lotužys.
Mindaugas Žigutis 0:1

Navigatorių nedidelis kluptelėjimas Ukmergėje Ozui turėjo pakelti nuotaiką. Tačiau tas džiaugsmas jei ir buvo, truko labai trumpai.

Turo netikėtumą pateikę Kaišiadorių futbolininkai iki minimumo sumažino intrigą čempionate.

"Dabar mums belieka pasistengti garbingai pabaigti sezoną", - pareiškė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Ozas prieš dvi dienas buvo žaidęs pergalingą SFL Taurės aštuntfinalio mačą su Pabrade. Todėl jiems trūko kelių svarbių žaidėjų, gal trūko ir šviežumo. Tačiau bet kokiu atveju, čempionai sekmadienį privalėjo įveikti Baltus.

Futbole kartais pasitaiko, kad nepaisant akivaizdaus vienos komandos dominavimo, rezultatas būna priešingas. Taip nutiko ir šį kartą.

Baltų gynėjai ginantis sužaidė labai drausmingai, puikius smūgius traukė jų vartininkas. Porą kartų kamuoliui vartų linijos kirsti neleido gynėjai. Tuo metu patys kaišiadoriškiai sugebėjo suregzti vieną rezultatyvią ataką, pasibaigusią pergalingu komandos senbuvio Mindaugo Žigučio įvarčiu.

"Didžiausią įtaką rezultatui turėjo mūsų žaidybinė drausmė. Futbolininkai puikiai vykdė trenerio duotus nurodymus. Taip pat šiek tiek lydėjo ir sėkmė, varžovams pritrūkdavo tikslumo", - teigė Andrius Jankauskas iš Baltų komandos.

O Ozas suprato dar vieną dalyką. Kad ir kokia artima jiems yra Panerio stadiono aplinka bei aikštė, joje žaisti pirmu numeriu prieš giliai besiginančias komandas tampa vis sudėtingiau.

Aktas - FK Medžiai 6:2 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
37' Paulius Sakalis 1:0
41' Marius Linkevičius 2:0
54' Dmitrij Raksa (iš 11 m) 2:1
59' Marius Linkevičius 3:1
62' Marius Linkevičius 4:1
68' Andžejus Romeiko 5:1
73' Andžejus Romeiko 6:1
90' Eduard Grudinskij 6:2

Po šių rungtynių vienas futbolo mėgėjas apžvalgininkui numetė neblogą šposą: "Geniai sukalė medį".

Tikrai taip, bet tuo pačiu sukalė ir apžvalgininko prognozę. Jis būrė, kad rungtynės vyks atsargiai, be rizikos, pranašavo lygiąsias. Nieko panašaus.

SFL operatorius šį kartą neprašovė su rungtynių pasirinkimu ir pataikė į aštuonių įvarčių vakarėlį.

Iš šono žiūrint pasirodė, kad tie įvarčiai į Medžių vartus sukrito labai jau lengvai ir ypač elementariose situacijose. Šiuo pralaimėjimu sužlugo ir paskutinės Medžių viltys pakovoti dėl prizinių vietų. Dabar juos nuo Akto skiria 13 taškų praraja.

Akto atstovas Tomašas Labul, kalbėdamas apie rungtynes, išliko mandagus: "Nemanau, kad rezultatas atspindi tai, kas vyko aikštėje. Patys nesitikėjome tokios solidžios pergalės. Pasisekė su progų realizacija."

Medžiai sekmadienį surinko vos ne dvi sudėtis. Bet kaip išsireiškė T. Labulis, rimtai sujudėjo visi susirinkę Akto senoliai ir veteranai.

Pirmo kėlinio pabaigoje įkrito du lengvi įvarčiai, o po to viskas kaip per sviestą. Kol kas lengviausia (rezultato prasme) Akto pergalė šį sezoną.

Įdomi detalė ta, kad šiemet Aktas net 10 iš 43 įvarčių per dvejas rungtynes sukrėtė į Medžių vartus.

"Na ne tokie jie ir parankūs, jei pirmame rate vos išsikapstėme", - nusijuokė Geniai, prisiminę, kaip gegužės viduryje iš 0:3 antrame kėlinyje stebuklingai atsilošė į 4:3

VGTU-Vilkai - AFK 0:3
LFF stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
Įvarčiai - Aurimas Tamaliūnas x2, Algirdas Radauskas (iš 11 m)

0:3, 0:2, 0:6, 0:3 - va toks tragiškas yra VGTU-Vilkų startas pirmenybių rudens rate. Ne tik nesėkmių nutraukti nesiseka, bet ir įvarčio įmušti nepavyksta.

"Atrodo, kad vienas problemas apsprendžiame, tuoj atsiranda kitos. Iš tikrųjų, tai sunku žodžiais apibūdinti, kas vyksta komandoje", - atskleidė VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

Praėjusį sekmadienį Vilkai susirinko neblogai, keitimų turėjo ir kovoti galėjo. Tačiau viskas kaip ir anksčiau - aikštėje vyravo ne žaidimas ir kova, o kalbos.

"Yra dar nemažai rungtynių. Tikimės, kad ir taškų bus", - vylėsi Haroldas.

AFK šiose rungtynėse žaidė be dviejų suspenduotų ir kelių traumuotų žaidėjų. Visgi jiems pasisekė, kad sutiko krizės purtomą varžovą, tad išvengė galimų nemalonumų.

"Apskritai trūko gal 6 pagrindo žaidėjų. Bet tai išėjo į naudą. Pasireikšti gavo motyvuoti atsarginiai žaidėjai ir rezultatas gavosi labai geras. - pasakojo AFK vadovas Edvardas Čyvas. - Vilkai nenustebino, žaidė nervingai. Jaučiasi, kad jų komanda išgyvena krizę. Linkiu jiems atsigauti ir grįžti prie savojo žaidimo."

Dabar AFK yra ten, kur seniai siekė būti - ketvirtoje vietoje. Tačiau šią poziciją išlaikyti bus sunku, nes 10-oji pozicija atsilieka vos 3 taškais. Pora nesėkmingų savaitgalių - ir tu jau apačioje.

Šešioliktas turas (rugsėjo 15-18 d.)

Įdomiausias 16 turo įvykis numatytas pirmadienio vakarą Senvagėje, kur Navigatoriai priims Ozo kolektyvą. Jei prieš šį turą komandas skirtų 5 taškai, galėtume kalbėti apie galimą intrigos užuomazgą. Bet skirtumas dabar 8 taškai ir Navigatoriai gali apskritai padėti tašką kovoje dėl titulo.

"Po pralaimėjimo Baltams tapo aišku, kad čempionais šiemet jau nebūsime. Tačiau žaidžiant prieš Navigatorius yra principo reikalas juos aplošti. Tai ir pasistengsime", - žadėjo rezultatyviausias Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Navigatoriai į būsimą susitikimą su oranžiniais pažvelgė rimtai. Savaitės viduryje jie praktikavosi draugiškame mače su VU komanda.

Į viršų sparčiai kopiantis FKK Spartakas savo aikštėje susitinka su Elektrėnų Versme, nors nominaliais rungtynių šeimininkais bus būtent elektrėniškiai. Favoritais derėtų laikyti Spartaką, bet šios komandos kapitonas Igoris Krasinas nurodė priežastį, kodėl taip neturėtų būti: "Nebūsime tinkamai pasiruošę. Jau dabar žinau, kad neturėsime 5-6 pagrindo žaidėjų, tai teks rimtai padirbėti komplektuojant komandą. Dar rimčiau teks padirbėti aikštėje šeštadienį."

Savų problemų turės ir Versmė - jų gretose suspenduoti du žaidėjai.

Elektrėnų Versmė - FKK Spartakas. Šeštadienis, 15.00. Ukmergės stadionas. 29/33/38 (1:2).

AFK - Granitas. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 30/40/30 (1:1).

FK Medžiai - VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 20.00. Senvagės stadionas. 44/32/24 (2:0).

TEC - Aktas. Pirmadienis, 20.00. LFF stadionas. 31/33/36 (0:1).

Navigatoriai - Ozas. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 38/33/29 (2:1).

Kaišiadorių Baltai - Salininkai. Antradienis, 18.00. Žiežmarių stadionas. 40/33/27 (3:1).