Simbolinė 2021 m. sezono VRFS rinktinė Visos

 

Pasibaigus jubiliejiniam, dešimtajam VRFS III lygos sezonui, futbolo žinovai ir apžvalgininkas sudarė simbolinę sezono rinktinę.

Į ją subjektyviai įtraukėme solidžiausiai III lygos stadionuose atrodžiusius futbolininkus ir sudėliojome juos į ambicingą taktinę schemą formatu 3-4-3. Rungtynių eigoje ji galėtų konvertuotis ir į kitokį išsidėstymą.

Vartininkas: Andrius Juzkiv (A komanda-Margiris). Be stipraus vartininko čempionais netampama. Daugelyje rungtynių Margirio komanda dominavo prieš varžovus, tačiau rudenį lemiamose ir atkakliose rungtynėse Andrius ne kartą gelbėjo savo ekipą po pavojingų oponentų atakų bei nusipelnė komandos draugų komplimentų.

Gynėjas: Ignas Šiaučiulis (Medžiai). Anykščių tūzas, tapęs kertiniu FK Medžių komandos gynybos ramsčiu. Vidurio gynėjas atlieka daug sunkaus juodo darbo, kurio Ignas nesibaidė ir daug prisidėjo prie to, kad Medžiai praleido mažiaudiai įvarčių (vid. 0,85) šį sezoną.

Gynėjas: Dmitrijus Aschabovas (Medžiai). Kitas FK Medžių atstovas gynybos grandyje ne vien dėl to, kad jo komanda praleido mažiausiai įvarčių. Medžių trenerio Pauliaus Gloso konvertuoto į kairiojo krašto gynėjus Dmitrijaus buvo pilna aikštė – žaidė ne tik vadinamojo „box to box“ amplua, bet ir saugodavo pavojingiausius varžovų krašto saugus.

Gynėjas: Oskaras Kružikas (Širvintos/VGTU-Vilkai). Pagrindinis Širvintų komandos gynybos ramstis. Varžovų įvardijamas kaip vienas kiečiausių lygos žaidėjų, su kurio kovoti mikrodvikovose nebuvo malonu. Kaip sakoma, kojos pats nepatrauks, todėl ir pražangų bei kortelių rinko daug.

Krašto saugas: Marius Linkevičius (Navigatoriai). Vienas geriausių Navigatorių transferų per kelis pastaruosius sezonus. Iš Akto įsigytas futbolininkas ardavo aikštėje, padėdavo ginantis ir solidžiai prisidėdavo prie rezultatyvių Navigų atakų. Tikras komandinio žaidimo pavyzdys.

Atraminis saugas: Edvardas Pšelenskis (Navigatoriai). Šiaulių futbolo mokyklos atstovas savo rankose ir kojose laikė daug Navigų žaidimo gijų. Profesionalaus futbolininko patirtis ir aikštės matymas buvo pagrindiniais Edvardo privalumais. Varžovai E. Pšelenskį apibūdino kaip nepatogų, išskirtinai kibų ir atkaklų žaidėją. Skystesni netgi laikydavosi nuo jo toliau. Tipinės atraminio saugo charakteristikos.

Vidurio saugas: Gediminas Paberžis (A komanda-Margiris). Ne tik pirštu ar žodžiu, bet ir veiksmais aikštėje solidžiai dirigavo Margirio komandos žaidimui. Asmeninė statistika nėra įspūdingiausia, bet kai komandoje tiek asmenybių, nesavanaudiškai dalinosi kamuoliu ir skirstė esminius perdavimus.

Krašto saugas: Paulius Sakalis (Navigatoriai). Po migracijos per kelias komandas alytiškis Navigatoriuose tapo vienu iš lyderių ir nepakeičiamu žaidėju. Vieta Navigatorių starto sudėtyje Pauliui visada garantuota, o po įvarčio ar asisto visada galima pamatyti santūrią dzūko šypseną. 9 įvarčiai ir 5 rezultatyvūs perdavimai šiemet.

Krašto puolėjas: Žygimantas Kirsis (Granitas). Granito komandos puolėjų tandemas buvo pavojingiausias ir efektyviausias lygoje. Abu su Dariumi Kazubovičiumi atakoje dažnai keisdavosi pozicijomis, bet Ž. Kirsiui nebūdavo problema pasislinkti ir vieną, ir į kitą atakos kraštą.

Krašto puolėjas: Aivydas Ruškys (A komanda-Margiris). Kai apie tavo žaidimą daug gerų žodžių pasako negailestingasis Tomas Mikuckis, argumentų neįtraukti į simbolinę rinktinę nelieka. Per sezoną pelnė 11 įvarčių, o rudens rate buvo puikios sportinės formos ir daug prisidėjo prie pergalingos Margirio serijos.

Pagrindinis puolėjas: Darius Kazubovičius (Granitas). Puikiai sąveikavo ir dalinosi kamuoliu su Ž. Kirsiu. Grėsmingiausias lygos puolėjas, su 18 įvarčių pelnytai nuskynęs šio sezono snaiperio laurus.

Treneris: Gediminas Paberžis vyresnysis (A komanda-Margiris). nors savo vaidmenį čempionų komandoje įvardino tik kaip patarėjo, taip pasakė tikriausiai iš kuklumo. Ilgametė patirtis futbole labai pravertė diriguojant komandos žvaigždėms ir paskirstant žaidimo minutes tarp jų. Viso sezono metu išlaikė santūrų toną, demonstruodamas pagarbą žaidėjams. Logiška stipriausios komandos trenerį laikyti ir geriausiu.

Superatsarginiai:

Paulius Grybauskas (Navigatoriai)
Tomas Mikuckis (A komanda-Margiris)
Albert Bogdan (Granitas)
Kiril Levšin (Širvintos/VGTU-Vilkai)
Audrius Bukovskis (FK Medžiai)
Oleksijus Mazurenko (FK Tera)
Giedrius Vaivada (FKS Ukmergė)

Superfanai:

Triukšmingieji ir aistringieji FK Salininkų komandos „ultros“