Sezono apžvalga (2): Elektrėnų Versmė, Medžiai, Tera ir FKS Ukmergė Visos

 

Pristatome antrąją apžvalgų apie 2022 metų VRFS III lygos komandas ciklo dalį.

Joje – dėmesys Elektrėnų Versmės komandai, šiandien sezoną pradedantiems FK Medžiams, o taip pat – atgimti besiruošiančiai FK Terai ir rimtų darbų žiemą nudirbusiam klubui iš Ukmergės.

Margirio, AFK, Akto ir BFA-B pristatymas.

 

FK ELEKTRĖNŲ VERSMĖ

Elektrėnų klubo žiema buvo santūri. Įvyko kosmetinės permainos – buvo atsisveikinta su keliais mažiau žaidusiais ar rečiau Versmės gyvenime dalyvavusiais žaidėjais.

Bet buvo ir rimtesnių praradimų. Tokių, kaip Deivydo Piliukaičio persikėlimas į FK Medžius, ar Aringo Streckio sprendimas pasirinkti Olandus. Tačiau kiti lyderiai – Nikita Juščenko, Edvinas Mučinis, Deividas Marcinkevičius – Elektrėnuose liko.

Atsiradusias spragas sudėtyje Versmės treneris Romas Ščiuka kamšė vietinio jaunimo pajėgomis, o taip pat dar keli naujokai turėjo prisijungti prieš pat pirmąsias rungtynes.

Elektrėnų ekipa prieš sezoną planavo trejas draugiškas rungtynes, bet sužaidė tik vienas. Lyg repeticija tapo ir VRFS taurės aštuntfinalio mačas su FK Medžiais, kuris buvo pralaimėtas po 11 m baudinių serijos.

„Vis kažkokie nesusipratimai trukdė suorganizuoti norimą draugiškų rungtynių kiekį, o ir tos vienos mažai naudos davė, nes nebuvo pusė komandos, – pasakojo R. Ščiuka. – Taurės rungtynės buvo gera treniruotė. Trūko kelių pagrindinių žaidėjų, bet kai po tiek laiko pirmą kartą vėl susirinkome, vaizdas nenuliūdino. Labiau nuliūdino pagrindinio gynėjo trauma.“

Praėjusį Versmės sezoną reikia skelti į dvi dalis. Nors žaidimas bangavo, tačiau Elektrėnai stabiliai rinko taškus ir rugsėjį dar pretendavo į medalius. Vėliau Versmė krito į duobę, neišvyko į paskutines rungtynes ir pirmenybes baigė nereikšmingoje 6-oje vietoje.

Nelengva nuspėti, kaip Versmė atrodys šiemet. Stiprus komandos atsišviežinimas ir jaunimo atėjimas nesuteikia prielaidos priskirti juos prie favoritų.

„Šiemet vėl konkrečių tikslų nekeliame. Kaip ir visada – būti konkurencingiems ir kovoti kiekvienose rungtynėse“, – tvirtino R. Ščiuka.

 

FK MEDŽIAI

Iš visų VRFS III lygos komandų FK Medžiai stadionuose šiuo metu yra nuveikę daugiausiai. Jie VRFS taurėje po baudinių pranoko Elektrėnų Versmę, o LFF taurėje eliminavo Kaišiadorių Baltus ir šešioliktfinalyje laukia į Vilnių atvykstančios Gargždų Bangos.

Be viso to, Medžiai spėjo sužaisti ketverias draugiškas rungtynes. Kaip įprasta, įvadinėje sesijoje susitiko su antra klubo komanda ir nugalėjo ją, taip pat 4:2 įveikė AFK, 7:3 – Aktą, o Navigatoriams pralaimėjo 1:2.

„Prisimenant tą žaidimą, kurį pernai demonstravome rudens rate – iki jo dar toli. Tada atrodėme labai gerai. Dabar taip neatrodome, kol kas tik įsivažiuojame“, – sakė FK Medžių vadovas Paulius Glosas.

Kada tas pikas gali ateiti?

„Labai sunku prognozuoti. Sužaidėme abi taures, penktadienį laukia sezono startas, todėl komandai per 5-6 dienas tenka didelis krūvis. Šiek tiek prisibijau tokių apkrovų, – teigė jis. – Svarbiausia, kad be traumų. Bet aš manau, kad sezono pradžioje ne tik mes nedemonstruosime optimalaus žaidimo – su tuo susidurs ir kitos komandos. Tikėtina, kad iš pradžių buksuos ir varžovai.

2021 m. Medžiai žaidė gerą sezoną, ypač antrą jo pusę, bet paskutiniame ture pralaimėjo konkurencinę kovą dėl čempionų titulo A komandai-Margiriui.

Prieš 2022 m. startus prie žaliai baltų prisijungė trys naujokai: iš Elektrėnų Versmės perėjo Deivydas Piliukaitis, iš FC Vovos – Seyedas Armanas Taheri, o taip pat Haroldas Kybartas, pernai atstovavęs Vilniaus Riterių B komandai. Svarstoma ir dar apie poros naujokų įregistravimą.

Tos komandos, kurios užsibrėžė tikslą laimėti medalius – tą viešai ir deklaruoja. Tos, kurios nori išlikti atsargesnės – kalba apie vietą Top-8. FK Medžiai – prie pastarųjų.

„Bet taip sakau be jokių gudravimų. Daug komandų dar nepažįstamų, neaiškus jų lygis. Todėl pirmame rate svarbiausia patekti į tą aštuonetą nekreipiant dėmesio į užimtą vietą, o pasikraunant kaip įmanoma didesnį taškų bagažą, kad rudenį jau galėtum planuoti kažką konkrečiau“, – samprotavo P. Glosas.

 

FK TERA

„Mes po truputį ruošiamės. O viščiukus skaičiuosime ir į rezultatų lentelę žiūrėsime rudenį“, – kaip reta atsargiai sezono išvakarėse kalbėjo FK Teros vadovas ir treneris Sergejus Vasiljevas.

Praėjusį rudenį tų viščiukų nelabai buvo, ką skaičiuoti. 2021-ųjų sezono pradžioje Tera per 2 turus pelnė 4 taškus, bet vėliau išgyveno 12 pralaimėjimų seriją. O per 18 turų ši komanda tesurinko 7 taškus.

„Daug priežasčių buvo: ir traumos, ir sėkmės stoka, bet labiausiai paveikė prastas požiūris ir nusiteikimas. Kai kam pasirodė, kad III lygoje lygis nėra aukštas, ypač jaunimas pro pirštus pažiūrėjo. Iškritus lyderiams, palūžo visa komanda. O kai kitiems reikėjo imtis iniciatyvos, jie tos atsakomybės nepakėlė. Esu tikras, kad šiemet viskas bus gerai“, – pernykštes nesėkmes analizavo S. Vasiljevas.

Teros sudėtyje permainų netrūko. Komandą paliko nemažas būrys žaidėjų, kurie buvo tik statistai protokole, tačiau į rungtynes neužsukdavo. Tiesa, Terą paliko pernykštis jos rezultatyviausias žaidėjas Ovidijus Požėla. Norberto Kokašvilio klausimas iki galo neišspręstas, o štai solidžiu žaidimu išsiskyręs Teros žaidimo dirigentas Oleksijus Mazurenko lieka ir tai galima laikyti svarbiu tarpsezonio pasiekimu.

Šiemet Tera savo komandą stato aplink jaunimą, daug vilčių sieja su tais žaidėjais, kurie pernai didelę sezono dalį praleido dėl traumų.

Jaunimo ir naujokų daug, bet S. Vasiljevas atsisako kažką išskirti: „Žinomų pavardžių nebus. Naujokų daug, bet girti juos ar kažką pasakoti apie kiekvieną nenoriu. Jie patys turi įrodyti savo vertę aikštėje, kad apie juos pradėtų kalbėti, rašyti ir klaustų, kas čia tokie? Todėl nereikia girtis. Reikia dirbti ir tikėtis rezultato.“

Tera sužaidė vienas draugiškas rungtynes – 2:3 pralaimėjo FC Vovai, bet liko patenkinti pademonstruotu žaidimu.

Komandos sezono tikslai – irgi neviešinami.

„Aš pernai juk pasakiau, kad sėkmės mums nereikia ir prisikalbėjau. Buvo daug rungtynių, kur turėjome iniciatyvą, bet savo progomis nepasinaudojome ir pralaimėjome. Šiemet jau noriu, kad ta sėkmė kažkiek padėtų“, – nusijuokė S. Vasiljevas.

Sezono išvakarėse Teros vadovas perdavė linkėjimų ir kitoms komandoms: „Daug kalbama apie tai, kad į lygą ateina stipri akademijos komanda, kuri kažką nugalėjo 11:1. Reikia džiaugtis, kad pakils futbolo lygis – visai lygai nuo to geriau. Eikite ir įrodinėkite savo pranašumą aikštėje. Man nepatinka, kad dažnai verkiama dėl daugybės dalykų. Neverk – susitvarkyk pats su kamuoliu, įmušk iš kelių metrų ir nereikės kaltinti nei teisėjų, nei kitų. Jei nepavyksta – vadinasi, toks tavo lygis.“

 

FKS UKMERGĖ

Prieš kelerius metus Ukmergėje prasidėjęs futbolo judesys įgauna vis didesnį pagreitį, o klubo vadovai daro viską, kad FKS Ukmergę pagristai galėtume vadinti futbolo klubu.

Pasakoja vienas FKS Ukmergės vadovų Benas Terekas: „Keičiame požiūrį ir norime nuveikti daugiau dėl futbolo Ukmergėje. Seniai laikas. Dabar rengiama Ukmergės futbolo strategija, kuria vadovaudamiesi sieksime išsikeltų tikslų. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Ukmergės sporto centru. Šios sutarties esmė yra sporto centro auklėtinių integracija į mūsų klubą. Tuo tikslu bus kuriama C komanda, kuri rungtyniaus Panevėžio apskrities pirmenybėse. Pradėjome dirbti ir su vaikų grupėmis, šiuo metu turime virš 20 sportuojančių U-7 amžiaus grupės vaikų. Planuojame, kad rudenį jų bus 50.“

Kalbant apie pokyčius pagrindinėje klubo komandoje, esminiu transferu akcentuojamas trenerio Pauliaus Barono prisijungimas prie komandos. Anot B. Tereko, jis puikiai organizavo pasirengimo sezonui procesą ir pagrindinės komandos komplektacijos darbus.

Naujienas iš komandos formavimo reikalų FKS Ukmergės facebook paskyroje buvo galima sekti kone kasdien – klubo socialinės erdvės adminai taip pat dirba išsijuosę.

P. Baronas pastiprinimo ieškojo į visas pozicijas, nes praėjusio sezono slogi pabaiga ir užimta 8 vieta parodė, kad su turimais rezervais ukmergiškiai toli neis.

„Smagiausia, kad prisijungia ir tobulėja jaunimas – prieš porą metų įkurta B komanda duoda akivaizdžių vaisių. O čia jau nuopelnai keliauja B komandos vadovui ir treneriui Andriui Sipavičiui. Iš naujokų ir senbuvių kažko išskirti nesinori. Mano manymu, esame surinkę labai lygiaverčių žaidėjų sudėtį, kurie savaip papildo ar sustiprina visas grandis“, – žiemos darbus apibendrino B. Terekas.

Ukmergės klubas turėjo produktyvų draugiškų rungtynių ciklą su solidžiais varžovais. Žaista su Utenos Uteniu (2:2), VGTU-Vilkais (3:1) ir AFK (2:4). Bet pažymima, kad didžiausias įdirbis atliktas ikisezoninėse treniruotėse – komanda sportuoti pradėjo dar vasarį Širvintose.

Prieš tris savaites klubas netgi surengė savo sezono pristatymą:

Sugrįžimą į LFF taurės varžybas FKS Ukmergė pažymėjo pergalingai – pirmame rate 1:0 įveiktas Geležinis Vilkas. Šešioliktfinalyje laukia akistata su TransINVEST iš II lygos.

III lygoje 2022-aisiais FKS Ukmergė turi ambicingų planų.

„Užsibrėžėme efektyviai susidėlioti procesus – treniruotės, optimalios sudėties susirinkimas, gera atmosfera, nusiteikimas, koncentracija ir t.t. Iš šių savybių ir ateina teigiamas rezultatas. Kalbant apie sportinius tikslus, minimalus planas Top-8. Bet sieksime būti tarp trijų prizininkų“, – pasakojimą baigė B. Terekas.