Pirmo rato pabaiga: Lyderių peštynės ir olimpinė Rotalio ramybė Visos

VRFS III lygos pirmasis varžybų ratas finišavo triuškinamų rezultatų virtine, bet tai tebuvo keista išimtis atkalių kovų kupiname čempionate.

Norėjote intrigos? Lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Lygoje pirmaujantis Ozas jaučia labai įnirtingą konkurenciją iš persekiotojų. Realiai pirmasis septintukas vis dar pretenduoja į titulą, išsidėstęs jis 6 taškų intervalu.

Atėjus vidurvasariui - pirmo varžybų rato paskutinio, 11 turo, apžvalga. Perskaitykit ir tada atostogaukit.

FKK Spartakas - Ave.Ko. 4:0 (1:0)
Ukmergės centrinis. Teisėjas - G.Macevičius.
20' Tomas Bielickas 1:0
57' Dainius Tuškevičius 2:0
63' Tomas Bielickas 3:0
83' Matas Želvys 4:0

FKK Spartako komandos troškimas pabaigti pirmą ratą namie pergalingai išsipildė su kaupu, nors rungtynių pradžia tokio rezultato nežadėjo. Komanda rungtynes pradėjo be pagrindinio gynėjo Artūro Rasimavičiaus, o kitas ekipos lyderis Žydrūnas Keblas per labai trumpą laiką susiveikė dvi geltonas korteles ir 17 min. paliko komandą kautis mažumoje.

"Teisėjui dėl šio epizodo priekaištų neturime. Jis gerai atliko savo pareigą. Ši situacija netgi teigiamai paveikė komandą. Atidavėme rungtynių kontrolę svečiams ir nusprendėme laukti klaidų bei gaudyti juos kontratakose. Džiugu, kad šis planas pavyko", - pažymėjo FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Tiesa, reikia pastebėti, kad Ave.Ko. į Ukmergę atvyko ne pačia pajėgiausia sudėtimi, o komandos vartus gynė dublerių vartininkas, kuris padarė porą grubokų klaidų, virtusių įvarčiais.

Apie Ave.Ko. sudėties problemas 11 ture papasakojo šios komandos atstovas Viliamas Novickis: "Tolimos kelionės yra didžiausia mūsų bėda. Prieš tai kovai su Navigatoriais susirinkome stipriausia sudėtimi, o Ukmergėje žaidėme silpniausia - be 7 pagrindo žaidėjų, su 4 dubleriais. Vartininkas buvo senokai nežaidęs net 7 lygoje, o čia iš karto nėrė į 3 lygą. Dvi klaidelės mus pribaigė morališkai. Bet nesinori kaltinti vartininko. Ačiū jam, kad nuvažiavo į Ukmergę. Nesame profesionalai, tad tenka spręsti sudėties problemas."

Nepaisant to, Ave.Ko. ir tokiomis aplinkybėmis stengėsi kovoti, o rankas nuleido tik po trečio praleisto įvarčio.

V.Novickio teigimu, žaisdama optimalia sudėtimi jo komanda Ukmergėje galėjo varžytis dėl pergalės. Tačiau taip nenutiko ir Ave.Ko. ratą baigė su Medžiais besidalindami 9-10 vietomis.

"Aišku, kad tokia pozicija netenkina. Komanda tikrai pajėgesnė siekti aukštesnių rezultatų, todėl antrame rate privalome nuveikti daugiau. Iš karto pradedame treniruotis ir ruoštis antrai sezono daliai. Turime dar mėnesį", - kovingai nusiteikęs V.Novickis.

FKK Spartakas stačia galva treniruotis neskubėjo. Po rungtynių komanda draugiškai sugužėjo į vieną Ukmergės picerijų, kur pasidžiaugė vaisinga pirmos sezono dalies pabaiga.

"Visada einame laimėti, taip buvo ir 11 ture. Pergyvenau, kad vyrai neperdegtų ir netgi nedaug trūko iki to, kai pradėjome nervingai. Bet po to nusiraminome ir sunkiai dirbome, kol pasiekėme savo", - aiškino FKK Spartako kapitonas.

Sezoną ukmergiškiai pradėjo liūdnai - per 4 turus surinko 2 taškus ir daugelis jiems pranašavo Leicester City likimą bei vadinamąsias "pagirias" po sėkmingo pernykščio sezono. Tačiau kantriai dirbdami spartakiečiai siekė savo ir po labai sėkmingos atkarpos dabar dalinasi 2-3 vieta su Granitu. Atrodytų, komanda mielai žaistų ir rinktų taškus toliau, tačiau sezone skelbiama pertrauka.

"Iš tikrųjų, ši ilgoji pertrauka mums tikrai nėra reikalinga, - pripažino I.Krasinas. - Tačiau stengsimės neapsileisti ir susidėlioti planus taip, kad antrame rate iš karto tęstume sėkmingą žaidimą."

SŽK Pabradė - Granitas 0:4 (0:1)
Pabradės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
33' Erik Sinkevič 0:1
61' Maksim Afanasjev 0:2
71' Deimantas Rimpa 0:3
85' Sergej Makrov 0:4

Vasaros atostogos, regis, ne laiku užklupo ir Granito komandą. Čempionai pasiekė tris pergales iš eilės, per šią atkarpą pelnė 11 įvarčių. Būtenet tikslių smūgių atakose granitiečiams anksčiau labiausiai trūko.

Nors pasiekta gera forma, Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas pažymėjo, kad atostogos atėjo pačiu laiku - dabar bus galima apsigydyti žaizdas ir tinkamai pasirengti lemiamai sezono stadijai.

Savo aikštėje paprastai rezultatyviai žaidžianti Pabradė šį kartą gavo skaudų antausį. Tai dar labiau netikėta žinant šio miesto stadiono vejos specifiką ir čia atvykstančių varžovų komandų vargus.

"Prie tokios būklės aikščių mes įpratę, juk ir pas mus Naujojoje Vilnioje veja toli gražu nėra ideali, - paaiškino J.Rybakovas. - Beje, šį sykį turėjome ir sėkmės. Pabradė susikūrė savų progų, mums rungtynes apsunkino pora traumų. Neaišku, kuriam laikui netekome vartininko..."

Pabradės žaidžiantysis treneris Grigorijus Kisel akcentavo būtent sėkmės stoką ir tvirtino, kad toks rezultatas yra per daug žiaurus.

"Jis neatspindi rungtynių eigos. Progų turėjome, bet fortūna nebuvo mūsų pusėje. O tokie pralaimėjimai savo aikštėje yra dar skaudesni", - pripažino G.Kisel, komentarą baigęs tradiciniu pastebėjimu: "Bus dar tų įvarčių."

Nerealas - Rotalis 4:0 (2:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
24' Andrius Viktoravičius (iš 11 m) 1:0
43' Aringas Streckis 2:0
71' Vilius Paulauskas 3:0
89' Vydmantas Kuzmickas 4:0

Stebėtinų 11 turo rezultatų seka buvo pratęsta šiose rungtynėse, kai Fanų stadione Nerealas nusiaubė Rotalio komandą.

Objektyvumo dėlei reikia pažymėti, kad rezultatas neatspindi vaizdo aikštėje. Rotalis nenusileido varžovams, turėjo nemažai progų ir tikrai nenusipelnė pralaimėjimo tokiu stambiu rezultatu.

"Taip beviltiškai jie tikrai neatrodė. Turi gana jauną ir gerą sudėtį, labai keista, kaip jiems nepavyksta "užlošti" šiame čempionate", - stebėjosi Nerealo futbolininkas Haroldas Kerušauskas.

Susitikimo pradžia priklausė Rotaliui, jie kontroliavo kamuolį, tačiau nieko pavojingo nesukūrė. O kėlinio viduryje po Andriaus Viktoravičiaus realizuoto 11 m baudinio Rotalio žaidimas pakriko ir gynyboje atsivėrusias spragas išnaudojęs Aringas Streckis padvigubino rezultatą.

Antrame kėlinyje kritę dar du įvarčiai Nerealo persvarą pavertė triuškinama.

"Po pertraukos jų jaunimas dar bandė kažką kurti, tačiau tą dieną jie neturėjo jokių šansų kitokiam rezultatui - mes buvome labai motyvuoti laimėti", - tikino Haroldas.

Šios pergalės nerealiesiems reikėjo lyg oro. Prieš tai per 3 turų atkarpą buvo pelnytas tik 1 taškas, o krizę dar labiau pagilino pralaimėjimas SFL taurės aštuntfinalio mače Širvintose. Tad ilgai laukta pergalė 11 ture grąžino Nerealą į kovą dėl medalių.

"Džiugu dėl pergalės, bet nuotaikos komandoje ne pačios geriausios. Gaila, kad praradome taškus rungtynėse, kur buvome aiškūs favoritai. Tikiuosi, kad po vasaros pertraukos čia sugrįšime dar stipresni ir bandysime įrodyti, kad galime kovoti dėl aukščiausių vietų", - vylėsi H.Kerušauskas.

TEC - Ozas 0:5 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
10' Deivydas Venckus 0:1
23' Gediminas Skrockas 0:2
37' Pavelas Pelakauskas 0:3
88' Aurimas Martinka 0:4
89' Arijus Dambrauskas 0:5

Apžvalgininko bei prezidento norai neišsipildė ir po I rato III lygoje mes neturėsime trivaldystės. Dėl to "kaltas" galingai žaidžiantis Ozas.

Kai pirmieji trys 11 turo mačai baigėsi rezultatais 4:0, neatrodė, jog galima laukti tokio scenarijaus ir šių komandų mače. Bet kur tau - oranžiniai sugebėjo pagerinti turo rekordą, nuo žemės (sintetinės dangos) paviršiaus nušluodami TEC'us ir nustumdami juos net į 7 vietą.

Tai buvo Ozo grąža TEC komandai už pralaimėjimą praėjusį rudenį 1:5. Solidžiai sužaidę pirmą kėlinį, oranžiniai dominavo ir po pertraukos, o kad nepasirodytų per maža, pridėjo dar du tikslius smūgius besibaigiant mačui.

"Kaip matome, kai kurios komandos atostogauti pradėjo dar nuo ilgojo Mindauginių savaitgalio. Ozas puikiai naudojosi mūsų mieguistumu ir klaidomis. Mums paskutinėse atakos stadijose trūko tikslumo bei aštrumo. Prasileidę pirmus įvarčius turėjome atakuoti ir atsiverti, o Ozas pasinaudojo atsiradusiais šansais", - rungtynių vaizdą nupasakojo TEC atstovas Donatas Stakauskas.

"Pertrauka mums į naudą. Apsigydysime traumas, sužaisime vasaros turnyre. Pailsėsime ir tada pasiilgę futbolo pradėsime antrą ratą", - pridūrė jis.

5:0, anot Ozo vadovo Domanto Savičiaus, puikiai iliustruoja tai, kas dėjosi ant Senvagės stadiono aikštės: "Gerai susirinkome ir gerai pradėjome rungtynes, gerai jas pabaigėme ir smagiai uždarėme pirmą ratą. Ant tokios geros bangos mielai sužaistume dar keletą rungtynių."

Po pirmo rato Ozas III lygoje yra pirmas. Ne visi tikėjosi tokios eigos, bet yra būtent taip. O sezonas toks atkaklus, kad Ozas yra pirmas surinkęs tik 67 proc. taškų (22 iš 33) ir patyręs jau tris pralaimėjimus.

"Galėjome tikrai geriau, bet kai pasižiūri kiek taškų turi kitos komandos - turbūt reikėtų pagerinti vertinimą. Gerai atakuojame, bet norisi patikimesnės gynybos: per pirmą ratą tik kartą nepraleidome įvarčio", - vertino D.Savičius.

Traumos yra futbolo dalis ir jos lėmė Ozo duobelę vasaros pradžioje, kai per 3 turus buvo pelnytas tik 1 taškas. Tačiau komanda gana greitai grįžo į optimalų ritmą. Rudenį Ozas stengsis išsaugoti turimas pozicijas, o tam, D.Savičiaus skaičiavimais, reikėtų bent 25 taškų.

Navigatoriai - Naujieji Verkiai 2:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
68' Karolis Eidukonis 1:0
90' Modestas Bajoriūnas 2:0

Po kitų rungtynių susiklosčius tokiai turnyrinei situacijai, Navigatoriams pirmadienį žūtbūt reikėjo laimėti savo mačą prieš Naujuosius Verkius, idant išlikti kovingose pozicijose prieš rudens kovų etapą.

Ir nors Navigams kai kas pranašavo lengvą pergalę, jie patys su tokiu vertinimu nesutiko - per daug sykių skausmingai prarasti taškai ankstesnėse komandų tarpusavio dvikovose.

"Minus trys taškai ir viskas tuo pasakyta. Daug kalbėti ir pasakoti apie neišnaudotas progas jau nėra jokios prasmės", - po mačo atsiduso Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Visgi Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis nenorėjo sutikti su vertinimu, kad jo komandai plačiai šypsojosi sėkmė: "Sėkme to nepavadinčiau. Pirmame kėlinyje turėjome du ar tris pasimatymus 1 prieš 1 su vartininku, bet likome su nuliu. Antrame kėlinyje sužaidėme sėkmingiau. Verkiai turėjo realią progą, kai mūsų baudos aikštelėje buvo skirtas laisvas smūgis, bet jos nerealizavo."

Antro kėlinio viduryje Karoliui Eidukoniui pavyko pramušti "svečių" gynybą. Kai rungtynių pabaigoje verkiečiai nuskubėjo lyginti rezultato, prasileido rezultatyvią varžovų kontrataką, pasibaigusią Modesto Bajoriūno įvarčiu.

"Laimėjome, nes sukūrėme daugiau progų ir todėl, kad žaidėme kovingiau bei kiečiau, nei pralaimėtose ankstesnėse rungtynėse prieš Ave.Ko., - įsitikinęs K.Maželis. - Su Naujaisiais Verkiais sunku, nes kai jie susirenka ir nusiteikia, kovoja gerai, kietai ir atkakliai. Prieš tokias komandas visad sunku žaisti. Bet gal ir mes pagaliau išmoksime būti kietesni ir galėsime visiems duoti grąžos."

Po šių rungtynių komandų atstovai Navigatorių TV pasidalino savo mintims.

Kaip ir dauguma kitų komandų, Navigatoriai pirmame rate neišvengė bangavimų. Bet atsilikimas nuo lyderio dabar -4 ir tai palieka galimybes tęsti kovą dėl titulo.

Tuo metu Naujiesiems Verkiams teko ta nemaloniausia iš visų misija užimti paskutinę vietą ir likti joje bent penkioms savaitėms.

Tačiau tragedijos tame nėra, kadangi juos nuo 8 vietoje esančio Akto skiria tik 4 taškai. "Saugi" 9 vieta pasiekiama vienos pergalės atstumu.

"Nors ir paskutiniai, bet aišku, kad niekas čia dar neaišku. Atsikvėpę toliau tęsime kovą. Antrame rate visa kova tik prasidės", - žadėjo Naujųjų Verkių vadovas.

Rotalis - SŽK Pabradė 0:1 (0:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
89’ Eduardas Tučinskis 0:1

Pirmasis III lygos ratas finišavo trečiadienį atkeltomis 10 turo rungtynėmis Fabijoniškėse. Finišavo, kaip pasakytų vienas portalas, nedideliu "boom".

Kelis kartus buvo keičiama rungtynių vieta. Tačiau šie faktoriai neišmušė Pabradės komandos, kuri triumfavo po vienintelio Eduardo Tučinskio įvarčio galva. Kol kas geriausią savo sezoną III lygoje žaidžianti Pabradė po šios pergalės šoktelėjo į 5-ąją vietą.

O dabar apie kitus reikalus, kurie mums nedavė ramybės visą pirmą ratą...

Kas gi nutiko Rotaliui? - toks klausimas dažniausiai buvo užduodamas III lygos bendruomenės diskusijose.

Apie tai pabandėme padiskutuoti su šios komandos treneriu Nerijumi Kuzmicku. Ir nors lygos favorite laikyta komanda dabar tik 11 vietoje, stebina trenerio visiška ramybė, tvirtumas ir užtikrintumas.

"Ar nesitikėjome tokių rezultatų? Tu gali tikėtis vieno, o rezultatai parodo ką kitą. Į šiuos rezultatus susidėjo kelios priežastys. Tačiau rudenį mes tikrai įšoksime tarp prizininkų, aš tuo net neabejoju", - pareiškė N.Kuzmickas.

Pirmą ratą Rotalis pradėjo dviem, pabaigė trimis pralaimėjimais. Nerijus aiškina, kad nesėkmes lėmė tai, kad jis tuo metu nebuvo su komanda - pradžioje rato dar nebuvo paskirtas treneriu, pabaigoje buvo išvykęs. O labiausiai šią komandą neva "pjovė" prasta realizacija bei ribotas rinkimasis į rungtynes.

"Man vadovaujant nebuvo taip, kad kam nors aiškiai nusileistume. Visose rungtynėse kontroliuojame jų eigą, dominuojame, bet niekaip nepasinaudojame progomis. Mes į vartus smūgiuojame 20 kartų, varžovai 3-4 ir įmuša iš niekur. Tai jau realizacijos problema. Rungtynes su TEC sužaidėme 0:0, bet jos galėjo baigtis ir 11:1. Jei penkis kartus neįmuši būdamas 1 prieš 1, ar nepataikai į tuščius vartus - treneris nieko negali padaryti. Gal tai lemia ir psichologija, gal kai kurie mūsų žaidėjai per gerai apie save galvoja", - svarstė N.Kuzmickas.

Čia pat jis prisiminė asmeninę patirtį: "Futbole taip nutinka. Kai žaidžiau Kauno "Inkare", sykį mums žūtbūt reikėjo laimėti rungtynes prieš Kėdainių "Nevėžį", o jiems jos nieko nelėmė. Smūgiuojame į vartus gal 30 kartų - ir nieko. Jie vieną kartą pereina aikštę ir įmuša po rikošeto... Sakoma, kad ir lazda kartą iššauna. Taigi, pirmas ratas toks, kad tos lazdos vis šaudo ir šaudo."

Prieš III lygos sezoną Rotalis ženkliai atnaujino sudėtį, nepaisant to, sau kėlė aukščiausius tikslus.

"Visada keliu aukščiausius tikslus. Mes įveikėme viršuje esantį Spartaką, Ozas taip pat nepasirodė sunkus varžovas. Mūsų potencialas yra didelis. Tiesiog dažnai būna sunku surinkti optimalią sudėtį, trukdo traumos. Tai irgi yra problema", - sakė treneris.

11 taškų per 11 turų tenkinti komandos negali. Paklaustas, ar per vasarą Rotalyje galime tikėtis permainų, N.Kuzmickas papurtė galvą: "Oj, nieko keisti tikrai nereikia. Jei visi žaidėjai būtų sveiki ir rinktųsi į rungtynes - neturėtume jokių problemų. O dabar nesugebame realizuoti progų ir patys gauname kurioziškus įvarčius. Keista, kai esi visa galva pranašesnis už varžovus. Pirmo rato pabaiga nenusisekė. Pridėk dabar tuos 9 taškus ir būtume tarp lyderių. Žaidėjai nuvertino paskutinius tris varžovus. Tačiau vis tiek galiausiai mes būsime prizininkų trejetuke."

Vietoje anonso

Sulig pastarosiomis rungtynėmis III lygoje prasidėjo vasaros pertrauka, truksianti beveik šešias savaites. Antrą varžybų ratą komandos pradės rugpjūčio 19-20 dienomis, tuomet startuos lemiamos kovos dėl apdovanojimų. Navigatorių analitikai nepatingėjo paanalizuoti kai kuriuos skaičiukus ir pateikė mums įdomios informacijos.

Sezono pusiaukelėje yra gera proga prisiminti, kas buvo kalbama ir prognozuojama prieš pirmenybių pradžią. Tai štai, primenu, ką drauge "išbūrė" komandų vadovai:

"Apklausta 11 ekipų atstovai. Vieni spėliojo ryžtingai, kiti santūriau, tačiau vadovai ir treneriai suformavo labai aiškią nuomonę apie šio sezono favoritus. Nors kai kas mano, kad Navigatorių pernykštis pasirodymas tolygus Leicester City fenomenui ir pakartoti tai nerealu, tačiau net 6 iš 11 apklaustųjų (55 proc.) Navigatoriams skyrė pirmąją vietą! 4 pašnekovai (36 proc.) mano, kad nugalėtojais taps Rotalis ir tik 1 (9 proc.) numato Granito triumfą.

Pagal vadovų nuomonę labiau tikėtina, kad Granitas šiemet taps vicečempionais. Antrąją vietą jiems skyrė 5 respondentai (45 proc.). Po 2 žmonės (po 18 proc.) sidabrą atidavė Navigams ir Ozui, po 1 atstovą ant antrojo pakylos laiptelio regi Rotalį ir FKK Spartaką.

O štai spėjant trečiosios vietos savininkus pasipylė pačios įvairiausios prognozės. Be įprastinių favoritų kvarteto, į trejetuką deleguotos ir Akto, Nerealo, TEC komandos. Taigi, visiškai neatmetamas pernykštis FKK Spartako variantas, kai kuris nors iš vidutiniokų nustebins geresniu nei įprasta žaidimu, pergalinga serija ir įsijungs į medalių dalybas."