Kovą dėl išlikimo su varžovų pagalba laimėjo AFK Visos

VRFS III lygos pirmenybėse prieš paskutinį, 22 turą žinojome visą prizininkų rikiuotę, tačiau kovoje dėl išlikimo dar buvo daug neatsakytų klausimų. Dramatiškas 22 turas lėmė, kad vietą III lygoje išsaugojo šiemet čia debiutavusio AFK komanda, o kartu su Salininkais žemyn leidžiasi TEC ir VGTU–Vilkai. Juos kitais metais pakeis Advoco, VJFK Trakai ir Mostiškės–Tonitra.

Salininkai – FKK Spartakas 4:0 (2:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
8' Kęstutis Balčiūnas 1:0
33' Rafal Rusecki 2:0
41' Kęstutis Balčiūnas 3:0
55' Karolis Džiovalas (į savo vartus) 4:0

Šių rungtynių šeimininkais buvo Salininkai, o jie žaisti pasirinko Ukmergę. Dėl jaukaus vietos stadiono ir geros aikštės kokybės. Ir sužaidė kaip tikri šeimininkai.

FKK Spartakas sezoną baigė be diskvalifikuoto savo kapitono Igorio Krasino ir galbūt tai turėjo įtakos šioms rungtynėms bei motyvacijai.

„Žaidė beveik tie patys žaidėjai, kaip ir visada. O žaidė šį kartą jie tragiškai. Manau, kad kaltas prastas nusiteikimas ir visiškas atsipalaidavimas. Todėl buvo daromos baisios klaidos, po kurių krito įvarčiai“, – svarstė I. Krasinas.

Salininkai į šį mačą rinkosi sunkiai, vos 11 futbolininkų sukrapštė. Ir šioje vietoje būtina pacituoti komandos facebook paskyrą: „Sunkiai, bet venuoliką surinkome, o ant atsarginių suoliuko vienut vienutėlė, trenere ir gydytoja dirbo Inga, kol jos Kęstutis įvarčius štampavo.“

Be keitimų žaidę salininkiečiai pademonstravo, kad kokybė svarbesnė už kiekybę ir prištampavo 4 įvarčius.

Vis tik toks skambus sezono pabaigimas trenerio Prano Janušausko pernelyg nesužavėjo: „Rezultatas parodo, kad šios rungtynės neturėjo didelės svarbos. Visi jau pasisotinome futbolu, visiems reikia pertraukos. O mums pasisekė geriau išnaudoti progas. Juk negali visada nesisekti taip, kaip mače su Granitu (1:2)“.

Pergalės atveju FKK Spartakas galėjo sezoną baigti penktas. Bet dabar lieka aštuntas. O paskutinės rungtynės paliko nemalonų prieskonį.

„Nenoriu numenkinti Salininkų, jie žaidė geriau ir šiemet mums buvo neįkandami, tačiau mūsų žaidėjų abejingumas tikrai nepatiko tiems žiūrovams, kurie ateina į visas namų rungtynes. Labai prastas sezono finišas“, – apgailestavo I. Krasinas.

Granitas – Aktas 1:4 (0:2)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – D. Šimėnas.
25' Aleksandr Lebedev 0:1
45' Aleksandr Lebedev 0:2
61' Mantas Jarmalavičius 0:3
65' Tomaš Guibicki 1:3
71' Mindaugas Mikulskis 1:4

Dar vienos rungtynės, per kurias komandoms reikėjo ieškoti motyvacijos likučių.

Sunkiau buvo Granitui, kurie vos prieš kelias dienas beviltiškai pralaimėjo SFL Taurės pusfinalį Ozui (1:5).

Sudėtis paskutinėms sezono rungtynėms buvo surinkta „iš bėdos“. Stadione pasirodė keturi pagrindinės komandos žaidėjai ir septyni jaunių komandos vaikinai.

„Kai tokia sudėtis, tikėtis kažko teigiamo šiose rungtynės buvo labai sunku“, – pripažino Granito treneris Jevgenijus Rybakovas.

Aktas prieš tai gavo skaudų VGTU–Vilkų antausį (0:3), bet šį kartą įrodė turįs savigarbos.

„Taip, turime ir savigarbos, ir motyvacijos. Nuteikinėjome kolektyvą, kad paskutiniame ture būtinai reikia laimėti ir sezoną pabaigti pozityvia gaida“, – sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Rungtynės vyko ramiai ir korektiškai, o teisėjams daug darbo nebuvo. Geniai taip pat nesusirinko idealiai, kai kurie vėlavo, tačiau laikėsi žaidimo plano ir įrodė savo pranašumą prieš jaunuosius varžovus, pergalingai baigdami sidabrinį sezoną.

Galbūt juos papildomai motyvavo ir šis Naujojoje Vilnioje neretai skambantys ritmai.

Ozas – Elektrėnų Versmė 1:5 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
34' Arnoldas Gerasimovas 0:1
52' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:1
54' Simas Afoninas 1:2
73' Audrius Plytnikas (iš 11 m) 1:3
82' Audrius Plytnikas 1:4
85' Aringas Streckis 1:5

Jei III lygos komandos turėtų organizuotas palaikymo grupuotes, praėjusį sekmadienį Ozas savame Panerio stadione neabejotinai būtų sulaukęs švilpimo.

Suprantama, kad visų komandos narių mintys SFL Taurės finale, tačiau taip abejingai žaisti nepadoru.

„Mums tai buvo nesvarbus mačas, svarbiausias laukia sekmadienį. Todėl per daug nesiplėšėme. O varžovai sužaidė tvarkingai ir pasiėmė, ko jiems reikėjo“, – tiesiai šviesiai pripažino Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Elektrėnų komandos vadovas Romas Ščiuka nurodė dvi sėkmingų sezono pabaigtuvių priežastis. Tai buvo geras susirinkimas ir net penki lygiaverčiai keitimai bei žaidimas pagal realias savo galimybes.

Nuo pat rungtynių pradžios vyravo atviras ir gyvas futbolas. Versmė išsiveržė į priekį sužaidus pusę valandos, po varžovų vartininko klaidos.

Antro kėlinio pradžioje G. Skrockas 11 m baudiniu rezultatą išlygino, bet tuoj vėl neužtikrintai po kampinio sužaidė vartininkas ir Versmė atstatė savo pranašumą. Vėliau Ozas spaudė varžovus, o pastarieji efektingai ir rezultatyviai kontratakavo.

Rungtynių pabaigoje nugalėtojas nekėlė abejonių ir oranžiniai jau laukė, kada galės važiuoti namo nusiprausti.

„Mums visuomet trūksta pagrindinių žaidėjų, o šį kartą jų trūko dar labiau. Pasikartosiu, kad ir motyvacijos buvo ne itin daug, nes visi laukia finalo. Kai kur patingėjome pabėgėti, kai kur pasisaugojome, todėl ir turime tokį rezultatą“, – reziumavo G. Skrockas.

Kaišiadorių Baltai – AFK 0:0
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.

Praėjusį savaitgalį Alternatyvus Futbolo Klubas buvo pats savo likimo šeimininkas. Jiems reikėjo įveikti Baltus, ir, nepriklausomai nuo likusių susitikimų baigties, jie būtų užsitikrinę vietą III lygoje 2019–iesiems.

Tačiau antrą kartą šį sezoną abi komandos sužaidė be įvarčių ir AFK nariams pusantros paros teko pagyventi „kaip ant adatų“.

„Mes siekėme pergalės, bet nepavyko. Deja, Baltai atvažiavo nežaisti futbolo ir tiesiog visą laiką prasėdėjo gynyboje bandydami atsispardyti“, – pasakojo AFK vadovas Edvardas Čyvas.

Tokia kaišiadoriškių taktika turi savo paaiškinimą. Dėl diskvalifikacijų paskutiniame ture jiems negalėjo padėti net trys pagrindinės sudėties žaidėjai, dar dviem atvykti sutrukdė kitos priežastys. Todėl buvo nuspręsta „statyti autobusą“.

„Lygiosios iš esmės mus tenkino. Juolab, tas taškas leido pakilti turnyro lentelėje į šeštąją vietą“, – paaiškino Baltų atstovas Andrius Jankauskas.

Išskirtinės rungtynės buvo AFK komandos kapitonui Algirdui Radauskui. Per penkis sezonus Alternatyviame klube jis jau sužaidė net 100 rungtynių. Per jas Algirdas spėjo įmušti 46 įvarčius ir atlikti 17 rezultatyvių perdavimų.

Kaip vėliau paaiškėjo, šios lygiosios leido AFK komandai dramatiškai išsaugoti vietą III lygoje. O pasiekus minimalų sezono tikslą, galima paskelbti ir apie sutartį su nauju rėmėju.

TEC – FK Medžiai 2:3 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – S. Melnikovas.
12' Artūras Bubokas 1:0
27' Žygimantas Juknys 2:0
82' Danielius Vaitkus 2:1
84' Danielius Vaitkus 2:2
89' Algirdas Pranckūnas 2:3

Vos 8 minučių pritrūko TEC komandai, kad išsaugotų vietą III lygoje ir taip stipriai nuliūdintų AFK kolektyvą. Bet futbolas žaidžiamas ne 82, o 90 minučių ir t.t.

TEC'ai per pastarąjį mėnesį sekusią 4 rungtynių atkarpą buvo surinkę tik 2 taškus. Nepaisant to, į žūtbūtinę dvikovą susirinko gausiai ir buvo labai arti tikslo.

Puiki rungtynių pradžia lėmė, kad po pusės valandos kovos jie pirmavo 2:0. Toks rezultatas laikėsi ilgai ir atrodė, kad TEC'ams pavyks išlikti III lygoje. Tačiau nenuspėjama rungtynių pabaiga viską apvertė aukštyn kojomis.

Iš pradžių Paulius Lekarevičius už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės. TEC nespėjo persigrupuoti ir Danielius Vaitkus per poros minučių atkarpą sugebėjo išlyginti rezultatą.

Rezultatas 2:2 netenkino TEC komandos ir jie masiškai pasileido į priekį. Įmušti nepavyko, o priešpaskutinę minutę neapsigynė nuo varžovų atakos ir galiausiai pralaimėjo rungtynes.

„Turėjome progą, kuria nepasinaudojome, o po to prasileidome mus galutinai nužudžiusią kontrataką, – prisiminė TEC atstovas Donatas Stakauskas. – Aš manau, kad esame pajėgūs žaisti III lygoje ir turėjome čia išlikti. Bet nepasisekė.“

Medžiams mačas nieko nelėmė, tačiau jie kovojo iki galo ir parodė tvirtą charakterį.

Komandos vadovas Paulius Glosas paaiškino, kodėl: „Pirmiausiai norėjome sezoną baigti pergalingai. Be to, norėjome padėti AFK išlikti. AFK yra ilgamečiai mūsų partneriai priešsezoninėse rungtynėse ir šiaip gerą aurą spinduliuojanti komanda su teigiamu požiūriu į futbolą.“

Navigatoriai – VGTU–Vilkai 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
14' Gražvydas Mikulėnas 1:0
73' Tadas Šilkauskas 1:1
80' Dariuš Jankovskij 2:1

Net ir po įspūdingo Medžių „comebacko“ AFK dar negalėjo jaustis ramiai. Ramybę galėjo garantuoti tik paskutinės sezono rungtynės pirmadienį. AFK reikėjo, kad VGTU–Vilkai nepateiktų sensacijos ir nenugalėtų Navigatorių.

Atsižvelgiant į abiejų komandų žaidimą ir potencialą tai atrodė sunkiai įmanomas dalykas. Tačiau neturėdami ko prarasti Vilkai kovojo puikiai ir patampė nervus tiek AFK, tiek patiems Navigatoriams.

Nors Navigai pirmadienį žadėjo žaisti rimtai, vidinis atsipalaidavimas ir žinojimas, kad esi stipresnis, vis tiek ėmė viršų.

Todėl jau pirmosiomis minutėmis Vilkai surezgė kelis pavojingus išpuolius, vieno jų metu pataikė į virpstą. Tik tuomet čempionai sujudėjo, padidino apsukas ir išsiveržė į priekį.

Toliau iniciatyva ir kamuolio kontrolė priklausė jiems, tačiau paskutinėse atakų stadijose vis trūko tikslumo ir aštresnių perdavimų. VGTU komanda kurį laiką buvo uždaryta savoje aikštės pusėje ir tik po pertraukos sugebėdavo suregzti pavojingesnių išpuolių.

Taip ir tęsėsi žaidimas iki 73 min., kai „atsikirtę“ Navigai praleido išlyginamąjį įvartį. Supratę, kad juokauti nereikia (nes ir AFK stebėtojai to nebūtų supratę), jie dar labiau spustelėjo oponentus ir sugebėjo išplėšti sunkią pergalę.

„Pirmame kėlinyje atrodė, kad šansų turime nelabai daug. Bet po pertraukos viskas buvo kitaip. Sužaidėme gerą atkarpą, sukūrėme progų, tik reikėjo jas išnaudoti. Deja, sėkmė nesišypsojo ir turime, ką turime“, – apgailestavo VGTU–Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Kęstutis Maželis iš Navigatorių komandos konstatavo, kad pergalingą rungtynių pabaigą nulėmė tai, jog Vilkai skyrė daug jėgų vidurio saugų ir gynėjų spaudimui, todėl pavargo ir paliko daug erdvių savo užnugaryje.

„O ten puiki mūsų atakuojančiųjų žaidėjų kombinacija sukūrė antrą įvartį. Sezoną pabaigėme pergalingai. Taip. kaip ir norėjome“, – teigė jis.

Toks permainingas ir nenuspėjamas buvo 22–asis turas, o kiekvienos komandos pasirodymą 2018–ųjų sezone plačiau aptarsime kitą savaitę.