Kalėdiniame SFL turnyre triumfavo FM „Ateitis“ Visos

Artėjant gražiausioms metų šventėms Vilniaus „Sportima“ universalioje sporto arenoje dėl Sekmadienio futbolo lygos (SFL) taurės grūmėsi 16 sostinės regiono futbolo komandų. Sekmadienį vykusiame Kalėdiniame turnyre netrūko gražių įvarčių, aistrų ir emocijų, o pagrindinį prizą iškovojo Vilniaus futbolo mokyklos „Ateitis“ trenerių ir  auklėtinių komanda.

 

Po kelis metus trukusios pertraukėlės atsinaujinusiose SFL taurės turnyro kovose dalyvavo komandos iš Vilniaus ir sostinės regiono. „Sportima“ manieže 7 prieš 7 formatu vykusių varžybų dalyviai iš pradžių buvo padalinti į keturias grupes, o į atkrintamąsias varžybas pateko po dvi aukščiausias vietas savo grupėse užėmusias komandas.

 

Ketvirtfinalyje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Antros lygos Pietų zonos pirmenybėse dalyvaujanti „Viltis“ 2:1 įveikė sporto žurnalistų klubą „Pressas“, „Nemenčinės“ ekipa 5:1 sutriuškino TEC, „Futbolo broliai“ 3:0 palaužė „Havi“ komandą, o FM „Ateitis“ tik po baudinių serijos 3-2 įveikė FC „Topkickers“ komandą, kurios gretose žaidė buvę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai – Saulius Klevinskas, Simonas Stankevičius ir Tomas Mikuckis. Baudinių prireikė ir pusfinalyje. „Futbolo broliai“ per pagrindinį laiką 2:2 sužaidė su „Nemenčine“, o emocingoje ir permainingoje baudinių loterijoje laimėjo 5-4. Tuo metu, kitame „Sportimos“ aikštės ketvirtyje vyko vyriška FM „Ateitis“ ir „Viltis“ ekipų akistata. Abi komandos 2018 metais žaidė LFF Antroje lygoje, o lygių varžovų dvikovoje pergalingu tapo vienintelis tikslus „Ateities“ trenerio Mato Gudaičio smūgis.

 

Finalinėse turnyro rungtynėse paaiškėjo, kad FM „Ateitis“ trenerių ir auklėtinių komanda išsaugojo daugiau jėgų nei varžovai. „Futbolo brolių“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir buvęs „Žalgirio“ bei Lietuvos jaunimo rinktinių žaidėjas Dominykas Barauskas. Galingai žaidusi FM „Ateitis“ finalą laimėjo 6:2 ir galiausiai kėlė į viršų turnyro nugalėtojams skirtą taurę. Visas penkias turnyro rungtynes laimėjusios „Ateities“ komandos kapitonas Robertas Šuškevič po finalo konstatavo, kad komanda nusipelnė pagrindinio prizo. „Grupėje neturėjome rimtesnių sunkumų, o rimčiausi varžovai laukė atkrintamosiose varžybose. Ketvirtfinalyje savo meistriškumą demonstravo mūsų vartininkas Mindaugas Malinauskas, baudinių serijoje atrėmęs varžovo smūgį ir pats pelnęs įvartį. Pusfinalyje vyko labai kieta kova su „Viltimi“, bet mes pasirinkome tinkamą taktiką, sugebėjome apsiginti ir kontratakoje įmušėme pergalingą įvartį. O finale jau žaidėme laisvai, atsipalaidavę, mėgavomės futbolu ir tikrai nepalikome jokių šansų varžovams. Turnyras paliko gerą įspūdį, susirinko kokybiškos, gan aukšto lygio komandos, o smagiausia, kad lemiamą pergalę pasiekė „Ateities“ kolektyvas“, – teigė FM „Ateitis“ jauniausius auklėtinius treniruojantis R.Šuškevič.

 

Savo ruožtu, nugalėtojų taurę „Ateities“ futbolininkams įteikęs ir su pergale juos pasveikinęs SFL prezidentas Paulius Malžinskas pažadėjo, kad Kalėdinis turnyras bus surengtas ir kitais metais. „Vilniaus futbolo bendruomenė aktyviai dalyvauja ne tik SFL, bet ir kituose turnyruose, matome, kad sostinėje norinčių ir galinčių žaisti futbolą žmonių skaičius tik didėja. Vasarą įvairiose SFL varžybose dalyvauja apie 90 komandų, žiemą „Sportima“ arenoje vykstančiose SFL 7 prieš 7 pirmenybėse penkiuose divizionuose žaidžia 50 ekipų. Šis turnyras buvo atviras visiems, nebuvo jokių apribojimų, tad žaisti galėjo ir profesionalai, ir mėgėjai. Džiugu, kad Kalėdiniame SFL turnyre vyko gan lygi ir atkakli kova, pagardinta sportinėmis aistromis bei emocijomis. Šį kartą laimėjo stipriausia komanda, bet kitais metais FM „Ateitis“ turės apginti titulą, o norinčių nukarūnuoti futbolo trenerius tikrai netruks“, – sakė SFL prezidentas P.Malžinskas.