Joma B1: Nepraradusių taškų neliko, neiškovojusių - tik Vilnius United Visos

Vilniaus regiono futbolo sąjungos Joma salės futbolo pirmenybių antrosios lygos B1 grupėje nepraradusių taškų komandų neliko. Abi iki praėjusio ketvirtadienio taškų nedalijusios ekipos leido sau suklupti. Setaltas sužaidė lygiąsias 5:5 su Aktu, o Maccabi patyrė sutriuškinimą 0:6 nuo VGTU Inžinerijos.

Setaltas ketvirtadienį 11:5 sudaužęs Indexą (3 įvarčiai rezultatyviausio  Setalto futbolininko Edvino Mučinio, 5 - Arturo Blaškevičiaus sąskaitoje), pirmadienį susigrūmė su Akto dublerių komanda, ekipa iki tol savo aktyve turėjusia tik tris taškus. Todėl, suprantama, ne lydere. Ir vargu ar tikėjosi, kad mačas bus toks įtemptas ir kad jo pabaigoje ekipa neįprastai nesijaus nugalėtoja.

Aktui šiose rungtynėse teko kaskart vis išlyginančio rezultatą  vaidmuo, bet jis tą vaidmenį atliko puikiai. Tiesą, kartą Akto futbolininkai net į priekį išsiveržę buvo ir septynias minutes pirmavo.

Žodžiu, kaip ten bebūtų buvę, lygiosios kur kas labiau pradžiugino Akto, o ne lyderio Setalto futbolininkus. Primeskime dar ir tai, kad tik ką – prieš tris dienas Aktas-2 buvo beviltiškai pralaimėjęs VGTU-Inžinerijai.

“Sužaidėme dvejas skirtingas rungtynes, - aiškino Akto-2 komandos vadovas Tomašas Labulis. – Penktadienį, mačo su VGTU dieną užstrigome iš pradžių kamščiuose, o po to - ir aikštelėje. Varžovai joje siautė nuo pirmų minučių ir pasikartojo panašus scenarijus, kaip mače su Index komanda.

Paleidome varžovus į priekį, o po to neprisivertėme kabintis į susitikimą. Didelis koziris studentų komandai buvo ir didelė VGTU aikštelė. Sunkoka mums - senukams tokiose aikštėse žaisti...

Po trijų iš eilės triuškinamų pralaimėjimų nesinorėjo galvoti, kad tiek mes šioje lygoje ir  esame teverti. Todėl rungtynėse su vienu grupes lyderių - Setaltu visų pirma norėjome patys sau įrodyti, kad žaisti mes galime su visais. Nusiteikėme rungtynėms tinkamai, gerai atidirbinėjome gynyboje, plius šį kartą pavyko ir atakuoti. Netgi rezultatas mums šiai dienai buvo antraeilis dalykas. Svarbiausia, kad pavyko pats žaidimas.

Iš tiesų galima pralaimėti 3:5, 4:6, bet tokie pralaimėjimai, kaip 1:7 ar 1:8 komandos moralei irgi neprideda.

Už kovingumą per rungtynes su Setaltu - 10 balų ir pagaliau taškas į sąskaitą.

Iš varžovų, išskirčiau Edviną Mučinį. Tai - aukšto lygio žaidėjas, galėtų ir rimtesniame lygyje  pažaisti.“

E. Mučinis, beje, įmušė ne tiek daug, kaip kartais mėgsta – tik du įvarčius. Viso jis šiuo metu yra įmušęs 20 įvarčių ir aiškiai pirmauja rezultatyviausiųjų sąraše.

VGTU-Inžinerijai ši atkarpa buvo ypač sėkminga. Po minėtosios pergalės 8:1 prieš Aktą studentai 6:0 sutriuškino Maccabi.

„Sužaidėme porą rungtynių su salės futbolą suprantančiomis komandomis ir laimėjom abejas – 8:1 ir 6:0. Džiugu, kad komanda baigia "aklimatizaciją" iš lauko futbolo i salės, atsiranda vienas kito supratimas, sudėties ketvertukai aiškėja ir tas matosi rezultatuose. Pavyzdžiui, rungtynėse prieš Aktą pasižymėjo net septyni skirtingi žaidėjai ir tai parodo kad mūsų komandos netempia, neveda keli žaidėjai, tą daro visa komanda. Ir tas džiugina. Praleistas vos vienas įvartis irgi geras ženklas, kad komanda išgirdo, jog pirmiausia svarbu atidirbti gynyboje, o progų susikursim ir jas beliks tik realizuoti, paversti įvarčiais“, - kalbėjo VGTU-Inžinerijos komandos galva Nerijus Kuzmickas.

VGTU Inžinerija pirmą mačo su Maccabi kėlinį laimėjo 2:0. Lyg ir ne toks didelis rezultatas, kad varžovai, juolab esantys lygos lyderiais, nebandytų perlaužti susitikimo po pertraukos. Tačiau po pertraukos įvarčiai skriejo tik į Maccabi vartus ir šio klubo futbolininkas Romanas Buršteinas pripažino, kad tądien jo komanda buvo silpnesnė už VGTU studentus.

„Pralaimėjome pelnytai. Galbūt galėjome porą įmušti, dviem mažiau praleisti, bet esmės tai nekeičia - varžovams neprilygome.

Galbūt koją pakišo vėlyvas laikas, galbūt susirinkome ne visai optimaliai, bet neturėjome atsakymo kietam varžovų žaidimui. Mūsų nuomone, gal ir per kietam, čia juk salės futbolas vis dėlto. Pirmame kėlinyje į Lazdynų ligoninę iškeliavo smūgį alkūne prasileidęs Rytis Davidovičius - linkime jam kuo skubiau pasveikti“, - kalbėjo Romanas.

Aš irgi palinkėsiu. Po šio pralaimėjimo neatrodo, kad Maccabi laimės B1 divizioną lengvai ir paprastai. Ir kiekvieno futbolininko komandai tikrai gali prireikti.

Galima su pergale pasveikinti Vievio Žiedo dublerius. Pagaliau ir jie turi taškų. Po mačo su Stickers – visus tris. Nors po pirmo šių rungtynių kėlinio vargu ar daug žmonių būtų norėję lažintis, kad Žiedas turės bent vieną tašką.

Stickers mačą pradėjo visai smagiai ir į pertrauką išėjo turėdami persvarą 4:1. Bet antras kėlinys lipdukams buvo tragiškas. Per pirmąją jo pusę svečiai iš Vievio rezultatą ne tik sulygino, bet ir persvėrė.

Atrodytų, kad užbaigti Stickerių krizę turėjo netrukus po to vartininko Olego Soročkino išlygintas santykis. Pusiausvyra rezultate kuriam laikui nusistovėjo. Bet paskutinės penkios minutės pavirto Stickerių krachu – trimis įvarčiais į jų vartus ir galutiniu rezultatu 8:5 Vievio komandos naudai.

Nė taško neturi tik Vilnius United. Ši komanda žaidė jau antrąsias rungtynes su Karo Akademija ir gali guostis, kad šį kartą pralaimėjo būsimiems kariams mažiau (1:3) nei pirmą (1:7).

Lyg to būtų negana, Vilnius United gali net didžiuotis tuo, kad sugebėjo laimėti visą pirmą kėlinį.

Tiesa, antrajam kėliny buvo sužaistos keturios labai nesėkmingos minutės, per kurias į komandos vartus ir sukrito visi trys įvarčiai.