Interviu: Varžovų vartų tinklus draskantis III lygos snaiperis Visos

 

„Puolėjui visada norisi būti rezultatyviausiam ir aplenkti konkurentus. Norėjome tapti čempionais, todėl privalėjau mušti įvarčius, nes be jų nebus pergalių. Geras sezonas išėjo“, – sako stipriausios VRFS III lygos komandos Naujosios Vilnios „Granito“ atakų lyderis Darius Kazubovičius.

Jis antrą sezoną tapo III lygos snaiperiu ir prie „Granito“ triumfo prisidėjo 27 tiksliais smūgiais.

– Šiemet įmušei 9 įvarčiais daugiau, nei pernai, nors rungtynių skaičius panašus. Pernai sakei, kad III lygoje įmušti tampa vis sunkiau, bet atrodo, kad tau pačiam tai nė motais?

– Įmušti tikrai tampa sunkiau, nes nemažai buvusių profesionalų po karjeros baigimo ateina žaisti į III lygą, o žaisti ir gintis jie moka. Tačiau šiemet lygoje padaugėjo komandų, kurių lygis nėra vienodas. Įmušiau 27 įvarčius, nes ir pati „Granito“ komanda buvo pajėgesnė. Gavau daugiau efektyvių pasų, reikėjo tik gero atakų užbaigimo.

– Į VJFK „Trakų“ komandos vartus pernai per vienas rungtynes įmušei 6 kartus, šiemet – 5. Tai sutapimas ar Trakų ekipa tau lyg dirgiklis?

– Sunku pasakyti. Galbūt nuo tada, kai su tuometiniu „Trakų“ klubu žaidžiau A lygoje ir po patirtos traumos jie negražiai mane išmetė iš komandos – liko revanšo nuotaika. Bet čia labiau juokais, nes suprantama, kad tai nėra tie patys „Trakai“.

– Judu su Žygimantu Kirsiu „Granite“ dviese mušate tiek įvarčių, kiek kitos komandos ne visada pelno per visą sezoną. Gal atėjo metas 2023-aisiais pasirūpinti, kad rezultatyviausio žaidėjo prizas atitektų Ž. Kirsiui?

– Man niekada negaila atlikti perdavimo, kai tik konkreti situacija reikalauja tokio sprendimo. Jeigu būtų vedama tiksli asistų statistika – ten mano skaičiai irgi būtų geri.

– 2021 m. turėjote komplikuotą sezoną ir tik jo pabaigoje išplėšėte trečiąją vietą, o šiemet iš karto užsivedėte ir startavote 9 pergalėmis. Kas pasikeitė?

– Specialaus pasiruošimo nebuvo, bet padėjo kovingumas. Visa „Granito“ komanda norėjo pirmosios vietos ir buvo nusiteikusi tą padaryti. Sudėtis sustiprėjo, pasipildėme keliais jaunesniais žaidėjais. Ir nuo pirmųjų turų buvo juntamas labai geras nusiteikimas.

– Turėjote įsimintiną patirtį ir LFF taurės varžybose, kur pasiekę aštuntfinalį, į Naująją Vilnią atsivežėte „Kauno Žalgirį“. Ar įmanoma mėgėjams kovoti su A lygos klubu?

– Nors pralaimėjome 0:4, vaizdas aikštėje nebuvo tragiškas. Tiesiog pritrūko jėgų. Mes treniruojamės ar žaidžiame kartą per savaitę, o jie tai daro kasdien. Galima prie savų vartų atsistumti autobusą, bet mes nusprendėme žaisti. Ir net jei būtume pirmavę, esu tikras, kad vis tiek būtume pralaimėję. Nes dėl treniruočių stokos ir prastesnio fizinio pasirengimo mėgėjams sunku laimėti prieš A lygos komandą. Tas skirtumas kažkuriuo metu vis tiek išryškėtų.

– Kai pernai Vilniaus „Žalgiris“ apgynė A lygos čempionų titulą, Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas paleido skambią frazę, esą „Žalgiris“ į sostą atsisėdo ilgam, galbūt kokiems 7 metams. Gal, kalbant III lygos standartais, tas pasakytina ir apie „Granitą“?

– Ir taip, ir ne. Taip – nes mūsų komandos sudėtis, žaidėjai turi viską, ko reikia norint ir vėl laimėti III lygą. Ne – nes esame mėgėjai, be jokių kontraktų ir negali žinoti, koks bus žaidėjų judėjimas po pusmečio ar metų. Neįmanoma nuspėti.

– „Noriu su komanda laimėti III lygą, paprastų medalių man nepakanka. Toks dabar yra mano tikslas“, – tai citata iš praėjusių metų mūsų pokalbio. Kokie tikslai bus keliami dabar?

– Vėl laimėti! Nesakysiu juk, kad kitą sezoną norime užimti trečiąją vietą (juokiasi).