III lygos snaiperis D. Kazubovičius su „Granitu“ turi nebaigtų darbų Visos

 

2021 m. VRFS III lygoje Naujosios Vilnios „Granitas“ iškovojo trečiąją vietą, o šios komandos lyderis Darius Kazubovičius tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju. Snaiperis per 20 turų į varžovų vartus įmušė 18 įvarčių. Kitas „Granito“ puolėjas Žygimantas Kirsis pasižymėjo 16 kartų.

„Visą laiką žaidžiau puolėju, mano duona mušti įvarčius ir stengtis, kad komanda laimėtų. Smagu ir dėl savęs, juk įmušti įvartį yra didelis malonumas, – VRFS sakė D. Kazubovičius. – O su Ž. Kirsiu jokios vidinės konkurencijos nebuvo. Tarp mūsų aikštėje labai geras ryšys, puikiai susižaidę. Jei kuris būna laisvesnis ar geresnėje pozicijoje – tikrai nepagailime perdavimo vienas kitam. Neskaičiuojame, kuris įmuš daugiau.“

Visi varžovai puikiai žino pavojingą „Granito“ duetą, bet ne visi randa jam priešnuodžių. Pavyzdžiui, D. Kazubovoičius šiemet iš 18 įvarčių net 6 siuntė į VJFK „Trakų“ ekipos vartus.

„Suaugusiųjų varžybose tai pirmas kartas, kai per rungtynes įmušiau 6 kartus. Varžovai susirinko ne stipriausios sudėties, buvo raginimų nespausti jų, bet pasakiau, kad reikia žaisti įprastu tempu ir gerinti puolimą, o ne nuolaidžiauti. Taip ir gavosi, – kalbėjo puolėjas. – Iš tikrųjų, III lygoje mušti įvarčius darosi sunkiau. Tiek aš, tiek Ž. Kirsis sulaukiame didesnio varžovų dėmesio. Kartais prie mūsų specialiai pastato po vieną gynėją, kuris ginasi asmeniškai. Todėl tampa vis sudėtingiau. Bet mes su Žygimantu irgi dažnai keičiame pozicijas, kraštus, taip bandome sumaišyti jų kortas.“

D. Kazubovičiaus ir Ž. Kirsio tandemas šiemet pelnė daugiau nei pusę „Granito“ įvarčių (34 iš 62) ir padėjo komandai iškovoti bronzos medalius. Bet sezono metu neatrodė, kad Naujosios Vilnios klubui šviečiasi medaliai – vienu metu lygoje jie buvo aštunti ir spurtavo tik rudenį.

„Sezono pradžioje pas mus visada būna didesnis užsivedimas, noras laimėti ir susirenka daugiau žmonių. Tada kalbėjome, kad kovosime dėl 1 vietos, bet vėliau entuziazmas išblėso, ėmė trūkti žaidėjų. Kurį laiką žaidėme tik savo malonumui, bet rudens rate vėl suaktyvėjome, gerai rinkomės ir laimėdavome. Aišku, tai ir didelis AFK nuopelnas, kad užėmėme 3 vietą. Bet jei sugebėtume optimaliai rinktis į visas rungtynes ir išlaikyti aukštesnį motyvacijos lygį, tikrai kovotume dėl 1-2 vietų“, – įsitikinęs III lygos snaiperis.

26 metų D. Kazubovičius ragavo ir aukšto lygio futbolo, bet jo karjerą sugriovė nesibaigiančios traumos. Baigęs NFA Kaune, jis išvyko į „Brooke House College“ futbolo akademiją Lesteryje.

„Po Anglijos klajojau po Ispanijos, Italijos ir Portugalijos 3-4 lygų komandas, tačiau nė vienoje neužsibūdavau ilgiau nei pusmetį. Dar po vieną sezoną praleidau Vilniaus „Žalgirio“, Rygos RFS, Utenos „Utenio“ klubuose, bandžiau kabintis Vilniaus „Riteriuose“, bet dėl traumų teko trauktis iš profesionalaus futbolo. Tik išsigydau – ir vėl kas nors nutinka. Turėjau problemų su pilvu, bėgiojant jutau skausmus. Pusantrų metų gydytojai negalėjo išsiaiškinti, kur problema. Išsigydžiau šią bėdą tik po dviejų metų. Išvažiavau į Ispaniją – ir vėl koja, čiurna... Tada ir supratau, kad užteks kankintis“, – nelinksmą traumų istoriją prisiminė „Granito“ puolėjas.

Dabar jis ne tik žaidžia VRFS pirmenybėse, bet tuo pat metu dirba treneriu „Granito“ futbolo mokykloje. Naujosios Vilnios mikrorajonas turi apie 40 tūkst. gyventojų, todėl potencialo talentams augti yra, tik infrastruktūros situacija rajone – apverktina.

„Jau ketvirtus metus treniruoju. Pradėjau su 2012-2013 m. gimimo vaikų grupe, dabar ruošiuosi dirbti su vyresniais, 2007-2008 m. gimimo. Man patinka dirbti su vaikais. Pats esu perėjęs visas vaikų ir jaunių futbolo piramidės, todėl nereikėjo pradėti nuo nulio, – teigė D. Kazubovičius. – Sportuojančių vaikų mūsų rajone tikrai nemažai, ypač vasarą pagausėja norinčių lankyti futbolo treniruotes. Susidomėjimas yra, bet gerų sąlygų pasiūlyti negalime. Turime vieną stadioną, o visi norintieji į jį niekaip nesutilps. Trūksta aikščių.“

Pagal demonstruojamą sportinę formą III lygos snaiperis galėtų vėl išmėginti save aukštesniame lygyje. Tačiau pats tokiu noru nespinduliuoja, o su Naujosios Vilnios klubu dar turi ambicingų planų.

„Anksčiau su Ž. Kirsiu pabandėme žaisti už Vilniaus „Panerį“ II lygoje. Galiu mėginti kabintis I lygoje, su gero agento pagalba laukti pasiūlymų, bet... motyvacija nebe ta. Patys matome, kokia mūsų A lyga ir kokia nacionalinė rinktinė, todėl sunku atrasti sektinų pavyzdžių.

Toliau ketinu treniruoti vaikus ir žaisti „Granite“. Noriu su komanda laimėti III lygą, paprastų medalių man nepakanka. Kai 2016 metais „Granitas“ tapo čempionu, manęs komandoje dar nebuvo. Todėl noriu 1-osios vietos. Toks dabar yra mano tikslas“, – pareiškė D. Kazubovičius.