III lygoje – vienvaldystė, Ozo įniršis ant teisėjų ir šventė Šventupėje Visos

VRFS III lygos pirmenybėse po 4 turo išryškėjo vienvaldis turnyro lyderis. Juo tapo dar prieš sezoną aiškiu favoritu laikytas A komandos-Margirio kolektyvas.

Ketvirtame ture pirmuosius taškus prarado pernykščiai čempionai Medžiai, be pergalės kol kas lieka Aktas, o apskritai be taškų – Lentvaris.

AFK – FGBK Aktas 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
3' Ibrahim Hesgenc 1:0
77' Aleksandr Lebedev 1:1
83' Erik Motuz 2:1

Akto komandos sezono startas tampa panašus į pernykštį. Geniai ne tik ėmė skaičiuoti pralaimėjimus, tačiau ir pradėjo sunkiai rinktis į rungtynes.

Prasidėjus šiam mačui, Senvagės stadione tebuvo 10 Akto aprangą vilkinčių žaidėjų. Todėl nieko keisto, kad AFK jau 3 min. išsiveržė į priekį.

Netrukus Aktas į aikštę metė vienuoliktą žaidėją, tačiau joje bėgioti teko antrajam vartininkui, o visas rungtynes šie III lygos senbuviai atžaidė be keitimų.

Nepaisant to, AFK niekaip nepavyko įtvirtinti savo pranašumo, jų žaidimą „puošė“ klaidos ir netikslumai.

„Labai nelengvos rungtynės. Mums labai prastai sekėsi atrasti savąjį žaidimą, darėme daug broko, klydome, mačą pradėjome nenusiteikę. Įmušėme greitą įvartį, bet vėliau niekaip nerealizavome savo progų“, – paaiškino vienas AFK vadovų Gediminas Sinkevičius.

O kai nerealizuoji savų progų, dažniausiai tą padaro varžovai. 77 min. Aleksandrui Lebedevui efektingu smūgiu pavyko rezultatą išlyginti.

Tik tuomet AFK dar labiau suaktyvėjo ir 83 min. Erikas Motuzas po perdavimo iš krašto pelnė pergalingą šeimininkų įvartį – 2:1.

„Tai buvo labai sunkiai iškovoti taškai tiek fizine, tiek psichologine prasme. Dėkojame Aktui už kovą ir laukiame artėjančių rungtynių su Elektrėnais – laukia labai sunki dvikova ir stengsimės gerinti savo paskutinių rungtynių žaidimą, nes kitaip trijų taškų galime tikrai nesitikėti“, – kritiškai AFK pasirodymą įvertino G. Sinkevičius.

Ozas – FKS Ukmergė 1:2 (0:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – V. Paulauskas.
61' Laurynas Liausas 0:1
72' Tadas Švaikevičius 1:1
86' Žydrūnas Germanas 1:2

Tai jau ne pirmas ir netgi ne antras kartas, kai Ukmergės komanda Panerio stadione įveikia Ozą. O šį kartą jiems dar palankiai sukrito ir tam tikros aplinkybės. Tokios, kaip prastas Ozo žaidėjų susirinkimas, lėmusios, jog į vartus stoti teko pačiam Gediminui Skrockui.

Ukmergiškiai pasinaudojo šiuo pranašumu ir pergalę pasiekė, tačiau tai kainavo daug pastangų ir nervų.

„Šios rungtynės virto iššvaistytų progų vakaru ir trūko labai nedaug, kad Ozas ne tik iškovotų tašką, bet ir apskritai mus namo pasiųstų su nuliu, – prisiminė FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas. – Gerai, kad viskas gerai baigėsi, reikia stengtis išnaudoti bent dalį sukurtų progų, nes jų turime visose rungtynėse. Jau po 4 turų galiu pasakyti, kad prasileidžiame per daug įvarčių, reikia susiimti, nes norint taškų būtina ir geriau gintis.“

Pačiam G. Skrockui rungtynės buvo kupinos įspūdžių žaidžiant neįprastoje pozicijoje.

„Nors sekėsi keletą varžovų smūgių ištraukti, ne viską padariau iki galo. Rezultatui esant 1;1, turėjome dvi šimtaprocentes progas, bet neįmušėme, tad patys esame kalti dėl tokio rezultato. Ukmergė pirmame kėlinyje turėjo daugiau galimybių, bet šiaip manau, kad dėsningesnis rezultatas būtų lygiosios“, – pastebėjimais iš neįprastų sau rungtynių dalinosi jis.

Dar daugiau – Ozo lyderis šį kartą atvirai drėbė viską, ką galvoja apie III lygos teisėjus.

„Apie šio mačo teisėją gal geriau nieko nesakyti, bet keista, kai žmogus piktinasi, kad jį užkniso „šitiems mėgėjams teisėjauti, kurie viską žino“. Pirmą įvartį praleidome, kai varžovas mūsiškiui alkūne vos žandikaulio nenunešė, bet teisėjas pasakė, kad tai normali dvikova. Prie antro įvarčio jų puolėjas ranka pamušė kamuolį ir tada pelnė įvartį. Tada ir Vidmantas Veikalas gavo raudoną, o po rungtynių sulaukė replikos nebejuokinti, – piktinosi G. Skrockas ir tęsė toliau. – Nežinau, ar įmanoma gerbti teisėją, kuris aikštėje kažkam keršija. Praeitose rungtynėse su Medžiais linijos arbitras vengė pasakyti savo nuomonę, nors tam tikrose situacijose veiksmas vyko prie jo. Mūsiškį išprovokavo – te, raudona. Apie teisėjus nenorėjau kalbėti, bet dabar jau dzin, nes jie III lygoje dirbti ateina visiškai abejingi, elgiasi neprofesionaliai ir tik pasiima savo pinigus už tokį darbą.“

FK Lentvaris – FC Vova 0:1 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
61' Volodymyr Chimarenko 0:1

III lygos naujokės tarpusavio dvikovą pasitiko neturėdamos taškų, o Vovos pergalė minimaliu rezultatu paliko Lentvarį turnyro lentelės dugne.

Vienintelį Vovos įvartį lėmė truputį kuriozinė situacija, kai po kampinio Lentvario gynėjai numetė kamuolį tiesiai po kojomis Vovos žaidėjui Volodymyrui Chimareko ir šis tokia dovanėlė pasinaudojo.

Pralaimėjimas namų mače stipriai nuvylė Lentvario komandą ir jos vadovą Nerijų Varną: „Pralaimėjome laimėtas rungtynes. Pirmame kėlinyje rezultatas kaip minimum turėjo būti 3:0 mūsų naudai. O kai tiek progų nepaverti įvarčiais – lauk bėdos prie savų vartų. Taip ir nutiko antrame kėlinyje.“

Lentvariškių teigimu, jie visas rungtynes turėjo iniciatyvą. O Vovai šį kartą pasitarnavo kontratakų taktika. Tai ir lėmė šiai komandai pirmą pergalę prieš Lentvarį išvykos rungtynėse.

„Šiame mače kamuolys niekaip nėjo į varžovų vartus. Bet kaip matome, karma egzistuoja ir burtai mus suvedė su Vova SFL taurėje. Ten ir bandysime reabilituotis“, – sakė N. Varnas.

A komanda-Margiris – Elektrėnų Versmė 4:1 (2:1)
LFF stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
16' Eivinas Zagurskas 1:0
33' Ruslan Tamilin 1:1
35' Darvydas Šernas 2:1
68' Pavel Sorokin 3:1
76' Kajus Beršta 4:1

Versmės futbolininkai turėjo rimtų ambicijų pasipriešinti pirmenybių favoritams. Kurį laiką sekėsi tai daryti, tačiau bėgant laikui išryškėjo A komandos-Margirio pranašumas, patirtis ir kiti niuansai, kurie padėjo išnaudoti varžovų klaidas ginantis.

„Klasę jie parodė, visgi žaidę kažkas kažkur. Bet jie parodė ir kitą klasę, dėl ko Lietuvos futbolas yra tokioje padėtyje. Mentalitetas kai kurių žemiau nulio, todėl plėstis apie tokius net nesinori“, – į varžovų elgesį apeliavo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Nemažai žinomų futbolo pasaulyje pavardžių turinti A komandos-Margirio ekipa iškovojo visas keturias pergales III lygoje, bet varžovai pažymi, kad jie nėra neįveikiama jėga.

„Siekti teigiamo rezultato žaidžiant su jais galima ir įmanoma. Kažko stebuklingo jie neparodė, mes grubiai klydome, dėl to prasileidome 3 įvarčius. Patys progų turėjome, deja, neįmušėme. Video apžvalgoje viskas yra“, – teigė R. Ščiuka.

Video apžvalgoje matyti visos Versmės žaidėjų klaidos ir iš to sekusios Margirio bausmės.

O reziumuodamas R. Ščiuka komentavo: „Atsiliekant 1:2, turėjome mušti baudinį. Deja, teisėjas baudos neskyrė, nors prieš tai epizoduose mums švilpdavo analogiškas pražangas. Varžovų komandoje nepamatėme nieko įspūdingo. Todėl nesistebime, kad jie dabar tik III lygoje tarp mėgėjų žaidžia.“

Navigatoriai – FK Granitas 2:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
22' Dariuš Jankovskij 1:0
34' Paulius Sakalis 2:0

Tradiciniu tampantį III lygos „klasikerį“ tradiciškai laimėjo Navigatoriai.

III lygoje tarpusavio mūšiuose Granitas pergale paskutinį kartą džiaugėsi 2017-ųjų gegužę. Vėliau iš 6 tarpusavio kovų lygoje net 5 laimėjo Navigai, vienos baigėsi taikiai.

Šį sykį žaliai juodi pergalės pamatus paklojo pirmame kėlinyje dviem Dariušo Jankovskio ir Pauliaus Sakalio įvarčiais.

„Mums pritrūko sėkmės. Pirmame kėlinyje turėjome gerų momentų, bet jie „neįkrito“, o Navigai mūsiškėmis klaidomis pasinaudojo. Visą antrą kėlinį praleidome jų aikštės pusėje, tačiau kamuolys vis tiek nėjo į vartus, nors turėjome išlyginti rezultatą“, – prisiminė žaidžiantysis Granito treneris Jevgenijus Rybakovas.

Įveiktus principinius varžovus pagyrė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis: „Granito komanda visai smagiai judėjo, jie šaunuoliai, turi potencialo. Tikiu, kad nervus dar patampys ne vienai komandai, to jiems ir linkime.“

Navigai su kiekvienomis rungtynėmis atrodo vis solidžiau ir po dviejų pralaimėjimų sezono starte jau džiaugėsi antra pergale iš eilės – prieš tai laimėjo Ukmergėje.

„Paskutines dvi pergales nulėmė daugiau drausmės aikštėje, daugiau darbo, noro ir pagarbos komandos draugui“, – mano Navigatorių vadovas.

Pats K. Maželis rungtynes baigė netradiciniu būdu – 65 min. užsidirbo raudoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės.

„Lygioje vietoje raudona kortele. Susidūriau su Dariumi Kazubovičiumi jo net nematydamas, o toje situacijoje buvau paskutinis gynėjas. Teisėjas tai įvertino kaip paskutinės vilties pražangą ir gavau raudoną. Pasitaiko...“, – savo situacijos vertinimą pateikė K. Maželis.

VJFK Trakai – FK Medžiai 2:2 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
10' Andrius Starta 1:0
24' Danielius Šaputko 1:1
66' Igoris Čaplijevskis 2:1
72' Dmitrijus Raksa 2:2.

VJFK Trakai mėgsta gelti skaudžiai. Veikiausiai pergalės SFL taurėje prieš Ozą pakylėti Vidmanto Zagursko auklėtiniai po kelių dienų atėmė taškus ir lygoje iš pernykščių čempionų.

Medžiai iki šiol III lygoje skynė pergales, bet antradienį turėjo nuviliančias rungtynes Trakuose.

Šiame mieste Medžiams sunkiai ėjosi ir pernai – jie nuo VJFK Trakų atsiliko 1:3, bet sugebėjo išplėšti pergalę 4:3.

Šį kartą žaliai balti du kartus lygino rezultatą, bet pergalingo įvarčio taip ir neįmušė.

„Rungtynės galėjo baigtis visaip. Šį kartą baigėme lygiosiomis“, – savo pasirodymą išvykoje vertino Medžiai.

Penktas turas (liepos 18-22 d.)

FKS Ukmergė – VJFK Trakai. Šeštadienis, 18.00, Šventupės stadionas. FKS Ukmergės ekipa šeštadienį organizuos futbolo šventę, kurią planavo kelis pastaruosius mėnesius. Šventė vadinsis „FKS šeimos ir futbolo diena“, o vyks šalia Ukmergės esančiame Šventupės miestelyje. Renginio kulminacija taps III lygos rungtynės su VJFK Trakais. Su jais pernai ukmergiškiai pasidalino po pergalę identiškais rezultatais 2:1. Prognozė: švenčių gadinti negalima – 2:1.

FK Lentvaris – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17.00, Trakų naujas stadionas. III lygos naujokai pralaimėjo visas ketverias žaistas rungtynes, bet trejose iš jų varžovams nusileido 1 įvarčio skirtumu. Tai rodo, kad Lentvaris nėra beviltiška autsaiderių komanda. O jų viltis stiprins tai, kad Navigų gretose rungtynes praleis du bizonai – Ernestas Bublevič ir Kęstutis Maželis. Prognozė: šeimininkai kausis, bet pralaimės – 1:3.

FGBK Aktas – FC Vova. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Aktas žaisdamas net nepilnos sudėties būna lygiavertis varžovas bet kuriai komandai. Vis tik šeštadienį žadama tradicinė Genių kasmetinė sąskrydžio šventė gali kelti tam tikrų klausimų apie pasirengimą sekmadienio mačui ir galbūt suvienodins abiejų ekipų jėgas. Prognozė: 2:2.

FK Medžiai – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Centrinis viso turo ir galbūt viso pirmo rato mačas. Čempionai – prieš komandą, nusitaikiusią į jų turėtas pozicijas. Prieš Margirį kautis galima, tačiau būtina žaisti maksimaliai susikoncentravus ir nedaryti klaidų. Prognozė: 2:4.

AFK – Elektrėnų Versmė. Trečiadienis, 20.10, Senvagės stadionas. Galima prisiminti AFK atstovo Gedimino Sinkevičiaus po rungtynių su Aktu išsakytus žodžius, kad taip rungtyniaujant sėkmės akistatoje su Versme jiems tikėtis beveik neįmanoma. O Versmė, klydusi kovoje su Margiriu, lengvų dovanų dar kartą nedalins. Prognozė: 0:1.

Granitas - Ozas nukelta į rugpjūčio 11d.