III lyga: puikus AFK, staigmena Ukmergėje ir emocijų audros Visos

VRFS III lygoje – vis mažiau nukeliamų rungtynių. Per 11 dienų intervalą buvo sužaista net 15 rungtynių. Jose buvo visko: ir dirglių emocijų, nesutarimų su teisėjais ir varžovais, raudonų kortelių. 7 ture pirmą „tikrą“ pralaimėjimą patyrė BFA-B, TEC atsitiesė ir panaikino trijų įvarčių deficitą kovoje su VGTU-Vilkais. O tuo tarpu turnyro lentelės viršūnėje įsitaisė visus 6 mačus laimėjęs AFK.

Prieš apžvelgiant septintą turą, galima išskirti šešis svarbiausius šeštojo turo įvykius.

#1 Tomo Mikuckio hat-trickas

Rezultatyviausiose turo rungtynėse Pilaitėje A komanda-Margiris 5:3 nugalėjo Aktą. Dešimtiese rungtynes pradėję ir tik vėliau pastiprinimo (Arūno Klimavičiaus) sulaukę čempionai vienu metu atsiliko 1:3, tačiau nesupanikavo ir sugebėjo perimti iniciatyvą.

Išskirtinis atvejis tas, kad prie Margirio pergalės hat-tricku prisidėjo Tomas Mikuckis. Viską susirinkęs po standartinių situacijų, jis per vieną mačą pelnė pusantro karto daugiau įvarčių, nei per visą 2021 metų sezoną.

Margiryje visi žino, kas būna, jei Tomas pelno įvartį arba atlieka asistą. Galima tik įsivaizduoti emociją po šio hat-tricko.

„T. Mikuckio hat-trickas apskritai vertas atskiro paminėjimo. Kai pabaigoje pirmavome – reikėjo ne jaunimą raginti neatsipalaiduoti, o mūsų senjorus T. Mikuckį su A. Klimavičiumi raminti, nes pradėjo kulniukais žaisti, – pasakojo Margirio komandos vadovas Aivydas Ruškys. – T. Mikuckis labai džiaugėsi savo pasirodymu, bet po to dar labiau nuliūdo sužinojęs, kad Lionelis Messi įmušė penkis į Estijos vartus: turės dabar ir pats tai pakartoti. Bet T. Mikuckis rimtai žiūri į futbolą, žada gaivinti karjerą ir tiki, kad dar nepamaišytų mūsų rinktinei. Tyliai ramiai dirba šiuo klausimu.“

#2 AFK ir Ukmergėje AFK

Penktąją iš eilės pergalę AFK iškovojo Ukmergėje, kai 3:1 įveikė vietos komandą. Iki 78-os minutės rezultatas buvo lygus, o vilniečiai pergalingą rezultatą įtvirtino Arnoldo Kunigėlio ir Tomo Mikalausko įvarčiais susitikimo pabaigoje.

Ukmergės ekipos treneris Paulius Baronas teigė, kad tą dieną žaidimas jiems visiškai nesiklijavo ir tas rungtynes norėjosi kuo greičiau pamiršti. Tuo metu AFK pasakojo, kad į išvyką važiavo be pusės pagrindinės sudėties žaidėjų, tačiau pergalę pasiekti padėjo didelis užsivedimas ir didelis noras laimėti.

Rungtynės prieš Ukmergę visada būna ypatingos AFK vadovui Dariui Navikui – jis kilęs būtent iš šio miesto. Ir 6 turo dvikova jam buvo taip pat ypatinga dėl savų priežasčių.

„Tiesa sakant, prieš ką mažiausiai pergalės tenkina, tai prieš Ukmergę. Esu jų fanas, ypač, kol mano draugai nuo vaikystės ten žaidžia. Tik šis kartas išskirtinis, nes labai norėjau tiek pats laimėti, tiek ir visa komanda buvo labai motyvuota, dėl problemų derinant varžybų laikus… Todėl ir pergalę skiriame Ukmergės klubo prezidentui ir treneriui, kurie savo veiksmais maksimaliai motyvavo mūsų komandą, – intrigavo Darius. – Trumpa istorija tokia, kad šeštadieniui galėjome atsivežti tik 9 sveikus žaidėjus, bet Ukmergės komandos vadovai niekaip nenorėjo/negalėjo mums padėti ir nusikelti rungtynes į sekmadienį, ar savaitės vidurį, ar į pertrauką, kaip siūlėme. Ne gana to, pasiūlytas laikas rungtynėms per savaitę keitėsi 3 kartus… Čia tik maža dalis visos istorijos. Per paskutinę parą įregistravome 3 naujus žaidėjus. Jie prisijungė prie dar 3 traumuotų, bet pasisiūliusių padėti kažkiek minučių sužaisti, nors normalaus susirinkimo atveju nebūtų žaidę. Gaila, kad vienam iš jų atsinaujino trauma… Nors esame nusivylę varžovų komandos vadovų elgesiu, bet pati išvyka į Ukmergę kaip ir visada smagi – gera sustiprėjusi komanda, geri bičai, su kuriais visada korektiškai žaidžiame ir vėliau draugiškai išsiskiriame, puiki aikštė, daug žiūrovų – smagu.“

#3 Legali BFA-B pergalė

Šeštame ture BFA dubleriai sugrįžo į III lygos kovas po ilgesnės nei mėnesio pertraukos. Prisimename, kaip pirmame ture jie įveikė Medžius, bet gavo techninį pralaimėjimą, nes tame mače žaidė ir įvarčius mušė tada dar neregistruotas Samvelis Vardanyanas.

Šį kartą dvikovoje su FK Tera S. Vardanyanas jau nebuvo „nelegalu“ ir vien per pirmą kėlinį sugebėjo užfiksuoti asmeninį hat-tricką. BFA dubleriai tas rungtynes užtikrintai laimėjo 4:1, taip įsirašydami pirmą oficialią pergalę.

„Rungtynės buvo apylygės, mums geriau pavyko realizuoti susikurtas progas. Didelis ačiū Terai už korektišką žaidimą, tai buvo gera patirtis mūsų jaunimui“, – sugrįžimą pakomentavo BFA-B treneris Artūras Švaikevičius.

Rungtynių galerija.

#4 Dramos Senvagėje ir Trakuose

VJFK Trakų futbolininkai sugebėjo pradžiuginti savo gerbėjus, namie 2:1 įveikdami solidų varžovą Širvintų VGTU-Vilkus. Trakiškiai pirmieji praleido įvartį, bent antrame kėlinyje perlaužė rungtynes po Nedo Zagursko bei Roko Masenzovo įvarčių. Širvintų komanda dominavo pirmame kėlinyje, bet Trakų futbolininkai atkentėjo tą sunkią atkarpą, o vėliau po truputį pradėjo primesti savo žaidimo stilių. VGTU-Vilkams nepavyko į Trakus nuvežti optimalios sudėties, o tie, kurie žaidė, nuvylė komandos vadovą Haroldą Kerušauską: „Tie, kas susirinko – atvažiavo į rungtynes pastovėti. Jokio kovingumo. Antrame kėlinyje neatlikome nė vieno smūgio į vartus. Neprisitaikėme prie aikštės, bet galime kaltinti tik patys save. Rezultatas dėsningas. Pagal žaidimo kokybę tai prasčiausios mūsų rungtynės sezone.“

Daug didesnė drama įvyko Senvagės stadione, kur FC Vova priėmė Elektrėnų Versmę ir septynių įvarčių fiestoje nusileido jai 3:4. Mačas prasidėjo emocingai – jau 9 min. FC Vova vartininkas Tomaš Deme prieš save išvydo raudoną kortelę. Netrukus šeimininkai praleido du įvarčius (0:2) ir atrodė, viskas baigta. Bet vis sugebėdavo sugrįžti į rungtynes – 2:2, 3:3. O per teisėjo pridėtą laiką Deividas Marcinkevičius realizavo 11 m baudinį ir išplėšė Versmei svarbią pergalę 4:3.

Mačas buvo emocingas: be T. Deme pašalinimo, Vova užsidirbo dar 5 įspėjimus.

„Jie kovojo labai kietai ir labai daug šnekėjo. Nepamenu, kada teko girdėti tiek daug replikų ir nepasitenkinimo iš varžovų. Kai kurie FC Vovos žaidėjai nepaisė fair play žaidimo principų. Bet čia jau jų problemos“, – sakė Versmės treneris Romas Ščiuka.

Savo ruožtu FC Vovos strategas Irvingas Gabrielis Lopezas piktinosi mačo baigtį nulėmusiu 11 m baudiniu paskutinę minutę: „Nemėgstu kalbėti apie teisėjų darbą, nes suprantu, kad jie gali klysti. Bet kaip ir prieš tai buvusiose rungtynėse, jie paskyrė baudinį į mūsų vartus paskutinėmis minutėmis. Na, raudonos kortelės, baudiniai, pražangos – visada klaidos būna prieš mus“.

FC Vova šį mačą 80 minučių žaidė mažumoje, bet reikia pažymėti ir tai, kad Versmė rungtynes praleido be keitimų.

„Prie 2:0 galėjome įmušti dar ir uždaryti rungtynes, bet pridarėme nesąmonių ir leidome jiems išlyginti rezultatą. Antrame kėlinyje buvo dar sunkiau, nes kankino karštis ir nuovargis. Išplėšėme reikalingus 3 taškus. Šiaip varžovų komandoje buvo keli smagūs žaidėjai, bet pats jų žaidimas įspūdžio nepadarė: spirk ir bėk. Turint greitus žaidėjus kažkiek tai galima pateisinti, bet savo žaidimą sustygavus šiek tiek kitaip, Vova patampys nervus daug kam“, – mano R. Ščiuka.

#5 Dvejos rungtynės – viena kryptimi

Ir toliau labai solidžiai rungtyniauja Granito futbolininkai, užtikrintai lipdami per varžovų galvas. 4 pergalės – 24 įvarčiai. Pastarojoje namie 5:2 buvo įveiktas lygos naujokas Geležinis Vilkas. Granitiečiai dominavo visų rungtynių metu ir net nekilo klausimų, kuri komanda pajėgesnė. O išvengti didesnio sutriuškinimo kariškiams padėjo tik geras fizinis pasirengimas. Pažymėtina, kad Granitas net po penkto įvarčio stengėsi nemažinti apsukų, tarp komandos draugų kildavo karštų diskusijų dėl vieno ar kito žaidimo metu priimto sprendimo efektyvumo. Tai tik parodo, koks rimtas yra Granito komandos nusiteikimas šiemet.

Kitos 6 turo rungtynės be intrigos – Navigatorių pergalė prieš TEC 6:0. Akivaizdus meistriškumo skirtumas tarp komandų, aiškus Navigų dominavimas ir visiškai pelnyta pergalė.

„Skaičiai kalba už save. Niekaip nerandame savojo žaidimo. Atrodo, žinome savo klaidas, pažįstame ir varžovus, bet tikslumo pritrūksta, jau nekalbant apie jėgų stygių, – po skaudaus pralaimėjimo konstatavo TEC atstovas Darius Baltiejus. – Po tokių pralaimėjimų krenta ir žaidėjų moralė, ir žaidimo lygis.“

Rungtyniųgalerija.

#6 Pirmasis Ozo taškas

Lygoje nebeliko taškų nepelniusių komandų, kai Ozas Panerio stadione sužvejojo lygiąsias 1:1 žaisdami su Medžiais. Labiau atsispardydami pro savo autobuso langus nei žaisdami, bet tą tašką vis tiek pasiekė. Ir Medžiams viskas galėjo baigtis daug liūdniau, jei ne Viliaus Zabarausko realizuotas 11 m baudinys likus žaisti vos porą minučių.

Medžiams tame mače iššūkių buvo per akis. Prie sintetikos įpratusiai komandai buvo labai nelengva išeiti ant natūralios Panerio vejos. Nors Ozas kompaktiškai gynėsi, progų susikurti pavyko, bet ne jas realizuoti. Pagerėjimo tikimasi nebent tada, kai po rankos traumos sugrįš pagrindinis puolėjas Danielius Šaputko, nes pilnavertės pamainos jam kol kas nėra. Tad apibendrinus viską galima manyti, kad lygiosios su Ozu Medžių komandai ne tokia ir tragedija.

Kitų rungtynių Ozas su Granitu nežaidė, jos buvo atidėtos, todėl 7 ture iš viso įvyko 7 susitikimai.

Elektrėnų Versmė – VJFK Trakai 2:1 (2:1)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
16' Rolandas Gumbrys 1:0
25' Justinas Zagurskas 1:1
45' Rolandas Gumbrys 2:1

Šiose rungtynėse Elektrėnų komanda išsitraukė slaptą ginklą: Rolandas Gumbrys nei pernai, nei užpernai rezultatyvumu nepasižymėjo, o sekmadienį į varžovų vartus sukalė du įvarčius, nulemdamas saviškių pergalę.

Tai buvo antroji Versmės pergalė paeiliui vieno įvarčio skirtumu, galimai rodanti šios komandos kovingumą.

„Sekmadienį kovojome kaip visada. Tvyrojo karštis, varžovai irgi davė kovą. Smagios rungtynės, kurias galėjome uždaryti anksčiau. Bet vėl pavedė realizacija. Svarbiausia yra trys taškai“, – pažymėjo Versmės treneris Romas Ščiuka.

Kovingumu pasižymi ir Trakų jaunimas. Jeigu ankstesniais sezonais jie epizodiškai prisirinkdavo taškų, tai šiemet, išskyrus nepavykusį mačą su Navigatoriais, kimba į atlapus visiems.

Žinoma, dar laukia serija rungtynių su lygos favoritais, tačiau turimi 9 taškai ir rodoma žaidimo branda teigiamai nuteikia ilgametį VJFK Trakų trenerį Vidmantą Zagurską.

„Iš tiesų, komanda po truputį bręsta. Jaunimas, kurį tiek metų derinome prie senbuvių, jau pradeda rodyti brandesnį žaidimą ir dėl to matome, kad kitais metais būsime dar geresni“, – tvirtino V. Zagurskas.

FK TEC – Širvintos/VGTU-Vilkai 3:3 (1:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
8' Saimonas Vitkauskas 0:1
18' Ernestas Bilotas 0:2
26' Ernestas Bilotas 0:3
45' Ignas Girškonis (iš 11 m) 1:3
70' Valdemar Šaveiko 2:3
73' Ignas Griškonis 3:3

Sezono pradžia TEC komandai buvo sudėtinga: per 6 turus patirti 5 pralaimėjimai ir praleisti net 32 įvarčiai.

„Nesuprantame, kuo prasikaltome varžybų organizatoriams, kad per pirmus turus mus „pakišo“ po Top-8 komandų traukiniu (neskaitant Trakų ir Ozo)“, – tąkart ironiškai, bet visai neoptimistiškai kalbėjo TEC komandos atstovas Darius Baltiejus.

Praėjusiame ture TEC'us 6:0 nušlavusių Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis jiems palinkėjo sėkmės kitose rungtynėse. O rungtynės prieš VGTU-Vilkų komandą TEC'ams prasidėjo be sėkmės apraiškų – pirmo kėlinio viduryje rezultatas buvo jau 0:3.

Vėliau sekė VGTU-Vilkų vartininko Tomo Janovskio raudona kortelė, realizuotas 11 m baudinys, o antrame kėlinyje pavyko užsikabinti:

„Viskas prasidėjo nuo to, kad sekmadienio rytą turėjome tik 7 užsiregistravusius žaidėjus. Šiaip ne taip surinkome 11, bet iš jų 2 buvo vartininkai. Žinojome, kas mūsų laukia, bet ėjome į rungtynes atsipalaidavę ir iš pagarbos varžovams, nors buvo siūlymų apskritai nevykti žaisti“, – dienos pradžią prisiminė D. Baltiejus.

Širvintiškiai mačo pradžioje mušė tokius įvarčius, kokių šiemet TEC praleidžia beveik kiekvienose rungtynėse: po klaidų savoje aikštės pusėje ir atsikirtimų. Patys TEC'ai stengėsi atsakyti greitakojų krašto saugų reidais.

Sušvelninę rezultatą ir įgiję kiekybinį pranašumą, šeimininkai pajuto, kad gali perimti iniciatyvą, todėl perkėlė žaidimą į varžovų aikštės pusę. O ir prarasti nebuvo, ką.

„Pagrindinis dalykas, leidęs surengti comebacką – šaltas protas žaidžiant daugumoje. Pralaimėti žaidžiant daugumoje būtų negražu, todėl tokiu rezultatu esame tikrai patenkinti, nors pabaigoje ir turėjome dar dvi super geras progas“, – apibendrino D. Baltiejus.

VGTU-Vilkų komandos vadovas Haroldas Kerušauskas, suprantama, buvo nusivylęs tokia mačo baigtimi ir turėjo nemažai pastabų teisėjų komandos, ypač linijos arbitro, darbui.

„Buvo keli momentai, po kurių rungtynės galėjo pasibaigti kitaip. Žinoma, tai nepateisina galutinio rezultato, kuris mums gėdingas ir neina suprasti, kas čia įvyko, – stebėjosi H. Kerušauskas. – Vartininko pašalinimas komandą išmušė psichologiškai, bet ir mažumoje kūrėme progas, privalėjome laimėti. Bet esminės klaidos gynyboje, prarasta aikštės kontrolė mūsų žaidime sukėlė chaosą ir nulėmė tokį rezultatą...“

AFK – FC Vova 5:1 (3:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
5' Augustas Trinkūnas 1:0
33' Edvinas Baniulis 2:0
34' Augustas Trinkūnas 3:0
56' Arnoldas Kunigėlis 4:0
72' Lukas Kukuraitis 5:0
88' Philip Junior Mosongo 5:1

Šimtaprocentį rezultatą AFK pratęsė ir šeštą pergalę AFK iškovojo prieš FC Vovą, kuri vertėsi be savo trenerio Irvingo Gabrielio Lopezo. Ir ne tik šį kartą – Irvingas nusprendė pasitraukti iš FC Vovos stratego pareigų.

Nežinia, kiek tai turėjo įtakos šių rungtynių tėkmei, tačiau AFK su savo oponentais susitvarkė gana lengvai.

Sezonui AFK pasirengė solidžiai. Nors pastaruoju metu alternatyviųjų gretas šienavo traumos, klubo vadovai iš rankovės išsitraukdavo vis naujų kozirių. Pvz., ankstesniame ture III lygoje debiutavęs Arnoldas Kunigėlis dubliu prisidėjo prie komandos pergalės Ukmergėje. Šį kartą Arnoldas įmušė ir vėl, o dar vieną kamuolį į FC Vovos vartus siuntė kitas AFK debiutantas Lukas Kukuraitis.

„Tampa labai malonia tradicija reiškinys, kai naujokai debiuto rungtynėse muša įvarčius, – sakė AFK vadovas Darius Navikas. – Bet kito turo rungtynėse jau tikimės sugrįžtant kelių žaidėjų po traumų. Žinant, kad vasaros metu ne visoms komandoms pavyksta stabiliai rinktis, tai irgi svarbu.“

AFK su FC Vova šiemet spėjo sužaisti dvejas rungtynes – VRFS taurės aštuntfinalyje juos nukovė 4:0. Abejos pergalės pasiektos užtikrinta persvara, bet emocijos jose skyrėsi kaip diena ir naktis.

„Pirmose rungtynėse taurėje buvo daug nesmagių epizodų, perdėtų reakcijų iš varžovų pusės, geltonų ir raudonų kortelių. Šįkart vaizdas buvo visai kitoks – žymiai ramesnis ir pagrindinė priežastis tikriausiai ta, kad FC Vovai vadovavo jų vadovas Ignas“, – svarstė D. Navikas.

FK Medžiai – FK Aktas 2:1 (0:0)
49' Justinas Baltrimavičius 1:0
65' Armantas Žigas (iš 11 m) 1:1
73' Daniel Williams 2:1

Dabartinėje sezono stadijoje Medžiai kol kas kenčia, nes pademonstruoti visą komandos potencialą trukdo nesibaigiančios žaidėjų traumos. Šiuo atveju svarbu rinkti taškus ir laukti sugrįžtančių svarbių žaidėjų.

Nors pergalė prieš Aktą išplėšta sunkiai, Medžių treneris Paulius Glosas sako, kad žaidimas nebuvo prastas: „Dėl sudėties gylio turime rimtų problemų, tačiau žaidimas nebuvo blogas. Apart klaidos, kurį nulėmė įvartį į mūsų vartus iš 11 m baudinio kai prisižaidėme savo baudos aikštelėje – rungtynes valdėme. Sukuriame daug progų, bet realizuojame tik 20-30 proc. iš jų. Labai tikiu, kad įvarčiais dar prabilsime.“

Esamas problemas žaliai balti tradiciškai kompensuoja patikima gynyba – per 6 turus komanda praleido tik 6 įvarčius.

„Dabar svarbiausia sukandus dantis rinkti kiek įmanoma daugiau taškų, nes laukiame sugrįžtančių traumuotų, atostogaujančių ir šiaip pradingusiųjų“, – teigė Paulius.

O rungtynėse prieš Aktą jų pergalę nulėmė legionierius Danielis Williamsas. Retai III lygoje įmušantis britas šį kartą smeigė pergalingą komandos įvartį. Todėl ir džiaugsmas buvo atitinkamas.

Geležinis Vilkas – FK Navigatoriai 1:4 (1:1)
Kariškių stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
17' Herkus Biekša 1:0
35' Ričardas Kulis 1:1
68' Dariuš Jankovskij 1:2
77' Dmitrijus Kirjackis 1:3
80' Paulius Sakalis 1:4

Namų stadione Geležinis Vilkas patyrė ketvirtą pralaimėjimą. Tai buvo tipinės kariškių rungtynės: neblogai fiziškai pasiruošusi komanda aktyviai pradėjo susitikimą, tačiau ilgainiui išryškėjo meistriškumo spragos, koncentracijos stoka ir, galiausiai, nuovargis. Antrame kėlinyje momentais ėmė stigti jėgų, o atsivėrusiomis spragomis ir laisvais koridoriais Navigatoriai puikiai naudojosi.

Pirmoje mačo dalyje Geležinio Vilko komanda gynėsi drausmingai ir surengė kelias greitas kontratakas. Po vienos jų Herkus Biekša išvedė savo komandą į priekį. Vėliau Ričardas Kulis rezultatą išlygino, bet pirmosios 45 minutės iš Navigatorių pusės buvo gana vangios ir lėtos.

Situacija ėmė keistis po pertraukos, rungtynėms artėjant prie pabaigos. Už Geležinio Vilko gynėjų paliktas erdves Navigatoriai baudė skaudžiai. Per 13 minučių atkarpą svečiai sumušė tris įvarčius ir nulėmė galutinį rungtynių rezultatą.

„Viskas dėsningai, logiškas rezultatas, – įsitikinęs Navigatorių atstovas Danielis Gunevičius. – Kai antrame kėlinyje kariškiai pavargo ir palikdavo spragas, mes pelnėme tris įvarčius ir tikriausiai galėjome įmušti dar kokius tris.“

FKS Ukmergė – BFA-B 2:1 (1:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – Mantas Pomeckis.
7' Emilis Putinauskas 1:0
55' Žydrūnas Germanas 2:0
71' Nedas Garbaliauskas 2:1

BFA dublerių pasirodymas VRFS III lygoje sulaukė dvejopų vertinimų. Vienos komandos svarstė, kad su reguliariai besitreniruojančiu jaunimu bus sunku lygiaverčiai kovoti, kiti manė, kad tai kaip tik bus geras jėgų patikrinimas mėgėjams.

FKS Ukmergės komanda pademonstravo, kad su Akademijos dubleriais galima ne tik kovoti, bet ir laimėti. Ukmergiškiai namie šventė pergalę 2:1 ir taip atsigriebė prieš savus žiūrovus už apmaudų pralaimėjimą prieš AFK.

Ukmergės komandos treneris Paulius Baronas sako, kad laimėti padėjo sumani taktika: „Varžovų komandoje surinktas tikrai labai gabus jaunimas, vertas dėmesio. Bet mes buvome pasiruošę. Nebandėme lenktyniauti su jais, laukėme savo progų, jas išnaudojome, todėl ir turime teigiamą rezultatą.“

Svarbia FKS pergalės priežastimi tapo ir puikus Nerijaus Kačinsko pasirodymas. Į vartus vėl stojęs miesto futbolo legenda įrodė dar turįs parako: BFA žaidėjui Adrianui Karpovui nepavyko jo nuginkluoti net nuo 11 m baudinio žymos.

BFA-B pralaimėjimas prilygsta sensacijai, bet jų treneris Artūras Švaikevičius laikosi savo iš anksto deklaruotos linijos ir skaičių švieslentėje nelinkęs sureikšminti.

„Kaip jau ir esu sakęs, mes į III lygą atėjome tam, kad mūsų vaikai tobulėtų, įgautų žaidybinės praktikos rungtyniaudami prieš vyrus. Tą ir darome, stipriai nekreipdami dėmesio į rezultatus. Laimėti norisi visada, bet svarbiausia laikytis plano“, – tvirtino treneris.

FK Tera – A komanda-Margiris 0:9 (0:4)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
1' Svajūnas Savickas 0:1
12' Aivydas Ruškys 0:2
13' Tomas Statkevičius 0:3
41' Arūnas Klimavičius 0:4
50' Aivydas Ruškys 0:5
51' Aivydas Ruškys (iš 11 m) 0:6
53' Arūnas Klimavičius 0:7
70' Aivydas Ruškys 0:8
74' Tomas Mikuckis 0:9

VRFS III lygos futbolo „Harlem Globetrottersai“ pirmadienį gastroliavo Nemenčinėje, kur atseikėjo devynis sausus įvarčius Teros komandai. Reikia pasakyti, kad abi ekipos susirinko be keitimų, o tokiomis aplinkybėmis aiškus pranašumas atitenka Margiriui.

Po Tomo Mikuckio hat-tricko į Akto vartus Margirio komanda tikėjosi, kad Nemenčinėje jis pranoks save ir įmuš penkis kartus. Tačiau įmušė tik vieną.

„T. Mikuckis įmušė tik vieną, nes nesulaukė skambučio iš rinktinės ir suprato, kad šitame lange į ją jau nepateks. Tad nusiramino ir atsipalaidavo, – aiškino pokeriu Nemenčinėje pasižymėjęs Margirio kapitonas Aivydas Ruškys. – Bet teigiamas dalykas tas, kad šį kartą rungtynėse pasirodė kuriamo filmo „Kovotojo kelias: prisikėlimas“ žvaigždė Gediminas Paberžis.“

Tačiau ir vėl nepasirodė Laurynas Juknys, todėl čempionų komanda dėl to svarsto skelbti žaidėjo paiešką.

„Mūsų praėjusio sezono Estebanas Cambiasso L. Juknys šį sezoną kol kas nepasirodė aikštėje, nes net nesportuodamas jau kokių 12 traumų patyrė. Matome, kad jis savaitgaliais prie kamado grilio vis stovi. Gali būti, kad grilindamas vis kokią anglį užsimeta ar slysteli, nes vis traumuotas ir negali pasirodyti aikštėje“, – nerimavo A. Ruškys.

8 turas (birželio 19-20 d.)

VJFK Trakai – BFA-B. Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas stadionas.

Senojoje sostinėje sekmadienį laukia intriguojanti dvikova, kur BFA dubleriams kovą tikrai duos Vidmanto Zagursko treniruojamas jaunimas. Jie pasistengs parodyti, kad ir Trakuose gali išaugti talentingi futbolininkai. Jų pusėje bus ir natūralios dangos žolė.

Prognozė: BFA-B favoritai, bet lengvo pasivaikščiojimo jiems nebus – 1:3.

FC Vova – FK TEC. Sekmadienis, 17:15, Senvagės stadionas.

Prie FC Vovos vairo vėl sugrįžus Ignui Rudzevičiui, šios komandos žaidime atsirado daugiau ramybės ir tvarkos. FK TEC teigė ilgai laukę šių rungtynių, nes serija kovojant su favoritais iš jų išsunkė daug energijos.

Prognozė: šansai lygūs, bet laimės FC Vova – 3:2.

FK Medžiai – FK Granitas. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Vaizdžiai tariant, Granitui katino dienos ir lengvi pasivaikščiojimai baigėsi ir jie sutiks kietą gynybą demonstruojančią komandą. Gaila, kad Medžiai neturės optimalios sudėties – būtų įdomu pamatyti juos prieš Granitą kovojant su pagrindiniu puolėju. Granitas laimėjo 4 pastarąsias tarpusavio dvikovas, bet visos pergalės atėmė daug energijos.

Prognozė: Granitas persvarą susikraus tik mačo pabaigoje – 0:2.

FK Aktas – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 19:00, BFA arena.

Aktas pralaimėjo dvi pastarąsias rungtynes, tačiau davė rimtą kovą ir Margiriui, ir Medžiams. Jei išlaikys tokį patį nusiteikimą ir žaidimą – galima tikėtis ilgai lauktų taškų.

Prognozė: rezultatyvios lygiosios 2:2.

FKS Ukmergė – FK Geležinis Vilkas. Sekmadienis, 19:00, Ukmergės stadionas.

Ketverių namų rungtynių ciklą Ukmergė privalo užbaigti pergalingai, nes priims varžovą, kuris kovose prieš favoritus atsilaiko maždaug iki antro kėlinio vidurio.

Prognozė: rezultatyvi šeimininkų pergalė 5:1.

FK Ozas – AFK. Sekmadienis, 19:30, Panerio stadionas.

Paskutinė komanda prieš pirmą, 1 taškas prieš 18: tai viskas, ką reikia žinoti apie šias būsimas rungtynes.

Prognozė: be intrigos – 1:6.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Tera. Pirmadienis, 20:00, Širvintų stadionas.

VGTU-Vilkai turėjo du prastus turus, per kuriuos surinko tik 1 tašką. Komandoje yra daug traumuotų žaidėjų, rungtynes dėl raudonos kortelės praleis vartininkas Tomas Janovskis. Bet net tokiomis kritinėmis aplinkybėmis komanda savo aikštėje turi įveikti Terą ir pagerinti moralinę būseną.

Prognozė: sunki Širvintų pergalė – 4:2.

FK Navigatoriai – A komanda-Margiris. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Pernai ant Senvagės aikštės kilimo abu kartus vienodu rezultatu 2:1 laimėjo Margiris. Abu kartus pirmavo 2:0 ir vėliau Navigai švelnino rezultatą. Išskirtinis mačas Tomui Mikuckiui – praėjusį spalį jis ryžosi realizuoti 11 m baudinį į varžovų vartus, bet nesugebėjo įveikti varžovų vartininko Tado Simaičio. Ar ryžtųsi T. Mikuckis tokiai atsakomybei dar kartą?

Prognozė: abi komandos šį sezoną labai banguoja, tad užsiimti prognozėmis neverta. Vis tik skylėta čempionų gynyba žada įdomias ir rezultatyvias rungtynes – 3:4.