III lyga: lyderiai kartu laimi ir kartu pralaimi Visos

 

VRFS III lygoje intriga prieš sezono finišą kaista. Praėjusiame ture pralaimėjimus patyrė abi į titulą nusiteikusios komandos – AFK ir Granitas, o prie jų dar labiau priartėjo BFA dubleriai.

Kai sekmadienį Naujosios Vilnios Granitas pralaimėjo prieš BFA-B, atrodė, kad AFK gali susikrauti 4 taškų persvarą. Tačiau beveik tuo pat metu vykusiame mače AFK'ai dar kartą neatsilaikė prieš Elektrėnų Versmę.

AFK tašku lenkia Granitą, pastarieji sužaidę rungtynėmis mažiau, bet viskas krypsta link to, kad abiejų komandų susirėmimas paskutiniame ture gali tapti auksiniu tiesiogine to žodžio prasme.

 

FKS Ukmergė – FK Navigatoriai 0:1 (0:0)
Širvintų stadionas.

Bendru sutarimu abi komandos šias rungtynes atkėlė iš praėjusio savaitgalio į vėlyvą ketvirtadienio vakarą. Nutarė susitikti Širvintose – praktiškai pusiaukelėje abiem komandoms.

Vakarinis futbolas, rudeniška vėsa, dirbtinis apšvietimas – tiesiog futbolo romantika Širvintų miesto stadione. Tačiau į tokią romantiką darbo dienos vakarą nesusirinko daug romantikų – abi komandos rungtynes pradėjo be keitimų, o pabaigė dar ir mažumoje. Nepaisant to, dėkojo visiems atvykusiems.

Svečiai pergalingą įvartį įmušė likus žaisti apie 20 minučių – tą padarė 11 m baudinį realizavęs Paulius Sakalis.

Navigatoriai antrą kartą III lygoje šiemet prieš Ukmergę išlaikė sausus vartus – pavasarį juos nušlavė 3:0. Užtat užleido kelią į priekį knockout turnyruose – VRFS taurės aštuntfinalyje pralaimėjo 0:2, o SFL taurės ketvirtfinalyje 0:1.

Žinote, dar apie 2000-uosius Lietuvos futbole būdavo tokių situacijų ir vidinių susitarimų tarp klubų: mes jus praleidžiame į priekį taurėje, jūs mums atiduodate taškus čempionate...

 

AFK – Elektrėnų Versmė 1:3 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
2' Vilmantas Bingelis 1:0
40' Rolandas Gumbrys 1:1
67' Benas Buzevičius (iš 11 m) 1:2
88' Arturas Juchno 1:3

Tai jau aštuntas kartas iš eilės, kai AFK komanda negali nugalėti Versmės. Ankstesniais sezonais Elektrėnų pranašumas atrodė logiškas, bet šiemet favoritais buvo galima laikyti AFK. Be reikalo – 2:3 ir 1:3.

„Kažkada turėjome juos nubausti.. Neatrandame lengvesnio žaidimo. Praėjusiuose turuose kažkaip išplėšdavome pergales paskutinėmis minutėmis, o šį kartą Versmė laimėjo pelnytai, – pripažino AFK vadovas Darius Navikas. – Nebuvo jokio atsipalaidavimo. Mes puikiai suprantame turnyrinę situaciją, taip pat buvo noras revanšuotis. Bet tenka pripažinti, jog varžovai žaidė kokybiškesnį futbolą.“

Ir visa tai – po juodojo Elektrėnų rugsėjo, kai buvo surinktas vos 1 taškas ir komanda apskritai labai sunkiai rinkosi į rungtynes.

„Visi pasikalbėjome ir susirinkome – turėjome net 3 keitimus. Atvyko du labai svarbūs žaidėjai, kurių trūkdavo anksčiau – Arturas Juchno ir Rolandas Gumbrys. Jie davė naudos ir mūsų žaidimas buvo kitoks, – pažymėjo Versmės treneris Romas Ščiuka. – Visi pasirodė gerai. Varžovai tikriausiai pripažins, kad progų sukūrėme daug ir AFK gelbėjo vartininkas.“

Rungtynių pradžioje Versmė gavo sprigtą – po nesusikalbėjimo gynyboje Vilmantas Bingelis išvedė AFK į priekį. Tačiau tai Elektrėnų neišmušė iš vėžių ir  privertė susikaupti. Jie perėmė iniciatyvą ir kūrė progas, o tris atsakomuosius įvarčius ir pergalę 3:1 galima laikyti logiška šio mačo baigtimi.

„Dabar mes žaidžiame savo malonumui ir norime aukšta nata pabaigti sezoną“, – sakė R. Ščiuka.

Šito labai trūksta AFK. Jie pastarosiomis savaitėmis kelis kartus išplėšė pergales paskutinėmis minutėmis, bet visą laiką taip sektis negali. Galimai komandos pečius slegia ir atsiradę šansai tapti III lygos nugalėtojais.

Bet nebus tragedija, jei ir nepavyks nuskinti aukščiausios prabos medalių.

„Mūsų komanda keitėsi viso sezono metu. Nemažai lyderių arba perėjo į aukštesnį lygį, arba patyrė traumas. Džiaugiamės naujokais, bet ne taip paprasta atrasti susižaidimą. Likusiuose turuose reikia tą kompensuoti motyvacija bei atsidavimu. Tuomet dar galima pakovoti dėl aukso. Jei to nebus – tikriausiai matuosimės bronzos medalius“, – svarstė D. Navikas.

 

BFA-B – FK Granitas 2:1 (1:0)
BFA arena. Teisėjas – A. Gutovskis.
41' Kiril Ambrusevič 1:0
81' Tomas Petkevičius 1:1
88' Titas Stakėnas 2:1

„Kitą kartą derinsime punktus, kad mūsų auklėtiniai negali žaisti prieš mus“, – pareiškė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Omenyje jis turėjo BFA-B vartininką Danielį Bukel, kuris sužaidė labai solidžias rungtynes ir ištraukė daug pavojingų Granito smūgių.

Tai buvo superinės rungtynės, gražiausios ir įdomiausios ne tik ture, bet ir rudens rate.

Po klaidos prasileistą įvartį Granitas savuoju atsvėrė likus žaisti apie 10 minučių.

Ir tada granitiečiai nusprendė, kad reikia eiti iki galo ir traukti pergalę. Kurį laiką jie taip užspaudė BFA jaunimą, kad pastarieji tik atsimušinėjo. Bet susitikimo pabaigoje patys nesugaudė BFA-B išpuolio ir nesužiūrėtas Titas Stakėnas išplėšė saviškiams pergalę 2:1.

„Dabar atrodo, kad reikėjo nusiraminti ir rungtynes baigti lygiosiomis, – mano J. Rybakovas. – Spaudėme visą antrą kėlinį, pabaigoje jau jėgų nebuvo. Bet nusprendėme bėgti toliau ir „damušinėti“ varžovus, ir patys sudegėme.“

Charakteris ir kova iki galo. Šiomis auklėtinių savybėmis po pergalės pasidžiaugė BFA-B treneris Artūras Švaikevičius.

„Norėtume, kad jaunimas tobulėtų augdami su nugalėtojų mentalitetu. Kaskart jiems tai primename. Svarbiausia, kad pranokome varžovus įmuštų įvarčių skaičiumi. Arba – mažiau praleistų. Čia jau kaip kam patogiau vertinti“, – kalbėjo A. Švaikevičius.

 

FC Vova – FK Medžiai 3:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
38' Audrius Bukovskis 0:1
44' Jude Pablo 1:1
75' Philip Junior Mosongo 2:1
80' Lukas Miščiukas 3:1

III lygos A grupėje Medžiai patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės per tris savaitgalius.

FC Vovai jie pralaimėjo antrą kartą šį sezoną ir – kaip patys sakė – eilinį kartą neišnaudojo gausybės susikurtų progų.

Ir dar kartą neišlaikė turėtos persvaros. Pirmame rate jie prieš Vovą pirmavo 2:1, bet pralaimėjo 2:3. Šį kartą į Audriaus Bukovskio įvartį voviniai atsakė trimis.

„Antrame kėlinyje įsivėlėme į jų „spirk ir bėk“ žaidimą. Savo progų nesumušėme, o patys prasileidome po klaidų“, – sakė Medžių treneris Paulius Glosas.

 

Geležinis Vilkas – A komanda-Margiris 4:5 (2:3)
Kariškių stadionas. Teisėjas – J. Solovjovas.
6' Povilas Malinauskas 0:1
13' Arminas Vaskela 0:2
28' Lukas Kaziukevičius 1:2
30' Povilas Malinauskas 1:3
34' Matas Gudaitis 2:3
49' Armandas Fedorovičius 2:4
63' Povilas Malinauskas 2:5
73' Matas Gudaitis 3:5
75' Matas Gudaitis 4:5

Kai yra noro, Margirio komandai pakanka vos vieno keitimo, kad nugalėtų varžovus. Pakanka, kai aikštėje nusprendi per daug negudrauti ir imi varžovus tiesiog savo kokybe ir puolimo pranašumu.

Geležinis Vilkas turėjo tris kartus daugiau keitimų, bet atvirai pripažino – nepaisant noro ir kovingumo, oponentų sudėtis vis tiek buvo stipresnė, taip pat pranašesnė patirtimi bei žaidimo supratimu.

Nereikia pamiršti ir čempionų (vis dar) užgautų ambicijų po vasaros pabaigoje kariškiams patirto sensacingo pralaimėjimo rezultatu 0:2.

Kariškių stadione Margiris dominavo nuo pradžių ir valdė situaciją. Sau reikalų prisidarė tik pabaigoje, kai po Mato Gudaičio asmeninio hat-tricko skirtumas sumažėjo iki minimumo (4:5), bet svečiai pergalingą rezultatą išsaugojo.

„Kelios rungtynės iš eilės parodo mūsų žaidėjų pasimetimą. Ypač gynyboje, o tai trukdo rinkti taškus kovoje dėl išlikimo šioje mums stiprioje lygoje, – teigė Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas. – Turime gerinti žaidimo supratimą. O taip pat susirinkimą į rungtynes.“

 

FK Aktas – VJFK Trakai 3:1 (1:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
25' Modestas Graliauskas 0:1
34' Leonid Barakov 1:1
61' Martynas Rumkis 2:1
62' Armantas Žigas 3:1

Rudens rato pirmo turo apžvalgoje buvo rašyta apie pasiteisinusį Akto komandos fintą – į vartus pastatė Marijų Rimą ir pribloškė varžovus. Rezultatas – 5:1 pergalė prieš Geležinį Vilką.

Jei koziris veikia, kodėl jo neišsitraukus antrą kartą? Aktas, nors susirinko neblogai, tikro vartininko neturėjo. Ir pakaitinis į vartus vėl stojo su ta pačia mintimi – neprasileisti penkių. Juolab Trakai jau 25 min. išsiveržė į priekį.

Ne tik neprasileido daugiau, bet ir daug pavojingų varžovų atakų atrėmė. Vartininko solidumo pakylėti Akto žaidikai vėliau perėmė iniciatyvą ir tapo trečiąja šio turo komanda, kuri atsilikdama nuo varžovų ištraukė pergalę 3:1.

„Atstovėti „ant nulio“ jau nepavyksta. Tokį, kurį prasileidau nuo Trakų, T. Labulis galbūt būtų „patraukęs“. Bet tai, kaip vadovavau gynybai ir kiek įmetimų surinkau kaip gynėjas – tai net arti man nėra pamainos, – įsitikinęs M. Rimas. – Ir kelis aukštus kamuolius surinkau, ir kelis gerus smūgius atmušiau.“

Tačiau kyla klausimas, kodėl varžovai nepaverčia to savo pranašumu? Pavyzdžiui, dažnesniais tolimais smūgiais?

VJFK Trakų trenerio Vidmanto Zagursko atsakymas paprastas: „Aktas visa komanda sužaidė geras rungtynes. O mūsų komandoje jau vyrauja nusiteikimas – jei išsaugojome vietą III lygoje, viskas gerai. Todėl ir žaidimas nykus.“

 

FK Tera – FK TEC 2:1 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
Ronaldas Dikinis 0:1
53' Donat Vasiljev 1:1
81' Darius Baltiejus (į savo vartus) 2:1

Kita komanda, kuri ne iš gero gyvenimo vartininko pozicijoje mėgsta netikėtumo faktorių yra FK TEC. Kritiniu atveju gaisrus gesina ir vartininko pirštines apsimauna Valdemaras Šaveiko. Puolimo sąskaita, be abejo.

Nemenčinėje V. Šaveiko irgi žaidė užtikrintai bei rinko beveik visus Teros smūgiuotus kamuolius. TEC'ams trūko galios aikštės viduryje suteikiančio jaunimo, tačiau ir be to jie buvo arti teigiamo rezultato lygiųjų.

Vis tik likus žaisti mažiau nei 10 minučių svečius ištiko nelaimė – įvartis į savuosius vartus nulėmė jų pralaimėjimą.

„Vis bandėme įmušti, bet niekaip neišėjo. Galiausiai jie įsimušė patys, palengvindami mūsų kančias, – sakė Teros žaidėjas Vytautas Velička. – Mes kontroliavome šias rungtynes ir spaudėme varžovus. Patys praleidome dėl per didelio atsipalaidavimo. Bet apskritai mūsų progos buvo daug pavojingesnės palyginus su TEC, gynyboje atrodėme visai solidžiai.“

Po dviejų pralaimėjimų atsigavusi Tera pakilo į 5-ą poziciją B grupėje ir į 13-ą apskritai, lentelės dugne palikdama vienišą Geležinį Vilką.

Artimiausios rungtynės (spalio 7-10 d.)

 

FK Granitas – FK Medžiai. Penktadienis, 21:30, BFA maniežas.

Pirmas ratas: šį sezoną Granitas du kartus (III lygoje ir VRFS taurėje) nugalėjo Medžius vienodu rezultatu 3:1. Abu kartus buvo aiškiai pranašesni už oponentus ir daug variantų jiems nesuteikė. Lygos mače Senvagėje Medžiai pirmavo 1:0, bet Granitas į tai atsakė Dariaus Kazubovičiaus hat-tricku.

Prognozė: išsprūdęs taškas rungtynėse su BFA-B pastatė Granitą į situaciją, kai dabar reikia tik pergalės – 3:1.

 

FC Vova – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 16:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: šiemet Ukmergės komanda namų sienomis retai pasinaudodavo ir savo stadione patyrė kelis skaudžius pralaimėjimus. Vienas tokių buvo rugpjūtį žaidžiant būtent prieš FC Vovą. Pirmas kėlinys beviltiškai pralaimėtas 0:3, o rungtynės – 2:4.

Prognozė: komandos šiuo metu konkuruoja dėl 5-8 vietų. Susidaro įspūdis, kad į sezono pabaigą Ukmergės motyvacija senka, tad sekmadienį bus taikus rezultatas 1:1.

 

VJFK Trakai – Geležinis Vilkas. Sekmadienis, 16:00, Trakų stadionas.

Pirmas ratas: paskutinėmis vasaros dienomis Trakai 2:1 nugalėjo Kariškių stadione po to, kai įmušė du įvarčius 70 ir 71 minutėmis. Geležinio Vilko treneris tą atkarpą pavadino nesuprantama klaidų prasme ir teigė, kad komanda gavo gerą pamoką. Deja, pamokų buvo ir daugiau – šiuo maču prasidėjo kariškių penkių pralaimėjimų serija, kuri dar nebaigta.

Prognozė: po blankaus žaidimo pralaimėtose rungtynėse su Aktu namų stadione Trakai bus kitokie – 3:2.

 

BFA-B – AFK. Sekmadienis, 17:30, BFA maniežas.

Pirmas ratas: rugpjūtį Senvagėje abi komandos sužaidė retu rezultatu 0:0. Atkaklioje dvikovoje įvarčių nebuvo įmušta, nors paskutinės minutės buvo karštos, kai abi komandos atsivėrė ir atakavo dažniau. Įdomu, kad iki to mačo AFK buvo laimėję dešimt turų iš eilės.

Prognozė: pirmoje dvikovoje išryškėjo geresnis BFA fizinis pasirengimas, tačiau AFK strategai tuomet surinko nemažai informacijos apie oponentus. Efektyvus jos panaudojimas gali lemti teigiamą rezultatą sekmadienį – 1:1.

 

FK Aktas – Širvintos/VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Pirmas ratas: sezono starte Širvintose šeimininkų komanda įrodė pranašumą prieš varžovus 4:2. Tada VGTU-Vilkai atrodė pirmojo šešeto komanda, Aktas pirmą pergalę III lygoje iškovojo tik 11-ose rungtynėse, o dabar lentelėje abi ekipas skiria tik 4 taškai. Kamuolys apvalus.

Prognozė: nusiteikimo klausimas, nes jokios įtampos čia nebus ir komandos parodys atakuojantį futbolą – 2:5.

 

A komanda-Margiris – FK Tera. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: Nemenčinėje Margiris eilinį kartą parodė, kokie stiprūs jie yra žaisdami be keitimų. Keistis nereikia, niekas ant suolo nezyzia ir prašom – pergalė 9:0.

Prognozė: vėl devyni įvarčiai, bet per abi komandas – 5:4 arba 6:3.

 

FK Navigatoriai – Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Pirmas ratas: Žolinių dieną Kaišiadorių stadione svilinant karščiui Versmė įveikė varžovus 4:3. Kova buvo permaininga. Navigai pirmieji įmušė ir po to sukūrė dar krūvą progų. Visgi Versmė perėmė iniciatyvą ir antro kėlinio viduryje pirmavo 4:1, o Navigatoriai atsigavo tik pabaigoje.

Prognozė: prastas svečių susirinkimas ir Navigatorių dominavimas – 4:2.