III lyga: kas ką? AFK bandymas palaikyti Granito tempą Visos

VRFS III lygoje lieka dešimt karščiausių sezono dienų. Per jas išaiškės naujasis lygos čempionas. Dabar jau aišku, kad titulo klausimas spręsis AFK ir Granito lenktynėse, galbūt – tarpusavio akistatoje.

Situacija tokia: AFK turi 49 taškus, Granitas – 48 ir rungtynes atsargoje. Be tarpusavio mačo AFK artimiausiu metu susitiks su Navigatoriais, o Granito laukia pasimatymai su Ukmerge ir BFA-B.

18 turas iš kovos dėl pirmosios vietos „atkabino“ BFA komandą, kuriai jau garantuoti bronzos apdovanojimai.

Praėjusiame ture vėl neišvengta techninio rezultato. Elektrėnų Versmė vieną savaitgalį 3:1 nukalė AFK ekipą, o kitame ture, pirmadienį, pamatė, kad tiesiog neturi kuo žaisti ir neatvyko į rungtynes su Navigatoriais. Tokiu būdu Elektrėnai palaidojo net ir teorines viltis kovoti dėl prizinės vietos.

BFA-B – AFK 1:2 (0:1)
BFA maniežas. Teisėjas – G. Macevičius.
5' Erik Motuz 0:1
53' Titas Stakėnas 1:1
72' Agnius Panka 1:2

Centrinis turo mačas po BFA maniežo kupolu sekmadienio vakarą sutraukė nemažai žiūrovų. Tiek abiejų komandų palaikytojų, tiek SFL žaidėjų, kurie rengėsi vėliau vykusioms savosioms rungtynėms.

O šiame susitikime daug geriau startavo AFK futbolininkai. Tiksliau – sėkmingiau. Nes Eriko Motuzo jau 5 min. pelnytas įvartis, kol šeimininkai dar tik po truputį bandė įsibėgėti, buvo vienintelis pozityvas, ką AFK'ai nuveikė per pirmąsias 45 minutes. Vėliau neišnaudota puiki proga padvigubinti skirtumą, o tuomet užsikūrė ir BFA dubleriai. Jie suko kamuolį, kūrė progas, bet varžovų vartininkas Mindaugas Ragauskas stovėjo pagirtinai.

Po pertraukos Titui Stakėnui pavyko pramušti jį ir išlyginti rezultatą (1:1).

„Ir kaip dažnai šiemet nutinka, prasileidę pradėjome patys žaisti, – prisiminė AFK vadovas Darius Navikas. – Atsirado drausmė gynyboje, agresyvumas puolime, todėl ir susikūrėme daugiau progų. Kelių nerealizavome, bet viskas baigėsi tuo, kad vieną šiaip ne taip įridenome.“

Įrideno likus žaisti apie 20 minučių. Po baudos smūgio BFA-B vartininkas Danielis Bukel nelabai sėkmingai atmušė kamuolį, gynėjai baudos aikštelės „neišvalė“ ir Agnius Panka įspraudė kamuolį į vartų tinklą – 1:2.

Rungtynių pabaigoje AFK gelbėjo ne tik vartininkas – lydėjo ir sėkmė. BFA-B vaikinai spaudė varžovus, jų atakos buvo labai pavojingos, tačiau užbaigimas varė į neviltį trenerių štabą. Alternatyvus klubas atsilaikė ir iškovojo ypatingai svarbią pergalę.

„Nugalėjome stiprią komandą. Nemaža dalis jų turi svarbų vaidmenį ir pirmoje klubo komandoje, todėl pergalė mums tikrai labai smagi, – pasidžiaugė D. Navikas. – Manau, prieš jaunimą mes turime pasinaudoti savo fiziniu pranašumu. Nesitaupyti, o žaisti agresyviai ir kietai, kaip ir prieš bet kurią vyrų komandą. Jie to ir atėjo į III lygą. Abejose tarpusavio rungtynėse mes tik antruose kėliniuose pradėjome kiečiau žaisti. Pasilikome rezervų ateičiai.“

Reikia pasakyti, kad ir BFA jaunimas nevengdavo kietesnių mikrodvikovų, į kietą žaidimą patys atsakydavo tuo pačiu. Kitaip tariant, turi sveiko naglumo ir sportinio pykčio.

FC Vova – FKS Ukmergė 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
34' Edgaras Kalkys 1:0
50' Lukas Miščiukas 2:0

Ukmergėje antras ruduo iš eilės – su nemaloniu deja vu slogučiu. Pernai ukmergiškiai į sezono pabaigą visiškai paleido situacijos kontrolę iš savo rankų, žaidė apatiškai ir lygą pabaigė 8 vietoje.

Šiemet situacija darosi panaši. A grupėje per 5 rungtynes FKS komanda laimėjo 1 kartą, pralaimėjo 4.

„Rudenį pradėjome labai sunkiai rinktis į rungtynes. Traumos, darbai trukdo, kažkam dar ir atostogos. Rungtynės mums nieko nebeliama, todėl taip viskas ir yra“, – apgailestavo FKS Ukmergės treneris Paulius Baronas.

Mače su FC Vova svečiams tuo pačiu ir koncentracijos trūko. Nes abu įvarčiai praleisti taip, kad pagiriamųjų veiksmų gynėjų darbe nelabai rasi. Pirmu atveju Edgaras Kalkys baudos aikštelėje buvo paliktas visiškai vienas ir „sušaudė“ vartininką. Antru – Lukas Miščiukas nuo aikštės vidurio nusitempė kamuolį link baudos aikštelės prieigų ir, ramiai prisitaikęs, išvalė visus rudeninius Ukmergės vartų voratinklius.

FC Vova po šios pergalės pakilo į 6-ąją vietą. Ukmergė lieka 8-oje ir dar kartą gali konstatuoti: tokie tie mėgėjiško futbolo realybės niuansai, atsiremiantys į susirinkimo kokybę.

FK Granitas – FK Medžiai 3:1 (1:0)
BFA maniežas. Teisėjas – J. Paškovskis.
36' Edgar Čičin 1:0
50' Tomaš Gulbicki 2:0
55' Darius Kazubovičius 3:0
78' Ignas Sakalauskas (iš 11 m) 3:1

Gary Linekeris yra pasakęs: futbolas paprastas žaidimas,kurį žaidžia dvi komandos, o visada laimi vokiečiai. Jei domėtųsi VRFS III lyga, G. Linekeris pažymėtų, kad kai žaidžia Granitas su Medžiais, laimi Granitas.

Skaičiai yra tokie: per tris pastaruosius sezonus abi komandos III lygoje ir VRFS taurėje susitiko 7 kartus. Visus 7 kartus laimėjo Granitas. Populiariausias rezultatas yra 3:1 – granitiečiai šiemet visus tris sykius Medžius nugalėjo būtent tokiu rezultatu. Ir visuose trijuose šiemečiuose mačuose žaliai balti prieš pretendentus į titulą daug šansų neturėjo.

Šansų neturėjo ir šį sykį – tą pripažino Medžių treneris Paulius Glosas. Jo komandos galimybes priešinti stipriai slopino prastas susirinkimas. Ant suolo buvo tik du keitimai, neatvyko daug pagrindinių žaidėjų, o dar pirmame kėlinyje Medžiai liko vos su vienu keitimu, kai dėl traumos iškrito Egidijus Žvaliauskas.

Granitas šiemet dažniausiai varžovus pribaigia atkarpomis. Taip nutiko ir BFA arenoje. Po pirmo kėlinio jie pirmavo 1:0, o antro pradžioje po Tomašo Gulbickio bei Dariaus Kazubovičiaus įvarčių persvara padidėjo iki 3:0 ir klausimų neliko.

„Šiemet norint aplošti Granitą reikia turėti optimalią sudėtį ir sužaisti idealias rungtynes tiek ginantis, tiek puolant, – įsitikinęs P. Glosas. – Šito per tas trejas tarpusavio rungtynes mums padaryti nepavyko. Ir jie buvo visa galva pranašesni.“

A komanda-Margiris – FK Tera 4:2 (3:2)
19' Oleksij Mazurenko 0:1
24' Marius Aukštolis 1:1
30' Oleksij Mazurenko 1:2
39' Arūnas Klimavičius 2:2
45' Marius Aukštolis 3:2
71' Ąžuolas Kuklys 4:2

Kas naujo B grupėje? A komanda-Margiris užbaiginėja sezoną dėl nieko nekovodami (9 vieta jiems – ne pasiekimas) ir tas atsispindi rezultatuose. Margiriečiai tris paskutinius susitikimus laimėjo bendru net ledo ritulio varžyboms nelabai tinkamu santykiu 15:7.

Tokiu metu Margiris žaidžia skurdžiomis pajėgomis, šį kartą turėjo vieną keitimą, bet meistrams tai netrukdo skinti pergalių. Aišku, daug nuopelnų ir šauniajam treneriui, kuris parinko veiksmingą bei efektyvią taktiką, nors pirma rungtynių dalis buvo sudėtinga.

Čempionai rungtynes pradėjo vangiai – susirinko be keitimų ir be normalaus apšilimo, o kol apšilinėjo aikštėje, Tera išsiveržė į priekį. Margiris atsilošė, bet Oleksijus Mazurenko vėl išvedė Terą į pirmaujančias pozicijas – 1:2.

„Tera agresyvi komanda ir tam nebuvome pasiruošę. Vieną prasileidome nesąmonę, kitą praktiškai patys įsimušėme, bet jautėsi ramybė, kad išsigelbėsime, – pareiškė Margirio naujokas Artūras Žarnovskis. – Juk aikštėje meistrai, ne bet kas. O dar Mikuckio patarimai ir rekomendacijos veikė.“

Mikuckio iniciatyva geriausiu visų laikų mėgėjų futbolo vartininku pavadintas Andrius Juzkiv įrodinėjo, kodėl vertas šio titulo. Jo komanda įrodinėjo, kad yra meistrai. Iki pertraukos jubiliatas Arūnas Klimavičius išlygino, o Marius Aukštolis persvėrė rezultatą.

FK Tera šiuo atveju turėjo pastabų arbitrų darbui.

„Niekada nekaltinu teisėjų ir šį kartą nenoriu kaltinti, bet dvejas rungtynes iš eilės jiems sunku. Pagrindinis teisėjas su patirtimi, bet linijos – jaunas ir nuvargęs nuo prieš tai buvusių rungtynių, – mano Liudvikas Velička. – Trečias įvartis krito, kai Margirio žaidėjas akivaizdžiai pasitaisė kamuolį ranka – niekas to nepaneigs. Teisėjas to nematė, linijos teisėjas irgi ne, nors privalėjo matyti.“

Po pirmo kėlinio nemalonios pabaigos Tera neišsijungė iš žaidimo ir toliau bandė atakuoti. Margiris, būdamas su vienu keitimu, antrame kėlinyje prislopo ir ėmė stigti jėgelių. Vis tik meistriškumo ir geresnės realizacijos dėka pavyko įmušti ketvirtą ir nugalėti 4:2.

„Ne pirmą kartą šį sezoną pralaimime rungtynes, kuriose pirmavome ir nerealizavome 11 m baudinio. Pirmavome, bet rungtynių neatidavėme – viskas išsisprendė per 90 minučių. Manau, viską pasako Margirio atstovo žodžiai: sumuškit savo progas ir nereikės po to aiškintis. O progų buvo ne viena ir ne dvi“, – sakė L. Velička.

VJFK Trakai – FK Geležinis Vilkas 1:0 (0:0)
Trakų stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
61' Mantas Leonavičius 1:0

Liūdna – pasakė Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas. Linksma būti negali, kai nuo rugpjūčio nelaimintys kariškiai fiksuoja jau 6 pralaimėjimų seriją.

„Bet šios rungtynės mūsų komandai davė daugiau pozityvo, nei prieš tai buvusios. Dėl geresnio žaidimo plano išpildymo ir taktinio judėjimo gynyboje“, – teigė Š. Beivydas.

Kietose rungtynėse abi komandos sukūrė nedaug progų. Viską nulėmė vienintelis Manto Leonavičiaus įvartis antro kėlinio viduryje, kurį svečiai pavadino kurioziniu, nes patys padarė apmaudžią klaidą gynyboje.

„Mes ir varžovai sukūrėme po dvi geras progas pasižymėti, bet įmušė jie. Gal tai reiškia, kad Trakai labiau nusipelnė laimėti. Turėjome atkaklias, kovingas rungtynes, kuriose futbolo kokybės ir žaidimo buvo mažoka“, – konstatavo Š. Beivydas.

Kalbant apie VJFK Trakus, jų banguotumas tęsiasi visą sezoną ir dar labiau paūmėjo rudenį, kai galutinė komandos vieta beveik aiški. Po pralaimėjimo Aktui komandos treneris Vidmantas Zagurskas apeliavo į nusiteikimo ir apeliacijos stoką. Namų rungtynėse su nusiteikimu buvo geriau ir pavyko laimėti.

„Griežtų žodžių komandai sakyti nereikėjo. Žinojome, kad žaidžiame su gera komanda. Supratome rungtynių svarbą ir šį kartą sužaidėme neblogas rungtynes“, – sakė V. Zagurskas.

FK Aktas – Širvintos/VGTU-Vilkai 2:4 (1:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
29' Simonas Vasiljevas 0:1
31' Gražvydas Gujis 1:1
73' Vydmantas Kuzmickas 1:2
80' Vydmantas Kuzmickas 1:3
83' Paulius Keliotis 1:4
87' Leonid Barakov 2:4

Kaip ir Širvintose prieš penkis mėnesius, VGTU-Vilkai pasiekė pergalę 4:2. Lengva nebuvo – su Aktu turi pasitampyti visi.

Prityrę ir kibūs geniai moka prisitaikyti prie varžovų bei naudotis savais koziriais. Jie visada pavojingi prie standartinių padėčių, kamuolį siunčiant į baudos aikštelę, o šis žaidimo komponentas VGTU-Vilkams yra didelis minusas.

Vis tik Aktas rungtynes pralaimėjo pagal scenarijų, kuris kartojasi ne pirmą kartą.

Didžiąją rungtynių dalį Pilaitės tamsoje laikėsi lygus rezultatas. 73 min. Vydmantui Kuzmickui pavyko pergudrauti Akto vartus vėl saugojusį Marijų Rimą ir tai buvo rungtynių lūžis. Netrukus sekė dvi rezultatyvios Širvintų komandos kontratakos, po kurių susitikimo šeimininkai kapituliavo.

Tiesa, dar įmušė Leonidas Barakovas, o jam tai buvo 8-asis įvartis sezone ir jis kol kas rezultatyviausias Akto komandoje.

„Mes tik po trečio įvarčio patikėjome pergale, – prisipažino VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Gana keistos rungtynės. Apylygės, mes tik epizodiškai atrodėme greitesni ir aštresni. Šiaip darėme labai daug broko, nesužaidėme užtikrintai aikštės viduryje. Ir rezultatas galėjo būti didesnis – tiek mes, tiek ir Aktas turėjo nemažai progų.“

Artimiausios rungtynės (spalio 15-16 d.)

FKS Ukmergė – FK Granitas. Šeštadienis, 13:00, Ukmergės stadionas.

Pirmas ratas: liepos mėnesio pabaigoje Naujojoje Vilnioje Ukmergės komanda atsilaikė vieną kėlinį. Po pertraukos jų gynyba pradėjo braškėti, o Granitas per 20 minučių atkarpą įmušė tris kartus ir pasiekė užtikrintą pergalę 3:0.

Prognozė: žinant, kad Ukmergės komanda sezono pabaigoje susiduria su motyvacijos stoka, o Granitas tęsia kovą dėl titulo, galima pranašauti dar vieną jų pergalę po dar vienos geros atkarpos – 1:3.

AFK – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės maniežas.

Pirmas ratas: atsargios ir drausmingos rungtynės spiginant alinančiam karščiui vasarą Senvagėje baigėsi minimalia AFK pergale 1:0. Pergalingą įvartį pirmame kėlinyje jiems efektingu smūgiu per save įmušė Arnoldas Kunigėlis. Kaip kartais sakoma, rungtynės buvo iki pirmo įvarčio. Ir jį įmušė AFK.

Prognozė: pergalė nukeltų AFK į auksines rungtynes paskutiniame sezono ture, o bet koks taškų praradimas gali būti pražūtingas. Rungtynių svarba didžiulė, bet šansu reikia naudotis – 2:1.

BFA-B – FC Vova. Sekmadienis, 14:00, BFA maniežas.

Pirmas ratas: liepą į rungtynes Pilaitėje FC Vovos komanda atėjo po trijų pergalių serijos ir turėjo ambicijų pasistumdyti su BFA jaunimu. Grūmėsi solidžiai, ir po valandos sužaisto laiko tablo degė skaičiai 1:1. Bet galiausiai išryškėjo BFA komandos geresnis pasiruošimas ir meistriškumas. Atradę vis daugiau spragų varžovų gynyboje, dubleriai finišavo efektingai ir nugalėjo 4:1.

Prognozė: pastarasis pralaimėjimas nepaliko BFA-B vilčių kovoti dėl 1-osios vietos, bet komandos treneris sako, kad ne tai yra pagrindinis tikslas. Juolab ir trečioji pozicija dar nėra visiškai saugi – 5:1.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė.

Pirmas ratas: Vasarą Kaišiadoryse Giedrius Lekandra po varžovų klaidos įmušė jau 3 min. ir Medžiai anksti išsiveržė į priekį. Versmė dar pirmame kėlinyje persvėrė (2:1). Po pertraukos vyko nervų karas, kuriame kritęs įvartis galėjo nulemti lygiąsias, arba įtvirtinti Versmės pranašumą. Krito į Medžių vartus paskutinę minutę ir Elektrėnai triumfavo 3:1.

Prognozė: nesvarbu, kokias pozicijas lentelėje užima komandos, jų dvikovos visuomet turi principinį statusą. O Medžiai po keturių pralaimėjimų serijos tikrai pasistengs atsistoti ant bėgių, jei varžovai apskritai atvyks – 3:1.

FK Geležinis Vilkas – FK Tera. Sekmadienis, 18:00, Kariškių stadionas.

Pirmas ratas: sezono pradžioje visos komandos būna pasitempusios ir 2 ture Nemenčinėje pasitempimą demonstravo Tera su Geležiniu Vilku. Drausmė, planas – viskas kaip ir priklauso. Tera ilgą laiką turėjo iniciatyvą, tačiau kariškiai po pertraukos išsiveržė į priekį išnaudoję kontrataką. Terai pavyko išsigelbėti likus žaisti tris minutes (1:1) ir abi komandos tąkart pripažino: lygiosios yra dėsningas rezultatas.

Prognozė: pozityvus Geležinio Vilko debiutas III lygoje virto košmaru po 6 pralaimėjimų serijos. Galbūt ją pavyks nutraukti ir pasitenkinti dar vienu tašku? 2:2.

FK TEC – FK Aktas.

Pirmas ratas: „Laimėjo mažiau blogai žaidusi komanda“, – taip prieš šešias savaites po mačo Pilaitėje pasakė TEC atstovas Darius Baltiejus. Tada buvo daug klaidų, broko, tačiau krito net septyni įvarčiai ir po Almanto Tamulionio tikslaus smūgio 85 min. TEC'ai išplėšė pergalę 4:3.

Prognozė: Aktas taip žaidžia, kad kiekviename jų mače „sugroja overis“. To paties reikia tikėtis ir būsimame mače – 3:3.

A komanda-Margiris – Širvintos/VGTU-Vilkai.

Pirmas ratas: lygiai prieš penkis mėnesius Širvintų stadione niekas įvarčio neįmušė. Progų buvo, bet abi komandos solidžiai gynėsi ir teisėjas užfiksavo lygiąsias 0:0.

Prognozė: pagal prognozes abi komandos rudenį turėjo kovoti dėl medalių, o ne dėl 9-10 vietų. Todėl dabar galima laukti korektiško ir rezultatyvaus pasižaidimo – 4:3.