III lyga: Po nesėkmių - kosminis Navigatorių transferas Visos

Iš pradžių atrodė, kad po netikėtos VRFS III lygos sezono pradžios viskas stos į senas vėžes, tačiau po pirmo sezono mėnesio įdomybės tęsiasi toliau. Lygoje pirmauja Aktas. Nugalėtojų titulą ginantis Granitas tik septintas, o ryškiais favoritais laikyti Rotalis bei Navigatoriai - atitinkamai devinti bei dešimti. Atsitiktinumas tai ar tendencija - atsakys vasaros pradžia.

Navigatoriai - Granitas 1:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
50' Danielis del los Riscos 1:0
58' Sergej Makrov 1:1
75' Andžej Falčik 1:2

Neteisus buvau prognozuodamas Navigatorių komandos pergalę. Ir vėl, jau trečiasis šių ekipų susitikimas baigėsi rezultatu 2:1, bet šį sykį triumfavo Granitas.

Navigų legionierius Danielis Riscos antro kėlinio pradžioje išvedė saviškius į priekį. Tačiau Granitas parodė charakterį ir sugebėjo pasiekti persilaužimą.

Netrukus Sergejus Makrovas rezultatą išlygino, o Andžejus Falčikas likus žaisti 15 min. ir persvėrė. Lemtingo įvarčio autorius sakė, kad pasiteisino sprendimas atsitraukti atgal ir stengtis kontratakuoti.

"Rungtynės buvo geros, tik rezultatas negeras. Galėjome laimėti ir turėjome tą padaryti, bet Fortūna buvo ne mūsų pusėje. Toks futbolas, važiuojame toliau", - kalbėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Jo kolega Rytis Davidovičius akcentavo koncentracijos ir susikaupimo stoką, o varžovus gyrė už atkakumą.

Lietuvoje dirbęs treneris Csaba Laszlo pasižymėjo ne gerais rezultatais, bet ilgomis ir tuščiomis kalbomis, dėl ko buvo pramintas pasakoriumi. Bet sykį C.Laszlo ištarė teisingą frazę: "Jei važiuodamas mašina pajauti, kad kažkas yra negerai, sustoji ir bandai ieškoti gedimo priežasčių."

Būtent taip pasielgė Navigatoriai. Sustoję ir apsidairę, ketvirtadienį jie susprogdino transferų rinką žinia apie pasirašytą sutartį su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju Gražvydu Mikulėnu. Tai žmogus, įvairiose VRFS ir SFL varžybose primušęs krūvas įvarčių. O pernai atstovaudamas "Gariūnams" II lygoje jis pasižyėjo 16 krtų.

Naujieji Verkiai - TEC 6:2 (3:1)
Fabijoniškių stadinas. Teisėjas - G.Macevičius.
4' Pavelas Pelakauskas 1:0
7' Darjuš Jankovskij 2:0
17' Edvardas Nuobara 3:0
44' Donatas Stakauskas 3:1
63' Darjuš Jankovskij 4:1
64' Erikas Milašauskas 5:1
81' Rokas Kulys 5:2
90' Darjuš Jankovskij 6:2

Praėjusių metų pavasarį TEC'ai Senvagės stadione prismaugė Naujuosius Verkius 6:1. Dabar gi atėjo jų saldaus keršto valanda.

"Mums patiems toks rezultatas buvo maloni staigmena. Dauguma įvarčių krito tokie, kurie mums yra nebūdingi. Tikiuosi, kad toks pasirodymas komandai dabar suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir teigiamų emocijų", - pasidžiaugė Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius.

Pergalės pamatus verkiečiai paklojo galinga pradžia, jau 7 min. pirmaudami 2:0. Tai padėjo atsikratyti įtampos, o 17 min. Edvardas Nuobara rezultatą pavertė triuškinamu (3:0).

"Per didelis atsipalaidavimas rungtynių starte, keli neteisingi sprendimai bei klaidos ir nespėjus nė suprakaituoti jau buvo 0:2. Buvo momentu, kai pritrūko elementarios sėkmės, kamuolys niekaip nenorėjo riedėti į vartus. Užuot smūgiavę į vartus, bandydavom sužaisti įmantriau ir prarasdavome kamuolį. Daug neteisingų sprendimų, o varžovai tuo naudojosi", - analizavo nesėkmę TEC atstovas Donatas Stakauskas.

Būtent jis pabandė įpūsti gyvybės savo komandai, sušvelnindamas skirtumą pirmo kėlinio pabaigoje. Antrąją mačo dalį TEC pradėjo energingai ir kovingai, bet įmušti tą vakarą jiems nesisekė. O Naujieji Verkiai kėlinio viduryje vieną po kito pelnė du įvarčius ir padėjo tašką rungtynėse.

Prie visų nesėkmių virtinės TEC dar ir 11 m baudinio nerealizavo. O viską vainikavo kurioziškai praleistas įvartis paskutinę minutę po gynėjų ir vartininko nesusikalbėjimo.

"Labai trūko tinkamo nusiteikimo visas rungtynes, koncentracijos. Tai būtų padėję nepraleisti kelių įvarčių ir įmušti patiems. Bet neteisingai nusiteikėme ir niekas nesisekė. O vėliau bandymai išgelbėti rungtynes nepavyko - traukinys jau buvo nuvažiavęs", - konstatavo D.Stakauskas.

Ozas - Nerealas 3:1 (2:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
19' Piotr Bevz 1:0
28' Vytas Galeckas 2:0
69' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 3:0
81' Vytautas Želvys 3:1

10-0. Toks dabar yra Ozo pergalių ir pralaimėjimų balansas žaidžiant prieš Nerealą per visą SFL istorijoje. Būna kartais neparankių varžovų nors tu ką.

Aišku, galima kalbėti ir apie dangą. Tarkime, Nerealas visą laiką įpratęs žaisti ant sintetikos, kur jaučiasi labai gerai. Kaip pasakytų Konstantinas Sarsanija, jie yra "parketnaja kamanda". Na, o sėkmingai pasirodyti Panerio aikštėje nepavyko.

"Nerealui koją kišo natūralios žolės stadionas. Matėsi, kad teoriškai jie gali žaisti geriau, bet gavosi kitaip", - svarstė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Apie tai užsiminė ir Nerealo atstovas Vilius Paulauskas: "Nebuvo taip baisu mums ant tos žolės, tiesiog sekmadienį kupstai buvo būtent tose vietose, kur reikėjo Ozui. Du smūgiai į vartus ir du įvarčiai per pirmą kėlinį. Mes mušėme daug, pataikėme ir į vartų plotą ir į mišką, bet įvarčio pasiekti nepavyko."

Piotro Bevzo ir Vyto Galecko įvarčiai oranžiniams po pirmo kėlinio suteikė komfortabilų dviejų įvarčių pranašumą. Turint omenyje, kad šeimininkai nesurinko kelių starto sudėties žaidėjų, tai buvo nuostabi pradžia. Ozas žaidė paprastai, mušdamas kamuolį į priekį ir ten mėgindamas užsikabinti. Gi Nerealui aiškiai trūko tikslesnio atakų užbaigimo.

Antras kėlinys gavosi labai karštas. Teisėjui Artiomui Gutovskiui teko tramdyti aistras ir pridalinti įspėjimų, o 69 min. Nerealo atstovas V.Paulauskas gavo antrą kortelę bei turėjo palikti aikštę. Netrukus 11 m baudinį realizavo Gediminas Skrockas ir mačo baigtis tapo aiški. Vytautui Želviui pavyko įmušti tik garbės įvartį.

"Kalbant apie rungtynių karštį - buvo keli grubesni momentai ir apsižodžiavimai, bet tai sporto dalis. Teisėjavimo nekomentuosiu vien iš solidarumo. Bet pagirti irgi nesiryžčiau", - konstatavo V.Paulauskas.

"Nerealas turėjo rungtynes baigti bent be kelių žaidėjų, bet čia gal mums tik taip atrodo. Jauna komanda, karšta. Bet jiems sunku žaisti atsiliekant", - mano D.Savičius.

Ave.Ko. - FK Medžiai 3:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
7' Viliam Novicki 1:0
20' Dmitrij Ovsejuk 2:0
78' Dmitrijus Raksa 2:1
84' Aleksandras Borovko 3:1

Ave.Ko. vadovai deklaruoja, kad šiemet neketina kovoti dėl išlikimo, kaip būdavo anksčiau, o norėtų palypėti aukštyn. Ir savo ketinimų rimtumą jie įrodė iškovodami jau antrąją pergalę.

4 ture į aikštę po traumos žengė pats komandos vadovas Viliamas Novickis. Ir jau 7 min. jis atidarė įvarčių sąskaitą.

Kalvelių komanda toliau nenurimo ir 20 min. uždirbo 11 m baudinį. Tačiau Jurijus Muravskis jo realizuoti nesugebėjo. Ave.Ko. laimei, daug progų turėję FK Medžiai jas taip pat gausiai švaistė.

O Dmitrijus Ovsejukas antrame kėlinyje padvigubino šeimininkų pranašumą. Legendinis Dmitrijus Raksa dar įžiebė Medžiams vilties, tačiau paskutinėmis minutėmis ją užgesino Aleksadras Borovko (3:1). Žmogus, šiame mače pelnęs įvartį, atlikęs rezultatyvų perdavimą ir užsidirbęs geltoną kortelę!

"Pagrindinėmis pralaimėjimo priežastimis nurodyčiau kvailas klaidas gynyboje ir prastą progų realizaciją. Neįmušėme keturių šimtaprocentinių įvarčių pirmame kėlinyje ir dar dviejų antrame", - akcentavo Medžių vadovas Paulius Glosas.

Jis pažymėjo, kad nebuvo lengva priprasti prie Nemenčinės vejos. Šiemet Medžiai visus keturis kartus žaidė tik ant sintetikos, o Ave.Ko. Nemenčinėje jau buvo rungtyniavusi.

Dviejų pralaimėjimų seriją nutraukusi Ave.Ko. šoktelėjo į viršutinę lentelės dalį. Todėl nuotaikos puikios. Apibendrindamas rungtynes, ekipos vadovas V.Novickis teigė: "Padėjo didelis noras laimėti ir noras įrodyti, kad galime žaisti su stipriais varžovais. Komanda buvo susikaupusi, užsivedusi ir energinga. Išnaudojome savo progas, varžovai - ne.

Galbūt padėjo ir mano sugrįžimas. Stengiausi motyvuoti komandą tiek žaidimu, tiek žodžiu. Noriu padėkoti žaidėjams už gražų žaidimą ir puikus įvarčius. Didžiuojuosi jais."

SŽK Pabradė - Aktas 2:3 (2:2)
Pabradės stadionas. Teisėjas - A.Radiušas.
10' Aleksandr Podnebesnov 1:0
21' Andžejus Romeiko 1:1
28' Denis Romanov 2:1
36' Mindaugas Mikulskis (iš 11 m) 2:2
49' Janas Januševskis 2:3

Prieš šių komandų susitikimą iš pradžių kilo daug diskusijų dėl jų pradžios laiko. Aktui buvo labai neparanku žaisti šeštadienį, o Pabradės komanda niekaip nenorėjo nukelti šio laiko.

To priežastis - SŽK žaidžiančiojo trenerio Grigorijaus Kisel gimtadienis. Jo šventimas buvo numatytas tą patį šeštadienio vakarą, tad šeimininkai turėjo rimtų planų. O ir patys pabradiškiai teturėjo vieną keitimą. Vis tik treneriui padaryti dovanos nepavyko - du sykius pirmavusi Pabradė galiausiai pralaimėjo rungtynes.

Sunkumų su sudėties būrimu turėjo ir Aktas, todėl teko jungtis kai kuriems veteranams.

Dėl visų šių peripetijų Akto komanda į išvyką nuvažiavo nusiteikusi kovingai, tačiau nuotaiką gadino prasta Pabradės stadiono vejos kokybė. Šiaip jau patys SŽK vadovai net neslepia, kad jų aikštė - prasčiausia III lygoje. Žaidžiant ant jos, nelabai ką pakombinuosi, todėl tenka spardyti kamuolį į priekį.

Kol Aktas bandė adaptuotis prie tokio futbolo, 10 min. praleido įvartį po kampinio. Bet po kelių minučių legendinis Andžejus Romeiko rezultatą išlygino tolimu smūgiu. 28 min. po dar vieno standarto Pabradė įmušė antrą kartą, kai puikia galimybe pasinaudojo be priežiūros paliktas Denisas Romanovas. Bet ir vėl Geniai netrukus lygino, realizuodami 11 m baudinį.

Aktas akcentavo, kad antro kėlinio pradžia priklausė jiems. Proga po progos ir 49 min. vienas prieš vartininką iššokęs Janas Januševskis persvėrė rezultatą - 2:3.

Toliau jau Pabradė metėsi į ataką, o Aktas atsakydavo kontrišpuoliais. Abi komandos keitėsi pavojingais dūriais. tačiau abu vartininkai buvo aukštumoje. Paskutinėmis minutėmis geniai visą dėmesį sutelkė gynybai ir sugebėjo išlaikyti persvarą, nors paskutinis šeimininkų smūgis lėkė visai greta virpsto...

"Iškovojome sunkią, darbinę pergalę, kuri pareikalavo nemažai fizinių jėgų. Prisilakstėme turbūt už dvi rungtynes. Tokios pergalės užgrūdina. Du kartus rungtynių eigoje vijomės varžovus ir šventėme pergalę!", - džiaugėsi Akto atstovas.

FKK Spartakas - Rotalis 2:3 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D.Petraška.
31' Paulius Sakalis 0:1
73' Laurynas Liausas 1:1
75' Daumantas Žukauskas 1:2
78' Tadas Skominas 2:2
90' Daumantas Žukauskas 2:3

Jei manote, kad Pabradė apmaudžiai pralaimėjo savo rungtynes namie, jums reikėtų panagrinėti rungtynių Ukmergėje statistiką.

Šeimininkai įdėjo daug pastangų vydamiesi varžovus, du kartus lygino rezultatą. Tačiau paskutinę minutę praleido pralaimėjimą nulėmusį įvartį.

"Kaip komandos kapitonui man labai liūdna, kad taip prastai pradėjome sezoną. Jei pradžioje koją kišo fizinės kondicijos, tai šiose rungtynėse net ir sėkmė nusisuko nuo mūsų. Tikrai buvome verti daugiau, nei šios baronkos", - atsiduso Igoris Krasinas iš Spartako komandos.

Rungtynės Ukmergėje turėjo patikti žiūrovams, nors ir baigėsi apmaudžiai šeimininkų komandai. Pirmame kėlinyje vienintelį įvartį įmušė Rotalio žaidėjas Paulius Sakalis, neblogai žinomas futsalo gerbėjams.

"Per pertrauką pasikalbėjome ir priėjome nuomonės, kad reikia dar sunkiau dirbti aikštėje. Neabejojome, kad pelnysime įvartį ir išėjome nusiteikę lyginti rezultatą", - pasakojo I.Krasinas.

Po ilgų bandymų kėlinio viduryje tai padarė komandos senbuvis Laurynas Liausas. Bet jau po poros minučių Daumantas Žukauskas sužibėjo individualiu meistriškumu ir grąžino Rotaliui pranašumą. FKK Spartakas nepasidavė ir netrukus vėl išlygino. Maža to, nuskubėjo mušti trečio įvarčio.

"Žaidžiant namie saugoti lygiąsias - ne mūsų stilius. Sukaupę jėgas pakilome į šturmą. Kovojome iki galo. Bet... likus žaisti 30 sek. po perdavimo iš krašto D.Žukauskas galva pelnė įvartį ir paliko mus tuščiomis", - apmaudžią pabaigą prisiminė FKK Spartako kapitonas.

Priminsime, kad po 3 turo Rotalio žaidėjai pažadėjo, kad pirmoji pergalė bus pasiekta Ukmergėje. Pasakyta - padaryta.

V turo reikalai

Penktasis III lygos turas startuos penktadienį Ukmergėje, sekmadienį vyks keturi mačai, o turas baigsis tradicinėmis Rotalio rungtynėmis trečiadienį.

FKK Spartakas - Granitas

Penktadienis, 19.00. Ukmergė.

Spartakiečiai žais antrąsias rungtynes namie iš eilės ir po apmaudaus pralaimėjimo Rotaliui dabar sutinka dar vieną rimtą varžovą - Granitą. Beje, šią komandą jie pernai įveikė abu kartus. Tik šio sezono startas ukmergiškiams daug optimizmo nekelia.

"Per daug nenusimename. Pernykštis TEC pavyzdys, kai jie prastai pradėjo ir galingai finišavo, mums suteikia motyvacijos", - optimizmo neprarado FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Prognozė. Atkaklumas ir namų sienos leis šeimininkams laimėti tašką. 2:2.

FK Medžiai - Navigatoriai

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Didžiausia šio susitikimo intriga - ar spės Navigatorių gretose debiutuoti lygos žvaigždė Gražvydas Mikulėnas. Jei spės - Medžių laukia sunkus sekmadienis. Medžiai šiemet žaidžia linksmai - įveikė Rotalį ir Granitą, bet pralaimėjo TEC ir Ave.Ko.

Prognozė. Pagal tokią tendenciją Medžiai tikriausiai turėtų laimėti, bet nutiks priešingai. 1:3.

Aktas - Nerealas

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Aktas yra vienvaldis III lygos lyderis. Skamba netikėtai, bet dabar Geniams ateina maksimalūs išbandymai, nes visi į juos žiūrės dvigubai rimčiau. Su Nerealu bus sunku, tačiau Nerealo jaunimas pirmiausiai turi suvaldyti savo karštus protus ir emocijas.

Prognozė. Ant dirbtinės dangos favoritas bus Nerealas. 0:2.

Ave.Ko. - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 19.00. Nemenčinė.

Abi komandos pastaruoju metu yra ant bangos ir abi po praėjusiame ture iškovotų pergalių jaučiasi psichologiškai labai tvirtai. Kad abi yra apylygės, byloja ir tai, kad pernai tarpusavio mačuose jos pasidalino po pergalę.

Prognozė. Sunkiai prognozuojamas mačas kuris pasibaigs taikiai 2:2.

TEC - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Trečiasis turo mačas Senvagės aikštėje kur kas svarbesnis TEC'ams, kurie mėgins atsitiesti po Naujųjų Verkių antausio. "Ketvirtame ture gavome šešis spyrius į šikną", - neslėpė patys TEC atstovai. Tai jų penktoji akistata su Pabrade, o visos iki šiol baigdavosi pergalingai.

Prognozė. Galima laukti ir įvarčių. 4:3.

Rotalis - Ozas

Trečiadienis, 19.00. Panerio stadionas.

Rungtynių šeimininkas Rotalis, tačiau abi komandos Panerio stadione jaučiasi labai patogiai, todėl namų aikštės pranašuo neturės nė viena komanda. Komandas skiria 9 taškai ir Rotaliui būtina laimėti, nes dar viena nesėkmė ilgam paliktų šią komanda lentelės apačioje.

Prognozė. Bus karšta, atkakli kova su sunkia Rotalio pergale 2:1.