III lyga. Navigatoriai nujaučia triumfą, Granitas - krachą Visos

Labai tikėtina, kad ateinantį pirmadienį, pasibaigus tik 18 turų, turėsime naujuosius VRFS III lygos čempionus (arba pirmenybių nugalėtojus, kaip reikėtų sakyti).

Navigatoriai šiemet kaip kasmetinis Miuncheno "Bayern" Vokietijoje - visus reikalus sutvarkė likus geram mėnesiui iki sezono pabaigus.

Kad likusi jo dalis virs tik formalumu, tapo akivaizdu po 17 turo rungtynių.

Elektrėnų Versmė - Navigatoriai 0:3 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.
37' Liutauras Mažeika 0:1
85' Kęstas Maželis 0:2
89' Edgaras Lukoševičius 0:3

Vis dar be pralaimėjimų III lygoje žengiantys favoritai jau savaite anksčiau įrodė, ko iš tiesų yra verti, kai 6:1 nukalė Ozą.

Nors tikėjomės, kad praėjusių metų čempionai pademonstruos charakterį, bet tas mačas buvo principo reikalu ir patiems Navigams. Jie greitai ėmė žaloti savo varžovus, kurie neatrodė tinkamai pasiruošę.

Po to sezono lyderiai žaidė su Versmės komanda, kuri prieš tai parsivežė vertingą pergalę iš Ukmergės.

"Nors neturėsime kelių žaidėjų, bandysime sukovoti ir pasipriešinti", - kalbėjo elektrėniškiai.

Bet Navigatoriai nesunkiai sutvarkė visus formalumus ir šiose rungtynėse, laimėdami 3:0. Beje, reikia pasakyti, kad abi komandos čia žaidė neturėdamos stipriausių sudėčių.

Dabar lygoje susidarė tokia padėtis, kad Navigatoriai prieš Ozą turi 14 taškų pranašumą, o žaisti lieka dar 5 turai. Jau ir patys favoritai užuodžia artėjančio triumfo jausmą, tad galima kelti sau kitokius tikslus.

"Varžovų kluptelėjimai intrigą jau numarino, bet išlieka kita intriga: ar esame pajėgūs sezoną pabaigti be pralaimėjimų?, - pareiškė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Tai padaryti bus sunku, nes lieka 5 rungtynės, o matydami tokį atotrūkį žaidėjai gali atsipalaiduoti."

FKK Spartakas - AFK 2:1 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - S. Karka.
22' Artūras Rasimavičius (į savo vartus) 0:1
67' Karolis Džiovalas 1:1
77' Laurynas Liausas 2:1
Pašalintas - Tomas Tubutis (AFK, 90+3)

Futbolo savaitė Ukmergėje buvo permaininga. Iš pradžių 16 ture FKK Spartakas savo aikštėje 0:1 krito prieš Versmės komandą. Tąkart jie teisinosi netektimis dėl traumų ir diskvalifikacijų.

Bet praėjusį šeštadienį spartakiečiai atsitiesė, namie 2:1 įveikdami Alternatyvų Futbolo Klubą. Pergalė valinga, nes iškovota atsiliekant nuo varžovų.

"Ir darbinė. Labai smagu, kad sugebėjome atsigauti po įvarčio į savuosius vartus. Neturėjome poros žaidėjų, bet buvo proga pasireikšti kitiems", - sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Nors rungtynės nebuvo ypatingai gražios, pasak Igorio, norint įveikti AFK reikia gerokai padirbėti.

Kantriai dirbti teko ilgai atsiliekant, bet sėkminga atkarpa antro kėlinio viduryje padėjo nusverti rungtynių svarstykles savo naudai.

I. Krasinas įžvelgė kitą saviškių pranašumą: "Jį suteikė natūrali, gyva aikštė. Juk vis tiek tai yra tikra žolė, o AFK ji nėra įprasta, todėl jie neturėjo žaidybinio pranašumo, koks buvo žaidžiant pavasarį LFF stadione (1:1 - aut.)".

Per dvejas rungtynes pelnę tik 1 tašką, AFK sugebėjo išlikti lentelės viduryje, kur su tuo pačiu FKK Spartaku ir Baltais dalinasi 5-7 vietomis. Bet situacija lygoje tokia, kad po poros nesėkmingų savaitgalių bet kuri iš šių komandų gali būti nebe 5-7, o 11 pozicijoje.

"Prieš sezoną esu sakęs, kad III lyga bus įdomiausia tarp visų lygų. Taip ir nutiko. Pirmas trejetas jau aiškus, bet kaip viskas išsidėstys toliau, gali paaiškėti tik paskutiniuose turuose, - pažymėjo AFK vadovas Edvardas Čyvas. - Mes labai stengsimės likti pirmoje lentelės pusėje, kad nereiktų drebėti ir bijoti dėl išlikimo."

Granitas - FK Medžiai 2:4 (1:3)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
13' Justinas Baltrimavičius 0:1
19' Giedrius Lekandra 0:2
34' Justinas Baltrimavičius (iš 11 m) 0:3
42' Sergej Makrov 1:3
58' Sergej Makrov 2:3
69' Kasparas Šimkus 2:4

Prieš sezoną turbūt buvo sunku įsivaizduoti, kad Granitas gali nusiristi iki 10-osios vietos. Tačiau turnyro lentelė nemeluoja ir tokia situacija susidariusi dabar.

"Mums dabar tokie laikai, kad bet koks taškas yra geras pasiekimas", - atviravo Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas dar po lygiųjų su AFK.

Kitas namų mačas su Medžiais granitiečiams baigėsi daug liūdniau. Kad Naujojoje Vilnioje šeimininkams kils sunkumų, buvo aišku dar po to, kai skaudžiai Akto sutriuškinti Medžiai 8:2 nupūtė VGTU-Vilkus.

Sportinis pyktis sekmadienį Medžių stovykloje nebuvo išgaravęs. O jį tik dar labiau stiprino prisiminimai iš SFL taurės aštuntfinalio, kur buvo pralaimėta šiems varžovams iš Naujosios Vilnios.

"Po pralaimėjimo taurėje labai norėjome revanšo. Kova buvo sunki, bet džiaugiuosi dėl vyrų, jie tai padarė užtikrintai", - sakė Medžiams vadovaujantis Paulius Glosas.

34 min. 11 m baudinį realizavęs Justinas Baltrimavičius padidino žaliai baltų pranašumą iki riebaus 0:3. Sergejaus Makrovo dublis vėliau leido atgyti šeimininkų sirgaliams. Bet kai vartininkas nepataikė į kamuolį ir Kasparas Šimkus įmušė ketvirtą įvartį (2:4), tapo viskas aišku.

"Realiai dėl visų keturių praleistų įvarčių esame kalti patys. Bet ir be to pirmame kėlinyje buvo atkarpa, kai "iškritome" ir turėjome dar daugiau prasileisti", - neslėpė J. Rybakovas.

Rezultatas dėsningas, tikino jis, turint omenyje susidariusią situaciją komandoje ir sunkiai besirenkančią sudėtį. Tad spalio mėnesį Granito laukia velniškai sunki kova dėl išlikimo.

"Pas mus apskritai nebeliko žaidėjų. Ir be septyniolikmečių komandos narių jau net nesurenkame startinio vienuoliktuko, - pasakojo J. Rybakovas. - Taigi, reikia kabintis į taurę. O kitąmet apskritai nevargsime, sujungsime dvi komandas ir eisime lengvesniu keliu."

Grįžkime prie FK Medžių, kurie per paskutinius du turus pelnė 12 įvarčių. Linksma komanda, kuri turėdama solidesnę gynybą dabar dar tvirčiau kabintųsi į TOP 3. Nes prasčiau už juos lygoje ginasi tik TEC, Salininkai ir Vilkai.

"Ir taip visą sezoną. Mušame beveik kiekvienose rungtynėse ir ne po vieną, bet praleidžiame per daug, - komentavo P. Glosas. - Nesilaikome disciplinos, kažkur suklystame ir tenka stengtis įmušti daugiau už varžovus. Tikrai ne visada pavyksta."

Klasikinis mėgėjiško futbolo reiškinys - su stipriausia sudėtimi galima įveikti bet ką, su ne stipriausia - pralaimėti bet kam.

"Stabilumo trūkumas kankina nuo pavasario. Tokios rungtynės su Aktu "padžiovė" pusės metų darbą", - apgaileistavo Medžių vadovas.

Salininkai - Ozas 4:1 (2:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
30' Pavelas Šarynskis 1:0
39' Pavelas Šarynskis 2:0
64' Miroslavas Kodz 3:0
66' Domantas Savičius 3:1
79' Miroslavas Kodz 4:1
Pašalintas - Daniel Bardovskij (Salininkai, 44)

Lygiai taip pat kaip ir Granitas, Ozo komanda prioritetu dabar laiko kovą SFL taurės varžybose. Toks prioritetas pasirinktas dar po triuškinamo pralaimėjimo Navigatoriams.

Vis tik betaupant jėgas ir žaidėjus taurei, reikia pagalvoti ir apie savigarbą, nes su Salininkais komanda žaidė prasčiausias sezono (galbūt ne tik šio) rungtynes.

"Po kelių paskutinių savaičių subyrėjome. Reikia susišluoti likučius ir sulipdyti komandą vėl, jei nenorime po penktadienio ketvirtfinalio ir sekmadienio III lygos rungtynių su Aktu baigti sezono", - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Ozo problemos neturėtų sumenkinti įsimintinos Salininkų pergalės. Juolab jie visą antrą kėlinį žaidė būdami mažumoje.

"Drausmė buvo gera. Gynyba žaidžiant mažumoje net geresnė, - sakė šios komandos treneris Pranas Janušauskas. - Puolime sulaukėme savo šansų ir jais pasinaudojome."

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad pirmame kėlinyje, rezultatui esant 0:0, Ozas turėjo kelias geras galimybes išsiveržti į priekį, bet spindėjo salininkiečių vartininkas.

Tai buvo antroji Salininkų pergalė šį sezoną ir natūralu, kad turnyrinės padėties ji nepagerino - komanda toliau lieka dvylikta.

"Lentelė mums atrodo negailestingai. Toliau lieka tik kandžiotis, o būsimoje kovoje su Navigatoriais pasitikrinti savo dantų tvirtumą", - teigė P. Janušauskas.

Aktas - Kaišiadorių Baltai 1:2 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
16' Marijus Pukevičius 0:1
17' Gvidas Juška 0:2
21' Marius Linkevičius 1:2

Du Akto piliečiai pastarosiomis dienomis šventė garbingus 40 metų jubiliejus, bet dovanų iš komandos draugų taip ir nesulaukė.

Pažymėtina, kad prieš tai Geniai pralaimėjo ir TEC'ams. Tokiu būdu sumažėjo prieš Medžius iškovotos pergalės vertė. Be to, praleista galimybė aplenkti Ozą ir atitrūkti nuo jo.

Į mačą su Baltais Geniai rinkosi taip, kad atrodė apskritai vienuolika nesusirinks. Likus 5 minutėms, apšilinėjo vos devyni žaidėjai. Vis tik pavyko pradėti pilna sudėtimi, o antrame kėlinyje komanda jau turėjo prabangą - vieną keitimą.

Tokios aplinkybės dalinai ir nulėmė pradžią, kai nesužaidus nė pusvalandžio Baltai jau buvo priekyje 2:0.

"Mūsų pasirinktas žaidimas nuo gynybos naudos nedavė ir praleidome du įvarčius. O kai pradėjome žaisti sau būdingą futbolą valdant kamuolį, atsigavome ir sušvelninome rezultatą", - sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Ilgainiui Aktas apskritai perėmė iniciatyvą ir ėmė sukti atakuojantį futbolą. Tą pripažino ir Baltų komandos atstovai.

Tačiau nepaisant dažnų atakų ir iniciatyvos, šeimininkams sekmadienį pritrūko geresnės realizacijos. Tam daug įtakos turėjo ir Andžejaus Romeiko bei Pauliaus Sakalio nebuvimas.

"Be jų prie varžovų vartų "neužsikabindavome" už kamuolio. Gražaus žaidimo šį kartą nepakako, teko nuryti karčią pralaimėjimo piliulę", - konstatavo N. Jakučionis.

VGTU-Vilkai - TEC 2:5
Fanų stadionas. Teisėjas - A. Radiušas.

Gera naujiena VGTU-Vilkams ta, kad jie pagaliau pradėjo mušti įvarčius. Bloga - kad praleidžia vis dar tiek pat daug, o pralaimėjimai tęsiasi toliau.

Trečiadienio vakarą patirta nesėkmė jiems buvo jau šeštoji iš eilės rudens rate. Šios serijos įvarčių balansas - 4:27.

Bet Fanų stadione nugalėjusios TEC komandos atstovas Donatas Stakauskas tikino, kad rezultatas tikrai neatspindi vyravusios atkaklios kovos.

Pagaliau gerai susirinkę Vilkai priešinosi ir aktyviai pradėjo rungtynes. Tačiau praleido įvartį kontratakoje ir sutriko, nes galimai nesitikėjo tokio scenarijaus. O tada prasidėjo kalbos tarpusavyje ir su teisėju.

Toliau rungtynės tęsėsi smagiai, krentant įvarčiams žaidimas tęsėsi tiesiog atviromis kortomis, kai TEC didino pranašumą iki dviejų įvarčių, o VTGU jį mažino iki vieno.

Lemiamu rungtynių metu, rezultatui esant 2:4, Vilkai nerealizavo 11 m baudinio. O po to TEC'ai padėjo paskutinį tašką.

"Panašu, kad VGTU-Vilkai yra krizėje, nes praleidę įvarčius nuleidžia rankas ir nekovoja. Mums taip buvo sezono pradžioje. Visos mėgėjiškos komandos su tuo susiduria. Ir aš manau, kad VGTU-Vilkai šiemet dar atsigaus", - teigė D. Stakauskas.

Aštuonioliktas turas (rugsėjo 30 - spalio 1 d.)

Navigatorių triumfo III lygoje akimirkomis bus galima pasimėgauti pirmadienio vakarą Senvagėje. Jiems mače su Salininkais reikės ramiai pasiimti tris taškus ir jie - naujieji III lygos nugalėtojai.

Aišku, visi formalumai gali būti išspręsti anksčiau, jei sekmadienį Ozas ir Aktas sužais lygiosiomis tarpusavio mače, seniai vadinamame SFL klasika. Tačiau nepanašu, kad Navigams rūpėtų galima pagalba iš varžovų.

AFK - Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 16.00. LFF stadionas. 30/40/30 (2:2).

Kaišiadorių Baltai - VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 16.30. Žiežmariai. 37/33/30 (3:1).

FK Medžiai - FKK Spartakas. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 36/33/31 (5:4).

Ozas - Aktas. Sekmadienis, 17.00. Panerio stadionas. 30/33/37 (1:2).

TEC - Granitas. Sekmadienis, 19.00. LFF stadionas. 42/33/25 (2:0).

Navigatoriai - Salininkai. Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas. 81/10/9 (5:0).