III lyga: Čempionų balta vėliava, sutriuškinimų virtinė ir ambicingas Ukmergės projektas Visos

VRFS III lygoje daugelis komandų sužaidė paskutines savo rungtynes pirmoje sezono dalyje ir pasitiko vasaros atostogas.

10-asis turas tapo lūžio tašku A komandos-Margirio kolektyvui. Čempionai kol kas surinko vos 53 proc. galimų taškų (16 iš 30), praraja nuo lyderių vis gilėja, todėl atėjo supratimas, kad futbolą galima žaisti ne tik dėl pirmosios vietos, o titulo kasmet neiškovosi.

O kol kas tobulai rungtyniauja ir vien pergales skina tik AFK su Granitu

11 ture atostogų nuotaikos ryškiai pakenkė ir sportiniam principui. Ozas nesusirinko į rungtynes su VGTU-Vilkais, o bent pusėje dvikovų intriga nekvepėjo nė iš tolo.

BFA-B – FK Navigatoriai 5:1 (1:1)
BFA maniežas. Teisėjas – J. Paškovskis.
24' Tadas Švaikevičius 1:0
38' Deividas Golubickas 1:1
62' Samvel Vardanyan 2:1
69' Tadas Švaikevičius 3:1
82' Emandas Adomavičius 4:1
90' Emandas Adomavičius 5:1

Šiame mače, galima sakyti, nugalėjo jaunystė, energija ir ilgesnį atsarginių suolą turėjusi komanda. Bent jau taip atrodo žvelgiant iš Navigatorių perspektyvos, kurie turėjo vos vieną keitimą ir tą ribotų galimybių – komandos vadovas Kęstutis Maželis kentė nugaros skausmus.

„Jeigu būtume išnaudoję savo progas pirmame kėlinyje ir antro pradžioje – neabejoju, būtume apsigynę ir laimėję. Bet antro kėlinio antroje pusėje judant be keitimų tiesiog pristigo jėgų. Tad normalu, kad teko pripažinti pralaimėjimą“, – konstatavo K. Maželis.

Lūžio momentas įvyko sužaidus maždaug valandą, kai BFA dubleriai persvėrė rezultatą savo naudai ir vėliau rezultatą pavertė triuškinamu.

Antra vertus, BFA-B treneris Artūras Švaikevičius mano, kad toks rezultatas netgi apgaulingas: „Ne mes, o Navigatoriai vargino mus ir davė daug gerų pamokų. Rezultatas neatspindi kovos. Galbūt mums netgi kažkur pasisekė, kad labiau patyrusi komanda neišnaudojo savo progų, o mums įmušti pavyko. Tokios rungtynės mūsų jaunimui parodė, kad futbolą reikia žaisti protingai, o ne tik bėgti. Ačiū Navigatoriams.“

VJFK Trakai – FK Ozas 3:0 (1:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – J. Solovjovas.
15' Modestas Graliauskas 1:0
61' Nedas Zagurskas 2:0
89' Andrius Starta 3:0

Kaip ir buvo galima prognozuoti – Ozo komandos 10 ture laukė turininga, bet sportine prasme iš anksto pasmerkta išvyka į Trakus.

Oranžiniai susirinko be keitimų, todėl pasirodė pagal galimybes. Jas sunkino ankstyvas, 15 min. praleistas įvartis. O kai sužaidus valandą Nedas Zagurskas padvigubino saviškių persvarą, tapo aišku, kad Ozui artėja septintasis pralaimėjimas.

Po šio turo Ozas liko vienintele lygos komanda, kuri neturi pergalės, o vienintelis taškas ištrauktas atlaikius Medžių atakas (1:1).

Trakų komandai šios pergalės reikėjo kaip oro. Prieš tai trakiškiai buvo patyrę tris pralaimėjimus minimalia persvara prieš turnyro lentelėje aukščiau esančias komandas. Antra vertus, VJFK Trakams šis sezonas einasi sklandžiau, nei pernai. Po 9 rungtynių jie turėjo 12 taškų. Tokį patį kraitį pernai jie susikrovė per 14 mačų.

A komanda-Margiris – AFK 0:1 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
39' Edvinas Baniulis 0:1

„Viskas eina ir sukasi ciklais. Šis mūsų čempioniškas ciklas baigėsi, stengsimės, kad su laiku ateitų naujas“, – Margirio situaciją apibendrino šios komandos kapitonas Aivydas Ruškys.

Dabar juos nuo lygos lyderių skiria 14 taškų praraja, o lyderiai taškų kitiems nedalina. Tikėtis atkovoti tokį deficitą per likusius 12 turų kažin, ar realu.

Juolab lyderiai – AFK – demonstruoja tokią sportinę formą ir stabiliai pergalingus rezultatus.

Užpraėjusį sekmadienį Pilaitėje buvo gero lygio, kovingos favoritų rungtynės. AFK antrą turą iš eilės laimėjo minimalia persvara 1:0. Šį kartą pergalingą įvartį įmušė Edvinas Baniulis. Vėliau AFK'ai turėjo galimybių padidinti savo persvarą ir ramiai užbaigti rungtynes, tačiau sugebėjo išsaugoti ir tokį rezultatą.

Šį sezoną AFK žaidimas atrodo kur kas solidesnis ir brandesnis. O tai – nemažas trenerio Eivino Zagursko nuopelnas.

Po devintosios iš eilės AFK pergalės E. Zagurskas trumpai apibendrino: „Žaidimu buvau patenkintas pirmus 5 turus, kai daugmaž išpildydavome tai, ką buvome suplanavę. Bet paskutinius turus nežaidžiame, kaip turėtume. Dėl to ir rezultatai 1:0. Žaisdami kaip pirmuose turuose, tokias rungtynes laimėtume labiau užtikrintai. Bet 1:0 yra čempioniškas rezultatas. Judame tolyn. Svarbiausia neprarasti noro ir užsidegimo, kuris tvyro komandoje nuo pat pirmų draugiškų rungtynių. O žaidimą dar susitvarkysime.“

Grįžtant prie Margirio – ketvirtas pralaimėjimas juos palieka pavojingoje 8-oje vietoje, o į nugaras jau alsuoja BFA dubleriai bei Trakų komanda.

„Ką padarysi, jei teks žaisti apatinėje lentelės dalyje – tai ir sužaisime. Tikslas susirinkti, visiems gerai praleisti laiką kartu ir pasimėgauti futbolu išlieka, nesvarbu, žaidžiame dėl 1 ar dėl 38 vietos. Gal tai kaip tik išeis į naudą? Šiek tiek persigrupuosime, pasimėgausime futbolu ir kitą sezoną vėl sieksime kažkokių sportinių tikslų“, – filosofiškai susidariusią situaciją vertino A. Ruškys.

FK Elektrėnų Versmė – FK Medžiai 3:1 (2:1)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
3' Giedrius Lekandra 0:1
43' Benas Buzevičius 1:1
45' Benas Buzevičius 2:1
90' Deividas Marcinkevičius 3:1

Principinių oponentų dvikovoje abi komandos susirinko negausiai ir turėjo tik po vieną keitimą. Praėjusiais metais Versmė skaudžiai pralaimėjo abejas tarpusavio rungtynes bendru skirtumu 1:9, tad sekmadienį pasiektas smagus moralinis revanšas.

„Dažniausiai kai tenka žaisti prieš Medžius, turime rimtų bėdų dėl sudėties, nes mūsiškiai dalyvauja ir minifutbolo kovose. Šį kartą ir vėl – išvakarėse jie turėjo du minifutbolo grajus Jurbarke, todėl ir vėl susirinkome prastai. Turėjome vieną keitimą, o ir tas pirmame kėlinyje patyrė traumą“, – pasakojo Versmės treneris Romas Ščiuka.

Mačo pradžioje elektrėniškiai praleido kuriozinį įvartį. Aikštės viduryje Versmės žaidėjas mėgino išmušti kamuolį, bet išmušė taip, kad jis nulėkė link savų vartų, O ten užsilikęs ir ant saulutės ramiai besišildęs Giedrius Lekandra priėmė tokią dovanėlę ir pabėgęs įmušė įvartį (0:1).

Šeimininkai pradėjo regzti pavojingas atakas ir kėlinio pabaigoje pasiekė savo. Versmės kapitonas Benas Buzevičius iš pradžių tolimu smūgiu rezultatą išlygino, o prieš pat pertrauką ir persvėrė – 2:1.

Antrame kėlinyje – savotiškas nervų karas. Turimomis pajėgomis abiejų komandų jėgos greitai seko, tačiau pavojingos atakos į abi aikštės puses nesiliovė. Galų gale tašką padėjo Deividas Marcinkevičius (3:1), įtvirtindamas trečiąjį iš eilės Medžių komandos pralaimėjimą.

„Nepaisant prasto susirinkimo ir prastos pradžios vyrai buvo motyvuoti, kovojo ir manau, kad nugalėjome pelnytai, – tvirtino R. Ščiuka. – Mačas buvo įtemptas. Abi komandos kūrė progas, tik mes jų turėjome daug daugiau. Svarbu, kad vyrams užteko jėgų. Labai svarbi pergalė po apmaudaus pralaimėjimo VGTU-Vilkams (3:4)“.

FC Vova – FK Aktas 4:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
11' Nkemabinas Berryclainas 1:0
60' Ronald Obam 2:0
62' Ronald Obam 3:0
66' Ronald Obam 4:0

Kalbant apie Akto pasirodymą, galvoje sukasi pavadinimas garsiojo Ericho Marijos Remarko romano „Vakarų fronte nieko naujo“. Pirmieji praleidę įvartį, Geniai beveik neturi šansų atsilošti. Ir kai Nkemabinas Berryclainas jau 11 min. įleido tolimą parašiutą į Akto vartus, tapo akivaizdu, kad nieko naujo ir vėl nenutiks. Atsilikdamas Aktas yra priverstas atsiverti, o fiziškai stipresni varžovai to ir telaukia.

FC Vovos treneris Ignas Rudzevičius sakė, kad rungtynes uždaryti galėjo dar pirmame kėlinyje, bet nepavyko realizuoti visų momentų.

Ignas pastebėjo, kad Akto komandoje yra nemažai bėgančio jaunimo. Tačiau žvelgiant iš šono subjektyviai atrodo, kad Vovos kolektyvas bėga ir greičiau, ir su didesniu noru.

Ronaldui Obamui pakako vos 7 minučių, kad antrame kėlinyje užfiksuotų hat-tricką.

Apskritai R. Obamas žaidžia proveržio sezoną. Jis pasižymi jau trečiame ture iš eilės, o šiuo metu turėdamas 13 tikslių smūgių su Žygimantu Kirsiu pirmauja III lygos snaiperių įskaitoje.

„Ronaldo sezonas puikus. Tai puolėjas, kuris kabinasi už visų kamuolių ir yra labai greitas. Gynėjams labai sunku kovoti prieš jį“, – pažymėjo I. Rudzevičius.

FK Geležinis Vilkas – FK TEC 3:1 (3:0)
Kariškių stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
3' Matas Gudaitis 1:0
19' Daimonas Apitionakas 2:0
20' Matas Gudaitis 3:0
70' Ignas Griškonis (iš 11 m) 3:1

Lygoje iki minimumo sumažėjo nelaimėjusių komandų. Geležinio Vilko kapela pagaliau, devintuoju bandymu, iškovojo pirmąją pergalę ir tai padarė efektingu būdu. Pergalė istorinė, nes ši komanda debiutuoja III lygoje.

Kariškiai parodė pavyzdinį susirinkimą – sekmadienį jų rungtynėse buvo užregistruotas net 21 žaidėjas.

„Iš tiesų, buvo įdomu pamatyti, kaip atrodo 21 vaikinas rungtynėse. Net III lygoje tai yra tikrai unikalus reiškinys, – stebėjosi TEC atstovas Darius Baltiejus. – Manėme, kad tokiomis aplinkybėmis iš gausiai susirinkusio varžovo galima tikėtis aukšto presingo. Tačiau per daug susikoncentravome į tai, kas galėtų būti, o ne į tai, kas iš tiesų vyko aikštėje.“

O šeimininkai iš karto puolime ėmė ieškoti savo lyderio Mato Gudaičio, rado greitai ir jis jau 3 min. įmušė pirmąjį įvartį. Vėliau krito antras, dar po minutes M. Gudaitis pasinaudojo eiline apmaudžia TEC gynėjų klaida ir 20 min. Geležinis Vilkas jau pirmavo 3:0.

„Gana lengvos rungtynės, nes per 20 minučių įmušėme 3 įvarčius. Po to komanda atsipalaidavo, atlikome daug keitimų. Dėl tų keitimų ir atsipalaidavimo komanda antrame kėlinyje nežaidė taip, kaip turėtų ir tai šiek tiek nuvylė“, – pažymėjo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas.

Kitaip nei ankstesniuose mačuose su Tera ir Vova, TEC'ai antrą rungtynių dalį pradėjo labiau energingai ir kovingai. Pavyko perimti iniciatyvą ir uždirbti 11 m baudinį, kurį realizavo Ignas Griškonis (3:1), dar sukurti progų, bet didesniems žygdarbiams tą vakarą svečiams nepakako laiko.

Tuo metu pirmoji pergalė Geležinio Vilko komandai ir jos sirgaliams suteikė teigiamų emocijų pliūpsnį.

„Komanda nusipelnė ir laukė to jau seniai. Tikiuosi, kad dabar žaidėjai labiau pasitikės savimi, aktyviai rinksis ir antroje sezono pusėje pergalių bus dar daugiau“, – vylėsi Š. Beivydas.

FK Granitas – Širvintos/VGTU-Vilkai 3:0 (2:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
22' Edgar Čičin 1:0
45' Žygimantas Kirsis 2:0
56' Žygimantas Kirsis 3:0

Šias rungtynes puikiai charakterizuoja istoriniai skaičiai: tai buvo penktoji iš eilės Granito pergalė prieš širvintiškius lauko futbole aikštėse ir trečioji – per pastaruosius 13 mėnesių. Šių pastarųjų trijų dvikovų bendras rezultatas – 9:1 Granito naudai.

„Po rungtynių mes su komanda taip pat kalbėjome, kad Granitas mums neparankus varžovas. Be to, jie žaidė namų stadione, ant tikros žolės, o tai jiems suteikia papildomą pranašumą“, – sakė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Įvertinę šiuos faktorius, širvintiškiai nusprendė, kad racionalu būtų siekti lygiųjų ir taško. Todėl žaidė antru numeriu.

Kurį laiką sekėsi neblogai, nors granitiečiai stipriai grasino per standartines padėtis.

Edgaro Čičino įvartis išvedė šeimininkus į priekį, bet svečiai turėjo porą gerų šansų išlyginti rezultatą. Vis dėlto, kai paskutinę pirmo kėlinio minutę pasižymėjo Žygimantas Kirsis, rungtynių svarstyklės negrįžtamai nukrypo į Granito komandos pusę.

„Realiai po šio įvarčio rungtynių baigtis tapo aiški, – pripažino H. Kerušauskas. – Antrame kėlinyje žaidimas tapo atviras, progų turėjo abi komandos. Tikrai buvome verti bent paguodos įvarčio, tačiau tą dieną tikrai pritrūko sėkmės. Nusivylimo dėl rezultato nėra, sužaidėme pagal galimybes. Galbūt tik pikta dėl to, kad ne visi žaidėjai laikėsi plano ir leido praktiškai laisviems Granito žaidėjams įmušti įvarčius galva, visus tris įvarčius! Bet pozityvu, kad atsilikdami nesubyrėjome, nenuleidome galvų, kovojome.“

III lygoje kol kas dominuoja AFK, tačiau visa jų kova dar prieš akis ir pagrindiniu konkurentu taps Granitas.

„Granitas tikrai solidi ir drausminga komanda. Šiuo metu mums jie – vis dar neįkandamas riešutėlis. Neabejoju jų sėkme šiose pirmenybėse“, – tvirtino Haroldas.

FK Tera – FKS Ukmergė 1:0 (0:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – E. Svietlikauskas.
69' Olgierd Golubovskij 1:0

Šio mačo šeimininkais buvo Tera, bet komandų sutarimu rungtynės vyko Ukmergėje. Tai buvo geros, kovingos rungtynės, su daug atakų ir pavojingų smūgių, o viską nulėmė nuostabus Olgierdo Golubovskio įvartis antro kėlinio viduryje.

„Šiek tiek vėlavome į rungtynes, į aikštę žengėme su minimaliu apšilimu, todėl pirmosios 20 minučių iš Ukmergės komandos pusės buvo labai „šiltos“. Tai pabudino ir mus ir vis drąsiau jautėmės aikštėje, – pasakojo Teros atstovas Liudvikas Velička. – Iš kitos pusės žinojome, kad teks pakovoti, nes matėme, kaip Ukmergės komanda kovoja ir „eina į kaulą“. Buvome tam pasirengę.“

Aikštėje vyko apylygis žaidimas, o po įvarčio Tera atsitraukė atgal ir per likusias 20 minučių išsaugojo minimalią persvarą.

„Labai nesėkmingos mums rungtynės, – nusivylęs komentavo FKS Ukmergės treneris Paulius Baronas. – Niekaip nesisekė įmušti, o patys praleidome kosminį įvartį. Pabaigoje dar neišnaudojome kelių šimtaprocentinių progų. Nesėkminga diena mums, gaila taip prarastų taškų.“

Tera iškovojo pirmąją sezono pergalę, tačiau turėjo priekaištų ir mačo teisėjui.

„Vietiniai teisėjai tampa nesąmone. Reiktų šiek tiek pagarbos iš jų pusės, tada ir patys jos sulauks. Bet dėl to pergalė buvo dar saldesnė“, – reziumavo L. Velička.

FK Granitas – FK Tera 10:0 (3:0)
Naujosios Vilnios stadionas.
13' Žygimantas Kirsis 1:0
34' Albert Bogdan 2:0
37' Darius Kazubovičius 3:0
48' Vadim Paškevič 4:0
50' Žygimantas Kirsis 5:0
53' Tomaš Gulbicki 6:0
65' Darius Kazubovičius 7:0
69' Jevgenijus Rybakovas 8:0
78' Darius Kazubovičius 9:0
85' Tomaš Gulbicki 10:0

Po netikėtos, bet labai malonios pergalės Ukmergėje Teros komanda nusprendė, kad atėjo metas atostogoms ir į rungtynes Naujojoje Vilnioje pažiūrėjo pro pirštus.

Granitui šios rungtynės buvo panašios į LFF taurės pasivaikščiojimą prieš Kauno Nadruvį, kai taip pat laimėta 10:0. Kartu tai – proga pasigerinti įvarčių skirtumą, kuris ir taip yra įspūdingas. Per 7 pergalingas rungtynes granitiečiai įmušė 40 įvarčių, varžovus įveikia vidutine 5 įvarčių persvara.

Dėl III lygos snaiperio titulo besivaržantis Žygimantas Kirsis pasirodė santūriai – aikštę paliko su dubliu. Dabar jis su FC Vovos atstovu Ronaldu Obamu yra pasižymėję po 13 kartų.

Elektrėnų Versmė – FK Geležinis Vilkas 9:0 (4:0)
Kaišiadorių stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
21' Edvinas Mučinis 1:0
27' Tomas Bučma 2:0
31' Ričardas Čiepa 3:0
42' Arturas Juchno 4:0
63' Deividas Marcinkevičius 5:0
71' Mindaugas Zlatkus 6:0
76' Tomas Bučma 7:0
86' Vytautas Giedra 8:0
87' Simas Rimša 9:0

Po pirmosios pergalės III lygoje nepraėjus nė savaitei, Geležinis Vilkas sužaidė prasčiausias savo rungtynes. Šios komandos vadovas Darius Indriūnas apskaičiavo, kad pralaimėjimo tokiu rezultatu jie mėgėjų lygoje nebuvo patyrę per visus 11 metų.

Pasak Geležinio Vilko vadovo, Kaišiadoryse žaidė ne stipriausia komandos sudėtis, o gal tik trečioji. Ir visa tai dėl to, kad vidurvasarį teko rungtyniauti šeštadienį.

Svečių gretose buvo tik 12 žaidėjų. Į aikštę teko žengti ir pačiam D. Indriūnui. Savo pasirodymą jis įvertino kritiškai: „Smagiausia, kad komandos vadovas debiutavo III lygoje starto sudėtyje, nes vienam iš žaidėjų sprogo automobilio padanga netoli Kaišiadorių stadiono. Bet tuo smagumas ir baigėsi. Dar du žaidėjai paskutinę akimirką atsisakė dalyvauti rungtynėse paskutinę akimirką. Gėda.“

Pirmasis kamuolys vilkų vartus surado sužaidus 21 min., o po pirmo kėlinio Elektrėnų komanda pirmavo net 4:0 ir mačo baigtis buvo nulemta.

Kliuvo nuo D. Indriūno ir VRFS, kuri trečioms iš eilės Geležinio Vilko rungtynėms paskyrė tą patį teisėją. Bet žaidžiant ne stipriausia sudėtimi ir praleidus devynis sausus įvartis piktintis šiuo niuansu atrodo keistoka. Juolab prieš tai vykusiame mače vadovaujant tam pačiam arbitrui kariškiai iškovojo pergalę...

FC Vova – BFA-B 1:4 (0:1)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
23' Artiom Osipovič (iš 11 m) 0:1
48' Lukas Miščiukas 1:1
63' Martin Ustinovič 1:2
68' Titas Stakėnas 1:3
80' Andrius Kežiūnas 1:4

Trijų iš eilės FC Vovos pergalių serija nutrūko sekmadienio vakarą.

Daugelis komandų išskiria Vovos žaidėjų gerą pasirengimą ir fiziškumą. Į tai atkreipė dėmesį ir BFA jaunimas, kuriems aikštėje pasistumdyti petys į petį su tvirtai sudėtais varžovais nebuvo lengva.

BFA-B šis mačas buvo panašus į ankstesnį su Navigatoriais. Ilgą laiką rezultatas buvo lygus, 1:1. Bet vėlgi, sužaidus apie valandą, BFA dubleriai persvėrė rezultatą, o vėliau dar ir padidino savo pranašumą.

„Pirmas kėlinys buvo lygus. Varžovai žaidė susikoncentravę ir neleido mums lengvai kurti progų. Bet antrame kėlinyje atradome kelių prie Vovos vartų ir susikūrę progų, pelnėme įvarčius. Tikrai geros ir įdomios rungtynės“, – pasakojo BFA-B treneris A. Švaikevičius.

AFK – FK TEC 9:1 (2:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
6' Rafal Stankevicč 0:1
17' Edvinas Baniulis 1:1
27' Erlandas Juška 2:1
56' Arnoldas Kunigėlis 3:1
62' Edvinas Baniulis 4:1
65' Edvinas Baniulis 5:1
68' Arnoldas Kunigėlis 6:1
74' Erik Motuz 7:1
79' Tomas Tubutis 8:1
88' Edvinas Baniulis 9:1

„Sekmadienio vidurdienį turėjome vos keturis rungtynėms užsiregistravusius žaidėjus. Šiaip ne taip iki 16 val. susirinkome minimaliai (11) ir pradėjome ruoštis sekmadienio futbolui, – jau seniau girdėtą istoriją pasakojo TEC atstovas Darius Baltiejus. – Prieš rungtynes nusiteikimas buvo ramus, žinojome, kad bus baisiai sunku ir rezultatas gali būti dviženklis.“

TEC'ai pradėjo ramiai, turėdami užduotį surasti savo greitą jaunimą aikštės kraštuose. Ir AFK šito veikiausiai nesitikėjo, nes jau 6 min. rezultatas tapo ne jų naudai. Dar po kelių minučių TEC vos neįmušė antrą kartą, bet smūgis iš arti buvo per silpnas ir tapo lengvu grobiu AFK vartininkui.

Alternatyviam klubui pirmame kėlinyje šiaip taip ir ne be sėkmės pagalbos pavyko persverti rezultatą savo naudai. Jie ir patys pripažino: pirmame kėlinyje tai buvo blogiausias jų šio sezono futbolas.

O kas nutiko po pertraukos – tai jau statistika. Septyni įvarčiai be atsako ir galinga lyderių pergalė 9:1.

„Antrame kėlinyje mums tiesiog nebuvo jėgų kovoti su atletiškais AFK žaidėjais, – konstatavo D. Baltiejus. – Nors turėjome dvi progas vienas prieš vieną, bet AFK žaidė aukštai, klaidų nedarė ir mušė vieną įvartį po kito.“

AFK sezonas kol kas tobulas: dešimt pergalių iš tiek pat galimų, 30 taškų ir pirmoji vieta. Komandos facebook paskyroje netgi buvo patalpinta dabartinės turnyro lentelės kopija „atminčiai“. Bet prisiminus AFK trenerio Eivino Zagursko pastabas, kad vasaros pradžioje komanda toli gražu nedemonstravo geriausios savo žaidimo versijos, galima spėti, kad rudenį AFK'ai gali dar labiau pasiautėti.

FKS Ukmergė – VJFK Trakai 0:1 (0:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
Justinas Zagurskas 0:1

Trakų futbolininkai per savaitės laikotarpį iškovojo antrą pergalę. Šį kartą – Ukmergėje, kur iki šiol jiems laimėti dar nebuvo pavykę.

VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas pažymėjo, kad jo komanda šį sezoną sužaidė kol kas geriausias savo rungtynes. O pergalingą įvartį susitikimo pabaigoje pelnė Justinas Zagurskas.

Ukmergė savo aikštėje antrą kartą iš eilės pralaimėjo minimaliu skirtumu 0:1. Nors sezonas ilgas, tačiau tokie brangūs prarasti taškai rudenį kovojant dėl prizinių pozicijų gali kainuoti labai brangiai.

FKS Ukmergei pastaruoju metu nesiseka aikštėje, tačiau klubas ir toliau užtikrintai juda strategine kryptimi.

Šią savaitę FKS Ukmergės vadovai susitikime su Ukmergės rajono savivaldybe pristatė 2023-2027 metų tvaraus klubo strategiją ir pasiūlė savivaldybei tapti klubo dalininke. Savo ruožtu savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai nusprendė FKS Ukmergė atstovų pasiūlymą rimtai apsvarstyti.

FK Navigatoriai – FK Aktas 4:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Dariuš Jankovskij 1:0
62' Modestas Bajoriūnas 2:0
67' Ruslan Tamilin 3:0
84' Deividas Golubickas 4:0

Navigatoriai po dviejų nesėkmingų rungtynių su AFK ir BFA-B atsitiesė ir į vasaros atostogas išėjo pakilesne nuotaika.

Galima manyti, kad toks yra lygių skirtumas tarp komandų, tačiau Navigatorių vadovas K. Maželis sako, kad keturių įvarčių skirtumas nereiškia, kad jiems buvo lengva, kaip ir pačių Navigų pralaimėjimas 1:5 BFA-B nereiškia, kad šie atrodė beviltiškai. Tiesiog mėgėjai yra mėgėjai.

O Aktas šį sezoną yra tikra mėgėjų komanda – 4 taškai per 10 mačų. Juos šį sezoną nuo didesnių pralaimėjimų gelbsti klubo veteranų pasiaukojimas.

Geniams tai buvo 8-asis pralaimėjimas šiemet ir 7-asis, kai praleidžiami mažiausiai 4 įvarčiai.

Prieš sezoną Aktas pasipildė jaunimu, tačiau kai tas jaunimas nesirenka į rungtynes – sunku tikėtis gerų rezultatų. Viltis atsigriebti lieka po vasaros atostogų.