„Granitas“ įsiveržė į LFF taurės aštuntfinalį, „Medžiai“ apstumdė Gargždų „Bangą“ Visos

 

Hegelmann LFF taurės varžybų antrame etape kovojo trys VRFS III lygos komandos, o į aštuntfinalį pavyko patekti Naujosios Vilnios „Granitui“.

FKS „Ukmergės“ komanda namie priėmė Vilniaus „TransINVEST“ iš LFF II lygos. Nepaisant aktyvaus pasipriešinimo, ukmergiškiai pralaimėjo rezultatu 0:2. „TransINVEST“ komandai įvarčius pelnė Gajus Kulbis (43 min.) ir Mantas Makutunovičius (73 min.).

230 žiūrovų, sekmadienį susirinkę į Senvagės stadioną, išvydo puikų „Medžių“ komandos pasipriešinimą kovoje su A lygos klubu Gargždų „Banga“. Niekas neabejojo „Bangos“ pergale šiame šešioliktfinalio mače, tačiau po rungtynių „Medžiai“ liko ne tik patenkinti savo pasirodymu, bet ir galėjo konstatuoti, kad su trupučiu sėkmės galėjo nutikti didžiausia LFF taurės turnyro sensacija.

Vilius Zabarauskas 19 min. pakėlė stadioną ant kojų, kai pats uždirbo 11 m baudinį po varžovų žaidimo ranka ir pats tą baudinį realizavo – 1:0.

Tiesa, vėliau žaliai balti praleido du įvarčius, kurių buvo galima išvengti. 36 min. Pijus Srėbalius nestipriu, bet klastingu smūgiu parideno kamuolį į „Medžių“ vartus. 57 min. Ernesto Stočkūno skersas smūgis iš aikštės krašto baigėsi ne logišku perdavimu į baudos aikštelę, o netikėtu įvarčiu. Galutinis rezultatas – 2:1 „Bangos“ naudai. Tačiau „Medžiai“ verti pagyrimų už garbingą pasipriešinimą aukščiausios lygos klubui.

Įspūdingą pasirodymą LFF taurėje tęsia „Granitas“. Pirmame rate jie 10:0 nušlavė Kauno „Nadruvį“, o šešioliktfinalyje 8:0 pervažiavo ir Kuršėnų „Ventą“ iš Šiaulių apskrities III lygos.

„Granito“ lyderiai Darius Kazubovičius ir Žygimantas Kirsis jau per pirmąsias 8 minutes pelnė po įvartį ir sukrovė savo komandai dviejų įvarčių persvarą. Iš viso D. Kazubovičius pasižymėjo 4 kartus (6, 35, 49 ir 61 min.), Ž. Kirsis – du (8 ir 58 min.), dar po įvartį pelnė Edgaras Čičin (22 min.) ir Tomaš Gulbicki (71 min.).

„Kuršėnai buvo stipresni varžovai nei Kauno „Nadruvis“. Reikėjo mums šiek tiek pajudėti“, – VRFS sakė „Granito“ žaidėjas ir vadovas Jevgenijus Rybakovas, kurio komanda taurėje per du mačus įmušė 18 įvarčių.

– Kur yra tokios lengvos pergalės prieš „Ventą“ priežastys?

– Mes buvome labai užsivedę ir stipriai motyvuoti. Į BFA arenos maniežą atvyko nemažai mūsų sirgalių. Rungtynės buvo filmuojamos, todėl privalėjome gerai pasirodyti. Krito vienas greitas įvartis, antras – ir tada tapo daug lengviau. „Venta“ turi gero jaunimo, bet tuo pačiu ir vyresnių žaidėjų. Tiems vyresniems buvo labai sunku vaikytis mūsiškius.

– Kokio varžovo norite aštuntfinalyje?

– Laimėti smagu, bet puikiai suprantame, kad iki finalo nenueisime ir jau ateina tas laikas, kai teks iškristi iš turnyro. Todėl jei kristi, geriausia nuo galingo varžovo. Visi komandoje norime susitikti su kažkuo iš A lygos, tai būtų gera patirtis.

– 2012 metais „Granitas“ LFF taurėje taip pat įveikė „Ventą“, pateko į ketvirtfinalį, kur užšoko ant Vilniaus „Žalgirio“. Prisimeni tą sezoną?

– Labai gerai prisimenu, dar ir pats prieš „Žalgirį“ sužaidžiau. Tada „Žalgiris“ jau žaidė LFF stadione. Bet pagal burtus mačo šeimininkais buvo „Granitas“, o mūsų treneris Nikolajus Pupkinas nusprendė sužaisti „Žalgirio“ stadione. Buvo vėlyvas ruduo, vakaras, aikštė įmirkusi ir klampi. Treneris manė, kad tokiomis sąlygomis galime „pasigauti“ „Žalgirį“, ar bent turėti šansų pakovoti su jais. Bet nieko neišėjo – pralaimėjome 1:6.

******

Hegelmann LFF taurės aštuntfinalio dalyviai:

„Panevėžys“, „Jonava“, Marijampolės „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“, Kauno „Hegelmann“, Vilniaus „Žalgiris“, Gargždų „Banga“ (A lyga), Vilniaus BFA, Alytaus „Dainava“, Klaipėdos „Neptūnas“ (I lyga), Tauragės „Tauras“, Vilniaus „TransINVEST“ (II lyga), „Granitas“ (III lyga), Vilniaus FM „Ataka“ (SFL), Vilniaus „Riteriai“/„Šiauliai“ (A), Joniškio „Saned“ (II)/„Marijampolė City“ (I).