Artėja karštasis sekmadienis: VRFS prieš Kauno-Marijampolės rinktinę Visos

 

Kelios dienos belieka iki inauguracinio „Carlsberg nealkoholinio regionų mėgėjų rinktinių taurės“ turnyro starto pradžios.

Ateinantį sekmadienį, 19 val. Kauno LFF treniruočių centro aikštėje VRFS rinktinė pusfinalyje susigrums su jungtine Kauno-Marijampolės apskričių mėgėjų komanda.

Mes nežinome, ar būsimieji varžovai slepia visą informaciją apie save, tačiau sprendžiant iš to, kad apie jungtines Kauno ir Marijampolės mėgėjų pirmenybes kol kas viešoje erdvėje nėra prieinamos informacijos – tokių įtarimų gali kilti. Žinome tik tiek, kad varžovus treniruos garsus specialistas Vitalijus Stankevičius.

Tuo metu Pauliaus Gloso ir Pavelo Svirskio treniruojama VRFS rinktinė šių metų pradžioje sužaidė draugiškas rungtynes su LFF taurės laimėtojais Vilniaus „TransINVEST“ ir pralaimėjo jiems 0:5. Galima tai vadinti pirmuoju realybės pasitikrinimu, davusiu pamokų prieš „Carlsberg nealkoholinio regionų mėgėjų rinktinių taurės“ iššūkius.

Praėjusią savaitę VRFS rinktinė, nors ir ne stipriausios sudėties, susirinko į pirmąją treniruotę. Antrasis komandos susibūrimas įvyks šios savaitės viduryje.

– Ką žinote apie Kauno-Marijampolės mėgėjų komandą? – paklausėme Pauliaus Gloso.

– Kol kas nežinome beveik nieko, išskyrus tai, kad dalis jų žaidžia būtent Vilniaus lygoje. Su šio regiono mėgėjais iki šiol neturėjome jokių santykių, todėl tai yra tam tikras klaustukas.

Faktas, kad varžovų komandoje bus nemažai žmonių, kurie žiemos sezoną rungtyniavo salės futbolo A lygoje ir žaidė aukštu lygiu. O Vilniuje matome, kad tie, kurie žiemą žaidė salėje, pavasarį lauke buvo geros formos. Tas pats manytina ir apie kauniečius.

– Kuo šios rungtynės gali skirtis nuo dvikovos su „TransINVEST“?

– Visų pirma – dėl mūsiškių sportinės formos. Žiemą atsirinkome žaidėjus labiau pagal jų pasiekimus praėjusiame sezone, nežinodami, kaip jie atrodys po šventinės pertraukos. Dabar mūsų pirmenybės startavo anksčiau, galėjome pamatyti visas komandas, įvertinti ir su Pavelu atsirinkti siauresnį pretendentų ratą. Visi jie bus šviežesni, nei žiemą.

– Kaip judu su P. Svirskiu pasiskirstote atsakomybes? Esate kaip legendinis Švedijos rinktinės trenerių Larso Lagerbacko ir Tommy Soderbergo duetas?

– Pavelas imasi daugiau diriguoti komandai rungtynių metu, praveda apšilimą. Aš labiau prieš rungtynes išdėstau, kaip norime žaisti, kokios taktikos laikytis. Bendrą kalbą randame. Prieš „TransINVEST“ pirmame kėlinyje daugiau vadovavo jis, antrame – aš. Bet kol kas turėjome tik vienas rungtynes kartu, tad daug ko čia nepripasakosiu.

– Kokie įspūdžiai po pirmosios VRFS rinktinės treniruotės?

– Yra iššūkių. Nuliūdino Simono Stankevičiaus gauta trauma, nes jis mums būtų labai svarbus žaidėjas. Paulius Obolevičius atėjo tik ką išsigydęs traumą, taip pat ir Darius Kazubovičius, jiems dar sunku žaisti pilna jėga. Keli mūsų kviesti žaidėjai pasirinko atstovauti Kauną, kas jau yra šiek tiek keista. Aiškesnį savo komandos braižą ir sudėtį turėsime antrojoje treniruotėje.

– Ka galima nuveikti ir ką akcentuojate per šias dvi pasiruošimo treniruotes?

– Prieš rungtynes su „TransINVEST“ vyrukai į treniruotę susirinko tiesiai po naujametinių švenčių. Ir nepaisant to, pirmą kėlinį prieš profus sužaidėme 0:1, turėjome porą pabėgimų į priekį, netgi pusprogę sukūrėme. Tokiomis aplinkybėmis sunku daug reikalauti iš grynų mėgėjų. Dvi treniruotės yra geriau nei viena. Mūsų užduotis yra bent jau nušlifuoti kelias standartines padėtis, atidirbti vieną kitą derinį ir išsigryninti starto vienuoliktuką.

Nėra abejonių, kad komandoje visi nori laimėti. Ir sekmadienį Kaune padarysime viską, kad iškoptume į „Carlsberg nealkoholinio regionų mėgėjų rinktinių taurės“ finalą.