Antrasis III lygos ratas ir trys jo intrigos Visos

 

Trumpos VRFS vasaros atostogos baigėsi. Rugpjūtį startavo stipriausių Europos lygų nacionaliniai čempionatai, o drauge su jais į sostinės apylinkių stadionus sugrįžta ir mūsų išsiilgta III lyga.

Kad antrasis jos ratas bus nerealus, galima neabejoti. Pirmoji sezono dalis pasiūlė intrigą, kokios III lygoje dar nesame turėję. Įpusėjus pirmenybėms į titulą realiai gali pretenduoti bent 7 komandos, nes jas skiria tik 6 taškai.

Sezono pusiaukelėje išskyrėme tris įdomiausias, apžvalgininko manymu, intrigas.

 

1. Ar atlaikys spaudimą Ozas?

Per ankstesnius penkis savo sezonus III lygoje Ozas tik kartą buvo tapęs prizininkais (3 vieta 2015-aisiais). Šiemet solidžiais žaidėjais pasistiprinę oranžiniai turi visas galimybes užkopti ant aukščiausiojo laiptelio. Lyga tokia atkakli, kad pirmauja komanda, surinkusi tik 22 taškus iš 33. Ir dar turinti 3 taškų persvarą prieš persekiotojus. Ozo komanda patyrusi, jaudulio nejaus, todėl svarbiausia bus visus vienuolika savaitgalių atrasti tinkamos motyvacijos žaidėjams atvykti į stadioną. Būtent nuo susirinkimo ir priklauso mėgėjų rezultatai. O komandos vadovas Domantas Savičius apskaičiavo, kad turimoms pozicijoms išlaikyti prie jau surinktų 22 taškų rudenį reikėtų pridėti dar 25.

Prognozė. Tikimybė - 49 proc. Pakaks poros savaitgalių, kai Ozas nesurinks optimalios sudėties, praras svarbius taškus ir turės tenkintis antrąja vieta.

 

2. Ką mums parodys Navigatoriai?

2016-ųjų sezono finiše "auksą" apmaudžiai paleidę Navigatoriai buvo laikomi pagrindiniais 2017-ųjų pirmenybių favoritais. Navigų sėkmę regėjo 55 proc. apžvalgininko apklausos dalyvių. Prognozės viena, bet realybė pasirodė kitokia. Sezono pradžia Navigatoriams buvo chaotiška, buvo permainų trenerių korpuse, buvo apmaudžiai išbarstytų taškų. Ir tik sėkmingas vasaros pradžios žaidimas leido spurtuoti bei pakilti iki 4 vietos. Vasaros pertraukos metu Navigatoriai buvo aktyvūs tiek socialinėje erdvėje, tiek aikštėje, sužaidė keletą kontrolinių rungtynių. Tad galima numanyti, kad pirmo rato klaidų-nesėkmių jau nekartos.

Prognozė. Tikimybę, kad bus tarp prizininkų, įvertinčiau tvirtais 90 procentų (šiuo atveju tikriausiai kentės visada sunkiai startuojantis FKK Spartakas). Ar pavyks užkabinti pirmąją vietą? Klauskite Ozo ir Granito.

 

3. Ar atsigaus Rotalis?

Dar sezono viduryje pagrindiniu metų nusivylimu pretenduoja tapti Rotalio kolektyvas. Komanda, turėjusi kovoti dėl titulo, dabar pūpso 11 vietoje. Vienuoliktoje. Susidaro įspūdis, kad solidžių žaidėjų pririnktai ekipai suvaldyti reikėtų tvirtesnės rankos. Antra vertus, kai po pirmo rato kalbėjomės su Rotalio treneriu Nerijumi Kuzmicku, jis išliko visiškai ramus, teigdamas, kad rudenį bus ir rezultatai, ir medaliai. Pareiškimas, keliantis pagrįstų abejonių. Juolab dauguma nesėkmių iš esmės aiškinama vien neišnaudotomis progomis. Bet kokiu atveju, antrame rate sekti Rotalio žaidimą bus itin įdomu.

Prognozė. Vienuoliktas Rotalis neliks. Ir neabejotinai pakils aukštyn. Bet ar bus medaliai? Tikimybė tikriausiai tėra 10-15 proc.

 

XII turo meniu

FKK Spartakas - Naujieji Verkiai (sekmadienis, 16.00)

Ave.Ko. - Ozas (sekmadienis, 17.00)

Granitas - Nerealas (sekmadienis, 16.00)

SŽK Pabradė - Navigatoriai (sekmadienis, 18.00)

Aktas - TEC (sekmadienis, 18.40)

FK Medžiai - Rotalis (nukelta į rugsėjį)