6 turas: Lyderiai - vis dar be pralaimėjimų Visos

III lygos pirmenybėse pabaigėme antrą sezono mėnesį ir pasitinkame kalendorinę vasarą.

Po 6 turų lygoje ir toliau lygiagrečiai koja kojon žengia Aktas bei Navigatoriai. Abi komandos surinko po 16 taškų, nuo jų bando neatsilikti Ozas (13).

FK Medžiai - Granitas 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
21' Artur Dubinovič 0:1

Apžvalgininko centrine pakrikštyta turo dvikova pateisino šiuos lūkesčius. Tai buvo dar viena atkakli Medžių ir Granito kova, kurioje viską nulėmė vienintelis įvartis.

Medžiai turi potencialo daug, tačiau didžiausia jų bėda šiemet yra gynyba. Per pirmus 5 turus jie buvo praleidę net 11 įvarčių ir pagal gynybos patikimumą lenkė tik TEC'us bei Salininkus.

Komandos treneris Paulius Glosas akcentavo, kad tai yra didžiausia šio sezono problema, kurią būtina nedelsiant taisyti.

Gynyba 7 ture pastebimai pagerėjo, tačiau nuo trečio iš eilės pralaimėjimo žaliai baltų tai neišgelbėjo.

Tuo metu Granitas vėl praslydo. Prastokai susirinkę, jie iškovojo antrą pergalę iš eilės tuo pačiu minimaliu rezultatu - ankstesniame ture taip pat 1:0 pranoko AFK.

"Galima sakyti, identiškos rungtynės kaip ir su AFK. Pirmame kėlinyje žaidėme futbolą, kūrėme momentus. O antrame stovėjome savoje aikštės pusėje ir atsimušinėjome", - neslėpė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

Bet kokiu atveju ši pergalė Granitui tapo labai vertinga - turnyro lentelėje jie aplenkė tuos pačius Medžius ir pakilo į 6-ąją poziciją.

AFK - FKK Spartakas 1:1 (0:1)
LFF stadionas. Teisėjas - A. Gutovskis.
11' Mindaugas Morkūnas (iš 11 m) 0:1
75' Rokas Simanavičius 1:1

Kovingose rungtynėse abi komandos susirinko po 4 geltonas korteles ir pasidalino po tašką. Tas taškas FKK Spartakui leido pagaliau išlipti "iš nulio", tuo metu AFK, atsižvelgiant į turnyrinę padėtį, dėl lygiųjų nedžiūgavo.

Karštu oru FKK Spartakas atvyko tik su trimis keitimais, todėl visas rungtynes vargą vargo.

Vis tik svečiams anksti nusišypsojo sėkmė, kai jie 11 min. uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Mindaugas Morkūnas.

"Tą baudinį vadinu nelemtu. Ir tai buvo daugiausiai, ką tą dieną nuveikė FKK Spartako komandos puolimas. Labai apmaudžios rungtynės mums", - pasakojo AFK ekipos vadovas Edvardas Čyvas.

Spartakiečiai teigė buvę neblogai išstudijavę varžovų žaidimą, žinojo, ko iš jų galima tikėtis. AFK turėjo iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, bet ir FKK Spartakas atsakydavo grėsmingais išpuoliais.

O antrame kėlinyje dar labiau išryškėjo AFK pranašumas bei gerokai ilgesnio suolo teikiami privalumai. Šeimininkų spaudimas davė vaisių, kai likus žaisti 15 minučių rezultatą išlygino Rokas Simanavičius.

Per likusias rungtynes FKK Spartakui teko pasistengti, kad namo parsivežtų bent šį taškelį.

"Mums tai yra teigiamas rezultatas. Aišku, pirmaujant galėjome iškovoti visus 3 taškus, tačiau tokiu atveju tai būtų labai nesąžininga AFK atžvilgiu", - pripažino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Tuo metu E. Čyvas buvo nusivylęs: "Mes negalėjome tiksliai užbaigti atakų. Suskaičiavau bene 7 progas, realizavome vieną."

TEC - VGTU-Vilkai 1:4 (1:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - N. Vasiliauskas.
33' Egidijus Vitkauskas 0:1
43' Alvinas Dūdėnas 1:1
48' Vydmantas Kuzmickas 1:2
63' Simas Kartočius 1:3
86' Vilius Paulauskas 1:4

Sezonas įsibėgėjo ir vienas dalykas jame tikrai nesikeičia: 5-iose iš 6 rungtynių TEC'ai praleido bent 3 įvarčius. O per 6 turus kamuolys jų vartuose jau pabuvojo 21 sykį.

"Sunku kaltinti vien gynybą, kai turime kitų akivaizdžių problemų. Iš paskutinių trejų rungtynių dvejas žaidėme be tikrų vartininkų", - atskleidė TEC prezidentas Aurimas Baubkus.

Ir šiame mače jo komanda turėjo aibę problemų. Nors tai buvo namų mačas, TEC'ų į rungtynes susirinko lygiai 11. O Donatui Stakauskui teko pamiršti ką tik pasibaigusių atostogų džiaugsmus ir užimti jau įprasta tampančią vietą vartuose.

Po to vienas žaidėjas patyrė traumą ir aikštėje atliko tik statistinį vaidmenį. Antrame kėlinyje priimtas sprendimas traumuotąjį statyti į vartus, o Donatą paleisti į aikštę.

Net ir tokiomis ekstra sunkiomis aplinkybėmis TEC sugebėjo pusantro kėlinio priešintis VGTU komandai.

"Norėčiau pagirti savo komandą, kuri net mažumoje ir be tikro vartininko gerai laikėsi žaidimo plano, turėjo galimybių įmušti įvarčių, - sakė A. Baubkus. - O apskritai mes turime išspręsti vidines sudėties problemas, nes pats žaidimas dabar nėra prastas."

Jei manote, kad TEC stebino ėjimais su vartininko pozicija, tai reikia pasakyti, kad VGTU-Vilkų komandoje aikštėje buvo trys nominalūs vartininkai - vienas tikrame amplua ir du kaip aikštės žaidėjai. Taip nutiko, nes į Fanų stadioną atvyko tik 13 Vilkų.

"Pagrindinė problema pas mus su susirinkimu, - iš esmės nieko stebuklingo nepasakė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. - Tikriausiai čia vienas ir tas pats: nusiteikimas bei požiūris į rungtynes. Vieni traumuoti, kiti atostogose. Bijau, kad vasaros periodas mums gali būti liūdnokas, juk turime nemažai studentų."

Kol studentai neišsivažinėjo, VGTU-Vilkai iškovojo dvi solidžias pergales paeiliui ir įsispraudė į pirmą ketvertuką.

"Tos pergalės džiugina, bet ir komandos buvo silpnesnio kalibro. Jei prieš jas buvo galima žaisti ir laimėti be keitimų, tai prieš III lygos favoritus to pakartoti nepavyks. Ilgas suolas yra pagrindinis rodiklis siekiant pergalės", - reziumavo H. Kerušauskas.

Ozas - Salininkai 7:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - G. Macevičius.
8' Anton Zuj 1:0
56' Domantas Savičius 2:0
59' Pavelas Pelakauskas 3:0
68' Giedrius Šablinskas 4:0
72' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 5:0
80' Gediminas Skrockas 6:0
82' Domantas Savičius 7:0
Pašalintas - Valdemar Juchnevič (17' Salininkai)

Čempionai tapo antra komanda, šiemet į Salininkų vartus įmušusia 7 įvarčius. Anksčiau tą pavyko padaryti Medžiams (7:1).

"Nors buvo karšta ir dėl to sunku žaisti, tačiau iš tiesų tai buvo vienas lengvesnių mūsų mačų", - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius.

O rungtynių likimas faktinai buvo nulemtas dar pirmam kėliniui įsibėgėjant. Salininkai atsilikdami 0:1, neteko vieno žaidėjo - 17 min. raudona kortelė parodyta Valdemarui Juchnevič.

Nepaisant to, svečiai kurį laiką priešinosi, pirmame kėlinyje turėjo progą, bet Ozą gelbėjo gynėjas. Na, o po pertrauko išryškėjo oranžinių pranašumas bei Salininkų išsekimas, tuomet ir tuomet krito šeši įvarčiai.

"Galėjome pasirodyti geriau, bet labai sunku žaisti mažumoje ir dar be keitimų. Tą dieną daug mūsų žaidėjų negalėjo atvykti, o ir buvusiems senukams sudėtinga atžaisti visas 90 minučių", - atsiduso Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Jis apgailestavo dėl anksti gautos raudonos kortelės. Jo manymu, tame epizode teisėjas galėjo apsiriboti įspėjimu.

Apskritai teisėjavimas III lygoje P. Janušauskui kol kas nekelia didelio pasitikėjimo: "Keisčiausia, kad teisėjai mūsų rungtynėse nesusitvarko psichologiškai. Taip, mes nesame favoritai. Bet labai gaila, kad paskutinėmis minutėmis į mūsų vartus skiriami abejotini baudiniai ar rodomos keistos raudonos kortelės. Per 6 rungtynes - jau 3 tokios. Paskutinės 2 tikrai neteisingos. Viskas ir susideda iš smulkmenų."

Per 6 rungtynes Salininkai surinko 1 tašką. Nepaisant to, Pranas išlieka optimistu: "Situacija gerėja. Norėtųsi, kad viskas vyktų greičiau, bet viskam reikia laiko. Šį psichologinį testą tikrai atlaikysime. Labai sudėtinga, kai norint nugalėto varžovus, kartu tenka nugalėti ir teisėjus. Jokiu būdu nenoriu sumenkinti Ozo komandos, meistriškumu jiems neprilygome. Pasisekė, kad nepasikartojo Koralo - Kupiškio rungtynių scenarijus. Bet tai yra teisėjo abejotino sprendimo pasekmė."

O pabaigoje Salininkų treneris pridūrė: "Viskas gerai - laukite mūsų pergalės."

Kaišiadorių Baltai - Aktas 1:3 (0:2)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas - Z. Markovskis.
27' Donatas Zykus 0:1
38' Andžejus Romeiko 0:2
60' Andžejus Romeiko 0:3
77' Ernestas Jusevičius 1:3

Kai kalbame apie Baltų namų rungtynes, mintyse pirmiausiai iškyla Žiežmarių stadiono veja ir jos kokybė. Tai tema, kuri bus aptarinėjama visą likusį ir galbūt kitą sezoną, kol Kaišiadoryse nebus baigta stadiono rekonstrukcija.

Žiežmariuose stadiono veja nelygi, kieta ir sausa, tad visad komandos užtrunka, kol adaptuojasi joje. Tiesa, ir Baltai čia nesijaučia šeimininkais.

"Prie šios aikštės kokybės niekaip nepriprantame ir mes, nes treniruojamės Kaišiadoryse, o Žiežmariuose tik sužaidžiame", - teigė Baltų atstovas Andrius Jankauskas.

Prie šių sunkumų prisidėjo ir kaitra. Teisėjas abiejuose kėliniuose leido padaryti vandens atsigėrimo pertraukėlę.

Kol Aktas ieškojo galimybių žaisti "trumpą pasą" ir suvaldyti šokinėjantį kamuolį, Baltams gana gerai sekėsi priešintis. Tačiau situacija pasikeitė, kai geniai pagaliau prisitaikė, o sužaidus pusvalandį, Donatas Zykus išvedė juos į priekį.

"Iki praleisto įvarčio kovojome lygiai. Po to jau varžovai įgijo pranašumą", - sakė Andrius iš Baltų.

Netrukus rezultatą padvigubino Andžejus Romeiko ir Aktui tapo ramiau. Antrame kėlinyje Andžejus įmušė dar kartą, tuo rungtynių baigtis ir buvo nulemta.

Tiesa, Aktas maksimalios koncentracijos neišlaikė - 77 min. rezultatą sušvelnino 17-metis Baltų žaidėjas Ernestas Jusevičius. Ir tai tapo nedidele paguoda Kaišiadorių komandai.

Kaip ten bebūtų, Aktas sekmadienį iškovojo užtikrintą pergalę, o ją dar labiau sutvirtino pakeliui užsukę į Karališką kibininę.

Navigatoriai - Elektrėnų Versmė 5:0 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - R. Valikonis.
35' Gediminas Paberžis 1:0
37' Modestas Bajoriūnas 2:0
40' Modestas Bajoriūnas 3:0
70' Karolis Strolys 4:0
89' Modestas Bajoriūnas 5:0

Vienvaldžiais III lygos lyderiais Aktas buvo iki pirmadienio vakaro, kol savo rungtynes sužaidė Navigatoriai. O sužaidė jie labai galingai - 5:0 sudorojo Elektrėnų Versmės futbolininkus, kurie porą dienų prieš tai prasibrovė į LFF taurės aštuntfinalį.

Labai stebėtis nederėtų. Versmės treneris Romas Ščiuka dar prieš turą buvo įspėjęs, kad pirmadienį jo komanda turės rimtų kadrinių problemų. Nebuvo trijų pagrindinių gynėjų, o tokias atsivėrusias spragas improvizuotai užkamšyti sekėsi ne itin gerai.

Eksperimentuodama Versmė grūmėsi pagirtinai, atidavė varžovams iniciatyvą, o patys sėkmingai laikėsi. Bet tik iki 35 min., kai krito pirmas įvartis. O po to viena po kitos sekė dvi vaikiškos klaidos, virtusios Navigų įvarčiais (3:0) ir rungtynių baigtis buvo nulemta.

"Po tokių vaikiškų klaidų atsitiesti buvo labai sunku ir vyrai palūžo, todėl antras kėlinys tebuvo formalumas, nors ir bandėme kovoti", - sakė R. Ščiuka.

Jis gyrė varžovus ne tik už solidų žaidimą, bet ir gerą komplektaciją, subalansuotą komandos sudėtį. Pati Versmė, būdama ne pajėgiausios sudėties, priešintis tokiomis aplinkybėmis negalėjo.

Ir vis dėlto, elektrėniškiams turėtų patikti Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio žodžiai: "Mums tai turbūt geriausios šio sezono rungtynės. O varžovai verti pagyrimų, visa komanda atrodė smagiai, gerai judėjo. Tik porą kartų jiems nepasisekė, mes sužaidėme agresyviau ir toks rezultatas. Bet jie tikrai gali įkąsti kiekvienai komandai."

Navigatoriai šiemet pavasario rate atrodo kur kas geriau ir užtikrinčiau, nei pernai, taškus pabarstė tik mače su FKK Spartaku (1:1).

"Labiausiai džiugina, kad šį kartą išlaikėme sausus vartus, visa komanda puikiai dirbo tuo klausimu. Aikštėje visi ėjo į kovą, niekas netingėjo ir savęs negailėjo", - pasidžiaugė Kęstutis.

Septintas turas (birželio 1-5 d.)

Birželio pradžioje III lygoje bus sužaistas jau 7-asis turas, o jo centrinė dvikova neabejotinai vyks sekmadienį po 18 val., Senvagės mokyklos stadione.

Susitiks čia seni geri SFL draugai Aktas ir Ozas. Be šių komandų akistatų mėgėjiško futbolo sezonas neįsivaizduojamas. Nesvarbu, ar tai būtų didžiojo, ar mažojo futbolo dvikovos. Tad Akto ir Ozo priešprieša tapo savotišku SFL derbiu. Būtent šios komandos pradėjo sezoną SFL Supertaurės rungtynėmis balandį. Sėkmė tąkart lydėjo Ozą. Šiek tiek geriau III lygos sezoną pradėjusiam Aktui atėjo proga siekti revanšo.

"Miniderbis su Ozu... Nei laukiame jo, nei nelaukiame. Tiesiog jis pats ateis savaime", - nedaugžodžiavo Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Ozo vadovas Domantas Savičius atviresnis - derbis jam ne laiku. Komanda suka galvas, kaip apskritai surinkti vienuolika kovingų žmonių. Jau praeitą savaitgalį mače su Salininkais gelbėjo Ozo Tapyrų pajėgos. Iki 7 turo čempionams nepavyks apsigydyti traumų, todėl susirinkimo problema išliks opi.

"Jei kas leistų pasirinkti lygiąsias - imčiau negalvojęs", - prisipažino D. Savičius.

FKK Spartakas - FK Medžiai. Penktadienis, 19.30. Ukmergės stadionas. 37/33/30.

Granitas - TEC. Sekmadienis, 12.00. Naujosios Vilnios stadionas. 51/31/18.