5 turas: triuškinami rezultatai ir drama Širvintose Visos

VRFS III lygos penktasis turas intrigos stipriai pašykštėjo. Vieninteliame VGTU-Vilkų ir FC Vovos mače komandas skyrė vieno įvarčio persvara. Kituose susitikimuose nugalėtojai talžė savo varžovus 4 ar dar didesniu įvarčių skirtumu.

Turas ir vėl gavosi nepilnavertis. AFK nusikėlė savo rungtynes su BFA-B, o FK Tera dalyvavo Žalgiriados turnyre, todėl su Aktu nesužaidė.

Nemalonaus „pasiekimo“ autoriais tapo FK Ozas komanda. Jie pirmieji, šį sezoną nesusirinkę į rungtynes ir už tai gavę techninį pralaimėjimą. Ozas sekmadienį turėjo žaisti su A komanda-Margiriu. Tačiau rungtynių dienos rytą pamatę, kaip vyksta žaidėjų registracija (tiksliau nevyksta), oranžiniai iškėlė rankas ir baltą vėliavą. Todėl Margiriui be kovos atiteko pergalė 3:0.

FK Granitas – FK TEC 7:0 (5:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
10' Žygimantas Kirsis 1:0
12' Žygimantas Kirsis 2:0
20' Darius Kazubovičius 3:0
35' Darius Kazubovičius 4:0
45' Tomaš Gulbicki 5:0
52' Darius Kazubovičius 6:0
86' Edgar Čičin 7:0

Granitas III lygoje kol kas žaidžia atsipalaidavę ir nepervargdami. Tai buvo trečioji jų pergalė, po jos bendras įvarčių skirtumas pakilo iki +17.

Kažką išsamaus pasakoti apie šias rungtynes nelabai yra prasmės. Nebent tai, kad po šio mačo abu Granito snaiperiai Žygimantas Kirsis su Dariumi Kazubovičiumi turi po 6 įvarčius ir tęsia atkaklias lenktynes dėl rezultatyviausiojo prizo su Tomu Mikalausku (AFK) ir Aivydu Ruškiu (Margiris).

TEC sezono pradžioje priversti sugerti ne pirmą skaudų smūgį, o per 5 rungtynes ši komanda praleido jau 26 įvarčius.

Tačiau Darius Baltiejus sako, kad tai nėra tikrasis TEC komandos veidas ir potencialas: „Prieš sezoną stipriai atsinaujinome ir pasipildėme jaunimu, kas yra būtina norint adekvačiai kovoti su III lygos pirmo aštuoneto komandomis. Tačiau jaunimui šiuo metu yra mokslo metų pabaiga, dėl to į rungtynes turi eiti senoji TEC gvardija, kuri neturi tiek jėgų priešintis ant bangos esančiam Granitui“.

Senoji TEC gvardija rinkosi ir į mačą Naujojoje Vilnioje. Kukliomis pajėgomis, su mažai keitimų ir neįprastu sau išsidėstymu 5-4-1. Tačiau nei tokia gynybinė taktika, nei lietus ir įmirkusi aikštė nesukliudė granitiečiams dominuoti ir siųsti kamuolius į varžovų vartų tinklą.

„Stengiamės kovoti su visomis komandomis, kad varžybos ir futbolo principas būtų įdomesni. Gaila, su Granitu neturėjome jėgų. Kol vyks komandos atsinaujinimo procesas, manau, kad į Top-8 gretas mes tikrai nepretenduosime“, – atviravo D. Baltiejus.

VJFK Trakai – FK Navigatoriai 0:4 (0:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
45' Ruslan Tamilin 0:1
47' Pavel Sorokin 0:2
75' Ruslan Tamilin 0:3
83' Ričardas Kulis 0:4

Trakų futbolininkai nebuvo įveikę Navigatorių per ketverias ankstesnes dvikovas, neįveikė ir penktoje.

Nors šį kartą atrodė, kad šansai pakankamai realūs. Juk Navigai šį sezoną stebina banguotu žaidimu, ne visada atrodo motyvuoti, o Trakų pusėje buvo ir namų aikštė, ir nepalyginamai ilgesnis atsarginių žaidėjų suolas.

Tačiau kaip sakė Trakų ekipos treneris Vidmantas Zagurskas – pasitaiko, kad komandai būna tiesiog juoda diena, kai niekas aikštėje nesigauna.

Navigatoriai po VGTU-Vilkų sutriuškinimo (0:5) į Trakus nusivežė tik du keitimus. Tačiau lygos senbuviai parodė, kad turi savigarbos ir gali laimėti, kai yra remiami prie sienos.

Plati ir gili sudėtis suteikė galimybę V. Zagurskui dažnai rotuoti žaidėjus ir taip palaikyti aukštą žaidimo tempą, varginti varžovus. Tačiau Navigatoriai – seni vilkai. Jie iškentė, o sulaukę savo galimybių, skaudžiai baudė šeimininkus. Rungtynių eigai daug įtakos turėjo du įvarčiai, kritę į VJFK Trakų vartus pačioje pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje. Paskutinėmis minutėmis Navigatoriai pavertė rezultatą triuškinamu (4:0).

„Lyg ir žaidėme neblogai, bet buvo ne mūsų diena. Mums niekas neišėjo, o varžovai žaidė solidžiai ir realizavo beveik viską. Sveikinu juos su geru rezultatu“, – sakė V. Zagurskas.

Šis rezultatas leido Navigatoriams turnyro lentelėje aplenkti tuos pačius Trakus ir pakilti į 7-ą vietą.

FK Geležinis Vilkas – FK Medžiai 0:4 (0:3)
Kariškių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
20' Benadas Arkauskas 0:1
27' Justinas Baltrimavičius 0:2
44' Haroldas Kybartas 0:3
72' Audrius Bukovskis 0:4

Prieš turą apžvalgininkas sapaliojo apie lygiąsias šiame mače, tačiau Medžiai pasišaipė iš tokios prognozės ir net ne optimalia sudėtimi dominavo Kariškių stadione.

Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas atkreipė dėmesį, kad ankstesniuose mačuose III lygoje ir VRFS taurėje komanda pirmoji praleisdavo įvartį ir ne visuomet pavykdavo atsitiesti. Todėl šį kartą buvo svarbu įmušti pirmiems ir, pageidautina, kuo anksčiau.

Planas suveikė ir žaliai balti buvo priekyje po pirmųjų 20 minučių. O po pirmo kėlinio Medžiai pirmavo net 3:0, todėl po pertraukos tereikėjo neprisidaryti problemų ir ramiai pabaigti rungtynes.

Medžiai dėl traumų nesurinko geriausios sudėties ir nežaidė pritrenkiančiai. Tą pastebėjo Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas, tačiau jis taip pat pripažino, kad esminiu skirtumu tapo varžovų turima patirtis ir jų žaidėjų meistriškumas.

„Dėkoju vyrams už parodytas pastangas iki pat rungtynių pabaigos. Gaila, turimo jėgų ir pasirengimo rezervo mums šį kartą nepakako“, – teigė treneris.

1 taškas kol kas lieka Geležinio Vilko taupyklėje po 4 rungtynių ir kariškiams tenka suprasti, kad tokia žaidimo aukštesniame lygyje realybė.

„Mūsų komanda nepratusi prie pralaimėjimų, todėl turime problemų su požiūriu ir įdirbiu ruošiantis aukštesnės lygos rungtynėms prieš aukštesnio lygio varžovus. Reikia laiko ir užsispyrimo norint prisitaikyti prie šios lygos“, – pažymėjo Š. Beivydas.

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė 4:0 (2:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
32' Emilis Putinauskas 1:0
40' Mantas Kazilionis 2:0
72' Robertas Ratkevičius (iš 11 m) 3:0
82' Dainius Tuškevičius 4:0

Pastaruosius keturis sezonus šių komandų dvikovos III lygoje būdavo itin atkaklios, o pasibaigdavo arba lygiosiomis, arba 1-2 įvarčių skirtumu.

Bet pirmadienį Ukmergėje buvo šeimininkų komandos dominavimo vakarėlis. Lietaus rungtynėse jie visiškai pranoko dažnai klydusius varžovus, kurie dar ir ne pilnos sudėties atvažiavo.

„Varžovai judėjo smagiai. Jie jauni, bėgantys. Mes, deja, buvome be vartininko. Klydo jis, klydo gynėjai, todėl toks rezultatas, – aiškino Versmės komandos treneris Romas Ščiuka. – Bandėme žaisti futbolą, bet neįvertinome oro sąlygų. O varžovai daug negudravo: spyriais į priekį ieškojo savo greitųjų puolėjų ir tas pasiteisino.“

Šiuo maču FKS Ukmergė pradėjo namų rungtynių maratoną – savo stadione jie žais keturis turus iš eilės. Ir pirmadienis tapo gera įžanga į vasaros pradžią.

„Komandai labai sekėsi išeiti iš gynybos į atakas ir tai labai džiugino. Rezultatas tikrai galėjo būti dar didesnis, bet trys taškai svarbiausia. Keliaujame į priekį ir laukiame kitų varžovų“, – teigė FKS Ukmergės treneris Paulius Baronas.

Ukmergėje visuomet susirenka nemažai aktyvių žiūrovų ir jie tampa rimta paspirtimi komandai.

P. Baronas akcentavo ir šį faktorių: „Kai iškovoji tokią pergalę namie prie savų žiūrovų, geriau ir būti negali! Noriu padėkoti žiūrovams, kurie visada renkasi į rungtynes. Mūsų komandai tai labai daug reiškia. Ačiū.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – FC Vova 2:1 (0:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
51' Philip Junior Mosongo 0:1
74' Benas Lučiūnas (iš 11 m) 1:1
86' Ernestas Bilotas 2:1

III lygos amžininkai gerai mena praėjusių metų tarpusavio dvikovą Širvintose, kai VGTU-Vilkai nukovė varžovus 8:1. Nerealu buvo tikėtis panašaus scenarijaus ir šį kartą, tačiau bet kokiu atveju, VGTU-Vilkai buvo pirmadienio vakaro mačo favoritais.

Jie ir nugalėjo, tačiau tą padarė pagal sudėtingą ir klampų scenarijų.

VGTU-Vilkai aiškino, kad iškritęs lietus ir šlapia danga jiems nebuvo į naudą, nes kamuolys tokiu būdu aikštėje „vaikščiojo“ gerokai greičiau, nei jie įpratę. Reikėjo laiko prisitaikyti. O dar daugiau nervingumo pridėjo Philipo Junioro Mosongo įvartis antro kėlinio pradžioje.

Širvintų komanda pusvalandį buvo besivejančiųjų vaidmenyje, iki kol Benas Lučiūnas realizavo 11 m baudinį. Rezultatą jie persvėrė tik likus žaisti 4 minutes. FC Vovai tokia atomazga buvo gniuždanti.

„Po šių rungtynių mus užplūdo labai karčios emocijos, nes paskutinėje mačo dalyje praleidome du lemtingus įvarčius. Nuoširdžiai manau, kad Širvintose mes nusipelnėme daugiau, nei gavome“, – teigė FC Vovos treneris Irvingas Gabrielis Lopezas.

O štai VGTU-Vilkų atstovo Haroldo Kerušausko nuomonė buvo priešinga: „Vertinant visų rungtynių, ypač pirmo kėlinio eigą – būtų didelė neteisybė, jei rungtynės būtų pasibaigusios kitaip. Mes pirmame kėlinyje privalėjome išnaudoti savo pranašumą, nes sužaidėme labai gerą atkarpą. Deja, nepavyko pasižymėti. Nors kontroliavome žaidimą, tačiau FC Vova turi fiziškai stiprių, greitų žaidėjų, kurie neleido užvaldyti aikštės vidurio, stabdė mūsų žaidimą 1 prieš 1 puolime. Bet turėdami kamuolio kontrolę ir regzdami atakas, savo tikslą pasiekėme.“

Ši, trečioji pergalė sezone, VGTU-Vilkams buvo ir pati sunkiausia.

„Mes laimėjome per komandinį darbą, o to trūko Vovai. Jie turi individualiai stiprių techniškų žaidėjų, kurie labai pastebimi, bet matyti, kad jiems trūksta susižaidimo. Sutinku, kad jų komanda gera, reikia tik pasinaudoti turimu potencialu. Sezono eigoje daugeliui bus neparankūs varžovai“, – mano H. Kerušauskas.

„Ironiška, bet šiose rungtynėse man labai patiko komandos pasirodymas. Deja, pralaimėjome. Nesupratome, kaip išnaudoti turimą pranašumą švieslentėje, o rungtynių pabaigoje jau kentėjome dėl nuovargio“, – pripažino I. G. Lopezas.

6 turas (birželio 3-6 d.)

FK Granitas – FK Geležinis Vilkas. Penktadienis, 19:30, Naujoji Vilnia.

Penktadienį Granito futbolininkai namie vaikysis ketvirtosios pergalės iš eilės ir bus akivaizdūs favoritai. Geležinio Vilko treneris pripažįsta, kad komandai dar reikia laiko apsiprasti prie aukštesnio lygio varžovų ir patiems būtina pasitempti. O prilygti lygos favoritams jiems kol kas per sunku.

Prognozė: dar viena rezultatyvi Granito pergalė – 5:1.

FKS Ukmergė – AFK. Šeštadienis, 15:00, Ukmergės stadionas.

Šių rungtynių laimėtojai bent laikinai taptų III lygos lyderiais. AFK praleido praėjusį turą, nes komandos lazarete buvo bemaž pusė traumuotų žaidėjų. Jų galimybės priešintis Ukmergėje priklausys būtent nuo to, kaip tas traumas pavyko apsigydyti. Bet kokiu atveju, tai bus įdomiausias turo susitikimas tarp komandų, kurios gerą futbolą rodo nuo sezono pradžios.

Prognozė: daug taktinio ir atsargaus futbolo, kuriame lygiosios nenuvils nė vienos komandos – 1:1.

BFA-B – FK Tera. Sekmadienis, 16:00, BFA arena.

Po skandalingo debiuto III lygoje ir skirto techninio pralaimėjimo praėjo mėnuo nukeltų rungtynių serijos ir BFA dubleriai dabar pradeda savų rungtynių maratoną. Ir kilimą aukštyn, be abejo. Sekmadienį Teros laukia velniškai sunkus išbandymas, nors šios komandos treneris yra sakęs, kad rungtynių su tokio kalibro varžovais nereikia baidytis – tai gera terpė tobulėjimui.

Prognozė: viena kryptimi – 7:0.

FK Aktas – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 17:15, Pilaitės stadionas.

Kaip ir Terai prieš BFA dublerius, taip ir Aktui prieš Margirį sekmadienį pasipriešinti daug šansų nenusimato. Tiesiog skirtingo lygio komandos ir Margiris gali prisidaryti bėdų tik jei patys nenusiteiktų rungtynėms.

Prognozė: užtikrintai – 1:6.

FK Ozas – FK Medžiai. Sekmadienis, 18:00, Panerio stadionas.

Nesusirinkimas į rungtynes paprastai turi dvejopą efektą. Komanda arba palūžta ir likusią sezono dalį varo tarsi iš reikalo, arba kaip tik motyvuojasi ir užpyksta pati ant savęs. Ozui reikia palinkėti pastarojo scenarijaus. Oranžiniai žais savo mėgstamame stadione sau įprastu laiku, todėl susirinkimo problemų negali kilti. Tačiau kiekybė nelygu kokybei ir Medžiai turėtų pasiimti dar tris taškus.

Prognozė: penktoji iš eilės Medžių pergalė tarpusavio mačuose – 1:3.

FC Vova – FK Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Kalbant apie Versmės komandos perspektyvas visuomet reikia atsižvelgti į tai, kokia sudėtimi šiai komandai pavyks nuvažiuoti į išvykos rungtynes. Jei taip, kaip pirmadienį pavyko į Ukmergę – šansų minimaliai. Tuo metu FC Vova sprendžia savo problemas – talento yra, bet treneriui sunkiai pavyksta jį konvertuoti į darnų komandinį žaidimą.

Prognozė: kovingos lygiosios – 2:2.

VJFK Trakai – Širvintos/VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 18:00, Trakų naujas stadionas.

VGTU-Vilkai atrodo solidesnė komanda, tačiau žaisdami prieš Trakus jie turi problemų – tiek pernai lygoje, tiek šiemet VRFS taurėje jie ištraukė sunkias pergales vienodais rezultatais 2:1. O žinant, kad šios rungtynės vyks Širvintų komandai rečiau sutinkamoje natūralios žolės aikštėje, sekmadienis palieka staigmenos galimybę.

Prognozė: varginanti VGTU-Vilkų pergalė – 1:2.

FK Navigatoriai – FK TEC. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Vykstanti egzaminų sesija įtakoja TEC žaidimo kokybę ir rezultatus – jaunasis komandos sparnas kol kas negali stačia galva nerti į futbolo batalijas. Todėl reikia manyti, kad TEC'ų kovoje su draugais laukia dar vienas pralaimėjimas su daugybe įvarčių.

Prognozė: užtikrinti Navigatorių trys taškai – 5:2.