3 ture lyderiai nepraleido, stebino Medžiai ir Versmė Visos

Po trijų savaitgalių VRFS III lygoje ima ryškėti bendresnis vaizdas. Jame kol kas išsiskiria visus taškus surinkusios Akto ir Navigatorių komandos, jų nepaleisti bando Ozas ir Medžiai.

Beje, pastarieji ir lygos naujokai iš Elektrėnų trečiame ture nustebino solidžiu žaidimu ir rezultatais.

TEC - Ozas 0:3 (0:2)
Fanų stadionas. Teisėjas - J. Paškovskis.
20' Vytas Galeckas 0:1
41' Domantas Savičius 0:2
69' Kristijonas Gedgaudas 0:3

Niūroje TEC padangėje - nieko naujo. Patirtas trečias stambus pralaimėjimas iš eilės be didesnių ambicijų siekti teigiamo rezultato.

Trys pralaimėjimai 3-4 įvarčių skirtumu tapo rimtu išbandymu ir komandos atstovas Donatas Stakauskas yra ties kantrybės praradimo riba: "Jau darosi sunku kalbėti apie tą patį. Šios rungtynės nebuvo nė kiek geresnės nei praėjusios. Vėl tos pačios problemos ir kartotis nesinori..."

Ozas laimėjo, bet nusivylė dviem dalykais - rungtynėmis šeštadienį ir Fanų stadionu bei jo kieta danga. Antra vertus, patys TEC'ai tokiu metu sunkiai rinkosi ir buvo matyti, kad pergalės jie tądien neiškovos.

Oranžiniai iš karto ėmė smaugti varžovus už jų klaidas gynyboje. Jau 5 min. čempionai uždirbo 11 m baudinį, bet jo nerealizavo Gediminas Skrockas. Tikriausiai pasitaupė svarbesniems mačams.

Panikos dėl to Oze nekilo, nes jau kėlinio viduryje krito pirmasis, o pabaigoje ir antrasis įvarčiai. "Svečiai" kontroliavo situaciją aikštėje, tuo metu TEC atakų užuomazgos dažnai baigdavosi nenukeliavus net iki aikštės vidurio.

"Užtrukome, kol prisitaikėme prie tokios aikštės savybių, tačiau pati rungtynių baigtis niekam nekėlė klausimų, - teigė vieną įvartį pelnęs Ozo vadovas Domantas Savičius. - Matyti, kad pas TEC ne viskas gerai. Galėtų pasinaudoti savo priešvaržybiniu šūkiu "Alus", susirinkti, išsikalbėti, o jei reikia - ir išsisiuntinėti. Tada gal atsirastų ir rezultatai."

Kad Fanų aikštė nėra tobula, pripažino ir pats D. Stakauskas: "Žaisti techniškai joje sunku. Tai primena ne dirbtinę dangą, o kilimą ant sporto salės grindų."

"Mes dar dainuosim (laimėsim)", - pažadėjo D. Stakauskas. Bet kada TEC'ai užplėš pergalingą giesmę, atsakyti jis negalėjo. Laukiame.

Granitas - FKK Spartakas 2:0 (0:0)
Naujoji Vilnia. Teisėjas - S. Melnikovas.
67' Yaroslav Vasiutin 1:0
72' Rolandas Komparskas 2:0

Kiti šio sezono nelaimėliai FKK Spartakas taip pat patyrė trečią pralaimėjimą. Ir nors lieka ne tik "su minusu", bet ir be įvarčio, šioks toks progresas juntamas.

Štai Naujojoje Vilnioje jie atsilaikė ilgiau nei valandą ir tik tuomet vieną po kito praleido du įvarčius.

"Kas jums darosi? Jau vieną kitą taškelį ar pergalę reikia imti", - ukmergiškių paklydimais stebėjosi varžovai iš Akto komandos.

"Vis dar ieškome to pirmojo taško. Nors pats ir šį kartą dar negalėjau padėti komandai, girdėjau, kad buvo visai neblogos rungtynės", - sakė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Jo komanda pirmoji įmušė įvartį, tačiau linijos teisėjas užfiksavo nuošalę. Ir nors svečiai kategoriškai su tuo nesutiko, sprendimo niekas neatšaukė. Dar vėliau FKK Spartakas susikūrė progą su išėjimu 1x1, bet ir ja nepasinaudojo.

Galiausiai antro kėlinio viduryje klydo Ukmergės gynėjai ir tuo pasinaudojęs Jaroslavas Vasiutinas išvedė šeimininkus į priekį. Dar po penkių minučių puikiu tolimu smūgiu pasižymėjo Rolandas Komparskas. Tuomet mačo baigtis ir buvo nulemta.

Jei atvirai, apžvalgininkas šį kartą tikėjosi solidesnės Granito pergalės prieš bene prasčiausiai sezonui pasiruošusią komandą.

"O kas sakė, kad mes esame pasiruošę geriau?, - nusijuokė Granito žaidėjas Jevgenijus Rybakovas. - Pirmame kėlinyje mums labai pasisekė, kad nepraleidome įvarčio. O antrame jau savo įridenome ir tuomet tvarkingai apsigynėme."

Į akis krito tai, kad Granitas namų rungtynėse teturėjo vos du keitimus.

Jevgenijus sako, kad ši problema šiemet į akis kris dar ne kartą: "Tai nusimato visą sezoną. O kaip kitame ture važiuosime į Elektrėnus darbo dieną, tai net neįsivaizduoju. Mes mėgėjai, o ne I lygos klubai..."

Salininkai - FK Medžiai 1:7 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - D. Ramanauskas.
29' Ignas Šiaučiulis 0:1
49' Giedrius Lekandra 0:2
52' Giedrius Lekandra 0:3
58' Eduard Grudinskij 0:4
64' Vilius Jurgis Stakutis 1:4
71' Giedrius Lekandra 1:5
87' Justinas Baltrimavičius 1:6
90' Renatas Giriūnas 1:7
Pašalintas - Andzej Jančis (Salininkai, 86)

FK Medžiai pakartojo Akto anksčiau užfiksuotą didžiausią šio sezono skirtumą - pasiekė pergalę šešių įvarčių skirtumu.

O Giedrius Lekandra šį šou baigė su "hat-tricku" ir jau dabar yra įmušęs daugiau įvarčių, nei per visą 2017-ųjų III lygos sezoną.

Kaip viskas vyko Dilgynės aikštėje, užfiksavo SFL operatoriaus akis:

Kritine atkarpa Salininkams tapo antro kėlinio pradžia, kai per dešimt minučių rezultatas iš 0:1 virto net 0:4.

"Subyrėjome po antro įvarčio. Yra daug pralaimėjimo priežasčių, todėl net neverta apie tai kalbėti. Jei tobulėsime, bus ir rezultatas. Jei nenorėsime labiau pasistengti, šitaip bus visada, - pareiškė Salininkų treneris Pranas Janušauskas, nepagailėjęs aštresnio žodžio. - Nėra kuo džiaugtis, bet ir verkti nereikia. Reikia parodyti, kad "turime kiaušinius", o jei kas neturi - nėra ko eiti į rungtynes, galima paverkti kamputyje, ašarų baloje. Bet nevykėliai niekam neįdomūs. Treneriui reikia atrasti žaidimo braižą, žaidėjams - sportinį pyktį."

Dilgynės aikštė dažnai pliekiama dėl prastos vejos kokybės. Visgi šį kartą pasirodyti sėkmingai Medžiams jį nesutrukdė. Komandos treneris Paulius Glosas šiek tiek apgailestavo tik dėl to, kad šį III lygos sezoną niekaip nepavyksta išlaikyti sausų vartų.

"O šiaip viskas labai gerai atsispindi rungtynių santraukoje. Kontroliavome situaciją, turėjome gerokai daugiau progų. Pirmame realizavome tik vieną, antrame sumušėme beveik viską, ką sukūrėme", - reziumavo Paulius.

Vos po dviejų parų FK Medžiai žaidė SFL Taurės rungtynes su Baltais ir pasiekė pergalę 2:0. Šį kartą - jau su sausainiu.

Kaišiadorių Baltai - Navigatoriai 0:2 (0:1)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas - A. Pipiras.
37' Artūras Karasiovas 0:1
72' Gražvydas Mikulėnas 0:2

Navigatoriai 3 ture nesužaidė savo geriausių rungtynių, bet pagrindinius tikslus pasiekė. Pavyko nepraleisti įvarčio, pratęsti pergalių seriją ir išlikti turnyro lentelės viršūnėje.

Navigatoriams pirmą kartą teko viešėti ne Kaišiadoryse, o gretimuose Žiežmariuose, kur kol kas namų rungtynes žaidžia Baltai.

"Stadionas ten tikrai ne pačios geriausios būklės, o tokios aikštės labiau sulygina abiejų komandų pajėgumus ir įneša intrigos", - pažymėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis, kurio komandai šį kartą teko labiau pasistengti.

Niekas ir nesakė, kad III lygoje varžovai jiems pasiduos be kovos, o šį kartą Baltai priešinosi atkakliai. Vis tik pirmo kėlinio pabaigoje svečius į priekį išvedė Artūras Karasiovas. Kai antrame įmušė senas vilkas Gražvydas Mikulėnas, Navigų pergale niekas nesuabejojo.

Andrius Jankauskas iš Baltų komandos teigė, kad kaišiadoriškiai atkakliai priešinosi lygos favoritams bei jiems niekuo nenusileido. Vis tik Navigatoriai pranašiau sužaidė abiejų kėlinių pabaigas ir tai tapo esminiu rungtynių faktoriumi.

O kadangi rungtynės vyko ypatingą sekmadienį, Mamos dieną, tai Navigatoriai namo parvyko ne tuščiomis.

Aktas - AFK 1:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D. Šimėnas.
66' Marius Linkevičius 1:0

Atkakliausias turo mačas sužaistas Senvagės stadione. Vien ko vertas faktas, kad abiejų komandų žaidėjai kartu susirinko 9 įspėjimus.

"Seniai nemačiau tokių kovingų rungtynių", - sakė AFK vadovas Edvardas Čyvas.

Nors geltonomis kortelėmis lijo, teisėjų brigadai priekaištų niekas neturėjo.

Priešingai. Akto veteranas Tomašas Labul arbitrus geru žodžiu minėjo: "Abipusių klaidelių pasitaikė, bet ne esminių. Rungtynes teisėjas kontroliavo profesionaliai. 20 metų žaidžiu miesto pirmenybėse ir dar nemačiau, kad likus 20 minučių iki rungtynių pradžios teisėjai darytų tokį apšilimą, kokio nė vienas aikštės žaidėjas tądien nedarė. Profesionalus požiūris. Tik pagirti belieka."

Pats žaidimas buvo ne tik atkaklus, bet ir klampus, sunkus, kaip tokiais atvejais sakoma - iki pirmo įvarčio. Netgi lygiosios nebūtų nuliūdinusios nė vienos komandos.

E. Čyvas praėjusią savaitę kalbėjo, kad Akto puolimui pasistengs paruošti netikėtumų bei jį pristabdyti. Ir pažadą tesėjo. Apžvalgininko prognozė su 36 proc. Akto pergalės tikimybe buvo atsargi, pamatuota, bet teisinga.

Viską nulėmė vienintelis Mariaus Linkevičiaus įvartis antro kėlinio viduryje. Naujokai akimirkai prarado koncentraciją ir Geniai tuo kaip mat pasinaudojo.

Po praleisto įvarčio AFK aktyviau brovėsi į puolimą, bet baigiant atakas arba stigo taiklumo, arba patikimai sužaisdavo varžovų vartininkas.

"Už kovingumą noriu padėkoti vyrams ir pacituoti trenerį Aurimą Tamaliūną, kuris po rungtynių teigė: "už kovą - 10 balų". Apmaudu, kad to nepakako. Mums savo progų išnaudoti nepavyko. Šį kartą patirtis 1, entuziazmas 0", - pasakojo E. Čyvas.

Tuo metu T. Labul varžovų kovingumas pro akis nepraslydo: "Mes savo tikslą nepraleisti įvarčio pasiekėme, taip pat kantriai išlaukėme progos ir įmušėme. Esame laimingi. O AFK labai patiko. Tai kovinga komanda, žaidžianti protingą futbolą. Buvo gerai pasiruošę ir žaidė drausmingai, mums leido gal tik tris momentus susikurti."

AFK kovingumas ir gerėjantis žaidimas suteikė daugiau optimizmo ir pačiam klubo vadovui Edvardui: "Jei ir toliau demonstruosime tokią vyrišką kovą, pastovėsime vienas už kitą, bus palaikymas nuo suolo - rezultatai gerės. Turime būti vis labiau ambicingesni."

VGTU-Vilkai - Elektrėnų Versmė 2:3 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - R. Osipovas.
45' Andrius Buzevičius 0:1
50' Ignas Vilkelis 1:1
51' Audrius Labanauskas 1:2
62' Julius Dranginis 1:3
75' Rytis Kazlauskas 2:3
Pašalintas - Benas Buzevičius (Versmė, 90+1)

Turas pasibaigė pirmadienį, vėlyvosiomis vakaro rungtynėmis Fanų stadione, prie dirbtinio apšvietimo, kuris sukūrė jaukesnę futbolinę atmosferą.

Rungtynės baigėsi ne visai lauktu rezultatu - istorine Versmės pergale. Istorinė todėl, kad tai pirmasis Elektrėnų futbolininkų laimėjimas žaidžiant III lygoje.

Visam rungtynių apibendrinimui gerai tinka VGTU-Vilkų atstovo Haroldo Kerušausko išsakytos mintys: "Žaidėjams buvo akcentuojama, kad reikia pamiršti prieš tai buvusias rungtynes ir varžovus vertinti atsakingai. Bijau, kad pradeda kartotis pernykštis scenarijus, kai imama galvoti, kad žaidžiant puse kojos III lygoje galima laimėti."

Elektrėnams pavyko iš karto primesti savo žaidimo stilių rungtyniaujant kietai ir vieną po kitos štampuoti pavojingas progas. Kaip nesikuklindamas sakė Versmės treneris Romas Ščiuka, po pirmo kėlinio jo komanda galėjo pirmauti 4:0.

Visgi pirmavo tik 1:0 po įvarčio "į rūbinę". Antro kėlinio pradžioje komandos žaibiškai apsikeitė įvarčiais, o sužaidus valandą, Versmė nurūko į kontrataką ir prieš vartininką išvestas Julius Dranginis padidino savo komandos pranašumą iki 1:3.

Vilkai dar sugebėjo sušvelninti rezultatą, bet nieko daugiau nenuveikė.

"Nors progų ir turėjome, tačiau kažko daugiau ir nebuvome verti su tokiu nusiteikimu bei požiūriu. Dauguma žaidėjų į rungtynes atvyko tiesiog pasivaikščioti", - piktinosi H. Kerušauskas.

Galima sakyti, jog šį kartą Elektrėnų komandos sėkmę nulėmė ne tik efektyvi taktika, bet ir kantrybė bei drausmė. Po istorinės pergalės Versmė įsitaisė 6-oje vietoje.

"Pergalė svarbi ne tik todėl, kad pirmoji žaidžiant III lygoje. Po praėjusio turo jos labai reikėjo psichologine prasme, nes patyrėme nepaaiškinamą pralaimėjimą dideliu skirtumu žaisdami prieš Aktą. Einame toliau, laukia kitas sužeistas žvėris vardu Granitas", - pažymėjo Versmės treneris R. Ščiuka.

Ketvirtas turas (gegužės 12-15 d.)

III lygos 4-asis turas išsitęs ir baigsis tik kitą savaitę. Navigatoriai tradiciškai rungsis pirmadienį, o Elektrėnų Versmė savo varžovus iš Naujosios Vilnios priims antradienį. Pastariesiems teks pasukti galvą, kaip darbo dieną į išvyką susirinkti optimalia sudėtimi.

Potencialiai įdomiausias turo mačas nusimato Senvagėje tarp Navigatorių ir FKK Spartako. Taip, pirmieji kol kas laimėjo visus susitikimus, antrieji visus pralaimėjo ir dar neįmušė įvarčio. Tačiau Spartakas paskutinėje vietoje su minusu ilgai sėdėti nesirengia.

Abiejų klubų pastarųjų metų susitikimų istorija nenuobodi. Per išvykas į Ukmergę Navigatoriai, kaip taisyklė, patiria pralaimėjimus. Mačai Vilniuje paprastai būna rezultatyvūs. Pernai birželį Senvagės stadione FKK Spartakas iki 70 minutės pirmavo 3:0, tačiau namo parsivežė tik tašką (3:3).

2018-ųjų sezono startas vienas prasčiausių FKK Spartako istorijoje. Bet komanda rankų nenuleidžia. Optimizmo jai įpūsti mėgina ir iš komandiruotės užsienyje grįžęs komandos kapitonas Igoris Krasinas.

"Navigatoriai šiuo metu yra stipresnė komanda ir jie yra lygos favoritai. Bet mes turime planą kaip su jais žaisti, bandysime jo laikytis ir kovoti dėl taškų", - pasakojo jis. Galime neabejoti, kad ateinantį pirmadienį ukmergiškiai tikrai grumsis dėl taškų.

AFK - VGTU-Vilkai. Šeštadienis, 17.00. LFF stadionas. 37/33/30.

TEC - Salininkai. Sekmadienis, 16.10. Fanų stadionas. 27/43/30.