3 turas: Čempionų vargai Ukmergėje, Teros pralaimėjimas ir Mučinio faktorius Visos

Trečiasis turas VRFS III lygoje staigmenų neatnešė. Turnyro lyderis Granitas iškovojo kol kas lengviausią ir didžiausią pergalę. O štai A komanda-Margiris ir Navigatoriai kovoje dėl pergalės turėjo pademonstruoti dideles valios ir charakterio savybes.

Trečias turas pažymėtas ir išskirtiniais asmeniniais pasirodymais. Tokiais, kaip Edvino Mučinio (Versmė), Alberto Bogdan (Granitas) ar Justino Baltrimavičiaus (Medžiai) solo šou.

FK Granitas – FK Salininkai 8:1 (5:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
2' Darius Kazubovičius 1:0
26' Žygimantas Kirsis 2:0
29' Albert Bogdan 3:0
36' Albert Bogdan 4:0
45' Albert Bogdan 5:0
49' Žygimantas Kirsis 6:0
55' Arnoldas Gersaimovas 7:0
63' Pavelas Šarynskis 7:1
75' Darius Kazubovičius 8:1

EURO 2020 čempionatą Granito futbolininkai pasitiko su trenksmu ir pakilia nuotaika. Jei ankstesnėse rungtynėse Salininkai kažkiek patampė nervus Navigatoriams, tai šį kartą jie neturėjo jokių šansų.

Jau 2-ą minutę Darius Kazubovičius išvedė šeimininkus į priekį. O per 20 minučių atkarpą kėlinio pabaigoje Granitas pridėjo dar keturis įvarčius ir po pirmo kėlinio pirmavo 5:0.

Albertas Bogdan pelnė „hat-tricką“ – pusę tiek, kiek pernai įmušė per visą sezoną.

Labai arti savo pirmojo įvarčio buvo Granito naujokas Serge'as Tatiefangas. Bet dideliam vietos žiūrovų nusivylimui, jam nepavyko realizuoti 11 m baudinio. Iš pradžių jo smūgį atrėmė vartininkas Andzejus Jančis. O dėl pastarojo žingsnio į priekį teisėjui liepus pakartoti procedūrą, Serge'as kirto kamuolį į skersinį.

Salininkų komandos sugrįžimas į III lygą kol kas skausmingas: trys pralaimėjimai bendru įvarčių santykiu 3:15.

Todėl ir jų treneris Pranas Janušauskas po rungtynių sakė, kad sunku kažką racionaliai komentuoti, kai komanda daro tiek daug apmaudžių klaidų.

„Visi padarėme daug klaidų. Šiuo metu mėginame pasiekti reikiamą formą šiai lygai. Rezultatas Naujojoje Vilnioje šiek tiek žiaurus. Bet aš tikiu komanda, rankų nenuleidžiame. Ir nesitikėkite, nesulauksite! Dar bus visko“, – ryžtingai pareiškė P. Janušauskas.

FKS Ukmergė – A komanda-Margiris 1:2 (0:1)
Ukmergės stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
34' Tomas Mickevičius 0:1
54' Giedrius Vaivada 1:1
85' Artūras Sukristovas 1:2

Išvykos į Ukmergę visoms komandoms būna komplikuotos, jei nepavyksta ten nuvežti optimalios sudėties. Margiris šeštadienį svečiuose vertėsi keturiais keitimais ir vos išnešė sveiką kailį, t.y. tris taškus.

Futbolo sezono atidarymas Ukmergėje pavyko, o žiūrovai išvydo žaismingą kovą. Abiejų komandų atstovai po mačo vieningai pripažino: lygiosios būtų logiškas ir dėsningas rezultatas. Tad Margiriui šį kartą labiau pasisekė.

Galimybių pasižymėti abi ekipos sukūrė tiek, kad mačas galėjo pasibaigti itin rezultatyviu rezultatu.

Vėl iš teigiamos pusės pasižymėjo Ukmergės pagrindinėje komandoje puikiai pritapęs buvęs dubleris Giedrius Vaivada. Jo tikslus smūgis antro kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (1:1).

Vėliau komandos neužsidarė ir viena po kitos keitėsi pavojingais dūriais.

„Mes neįmušėme savo progų, vėliau jau Ukmergė turėjo porą mirtinų progų, kurias taip pat paleido vėjais. Viskas galėjo pasibaigti 5:5“, – pasakojo A komandos-Margirio žaidžiantysis treneris Gediminas Paberžis.

Praėjusią savaitę VRFS duotame interviu Margirio gynėjas Tomas Mikuckis prisipažino, kad aikštėje atlieka ne tik gynėjo, bet ir dirigento vaidmenį, nuolat patarinėja ir replikuoja komandos draugams, jei šie ką nors daro neteisingai.

Ir šeštadienį Ukmergėje T. Mikuckis retai užsičiaupdavo, nes prie tokio futbolo ir klaidų gynyboje vilniečiai galėjo prasileisti ne kartą ir ne du.

Bet būtent T. Mikuckis svariai prisidėjo prie pergalės. 85 min. po jo rezultatyvaus perdavimo Artūras Sukristovas įmušė lemtingą įvartį – 1:2.

Fortūnos paglostyti čempionai namo išsivežė pergalę, o šeimininkams teko nuryti apmaudo kartėlį.

„Gaila, kad likome su nuliu taškų. Susirinkome gerai ir žaidėme geriausias šių metų savo rungtynes. Todėl labai apmaudi tokia baigtis, – sakė FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas. – Visgi pozityviai nuteikia kokybiškas komandos žaidimas. Labai tikiuosi, kad nuo šiol sugebėsime išlaikyti tokį lygį.“

VJFK Trakai – FC Vova 0:1 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – A. Radiuš.
3' Lukas Miščiukas 0:1

Anksčiau VJFK Trakų futbolininkai neturėdavo bėdų su FC Vova ir įveikė juos visuose šešiuose tarpusavio susitikimuose tiek III lygoje, tiek žemesniuose SFL divizionuose. Bet sekmadienį tendencijos pasikeitė.

Jau 3 min. FC Vovos žaidėjo Luko Miščiuko įmuštas įvartis, kaip paaiškėjo vėliau, buvo lemtingas.

Abi komandos į Dilgynės stadioną susirinko gausiai, turėjo po 7 keitimus. Bet didelę rotaciją kur kas efektingiau išnaudojo Vovos trenerių štabas. O Trakams optimalia sudėtimi pasinaudoti nepavyko.

Surinkti statistiniai rodikliai byloja, kad VJFK Trakai dominavo kamuolio kontrolės srityje (59 proc. prieš 41 proc.). Tačiau aiškiai nusileido varžovams kuriant aštrias atakas: ir į vartų plotą rečiau pataikė (1 prieš 4), ir kampinius rečiau kėlė (1 prieš 5).

Tai pirmos sausos Trakų komandos rungtynės. Todėl saviškius anksčiau gyręs treneris Vidmantas Zagurskas šį kartą komandos žaidimą pavadino „pusėtinu“.

„Susirinkome beveik optimalios sudėties, tačiau plika akimi buvo matyti, kad varžovų komanda tiesiog dega noru nors kartą atimti iš mūsų taškus ir tai jiems pavyko“, – Vovos užsidegimą akcentavo V. Zagurskas.

FK Ozas – AFK 0:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
2' Osvaldas Čipkus
53' Augustas Trinkūnas

AFK pergalę prieš Ozą III lygoje šventė po beveik dviejų metų pertraukos. Pirmąsias dvejas 2021 m. sezono rungtynes AFK'ai pabaigė lygiosiomis, o trečiose iškovojo tris taškus nepraleisdami įvarčio.

„Visos trejos rungtynės buvo pakankamai neblogos. Tik pirmose dvejose turėjome problemų su progų realizavimu, o sekmadienį realizacija buvo gera“, – pažymėjo AFK atstovas Darius Navikas.

Po lietaus Panerio stadione vejos kokybė nebuvo geriausios kokybės. Ir Dariaus manymu, į naudą tai išėjo Ozo komandai, nes susirinkę beveik be keitimų, oranžiniai rinkosi gynybinę taktiką ir atsimušinėjo.

Ozo lyderio Gedimino Skrocko teigimu, koją kiša ne tik traumos, bet ir kortelės – turą dėl diskvalifikacijos praleido Aurimas Radavičius. Todėl tenka kviestis dublerius, o prastą susirinkimą gerai simbolizuoja tas faktas, kad pačiam G. Skrockui teko atsitraukti ir žaisti vidurio saugų grandyje.

Tuo tarpu AFK atsarginių suolas linko nuo dalyvių gausos. Ir ši aplinkybė tapo esminiu dalyku – nominalūs mačo svečiai galėjo palaikyti aukštesnę žaidimo spartą ir turėjo daugiau energijos.

O pergalę jiems nulėmė Osvaldo Čipkaus bei Augusto Trinkūno įvarčiai abiejų kėlinių pradžiose.

„Šiose rungtynėse mūsų žaidimo kokybė buvo pakankamai nebloga. Pirmą kartą šiemet susirinkome taip gausiai, o Ozas be keitimų. Ir susirinkusių žmonių skaičius bei energija tapo esminiais faktoriais. Reikia ir toliau tikėtis tokio gausaus susirinkimo“, – kalbėjo D. Navikas.

Vis tik ir žaisdami „antru numeriu“ šeimininkai progų turėjo. Bet priešingai nei oponentai, nei viena nepasinaudojo.

„Mes neįmušėme trijų šimtaprocentinių progų ir dar į virpstą pataikėme. Gaila, bet atakuojant buvo juoda diena“, – po trečio pralaimėjimo teigė G. Skrockas.

FK TEC – Elektrėnų Versmė 1:4 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
4' Justas Orantas 1:0
12' Edvinas Mučinis 1:1
24' Edvinas Mučinis 1:2
53' Edvinas Mučinis 1:3
88' Devidas Marcinkevičius 1:4

Apžvalgininkas pranašavo atkaklią kovą Senvagės stadione, tačiau nutiko taip, kad Versmė išsivežė užtikrintą pergalę.

Antra vertus, susitikimo pradžia taip pat žadėjo kitokį scenarijų: jau 4 min. Justas Orantas išvedė šeimininkus į priekį ir Elektrėnų komanda gavo šaltą dušą.

Kokios mintys tuo metu sukosi galvoje, prisimena Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka: „Toks greitas įvartis buvo nemalonus, bet tai jau tapo ankstesnių mūsų sezonų vizitine kortele. Tačiau persilaužėme greitai, daug padėjo ir patys varžovai, klysdami ir neužtikrintai žaisdami gynyboje. Mes suteiktomis galimybėmis pasinaudojome ir pelnytai laimėjome.“

Svarbiu, o gal ir esminiu mačo faktoriumi tapo Edvino Mučinio puikus pasirodymas. Versmės lyderis per pusvalandį persvėrė rezultatą saviškių naudai, o antrame kėlinyje užfiksavo ir „hat-tricką“. Susitikimo pabaigoje paskutinį tašką padėjo Deividas Marcinkevičius – 1:4.

Atstovaudamas Versmei, E. Mučinis bent po vieną „hat-tricką“ fiksuoja trečią sezoną paeiliui.

„Be abejo, E. Mučinis daug prisidėjo, jo meistriškumas išryškėjo iš karto ir progų sukūrimas pasibaigė įvarčiais. Bet pergalę iškovojo visa komanda, nes apart klaidelės rungtynių pradžioje, visi rungtyniavo puikiai ir rezultatas galėjo būti dar didesnis. O svarbiausia pergalė ir trys taškai“, – akcentavo R. Ščiuka.

TEC komandos vadovas Aurimas Baubkus sakė, kad pralaimėjimas pagal tokį scenarijų yra ypatingai apmaudus: „Pradėjome anksti įmušdami, o po to buvome baudžiami už netikslius perdavimus savo aikštės trečdalyje. Varžovai pajuto, kad nesame užtikrinti įžaisdami kamuolį, pradėjo mus presinguoti ir taip įmušė abu pirmus įvarčius.“

Net atsilikdami 1:2, TEC'ai jautė, kad po pertraukos gali grįžti į rungtynes. Bet greitai prasileido trečią įvartį po standarto ir nuleido rankas. Po to užsikūrė atviras futbolas, kuriame Elektrėnai galėjo savo persvarą paversti triuškinama.

„Žaidimas nesiklijavo. Tam daug įtakos turėjo perdavimų kokybė – daug jų buvo su gera mintimi, bet netikslūs. Jei ieškoti pozityvo – džiugu, jog gausiai renkamės ir ant suolo turime po penkis ar daugiau keitimų. Galvų nenuleidžiame – niekas ir nesakė, kad šis sezonas bus lengvas. Mėgaujamės žaidimu ir laukiame artėjančio turo“, – apibendrino A. Baubkus.

FK Medžiai – Širvintos/VGTU-Vilkai 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
10' Justinas Baltrimavičius 1:0
85' Justinas Baltrimavičius 2:0

Puikių individualių pasirodymų 3 ture seriją pratęsė tradicinis Medžių lyderis Justinas Baltrimavičius.

Jei tik nekankina traumos, Justinas visuomet imasi lyderio naštos ir būna vienas ryškiausių komandos žaidėjų. Ir šį katą jis nukalė Medžių antrą pergalę, pradėjęs rungtynes įvarčiu ir jas tokiu pačiu skambiu pareiškimu pabaigęs.

O jei būtų geresnė realizacija, J. Baltrimavičius Senvagės stadioną galėjo palikti ir su „hat-tricku“ kišenėje.

Medžių vadovas Paulius Glosas pagaliau liko patenkintas: „Džiugu dėl visos komandos. Pagaliau sužaidėme rungtynes nepraleidę įvarčio, aikštėje kovojome maksimaliai atsidavę ir nugalėjome stiprų varžovą.“

Tiesa, sąvoka „stiprus varžovas“ Širvintų Vilkams kol kas tinka tik sąlyginai. Jie pralaimėjo visas trejas rungtynes, dar neįmušė įvarčio ir priversti kapstytis lentelės dugne. Tačiau Vilkų potencialas gerokai didesnis, o gynyba nepalyginamai tvirtesnė, nei, tarkime, Salininkų.

„Vilkai tikrai yra nebloga komanda. Tik laiko klausimas, kada jie pradės mušti įvarčius ir rinkti taškus“, – įsitikinęs P. Glosas.

Širvintų komandos atstovų komentaras: "Nors rezultatas 0:2, tačiau jis neatspindi ivykių aikštėje, tikrai nebuvome verti pralaimėjimo. Sekėsi geriau nei su Elektrėnais, kadangi turejome nemažai progų pelnyti įvarčių. Pirmosiomis minutėmis pataikėme į skersinį, turėjome kamuolio kontrolę ir iniciatyvą varžovų aikštės puseje, tačiau kvaila gynėjo klaida lygioje vietoje: atsikirtome, kur reikalus pasprendė Justino meistriškumas. Po kelių akimirkų varžovų vartininkas suklydo, pametė kamuolį, ir pelnėme įvartį, kuris buvo neįskaitytas (traktavo kaip pražangą prieš vartininką, tačiau matosi iš foto galerijos vartininko klaida, net ir varžovai pripažino po rungtynių). Akivaizdi teisejo klaida, kuri galbūt įvykius būtų kita linkme pasukusi.

Vertinant rungtynes, FK Medžiai leido mums žaisti pirmu numeriu, ir daugiau laiko skyrė gynybai. Antrame kėlinyje turejome gerą progą išlyginti rezutatą. Visas pajėgas metėme į puolimą, tačiau dėl nuovargio palikome nuogą gynybą ir gavome kontrataką - pabėgęs Justinas pelnė lengvą įvartį. Trūksta šiek tiek sėkmės. Paradoksalu, jog turint neblogų progų, nesugebame įmušti. Kol kas tai pagrindinė komandos problema."

FK Navigatoriai – FK Tera 4:2 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
6' Arnas Valvonis 1:0
11' Oleksijus Mazurenko 1:1
17' Ovidijus Požėla 1:2
33' Dariuš Jankovskij 2:2
77' Paulius Sakalis 3:2
90' Modestas Bajoriūnas 4:2

Paskutinės trečio turo rungtynės virto jo puošmena, kai kovotojų charakterį pademonstravę Navigatoriai įveikė vienus pavojingiausių varžovų, nors vienu metu teko juos vytis.

Rungtynės prasidėjo uraganiniu tempu, niekas net negalvojo apie žvalgybą ir atsargumą. Po abipusių šūvių jau 11 min. rezultatas buvo 1:1. Dar po kelių minučių Terą į priekį išvedė Ovidijus Požėla.

Navigatoriai tą įvartį pavadino „nesąmone“ ir mano, kad jis buvo iš nuošalės. Bet, pabrėžė – tai tik jų nuomonė.

Vėliau Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis turėjo smagią mikrodvikovą su Teros vartininku. Tokią smagią, kad teigė dar kitą dieną čiurnos priminti negalėjęs. Bet 11 m baudinio tame epizode jis neišpešė. Šią „skriaudą“ atsvėrė Dariuš Jankovskij (2:2) ir komandos visus klausimus paliko spręsti antram kėliniui.

Po rungtynių K. Maželis pasakys, kad Navigai tiesiog privalėjo laimėti tas rungtynes ir pasidžiaugs, kad pavyko jas perlaužti. Bet iki to teko rimtai paprakaituoti.

Apžvalgininkas prašovė su rungtynių rezultato prognoze (1:2), bet tiksliai atspėjo, kad pirmadienį bus parodyta bent viena raudona kortelė. Kietai žaidusi Teros komanda antro kėlinio viduryje liko mažumoje, kuomet antrą įspėjimą užsidirbo Ignas Peikštenis (68 min.).

Liudvikas Velička iš Teros komandos pastebėjo, kad šiuolaikiniame futbole raudona kortelė akivaizdžiai paveikia žaidimo eigą: „Šiuo atveju įtakojo ir Navigatorių žaidimą. Jie įsidrąsino ir natūralu, kad pradėjo dažnai regzti atakas, žaisti mūsų aikštės pusėje, ko iki pašalinimo nelabai sekėsi padaryti.“

Navigatorių aktyvumas greitai davė vaisių. Teros gynybai trūko kompaktiškumo, o 77 min. vartininkas numušė kamuolį tiesiai Pauliui Sakaliui po kojomis ir jis šią dovanėlę išpakavo – 3:2.

Vėliau Tera rizikavo, ėjo „va bank“ ir buvo dar kartą nubausta. Paskutinę minutę Navigų pergalę įtvirtino Modestas Bajoriūnas.

Dabar Modestas visų laikų VRFS rezultatyviausiųjų įskaitoje turi 131 įvartį ir tęsia lenktynes su G. Skrocku (134).

Na, o kalbant apie pirmąjį Teros pralaimėjimą ir krūvą praleistų įvarčių galima akcentuoti klaidų gausą.

„Ne Navigatorių žaidimas kažkuo nustebino, o mūsų pačių vaikiškos klaidos, – apgailestavo L. Velička. – Ir ne tik gynyboje. Neišsirinkdavome žaidėjų po standartinių padėčių, kildavo ugnelių prie vartų ir vartininkas neįvertino kelių epizodų priimdamas neteisingus sprendimus. Taip ir buvo pelnyti įvarčiai.“

IV turas (birželio 18-20 d.)

FKS Ukmergė – FK Navigatoriai. Penktadienis, 19.00, Ukmergės centrinis stadionas. Nors ir pralaimėjo Margiriui, praėjusios rungtynės su čempionais Ukmergės komandai įpūtė optimizmo ir pasitikėjimo savimi dozę. Faktas, kad Navigų laukia dar vienas rimtas išbandymas, bet toks jau favoritų tvarkaraštis sezono pradžioje, kurį reikia pereiti su minimaliais nuostoliais. Prognozė: 1:1.

FK Tera – AFK. Penktadienis, 20.00, Panerio stadionas. Sėkminga AFK'ų sezono pradžia neturėtų būti laikoma sensacinga, bet pretenduoja tapti maloniu atradimu. Visgi dabar AFK keliauja pas rimčiausią varžovą, prieš kurį žaidžiant didelis iššūkis teks gynybai, o siekiant teigiamo rezultato, reikės nesibaiminti ir fizinės kovos. Prognozė: 3:2.

FC Vova – FK Ozas. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Ozas kaip ir Širvintos – iki rudens lentelės dugne tikriausiai nesėdės. Tik klausimas, kada ši komanda pradės optimaliai rinktis ir skinti taškus. Ankstesnis mačas su AFK šiuo klausimu daug optimizmo nedavė. FC Vova priešingai – kol kas renkasi gausiai ir žaidžia su ugnele. Tad sekmadienį pasistengs pasinaudoti nedidele Ozo krize. Prognozė: 3:1.

A komanda-Margiris – FK Granitas. Sekmadienis, 17.00, Pilaitės maniežas. „Katino dienos“ Granitui baigtos. Kol kas jie užtikrintai lipo per apatinės lentelės dalies komandų galvas, bet Pilaitėje reikės demonstruoti maksimalų potencialą. Margiris sezono pradžioje nežiba, nors sunkias pergales prieš Navigatorius ir Ukmergę pasiėmė – o tai yra čempioniškos komandos bruožas. Jei sekmadienį išvysime geriausią Margirio versiją, Granitui bus karšta. Prognozė: 2:0.

Širvintos/VGTU-Vilkai – VJFK Trakai. Sekmadienis, 18.00, Širvintų stadionas. Nors Širvintos yra lentelės dugne, jų varžovai pažymi, kad tik laiko klausimas, kada Vilkai pradės mušti įvarčius ir kopti aukštyn. Kada gi jei ne dabar Giedriaus Barevičiaus kariaunai nutraukti šią juodą seriją? Prognozė: 2:1.

FK Salininkai – FK Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18.00, Elektrėnų SM stadionas. Kad ir ką Salininkų treneris Pranas kalbėtų apie tai, kad komanda rankų nenuleidžia ir dar suspurdės, pirmieji sezono rezultatai kol kas iškalbingi. Ir būsimasis varžovas yra iš „skirtingo poliaus“. Prognozė: 1:5.

FK TEC – FK Medžiai. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Senvagės aikštę pamėgusios abi komandos, todėl kalbėti apie namų sienų pranašumą čia nėra prasmės. Kalbėti galima apie sportinę formą, kuri yra skirtinga. Medžiai po komplikuotos sezono pradžios po truputį įsibėgėja, tuo metu TEC po pergalės prieš Ukmergę atsimušė į Granito bei Versmės sienas ir kalba apie neatleistinas klaidas savo aikštės pusėje. Prognozė: 1:3.