20 turas: Margirio ramybė ir juodas Medžių bei VGTU-Vilkų savaitgalis Visos

Gedimino Galvydžio nuotrauka

2007-2011 metais NBA verslo mašinos marketingistai savo rinkodaros kampanijai naudoji šūkį 'Where Amazing Happens'.

Šiandien trumpam šį šūkį galime pasiskolinti ir VRFS III lygos sezono apibendrinimui, nes paskutiniame, 20 ture nutiko tiek nuostabių ir neįtikėtinų dalykų, kurių lengvai nesuplanuosi.

FK Medžių ambicingi planai apšokti Margirį ir greitai dužusios ambicijos, fatališkai nesėkminga Širvintų/VGTU-Vilkų sezono atomazga su prarastomis viltimis laimėti medalius ir paskutinę akimirką ant prizininkų pakylos šoktelėjęs Granitas.

Kaip ir pernai bei užpernai, visų trijų prizinių vietų likimas vėl sprendėsi paskutiniame ture.

FK Granitas – FK Medžiai 3:2 (3:1)
BFA arena. Teisėjas – P. Malžinskas.
17' Danielius Šaputko 0:1
21' Albert Bogdan 1:1
35' Albert Bogdan 2:1
41' Dmitrijus Aschabovas (į savo vartus) 3:1
58' Giedrius Lekandra 3:2

Prieš paskutinį turą situacija buvo tokia, kad Margiris turnyro lentelėje turėjo 1 taško pranašumą. Todėl Medžiams reikėjo nugalėti Granitą ir tikėtis išskirtinio Ukmergės kovingumo kovoje su Margiriu – bent jau atimto taško. VRFS bendruomenėje sklido mitai ir teorijos apie Medžių bandymus motyvuoti ir mobilizuoti prislopusius Ukmergės futbolininkus. Tačiau pirmiausiai žaliai baltiems penktadienio vėlų vakarą patiems reikėjo atlikti savo darbą po BFA arenos kupolu.

Anksčiau šį sezoną Medžiams išdegdavo planas bausti varžovus ankstyvu įvarčiu, taip priverčiant keisti juos savo sumanymus ir perimant situacijos kontrolę. Toks manevras pavyko ir šį kartą – 17 min. įmušė Danielius Šaputko.

Bet tada situacija ne tik nesiklostė pagal Medžių scenarijų, bet ir apsivertė 180 laipsnių kampu.

Medžiai varžovus nustebino ne vien greitu įvarčiu, bet ir tuo, jog į svarbiausias sezono rungtynes susirinko be tikro vartininko. Todėl vartininko pirštines užsimovė ir į vartų stačiakampį stojo Dmitrijus Raksa.

Bent taip žmogus susigrąžino vietą startinėje Medžių komandos sudėtyje.

Bet ne Raksa kaltas dėl išsprūdusios persvaros. Anot laikinojo vartininko, „ne dėl to pralaimėjome. Progų realizacija pavedė. Pirmame kėlinyje Granitas du kartus prisiartino prie mano vartų ir įmušė tris golus. Net ir šansų pagelbėti komandai neturėjau.“

Trečią įvartį į Granito sąskaitą įrašė... Medžių žaidėjas Dmitrijus Aschabovas. Tokiu geru, akcentuotu smūgiu į vartų kampą.

Po pertraukos Medžiai stengėsi kovoti ir Giedrius Lekandra suteikė vilties (3:2). Bet įmušti dar du kartus ir nulaužti rungtynes jiems tą vakarą nepavyko.

Dabar jau galima konstatuoti, kad Granito komandai Medžiai yra parankus varžovas, nes prieš juos granitiečiai laimėjo visas 4 pastarąsias tarpusavio rungtynes. Be kita ko, dar ir po 3 įvarčius vidutiniškai mušė.

„Mes kažkaip neakcentavome to fakto – parankūs ar neparankūs varžovai. Tiesiog labai norėjome sezoną pabaigti pergalingai“, – sakė Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Tik po dviejų dienų jie suprato, kokia tos pergalingos pabaigos vertė. O FK Medžiams pralaimėjimas reiškė kovos dėl titulo pabaigą, nes A komanda-Margiris dar prieš sekmadienio rungtynes oficialiai užsitikrino antrą titulą iš eilės.

„Mums patiems per rungtynes su Margiriu iš turėtų 10 progų reikėjo išnaudoti bent 2 ir dabar nereikėtų kalbėti apie Granitą“, – pastebėjo D. Raksa.

A komanda-Margiris – FKS Ukmergė 5:2 (1:0)
BFA arena. Teisėjas – A. Gutovskis.
30' Aivydas Ruškys 1:0
48' Darius Tamašauskas 2:0
60' Giedrius Vaivada 2:1
63' Giedrius Vaivada 2:2
65' Aivydas Ruškys 3:2
75' Jevgenij Moroz 4:2
78' Armandas Fedorovičius 5:2

Po Medžių pralaimėjimo A komandos-Margirio ir FKS Ukmergės rungtynės neteko prasmės ir didžiosios intrigos.

Todėl sekmadienį Margirio futbolininkai į BFA maniežą rinkosi „atsipūtę“ ir geros nuotaikos: po rungtynių laukė šventimas, todėl reikėjo tik sužaisti nepatiriant traumų ir užsikabinti medalius.

Reikia pagirti ir FKS Ukmergės komandą, kuri, nors ir be savo kapitono, susirinko gausiai ir priešinosi. Atsilikdami 0:2, svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis tik Margirio komanda susiėmė ir kaip pridera čempionams, sezoną baigė pergalingai.

Tomas Mikuckis šį sykį Margirio rungtynes praleido dėl geltonų kortelių, bet labai emocingai ir charizmatiškai dirigavo komandos draugų veiksmams nuo šoninės linijos. Patarimų nešykštėjo.

Jis buvo patenkintas atliktu darbu ir tuo, kad sezoną pavyko pabaigti tvirta pergale, užtikrintai pasiimant pirmąją vietą.

„Sunkus sezonas buvo. Vienu metu spėjau, kad būsime trejete. Bet po visos komandos surengto banketo pradėjome žaisti daug geriau ir iškovojome 8 pergales iš eilės. Banketas tapo dideliu postūmiu“, – sakė T. Mikuckis.

Kas tai per banketas ir kokios apeigos jame buvo atliekamos – čempionai nedetalizavo.

Margirio atstovas Gediminas Paberžis tik pridūrė, kad „kažkokiame Lietuvos užkampyje“ turėtas geras komandinis restartas.

AFK – Širvintos/VGTU-Vilkai 2:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Tomas Mikalauskas 1:0
42' Erik Motuz (iš 11 m) 2:0
52' Kiril Levšin 2:1

Čempioniško klausimo sprendimas netapo vieninteliu 20 turo blyksniu, o staigmenos tuo nesibaigė.

Kai Širvintų VGTU-Vilkai iškrito iš kovos dėl titulo, tapo favoritais laimėti bronzos medalius. Širvintiškiams reikėjo atlikti du žingsnius: įveikti AFK ir atidėtose rungtynėse laimėti Elektrėnuose.

Rungtynės prieš AFK iš pirmo žvilgsnio nepriminė grėsmingo iššūkio: kas gali nutikti blogo prieš komandą, kuri iki tol per 7 turus surinko tik 1 tašką? Pasirodo gali, jei ta komanda dega ryžtu revanšuotis už apmaudžią nesėkmę pirmame rate paskutinę mačo minutę (1:2) ir jei tavo komanda nėra geriausios sportinės formos po priverstinai praleistų rungtynių.

AFK treneris Darius Navikas dar anksčiau teigė, kad komanda dės visas pastangas sezoną pabaigti džiugia nata. O papildomu dirgikliu jiems tapo nesėkmingas pirmasis tarpusavio mačas.

„Labai smagu laimėti paskutines sezono rungtynes ir gera nuotaika išeiti į pertrauką, tada – į žiemos turnyrą. Būtų tikrai nesmagu pakankamai neblogą sezoną pabaigti tokia bloga rungtynių serija“, – sakė Darius.

Keista, bet AFK žaidėjų registracija į rungtynes buvo labai prasta ir blogą žadanti – komanda svarstė apie rungtynių nukėlimą ar netgi techninio pralaimėjimo pasiėmimą. Pats D. Navikas išvykęs, bet lyderystės ėmęsis AFK kapitonas Domantas Lekys sugebėjo mobilizuoti komandą, o kai kurie žaidėjai nuvažiavo kelis šimtus kilometrų, kad sužaistų paskutines 2021-ųjų III lygos rungtynes.

Taigi, įdėjus tiek pastangų ir pasiaukojimo, šeimininkams būtų apmaudu įsirašyti dar vieną pralaimėjimą.

„Komanda puikiai sukovojo nuo pirmos iki paskutinės minutės. Gal keliuose momentuose buvo pamesta koncentracija. Įvartis, kurį praleidome antro kėlinio pradžioje, atspindi nemažą dalį mūsų praleistų įvarčių šį sezoną – patys kažką kažkaip prie savų vartų sugebame susikombinuoti. Bet kokiu atveju, puikios rungtynės – šaunuoliai!“, – pasidžiaugė AFK treneris.

Ir žinoma, tokio rezultato labai laukė Granito komanda, paskutinę akimirką užšokusi ant prizininkų pakylos.

Granito atstovas J. Rybakovas padėkojo AFK'ams už padarytą paslaugą.

„Mes laukiame dovanų iš Granito“, – replikavo D. Navikas.

FK Navigatoriai – Elektrėnų Versmė 5:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
18' Dariuš Jankovskij 1:0
20' Saulius Vaiginas 2:0
49' Aringas Streckis 2:1
73' Marius Linkevičius 3:1
85' Marius Linkevičius 4:1
87' Dariuš Jankovskij 5:1

Savaitgalį vadovavęs LFF taurės rungtynėms tarp Žalgirio ir Panevėžio klubų, pirmadienį teisėjas Jurijus Paškovskis švilpė III lygos mačui, kuris taip pat baigėsi rezultatu 5:1.

Rungtynės buvo ramios, be įtampos, apie tai byloja ir faktas, kad nebuvo parodyta nė viena geltona kortelė.

„Visa komanda buvo atsipalaidavusi, tai tikrai jautėsi. Todėl ir rungtynės buvo šiek tiek kitokios, nei įprastai, – sakė Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis. – Dėl aukštų vietų nekovojome, bet sezoną pabaigti pergalingai visada maloniau.“

Navigatoriai šia lengva pergale garantavo sau 4-ą vietą. Versmė kaip ir buvo, taip ir liks 6-oje pozicijoje.

Elektrėnų komandos vadovas Romas Ščiuka tikino, kad pirmadienį Versmė į rungtynes vyko nusiteikusi kovingai, tačiau sėkmės stoka ir klaidos nulėmė tokį stambų rezultatą.

„Rudens ratas mums užburtas ant tiek, kad nesiseka totaliai, – stebėjosi R. Ščiuka. – Šiose rungtynėse vėl sukūrėme nemažai pavojingų progų, deja, realizavimas eilinį kartą buvo tragiškas. O gynyboje klydome dar baisiau. Darėme daug vaikiškų klaidų, už kurias Navigai baudė iš karto.“

Snaiperio įskaita: 2 prieš 1

III lygos rezultatyviausio žaidėjo įskaitoje šiemet vyko lenktynės principu „Du prieš vieną“. Dėl snaiperio titulo visą sezoną konkuravo Granito smogiamasis duetas Darius Kazubovičius ir Žygimantas Kirsis bei FKS Ukmergės naujasis atakų lyderis Giedrius Vaivada.

Nors paskutiniame ture įvarčio nepelnė, D. Kazubovičius išliko rezultatyviausiu III lygos žaidėju su 18 tikslių smūgių. Jo prisivyti nespėjo G. Vaivada (17 įvarčių), o Ž. Kirsis su 16 įvarčių liko trečias.

Toliau rikiuojasi Aivydas Ruškus (A komanda-Margiris; 13 įvarčių) ir Pavelas Šarynskis (Salininkai; 11). 6-7 vietomis dalinasi po 10 įvarčių pelnę Nikita Juščenko (Versmė) ir Lukas Žukauskas (VGTU-Vilkai). Pastarieji du dar turi vienas rungtynes ir gali pasigerinti pozicijas, bet pavyti D. Kazubovičių – be šansų.

VRFS III lygos sezonas oficialiai baigsis šeštadienį Elektrėnuose atidėtomis rungtynėmis tarp Versmės ir Širvintų/VGTU-Vilkų komandų. Po jų tradicinėje sezono ataskaitoje apžvelgsime visų lygos dalyvių pasirodymą 2021-ųjų pirmenybėse.