2 turas: Favoritų pykštelėjimas, AFK puolimo proveržis ir nuvylęs „klasikeris“ Visos

Perkrautas varžybų tvarkaraštis sezono pradžioje vis dar neleidžia įvykti pilnaverčiams VRFS III lygos turams.

Praėjusį savaitgalį trys VRFS komandos grūmėsi LFF taurės varžybose, o mūsų lygoje įvyko šeši susitikimai.

Galingą sezono startą antrame lygos ture pratęsė Granitas, praėjusią savaitę jo muštas Margiris atsistojo ant kojų, o VGTU-Vilkai ir FKS Ukmergė pirmadienį patyrė netikėtus pralaimėjimus.

FK Aktas – FK Ozas 3:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
17' Airijus Dambrauskas 0:1
44' Aleksandr Lebedev 1:1
61' Andžejus Romeiko 2:1
81' Darius Vinskevičius 3:1
90' Airijus Dambrauskas 3:2

Iš visų 26 derbių, iki šiol tarp komandų įvykusių III lygos ar SFL pirmenybėse, 24 ar 25 buvo geresnės kokybės nei šitas „klasikeris“.

Šitą „klasikerį“ galima demonstruoti futbolo mokyklose, kaip žaisti nereikėtų. Stebint rungtynių santrauką apėmė jausmas, kad vaizdo įrašas nustatytas 0,75 greičio atkūrimo spartos režimu. Daug pasivaikščiojimų, pabėgiojimu ristele, lėtų sprendimų. Turbūt ne veltui vienos iš komandų atstovas apie šį mačą pasakė, kad žaidė „dvi lavonų komandos“.

Aktui sudėtį klijuoti šioms rungtynėms ėjosi labai komplikuotai, todėl teko pasitelkti visus galinčius. Todėl susirinko net tie, kurie kamuolio nespardę kelis mėnesius. Gynybos grandies amžiaus vidurkis apytiksliai buvo 42 metai. Tokiomis aplinkybėmis Akto stovykloje vyravo pragmatiškas požiūris: sužaisti kuo geriau ir neprasileisti 6 įvarčių.

Bet atsižvelgus į sudėtį, pavyko pasiekti tobulą rezultatą ir įsirašyti pirmuosius 3 taškus. Prie to daug prisidėjo Ozo komandos padrikas žaidimas ir klaidos, o tokias rungtynes oranžiniai norės kuo greičiau pamiršti.

Nedaug iš tokios pergalės pasiėmė ir Aktas. Neabejotinai, su tokia sudėtimi ir žaidimu kitos pergalės teks laukti ilgai.

Reziumuojant reikia išreikšti viltį, kad 27-asis „klasikeris“ bus labiau kokybiškas.

A komanda-Margiris – FK TEC 10:2 (4:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
5' Artūras Samusevas 1:0
13' Aivydas Ruškys 2:0
20' Aivydas Ruškys 3:0
29' Artūras Samusevas 4:0
53' Arūnas Klimavičius 5:0
61' Aivydas Ruškys 6:0
64' Tomas Mikuckis 7:0
75' Aivydas Ruškys 8:0
78' Ignas Griškonis 8:1
80' Rafal Stankevič 8:2
85' Darius Baltiejus (į savo vartus) 9:2
88' Armandas Fedorovičius 10:2

Margiriui du kartus to paties kartoti nereikėjo: po Granito pažeminimo pirmenybių starte antrame ture jie patys buvo dominuojančiųjų vaidmenyje. Vis tik ir varžovas tam buvo parankus – TEC komandą čempionai privalo įveikti net pakilę nuo stalo.

„Šį kartą buvo jau gerokai smagiau. Pasidarėme išvadas po šalto dušo ir sužaidėme tvarkingas rungtynes, – pažymėjo „pokeriu“ pasižymėjęs Margirio komandos vadovas Aivydas Ruškys. – Tarp komandų jautėsi meistriškumo skirtumas. Bet man atrodė, kad TEC ir emociškai nebuvo užsivedę, panašiai, kaip mes pirmame ture prieš Granitą.“

Smagios rungtynės buvo ir abiems Margirio gynybos specialistams Tomui Mikuckiui bei Arūnui Klimavičiui. Abu jie pelnė po įvartį, kompensuodami varžovų du įmuštus.

Tuo metu TEC komandos atstovas Darius Baltiejus paneigė prielaidą, kad jo komanda buvo nepasirengusi ar nenusiteikusi: „Atvirkščiai – nusiteikimas prieš rungtynes buvo neblogas, susirinko 16 vaikinų, kurių dauguma nevėlavo ir pradėjo apšilimą gana anksti. Buvo neaiškumų dėl vartininko pozicijos, nes abu dėl traumų ir sveikatos negali žaisti pilna jėga, bet vis tiek ėjo į aikštę.“

Net jei TEC'ai ir buvo pasiruošę, meistriškumo skirtumas tarp komandų greitai viską sustatė į vietas. Jau po pirmojo pusvalandžio švieslentėje degė skaičiai 4:0 ir apie intrigos atgaivinimą kalbos nebuvo.

„Margirio vyrukai kietas riešutėlis. Manome, kad ne laiku ir ne vietoje palindome po jų traukiniu, nes norėjo revanšuotis po pirmo turo. Atakas kūrė geras ir kokybiškas. Gaila, mes negalėjome atsakyti tuo pačiu ir sukurti abipuses įdomias rungtynes“, – apgailestavo D. Baltiejus.

Po traukiniu TEC palindo, bet jų žaidimas nebuvo begėdiškai beviltiškas.

„Galima juos pagirti. Nebandė spardyti kamuolių į priekį, stengėsi įžaidinėti, nors ne visada jiems tai pavykdavo“, – pastebėjo A. Ruškys.

FC Vova – FK Granitas 1:6 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
17' Tomaš Gulbicki 0:1
28' Albert Bogdan 0:2
33' Darius Kazubovičius 0:3
58' Denis Romanov 0:4
71' Vadim Paškevič 0:5
79' Jevgenijus Rybakovas 0:6
83' Philip Junior Mosongo 1:6

Pagyrimai Granito komandai – penktadienį LFF taurės šešioliktfinalyje jie 8:0 sumalė į miltus Kuršėnų Ventos ekipą, o praėjus vos 44 valandoms ant Senvagės kilimo futbolo gudrybių jau mokė FC Vovos kolektyvą.

„Buvo sunkoka žaisti tik po vienos dienos poilsio, jautėsi nuovargis, bet varžovus „paėmėme“ meistriškumu. Visgi tai ne tokio lygio varžovas, kaip Margiris, – sakė Granito vadovas ir žaidėjas Jevgenijus Rybakovas. – Trūko jėgų, tačiau pirmą kėlinį sužaidėme gerai, išnaudojome susikurtus momentus. O antrame jau buvo ramu.“

Logiška ir dėsninga mačo baigtis, nes Granitas bent kol kas atrodo geriausiai pasiruošęs III lygos sezonui.

„Sutinku. Granitas labai gerai pasiruošusi komanda ir turinti aiškų supratimą bei aiškias idėjas apie savo žaidimą, – pripažino FC Vovos treneris Irvingas Gabrielis Lopezas. – Visos jų grandys atrodo tinkamai subalansuotos. Mes momentais bandėme priešintis ir kovoti, bet varžovai atrodė pranašesni praktiškai visas rungtynes.“

Atsižvelgiant į „biteStats“ duomenis, FC Vova stipriai nenusileido pagal kamuolio kontrolę (45 prieš 55 proc.) ir smūgius į vartų plotą (7 prieš 12), tačiau Granito progų realizacija buvo daug efektyvesnė.

„Esame nusiminę po tokio pralaimėjimo ir žinome, kad turime daug dirbti bei tobulinti savo žaidimą“, – tvirtino I. G. Lopezas.

Tuo tarpu Granitas trečiadienį sužinojo ir būsimuosius varžovus LFF taurės aštuntfinalyje – jais tapo A lygos klubas Kauno Žalgiris. Dvikova Granito komandos pasirinktame stadione įvyks gegužės 17-18 arba 24-25 d.

FK Tera – Geležinis Vilkas 1:1 (0:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
72' Ernestas Komarovas 0:1
87' Olgierd Golubovski 1:1

Reikia pažymėti, kad VRFS taurės aštuntfinalyje Geležinis Vilkas sumušė Terą net 5:0, tad per 10 dienų pralaimėjusieji padarė kokybišką žingsnį į priekį. Žinoma, prie to daug prisidėjo ir kur kas skaitlingiau bei kokybiškiau susirinkusios komandos pajėgos, nei taurės mače.

Ir šiame mače Nemenčinėje jau ne Geležinis Vilkas, o Teros komanda ėmėsi iniciatyvos. Šeimininkai pirmame kėlinyje uždominavo varžovus ir retokai jiems leido su kamuoliu pereiti į kitą aikštės pusę. Visgi ir Tera puolime fokusų nerodė, todėl pirmas kėlinys pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Antrame kėlinyje rungtynių siužetas buvo panašus. Tera turėjo iniciatyvą, tačiau kariškiai pasitaikius progai kontratakuodavo. Ir būtent vieno staigaus išpuolio metu po vartininko klaidos Ernestas Komarovas išvedė svečius į priekį.

Tokioje situacijoje viskas buvo Geležinio Vilko rankose. Tačiau palankų rezultatą išsaugoti ir iškovoti pirmąją pergalę pritrūko patirties bei sumanumo: 87 min. Olgierdo Golubovskio įvartis nulėmė pirmąsias lygiąsias abiems komandoms šiame sezone (1:1).

Kaltę dėl praleisto išlyginamojo įvarčio prisiėmė Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas: „Rizikuodamas padariau esminę klaidą. Sukeičiau krašto saugą su puolėju, dėl to saugas negrįžo į gynybą ir gavome apmaudų išlyginamąjį įvartį.“

Kariškių vadovas buvo patenkintas komandos kovingumu, o dėl rezultato konkrečių išvadų nepateikė – laikas parodys. Pabaigoje ištrauktas taškas neturėtų nuvilti ir Teros komandos.

„Mes daugiau valdėme kamuolį, jie labiau kontratakavo. Lygiosios yra dėsningas rezultatas, žinant, kad pabaigoje vos negavome 11 m baudinio į savuosius vartus“, – konstatavo Teros kapitonas Vytautas Velička.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė 3:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Radiušas.
27' Paulius Sakalis 1:0
35' Ričardas Kulis 2:0
90' Vygandas Masilionis 3:0

Per savaitę šios dvi komandos tarpusavyje susitiko antrą kartą. Iš pradžių Širvintose vykusiame VRFS taurės aštuntfinalio mače Ukmergės futbolininkai šventė pergalę 2:0.

Pirmadienį Senvagės stadione viskas pasisuko priešingu kampu. Ir šioje vietoje būtina paminėti nuovargio faktorių. FKS Ukmergei tai buvo trečiosios rungtynės vos per 6 dienų laikotarpį – net jaunai komandai milžiniškas krūvis.

Kaip ten bebūtų, Navigatoriai ne iš karto ėmė naudotis šiuo pranašumu. Kęstutis Maželis pasakojo, kad pirmą pusvalandį jo komanda aikštėje judėjo ir atrodė netgi prasčiau, nei taurės rungtynėse.

Tačiau vėliau pramušė, nes Navigams šį kartą pavyko beveik idealiai išnaudoti susikurtas progas. Paulius Sakalis su Ričardu Kuliu per kelių minučių atkarpą šeimininkams sukrovė dviejų įvarčių persvarą.

Nepaisant to, Ukmergė toliau kovojo ir rankų nenuleido. Mat Navigatoriai nežaidė stabiliai ir užtikrintai, o dažnai pasikartojančios jų apmaudžios klaidos stiprino varžovų viltis, kad pavyks sugrįžti į rungtynes.

Ir tik Vygando Masilionio įvartis paskutinę minutę galutinai nužudė intrigą. Visgi FKS Ukmergė pripažino, kad nepaisant nuovargio faktoriaus, kova vyko iki paskutinio švilpuko, o rezultatas neatspindi realios jėgų pusiausvyros, nes per daug iššvaistyta progų.

„Kai susitinki su FKS Ukmerge jaučiasi, kad mes jau ne jaunyn einame. O jei Ukmergė toliau dirbs ir tobulės, bus kietu riešutėliu, kurį išgliaudyti darysis vis sudėtingiau“, – neabejojo K. Maželis.

Be to, ši pergalė iš Navigatorių pareikalavo ir nuostolių: „Gausus susirinkimas ir nudžiugino, ir užkrovė rūpesčių. Džiugu dėl pergalės, tik labai gaila, kad du svarbūs žaidėjai aikštę paliko traumuoti. Kaip tai atsilieps – greitai pamatysime.“

Širvintos/VGTU-Vilkai – AFK 2:5 (1:3)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
2' Donatas Tamašauskas 1:0
10' Augustas Trinkūnas 1:1
12' Tomas Mikalauskas 1:2
42' Erik Motuz 1:3
52' Edvinas Baniulis 1:4
56' Ignas Modėjis 2:4
62' Domas Tamašauskas (į savo vartus) 2:5

Nupūtus dulkes nuo VRFS metraščių matome, kad paskutinį kartą Širvintų komanda tiek įvarčių buvo prasileidusi 2019 metų rugsėjį, kai žaisdama SFL A divizione Fabijoniškėse 1:6 krito prieš Top Kickers. Tačiau tuomet tai buvo visai kitokia VGTU-Vilkų komanda, o savame stadione jie tiek prasileido pirmą kartą.

Kaip dažnai futbole būna – pradžia tokio prasto scenarijaus nežadėjo. 2 min. Domas Tamašauskas išvedė širvintiškius į priekį. O tada prasidėjo...

„Mes pradėjome rungtynes žaibiškai, kaip ir buvome numatę. Greitas įvartis varžovams davė šalto dušo. Bet turbūt per anksti patikėjome savo persvara ir aikštėje pradėjome daugiau kalbėti nei žaisti – pamiršome apie gynybą“, – aiškino VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Per porą minučių svečiai persvėrė rezultatą, o kėlinio pabaigoje po Eriko Motuzo įvarčio AFK jau buvo priekyje 3:1.

„Per tas dvi minutes mes iš esmės pralošėme rungtynes, o trečias įvartis į rūbinę prieš pertrauką tai tik užtvirtino, – įsitikinęs Haroldas. – AFK iš tiesų buvo daug geresni daugeliu aspektų ir dominavo. Bet vertinant praleistus įvarčius – ne jie tokie geri buvo, kiek mes tragiškai atrodėme tose rungtynėse.“

Antras kėlinys vėlyvą pirmadienio vakarą Širvintose buvo tik formalumas. D. Tamašauskas papildė retą žaidėjų ratą, kurie įmušė ir į varžovų ir į savo vartus, o vakarėlis baigėsi VGTU-Vilkų pralaimėjimu 2:5.

„Nesureikšminame to pralaimėjimo, bet ateičiai pamoką gavome gerą. Kiti du turai parodys, ar iš to kažko pasimokėme“, – svarstė H. Kerušauskas.

AFK startas šiemet puikus: dvi pergalės iš dviejų, o tai teigiamai nuteikė komandos vadovą Darių Naviką. Ypač faktas, kad įvarčiais prie pergalės prisidėjo visi skirtingi žaidėjai.

„Širvintų komanda šiemet kiek susilpnėjusi, bet tikrai bus rimti varžovai visiems. Mes džiaugiamės šia pergale, nes iškovojome ja komandiškai žaisdami. Kiekvienas išėjęs į aikštę įnešė savo svarų indėlį, kas nebūtinai atsispindi statistikoje“, – pažymėjo Darius.

Vertas paminėjimo padidėjęs Alternatyvaus futbolo klubo puolimo efektyvumas. Pernai atakų užbaigimas jiems būdavo didelis galvos skausmas, vos 1 mače per sezoną pavyko įmušti daugiau nei 2 kartus. O iš 20 rungtynių III lygoje praėjusį sezoną 5 kartus komanda paliko aikštę nepelniusi įvarčių.

Bendras rezultatyvumo vidurkis pernai siekė vos 1,3 įvarčio, šiemet per du turus įmušti jau 8 įvarčiai. Toks pagyvėjimas siejamas su stiprių naujokų atėjimu – Edvino Baniulio, Erlando Juškos, Vilmanto Bingelio, taip pat patobulėjo senbuviai Tomas Mikalauskas ir Irmantas Vilkevičius.

„Puolime kokybės tikrai pridėjome, bet svarbiausias momentas tas, kad vietoje manęs atsirado tikras treneris – Eivinas Zagurskas. Todėl atsirado daugiau minties visame žaidime, ypač puolant, – įsitikinęs D. Navikas. – Turint tokį puolimo potencialą nenuostabu, kad žaidimas labiau orientuotas į ataką, bet gynybos neturėtume pamiršti. Abejose aikštės pusėse yra taisytinų dalykų. Normalu, nes dar tik sezono pradžia.“

Šis paaiškinimas signalizuoja, kad AFK sirgalių laukia daug įdomesnis ir daug rezultatyvesnis sezonas.

3 turas (gegužės 13-16 d.)

AFK – FK Aktas. Penktadienis, 20.45, BFA arena.

Aukščiau išvardinti faktai byloja apie gresiantį sunkų penktadienį visai Akto gynybai ir vartininkui. Ypač, jei sudėtis susirinks panaši, kaip praėjusio savaitgalio akistatoje su Ozu.

AFK yra laimėję keturias pastarąsias tarpusavio dvikovas ir ši seriją turėtų prasitęsti.

Prognozė: ginasi tik bailiai. 5:2.

FK Elektrėnų Versmė – FK Tera. Sekmadienis, 14.00, Kaišiadorių stadionas.

Penkiolikos įvarčių karnavalu pasibaigęs paskutinis komandų susitikimas pernai turi savo priežasčių ir paaiškinimų. Sekmadienį tai nepasikartos. Juolab Tera mače su Geležiniu Vilku įrodė gebanti ir kamuolį palaikyti, ir progas kurti. Bet Elektrėnai kol kas aukštesnio lygio varžovas, o išvyka už miesto irgi gali neigiamai atsiliepti susirinkimui.

Prognozė: užtikrinta Versmės pergalė 3:1.

FK Ozas – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 17.00, Panerio stadionas.

Legendinis Panerio stadionas vėl grįžta į III lygos žemėlapį. Šiame „sintetikos“ amžiuje komandoms egzotika tampa žaisti ant natūralios vejos. Bet Ukmergė pati žaidžia ir treniruojasi ant tikros žolės, todėl šituo jų neįbauginsi. Išmušti iš ritmo gali nebent Panerio dangos kokybė. Ir tai būtų turbūt vienintelis Ozo koziris šiame susitikime.

Prognozė: Ukmergė tiesiog pranašesnė. 1:4.

FK TEC – VJFK Trakai. Sekmadienis, 17.15, Pilaitės stadionas.

Panašaus lygio varžovų akistata, kurioje ir vieni ir kiti sieks pirmosios sezono pergalės. Trakai praėjusį turą praleido, TEC prasileido nuo Margirio. Praėjusio sezono susitikimai irgi rodo lygybę tarp komandų: 2:0 ir 0:2.

Prognozė: overis. 2:2.

FK Medžiai – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 18.00, Senvagės stadionas.

FK Medžių vardas pastarosiomis dienomis plačiai linksniuotas lietuviškoje futbolo žiniasklaidoje ir podkastuose – laikiną šlovę lėmė solidus pasirodymas mače su Gargždų Banga (1:2). Kad ir kokias pasakas apie nusiteikimo stoką sektų Bangos treneris Davidas Afonso, šis nuotykis turėjo sustiprinti Medžių pasitikėjimą savimi.

Navigatoriai prieš sezoną nebuvo tokie entuziastingi, kaip ankstesniais pavasariais ir netgi šiek tiek pesimistiški, bet pirmoji pergalė prieš FKS Ukmergę parodė, kad noras kovoti ir gausiai rinktis į rungtynes nėra išblėsęs. Todėl centriniame turo mače tai žada gerą susirėmimą.

Prognozė: laimės tie, kurie pirmieji įmuš įvartį. 2:0.

Geležinis Vilkas – FC Vova. Sekmadienis, 18.30, Kariškių stadionas.

Taktinė klaida Nemenčinėje neleido Geležinio Vilko komandai pirmadienį išsaugoti pergalingo rezultato prieš Terą. Tikėtina, kad sekmadienį taktikos imsis komandos treneris, o ne vadovas, todėl viską pavyks sudėlioti sklandžiau. Kantrybė turėtų būti tuo faktoriumi, kuris leistų pažaboti jaunatvišką FC Vovos energiją ir užsidegimą.

Prognozė: pirmosios pergalės kariškiams dar teks palaukti. 1:1.

Širvintos/VGTU-Vilkai – A komanda-Margiris. Pirmadienis, 20.00, Širvintų stadionas.

Artimiausios dvejos rungtynės parodys, ko esame verti – sakė VGTU-Vilkų vadovas. Margiris tai jau tikrai parodys, ar Širvintų komanda pasimokė iš klaidų mače su AFK ir tinkamai persidėliojo mintis savo galvose, kad vieno įvarčio pranašumas rungtynių pradžioje dar nieko neduoda. Čempionai savo pamokas jau išmoko ir į Širvintas važiuos tik trijų taškų. Įdomu, kad praėjusį sezoną viešnagė Širvintose Margirio žaidėjams pasibaigė pralaimėjimu 1:3.

Prognozė: antras VGTU-Vilkų pralaimėjimas, bet artimoje kovoje. 2:3.

BFA-B – FK Granitas nukelta į birželio 11 d.