19 turas: Margiriui liko žingsnis, FK Medžiai laukia varžovų paslaugos Visos

VRFS III lygos pirmenybės finišuoja ateinantį savaitgalį. A komandos-Margirio futbolininkams liko vienas žingsnis siekiant apginti pernai iškovotą titulą ir jį čempionai pasiryžę žengti per rungtynes su FKS Ukmerge. Margirio kluptelėjimo lauks FK Medžiai, kurie atsilieka vienu tašku ir patys žais su Granitu.

Daugiausiai neaiškumų lieka kovoje dėl trečiosios vietos – į „bronzą“ pretenduoja Granitas, Navigatoriai ir Širvintos/VGTU-Vilkai.

19 ture A grupės rungtynės tarp Elektrėnų Versmės ir Širvintų komandų buvo atidėtos, todėl stipriausioje grupėje buvo sužaisti trys mačai.

FK Granitas – FKS Ukmergė 3:0 (1:0)
BFA arena. Teisėjas – J. Paškovskis.
30' Darius Kazubovičius 1:0
51' Žygimantas Kirsis 2:0
74' Žygimantas Kirsis 3:0

Ukmergės komandai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas per paskutinius penkis turus ir dar vienas, kai gynyba pasirodė žemiau savo galimybių ribos.

„Panašu, kad komandos žaidėjų galvoje sezonas pasibaigė tada, kai patekome į Top-8. Kartais aikštėje vyksta nesuprantami dalykai. Drausmė – retas svečias mūsų žaidime, – stebėjosi FKS kapitonas Igoris Krasinas. – Labai gaila. Užtat daug žaidžia mūsų jaunoji pamaina ir gauna gerų pamokų. Tai vienintelis pliusas, kurį galima įžvelgti pastaruoju metu.“

Šiomis rungtynėmis nutrūko ir Ukmergės keturių pergalių serija prieš Granitą tarpusavio mačuose. BFA arenoje svečiai didelių šansų neturėjo ir Granito lyderiai Darius Kazubovičius bei Žygimantas Kirsis baudė juos įvarčiais.

„Puikiai žinau mūsų komandos galimybes ir esu nepatenkintas, kuomet žaidžiame ne taip, kaip galime ar turime. Netgi ne dėl rezultato, o dėl pačio žaidimo, kitokio požiūrio ir atsidavimo“, – piktinosi I. Krasinas.

Tuo metu Granitas spalio mėnesį žaidžia efektingą atkarpą ir iškovojo 3 pergales iš eilės, įmušė 11 įvarčių.

Vėlyvas spurtas Granitui suteikia teorinių vilčių užsikabinti už 3 vietos, nors šansai yra vidutiniški – reikia įveikti Medžius ir laukti, kad Širvintos nelaimės abiejų likusių savo rungtynių.

AFK – FK Medžiai 0:6 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
3' Danielius Šaputko 0:1
12' Danielius Šaputko 0:2
42' Audrius Bukovskis 0:3
58' Dmitrij Aschabovas 0:4
77' Žilvinas Danilevičius 0:5
81' Modestas Petrauskas 0:6

Pirmosiose sezono rungtynėse abi komandos sužaidė efektingomis lygiosiomis 2:2, o 19 turo atsakomoje dvikovoje intrigos nebuvo nė su žiburiu.

AFK'ų žaidimas byrėjo greitai. Danielius Šaputko jau 12 minutę fiksavo dublį sukurdamas Medžiams labai komfortabilią situaciją.

„Varžovai žaidė be tikro vartininko ir mes tą puikiai išnaudojome. Žaidėme gražiai, gerai, akys degė, savimi pasitikėjome“, – pasidžiaugė Medžių treneris Paulius Glosas.

Jo oponentas AFK strategas Darius Navikas jau įprato prie nemalonios misijos, kai rudenį bene po kiekvienų rungtynių tenka ieškoti pasiteisinimų po prastų rungtynių.

Įdomus sutapimas – praėjusį sezoną AFK vieną mačą Medžiams buvo prapylę 1:7, šį kartą pralaimėjo 0:6.

„Tai tik sutapimas, mes pernykščių rungtynių pralaimėjimą netgi buvome pamiršę, – teigė D. Navikas. – Sekmadienio rungtynių rezultatas parodė dviejų komandų skirtingą motyvacijos lygį, pradedant jau nuo nusiteikimų atvykti į rungtynes. Antra vertus, mums patiems tai nebloga proga paeksperimentuoti prieš kitą sezoną“.

AFK ir FKS Ukmergė sezono pabaigoje tarsi varžosi dėl blogesnės rungtynių serijos „titulo“. Medžiai dar turi nebaigtų darbų, bet apie juos – vėliau.

A komanda-Margiris – FK Navigatoriai 2:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
29' Aivydas Ruškys 1:0
41' Aivydas Ruškys 2:0
55' Tomas Dapkus 2:1

Senvagės stadione po savosios pergalės užsilikusi didelė Medžių komandos bendruomenės dalis simpatizavo žalios ir juodos aprangos spalvomis žaidusiai komandai. Navigų sėkmė Medžiams būtų tapusi aukso vertės, bet šį kartą varžovų dovanos sulaukti nepavyko.

Kaip ir pirmo rato dvikovoje, Margiris pirmavo dviejų įvarčių skirtumu, po to praleido patys, bet laimėjo rungtynes 2:1. Tik kitaip nei vasarą, šį kartą čempionams teko įdėti gerokai daugiau pastangų.

A komandos-Margirio žaidėjas ir vienas vadovų Gediminas Paberžis visai neseniai tapo tėčiu. Su atžala viskas gerai, bet komandos žaidimas ir situacija jį vertė jaustis kaip ant adatų.

Svarbiu rungtynių akcentu tapo Tomo Mikuckio nerealizuotas 11 m baudinys jau 9 min. Tomas šiemet realizavo baudinį pirmose rungtynėse su Navigatoriais, taip pat su Salininkais, todėl tvirtai ėmėsi iniciatyvos ir praėjusiame ture. Nesėkmingai – pylė į skersinį.

„Neįmušė, vadinasi daugiau negaus mušti, – nukirto G. Paberžis. – Bet netgi norėdamas negalėtų, nes praleis paskutinio turo rungtynes su Ukmerge dėl kortelių. Jau ir pats kalba, kad sekmadienį jo tikslas bus padengti stalą ir gerai suvadovauti komandai nuo suolo.“

Margirį į priekį dviem įvarčiais truktelėjo Aivydas Ruškys. Antro kėlinio pradžioje rezultatą sušvelnino Tomas Dapkus ir lyderiams apsunkino rungtynes.

Anot G. Paberžio, A komanda-Margiris nusprendė atsitraukti atgal. Navigatoriai atakavo ir vartininkas Andrius Juzkiv atrėmė kelis pavojingus smūgius, bet Margiris taip pat kontratakose turėjo galimybių.

„Mūsiškiai nusprendė atsitraukti atgal. Dėl keitimo stokos kažkiek pavargo ir Navigatoriai turėjo progų. Nesakau, kad buvo kilusi panika ar daug problemų gynyboje, nes palankų rezultatą pavyko išsaugoti be didesnių problemų“, – sakė G. Paberžis.

Navigatoriams ir vėl nepavyko bent jau taškų atimti iš Margirio, bet jų kapitonas Kęstutis Maželis liko patenkintas savo komanda: „Galima skųstis daug kuo, bet smagu dėl komandos, nes kovojo iki galo, tik gaila, kad ne viskas pasisekė. Tačiau nuotaikos po rungtynių nebuvo labai prastos.“

FK Ozas – VJFK Trakai 2:2 (2:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
25' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:0
27' Piotr Bevz 2:0
54' Tomas Vitkauskas 2:1
88' Deividas Ališauskas 2:2

„Sezonas buvo sudėtingas, bet jo pabaiga – sėkminga“, – sako VJFK Trakų komandos treneris Vidmantas Zagurskas.

Rudens rato B grupėje trakiškiai išvengė pralaimėjimų, o per 6 rungtynes sukaupė solidų 14 taškų kapitalą nei sezoną baigė smagiomis lygiosiomis su Ozu.

Tokios atkarpos pakako, kad Trakai pirmenybių pabaigoje nejaustų įtampos ir dar iki paskutinių rungtynių užsitikrintų sau dar vieną sezoną III lygoje.

Ozui sezonas – ir sudėtingas ir nesėkmingas. O paskutinės rungtynės vėl atspindėjo jų prastą susirinkimą. Iš pagrindo tik 5 žaidėjai, todėl patys oranžiniai kažkiek stebėjosi, kad pusantro kėlinio pavyko sužaisti gerai.

Nesėkmingą sezoną Ozas galėjo pabaigti pergalingai. Deja, dviejų įvarčių persvara neišsaugota, o varžovai išlyginamąjį įvartį įmušė tik 88 min.

„Gaila pirmaujant 2:0 nelaimėti. Bet priežastis yra ta, kad buvome tik su 1 keitimu ir be daugybės pagrindinės sudėties žaidėjų, – aiškino vieną įvartį pelnęs Gediminas Skrockas. – Varžovai ir keitimų, ir sveikatos daugiau turėjo. Be to, abu įvarčius mušė tokius, kad į sezono gražiausiųjų penketą galėtų pretenduoti. Bet visai smagiai paprakaitavome ir nuotaika sezono uždarymui buvo gera.“

FK Salininkai – FC Vova 4:2 (1:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – J. Guobys.
11' Oleg Soročkin (į savo vartus) 1:0
21' Ričardas Matiukievičius (iš 11 m) 1:1
47' Pavelas Šarynskis 2:1
57' Pavelas Šarynskis 3:1
79' Donatas Naumovas 4:1
89' Ronald Obam 4:2

Sezono pabaigtuves Salininkai pasitiko skambiu akordu – su jau ketvirta pergale ir dar sykį pelnytais 4 įvarčiais. Todėl komandos treneriui Pranui Janušauskui teko susimąstyti, kaip jie būtų atrodę viso sezono perspektyvoje turėdami ilgesnį atsarginių suolą – akivaizdu, kad potencialo Salininkuose buvo ir yra.

Nors paskutinės rungtynės nieko nelėmė nei vienai komandai, įtampos Dilgynės stadione nestigo. Salininkai labai norėjo laimėti paskutinį turą, to siekė ir Vova, nes po nesėkmingų epizodų sunkiai tramdė emocijas.

Vis tik aikštėje vyravo laisvas, atakuojantis futbolas. Galima pastebėti, kad vien į vartų plotą abi komandos pataikė net 25 kartus (13-12), todėl ir įvarčiai krito laisvu pagreičiu.

„Svarbiausia statistikos eilutė yra įmušti ir praleisti įvarčiai, o ne kamuolio kontrolės procentai. Gali kontroliuoti kamuolį, o varžovas kontroliuoja rungtynes, – pastebėjo P. Janušauskas. – Panašiai nutiko ir šiose rungtynėse.“

Salininkų strategas sakė, kad teigiamų pokyčių sezono gale davė komandos žaidimo pakeitimai: „Paskutiniuose dviejuose turuose kardinaliai pakeitėme savo žaidimą. Prieš Trakus tai įvyko pirmą kartą ir netgi pralaimint ten pasikeitęs žaidimas davė savų vaisių. Bet tada pritrūko vieno lygiaverčio keitimo, kuris buvo rungtynėse su Vova ir tai padėjo pasiekti pergalingą rezultatą.“

XX turas (spalio 22-25 d.)

FK Granitas – FK Medžiai. Penktadienis, 21:30, BFA arena.

Labiausiai intriguojantis sezono savaitgalis prasideda penktadienio vėlų vakarą. Medžiams reikalinga tik pergalė ir joks kitas rezultatas jų netenkina. Sunku tikrai bus, nes Granitas dar nepraranda vilčių pakovoti dėl bronzos ir pergalė tas viltis dar sustiprintų.

Be to, Granitas istoriškai neparanki komanda Medžiams: nuo 2019 metų laimėjo tik vieną tarpusavio dvikovą iš penkių. Praėjusį rugpjūtį Senvagės stadione Granitas šventė pergalę rezultatu 2:0 po Andriaus Kondratovičiaus dublio.

„Granitas mums – labai nepatogi komanda. Be to, ir jiems būtina pergalė, todėl laukia labai sunkios ir nenuspėjamos rungtynės“, – pabrėžė Medžių treneris Paulius Glosas.

Sezono kulminacijos laukiame sekmadienį, bet viskas gali pasibaigti jau penktadienį. Jeigu Granitui pavyktų iškovoti pergalę, A komanda-Margiris anksčiau laiko taptų III lygos čempionais. Bet net Margirio atstovas Gediminas Paberžis tikina nelaukiantis tokio scenarijaus: „Taip būtų neįdomu, nes pirmą vietą norime paimti patys ir stadione atkimšti pergalė šampaną. Taip būtų smagiau, nei kad titulą padovanotų varžovai.“

Sunku nesutikti. Pirmenybių intrigai tikrai „sveikiau“ būtų, jei Medžiai penktadienį BFA manieže sugebėtų išplėšti tris taškus.

Prognozė: 1:2.

AFK – Širvintos/VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 16:00, Senvagės stadionas.

1:4, 0:4, 0:6 – tokie yra pastarųjų trejų AFK komandos rungtynių III lygoje rezultatai. AFK'ų treneris Darius Navikas vis viliasi, kad komanda dar iššaus ir pakiliai baigs sezoną, o dabar tai – paskutinis šansas.

Vienas stiprus dirgiklis Alternatyviam klubui yra – prisiminimai iš pirmos dvikovos vasarą, kai VGTU-Vilkai nugalėjo 2:1 po Simono Vasiljevo įvarčio paskutinę susitikimo minutę.

„Tikiuosi, kad norėsime revanšo už pirmą ratą, kai tiesiog padovanojome jiems pergalę. Tai turbūt apmaudžiausios viso sezono rungtynės“, – prisiminė Darius.

Širvintų komanda nusitaikiusi į trečiąją vietą ir bus motyvuota. Bet nežinia, kokia bus jų sportinė forma po priverstinio rungtynių nukėlimo. Tad visko gali būti.

Prognozė: 2:3.

A komanda-Margiris – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

Jei Medžiai laimės penktadienį, šios rungtynės taps viso sezono desertu ir vyšnaite ant torto, nes Margirį tenkintų tik pergalė.

„Dabar mums reikia pačio rimčiausio nusiteikimo. Reikia laimėti, nes taip verčia turnyrinė lentelė. Be to, rudens ratą būtų smagu baigti tobulai – visomis septyniomis pergalėmis“, – sako Margirio atstovas G. Paberžis.

FKS Ukmergė paskutinėmis savaitėmis išsikvėpė, krito ne tik rezultatai, bet ir žaidėjų nusiteikimas bei kovingumas. Atrodytų, jie gali tapti lengvu Margirio grobiu, bet nereikia pamiršti, kaip birželio 12 dieną margiriečiai išsivežė sunkią pergalę 2:1 iš Ukmergės po Artūro Sukristovo įvarčio 85 min.

„Tai buvo rungtynės, per kurias mums tiesiog pasisekė. Ukmergė prie lygaus rezultato iššvaistė daug šimtaprocenčių progų, o mes laimėjome tik po Sukristovo-Mbappe įvarčio pačioje pabaigoje. Nepasakyčiau, kad tada nusipelnėme pergalės“, – atviravo G. Paberžis.

FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas jau piktinosi dėl smukusio drausmės ir atsidavimo lygio komandos žaidime. Bet jis taip pat viliasi, kad paskutinėms rungtynėms jie susikaups ir sukovos deramai.

Už Ukmergę visa širdimi sirgs FK Medžiai. Jie jau buvo panašioje situacijoje 2019 m., kai laimėjo III lygą po Kaišiadorių Baltų dovanėlės mače su Elektrėnų Versme. Tad kodėl panaši sėkmės istorija negali pasikartoti ir šiemet?

„Ukmergės komanda mes tikime. Jei surinks savo kovine sudėtį ir bus motyvuoti – tikrai gali atimti taškų iš Margirio, kurie paskutines keturias savo rungtynes laimi tik vieno įvarčio skirtumu“, – pastebėjo P. Glosas.

Prognozė: nusiteikimas ir geri norai puiku, bet komandų lygis šiuo metu skirtingas. 3:0.

FK Navigatoriai – FK Elektrėnų Versmė. Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

Pirmadienio rungtynės Navigatoriams gali tapti gražia bronzine sezono pabaiga. Bet tam reikia palankių scenarijų konkuruojančių komandų rungtynėse.

Bent jau pagal dabartinę situaciją turnyro lentelėje, Navigai nėra favoritai užimti trečiąją vietą.

„Mums svarbu komandinė dvasia, nuotaika ir pats žaidimas. Medaliai – tai bonusas, kurį gauni arba ne“, – filosofiškai padėtį apibūdino jų kapitonas Kęstutis Maželis.

Per rungtynes Elektrėnuose liepos mėnesį Navigatoriai puikiai susisuko vos su vienu keitimu ir parsivežė pergalę 3:1.

Prognozė: 3:1.