19 turas: FKK Spartakas suka įvykius link peržaidimo rungtynių Visos

Iki VRFS III lygos sezono pabaigos likus trims turams, situacija turnyro lentelėje tampa šiek tiek aiškesnė. Akivaizdu, kad pirmosios vietos likimas paaiškės po Ozo ir FKK Spartako netiesioginės kovos. Pernai sezonas baigėsi finalinėmis peržaidimo rungtynėmis, toks pats scenarijus gali pasikartoti ir šiemet - šio reikalo įgyvendinimu rūpinasi patys ukmergiškiai.

Dėl trečiosios vietos toliau varžysis Aktas, Granitas ir Navigatoriai, nors teoriškai į šią kovą dar gali įsiterpti ir FK Medžiai. Likusieji kovos tik dėl garbės arba išlikimo.

Naujieji Verkiai - Nerealas 0:6
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.

Pirmosios 19 turo rungtynės buvo tokios, apie kurias kažką pasakoti nelabai yra ką. Naujieji Verkiai šį kartą vargais negalais susirinko, bet stebuklas neįvyko. Krizę išgyvenanti komanda patyrė triuškinamą pralaimėjimą, kokių šiemet buvo jau ne vienas ir ne du.

Nerealui tai gavosi gera treniruotė, už kurią dar ir tris taškus gavo. Kol verkiečiai rungtynes pradėjo mažumoje, nerealieji spėjo įmušti du įvarčius ir jau tuomet dvikovos likimas buvo nulemtas.

"Sunku vertinti šias rungtynes, kadangi Naujieji Verkiai turi rimtų problemų su sudėtimi. Todėl ir jų rezultatai atitinkami. Šansų tą dieną jie nelabai turėjo, o rezultatas galėjo būti dar didesnis", - pasakojo Nerealo žaidėjas Haroldas Kerušauskas.

Laimėjęs Nerealas pakilo į 8-ąją poziciją. Tuo metu kardinaliai į blogąją pusę pasikeitę Naujieji Verkiai patyrė 9 pralaimėjimą iš eilės ir gali ruoštis kelionei į IV lygą. Šansų užsikabinti už 10-osios vietos dar yra, tačiau esant tokiai situacijai komandoje vargu, ar tai įmanoma.

TEC - Granitas 1:2 (1:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
16' Sergej Makrov 0:1
45' Domas Verbušaitis (iš 11 m) 1:1
85' Viktor Frizel (iš 11 m) 1:2

Po pralaimėjimo Aktui, Granito komandos viltys apginti III lygos nugalėtojų titulą praktiškai išslydo iš rankų. Tad dabar tenka kovoti dėl kitų apdovanojimų, o tam tikslui būtina skinti pergales, nes nesnaudžia ir Aktas su Navigatoriais.

Į ankstyvąsias šeštadienio rungtynes Fanų stadione abi komandos rinkosi vangiai, ypač daug sudėties formavimų nesklandumų turėjo granitiečiai. Susirinko jie be keitimų, ir, kaip sakoma, "šlubi kreivi". Vienas žmogus apskritai žaidė neišsigydęs traumos ir normaliai bėgti negalintis.

Nepaisant to, šio sezono Granito atakų lyderis Sergejus Makrovas pirmasis pelnė įvartį ir išvedė savo komandą į priekį.

Atsakomąjį įvartį čempionai gavo paskutinėmis pirmo kėlinio akimirkomis. Jie "atsivežė" baudinį į savo vartus, kurį realizavo TEC žaidėjas Domas Verbušaitis. Iš karto po to teisėjas paskelbė pirmo kėlinio pabaigą.

Po pertraukos Granitui rungtyniauti tapo dar sunkiau, nes keitimų nebuvo. Žaidimo tempas dar labiau krito. Vis tik likus žaisti apie 20 minučių svečiai sulaukė dovanėlės, kai iš aikštės buvo pašalintas Vladimiras Medvetskis. Kiekybiniu pranašumu Naujosios Vilnios ekipa sugebėjo pasinaudoti. Likus žaisti 5 min. jie uždirbo 11 m baudinį ir Viktoras Frizelis nulėmė ypač svarbią savo komandos pergalę 2:1.

"Šiuo atveju svarbiausia pergalė ir trys taškai, bet su 11 žmonių toks ten ir futbolas išėjo... Labai tikiuosi, kad likusiuose turuose šitaip vargti neprireiks", - sakė Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas.

Ozas - FKK Spartakas 1:3 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
14' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:0
50' Žydrūnas Keblas 1:1
62' Tomas Bielickas 1:2
81' Tomas Bielickas 1:3

Lietingo sekmadienio vidurdienį FKK Spartako futbolininkai padarė tai, kas prieš kelias savaites atrodė sunkiai tikėtina. Tada atrodė, kad ukmergiškiai grumsis tik dėl bronzos. Tačiau įspūdinga kelių savaičių serija ir pergalė prieš buvusį vienvaldį lyderį situaciją keičia iš esmės.

Dabar Ozas ir FKK Spartakas yra surinkę po 38 taškus. Jei ir toliau žengs koja kojon likusius tris savaitgalius, lapkritį mūsų vėl laukia finalinės pirmenybių peržaidimo rungtynės.

Paskelbus šių rungtynių rezultatą, FKK Spartako paskyrą facebooke užplūdo sveikinimai, o kai kurie nuo klubo neatsiejami žmonės prabilo, kad komanda jau subrendo šturmuoti aukštumas.

Reziumuojant rungtynes Fabijoniškėse, galima pasakyti, kad FKK Spartakas laimėjo mūšį, bet ne karą. Tas pats pralaimėjimo atveju galioja ir Ozui.

"Taip, tas karas tęsiasi. Jei surinksime planuotus 25 taškus - manau, kad tapsime čempionais", - skaičiavo Ozo vadovas Domantas Savičius.

Ukmergės komanda prieš išvyką nerimavo, kaip pavyks susirinkti šiam mačui. Tačiau pavyko visai šauniai ir FKK Spartakas turėjo net septynis keitimus (vienu mažiau už šeimininkus).

Kaip įprasta, Ozas rungtynes pradėjo aktyviai ir aukšta sparta. Tad logiška, kad greitai sugebėjo išsiveržti į priekį. Kamuolys baudos aikštelėje pataikė į FKK Spartako gynėjo ranką ir 11 m baudinį tradiciškai realizavo Gediminas Skrockas - 1:0.

Vėliau nutiko epizodas, po kurio oranžiniai griebėsi už galvų. Spartako gynėjai pramiegojo Deivydą Venckų, kuris spurtavęs iš gilumos iššoko vienas prieš vartininką. Bet vartininkas Nerijus Kačinskas padarė viską, kas nuo jo priklausė - sumažino atakos kampą ir D.Venckaus smūgis atsimušė į virpstą.

"Manau, kad tai buvo kertinis momentas. Būtų kritęs įvartis, rezultatas taptų 0:2 ir jau mūsų lauktų labai rimti reikalai", - prisiminė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Pirmame kėlinyje viskas taip ir baigėsi, o antrame ukmergiškiai įjungė aukštesnę pavarą. Prarasti nebuvo, kadangi pralaimėjus 0:1 ar 0:5 - skirtumas nuo lyderio vis tiek būtų išaugęs iki šešių taškų.

Tad po pertraukos prasidėjo svečių aktyvus spaudimas ir tai greitai pasiteisino. Įsibėgėjant kėliniui, FKK Spartakas persvėrė rezultatą po dviejų panašių įvarčių, tolimais smūgiais perkeliant vartininką. Tada svečiai atsitraukė atgal ir rungtynių pabaigoje pagavę varžovus ant kontratakos, nužudė intrigą - 1:3.

Efektyvi FKK Spartako pergalė, įžiebusi didelę intrigą kovoje dėl čempionų titulo.

D.Savičius, analizuodamas pralaimėjimo priežastis, kalbėjo: "Gaila taip pralaimėti rungtynes po gerai sužaisto pirmo kėlinio, kurį tikrai privalėjome laimėti bent dviejų įvarčių persvara. Antrame jau nutiko tai, kas ir nutiko. Kažkiek atsiliepė nuovargis, kažkiek nesėkmingai sužaidėme poziciškai, o varžovus truputį lydėjo ir sėkmė."

Ave.Ko. - Rotalis 2:4 (0:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
6' Albert Bogdan 0:1
30' Vasilij Novičkov 0:2
73' Egidijus Osetrovas 0:3
84' Viliamas Novickis (iš 11 m) 1:3
85' Artūras Mockus 1:4
86' Ričard Bakulo 2:4

Rimti reikalai kovoje dėl III lygos titulo, o lentelės apačioje taip pat verda intriga, kur dėl išlikimo kaunasi komanda, kuriai prieš sezoną buvo pranašauti nugalėtojų laurai.

Pagaliau Rotalis sužaidė taip, kaip gali ir moka bei net be trijų suspenduotų žaidėjų iškovojo užtikrintą pergalę Nemenčinėje.

Žinoma, esminės įtakos rungtynių eigai bei rezultatui turėjo prastas Ave.Ko. narių susirinkimas. Į vienas svarbiausių sezono rungtynių jie kažkodėl pažiūrėjo pro pirštus ir nepademonstravo vienybės.

"Visą pirmą kėlinį žaidėme tik dešimtiese. Net trys žaidėjai, kurie visada būna ant keitimo, privalėjo žaisti startinėje sudėtyje. Prasidėjus antra kėliniui, į aikštę išbėgo ir mūsų treneris, tad jau žaidėme 11. Tačiau tokiomis aplinkybėmis nieko pozityvaus nebuvo galima tikėtis", - pripažino Ave.Ko. lyderis Viliamas Novickis.

Vis tik Viliamas įžvelgė ir vieną teigiamą dalyką: "Nepaisant visų šių sunkumų, sugebėjome neblogai atakuoti ir turėjome daug progų. Tad pasirodymas nebuvo blogas. Kovojome, stengėmės, atidavėme visas jėgas. Tačiau ilgainiui pavargome ir sensacijos nesukūrėme. Žaisdami optimalia sudėtimi, manau, turėtume didelius šansus laimėti. Bet tuo nepasinaudojome, dėl ko labai gėda."

Po šių rungtynių abi komandos surinko po 16 taškų. Tačiau dėl geresnio tarpusavio santykio Rotalis pakilo į 10 vietą, kuri suteikia teisę žaisti III lygoje ir kitąmet.

"Dabar šansai išlikti lygoje tapo ganėtinai maži. Bet pasistengsime žaisti ir kovoti iki galo, o tuomet ir pamatysime, kaip bus", - sakė V.Novickis.

FK Medžiai - SŽK Pabradė 4:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Lotužys.
4' Danielius Vaitkus 1:0
32' Giedrius Lekandra 2:0
55' Eduardas Tučinskis (iš 11 m) 2:1
68' Egidijus Taroza 3:1
75' Justinas Baltrimavičius 4:1

Po dar vienos rudeninės pergalės FK Medžiai III lygoje jau šešti.

O rudenį žemyn besileidžiančiai Pabradei po priverstinės savaitės pertraukos ir neįvykusių rungtynių su Naujaisiais Verkiais taip ir nepavyko sugrįžti į ritmą.

Po pralaimėjimo Pabradės žaidžiantys treneris Grigorijus Kisel rungtynes komentavo mįslingai: "Sunku būtų tai pakomentuoti be keiksmažodžių, todėl pasakysiu tik tiek, kad Medžiai nusipelnė šios pergalės."

Sunkiai judanti Pabradės komanda vis dar pretenduoja į 8 vietą, bet galinio vaizdo veidrodėliuose jau šmėžuoja ir Rotalis.

"Atsižvelgiant į visas pastarojo meto aplinkybes, 8-oji vieta būtų padorus rezultatas. Tačiau dabar svarbiausia mums išlikti šioje lygoje", - pažymėjo G.Kisel.

Rungtynes Senvagėje valdė FK Medžiai. Labai ankstyvas Danieliaus Vaitkaus įvartis leido jiems dar tvirčiau perimti iniciatyvą bei dominuoti visas rungtynes.

"Nesakau, kad pergalė labai lengva, nes tokių šioje lygoje nebūna. Bet situaciją valdėme. Aišku, reikia pažymėti, kad ir SŽK Pabradė antrame rate pastebimai susilpnėjusi", - komentavo Medžių treneris Paulius Glosas.

Pabradė pasistiprino keliais legionieriais, tačiau jie pasižymėjo ne išraiškingu futbolu, o įdomiomis kalbomis, pasodrintomis keiksmažodžiais.

"Apibendrinant rungtynes - nei mes, nei jie nežaidė gerai. Mums iki solidesnio pasirodymo taip pat pritrūko kelių keitimų, tad buvusiems aikštėje teko šiek tiek pavargti", - sakė Paulius.

Už pagrindinius konkurentus rungtynėmis mažiau žaidusių FK Medžių padėtis šiuo metu labai įdomi. Su 28 taškais jie yra šešti, bet perspektyvos kibti į kovą dėl medalių nėra tokios miglotos.

Vis tik P.Glosas apie tai nekalba: "Pirmiausiai, tai mes dar netgi išlikimo III lygoje sau nesame garantavę. O apie medalius kalbėti nenorime. Kitų komandų pavyzdžiai rodo, kas būna, kai iš anksto apie tai kalbi. Pažiūrėsime po ateinančio savaitgalio, kokios perspektyvos."

Navigatoriai - Aktas 3:3 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
5' Ernestas Bublevič 1:0
12' Mindaugas Pajuodis 1:1
21' Gražvydas Mikulėnas (iš 11 m) 2:1
30' Nerijus Budraitis 2:2
73' Ignas Šapola 2:3
89' Marius Kazlauskas 3:3

19 turą baigė intriguojanti Navigatorių ir Akto akistata pirmadienio vakarą. Šiame mače lygiosios tarsi neturėjo tenkinti nė vienų, tačiau šis šešių įvarčių trileris būtent ir baigėsi lygiosiomis. Po jų Aktas su 33 taškais išsaugojo trečiąją poziciją, nors dabar juos jau pasivijo Granito komanda.

Dvikova prasidėjo aktyviomis Navigatorių atakomis ir labai greitai jie išsiveržė į priekį, kai iššokęs vienas prieš vieną, proga pasinaudojo Ernestas Bublevič. Visgi greitai rezultatas tapo lygus, kai kamuolį po skersiniu pakišo Mindaugas Pajuodis.

Kėlinio viduryje meistriškumo pamoką Aktui suteikė Gražvydas Mikulėnas. Šis prityręs vilkas išprovokavo varžovų pražangą baudos aikštelėje ir netrukus pats realizavo 11 m baudinį. Nors pirmas jo smūgis buvo atšauktas dėl taisyklių pažeidimo, antruoju bandymu Gražvydas taip pat mušė užtikrintai. Aktas sugebėjo atsitiesti ir po šio įvarčio - puikiu tolimu šūviu rezultatą lygino Nerijus Budraitis (2:2).

Likusi pirmo kėlinio dalis vyko ramiai, o po pertraukos iniciatyvą palaipsniui perėmė Geniai. Įsidrąsinę jie vis aršiau atakavo ir demonstravo, kad tą vakarą susirinko siekti tik pergalės. Po kelių neišnaudotų dėkingų progų įvartį vis tik pavyko pasiekti. 73 min. Ignas Šapola lyg ir bandė atlikti skersą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nepaklausė ir nusileido vartininkui už nugaros tiesiai į vartus.

Navigatoriams pavyko išsigelbėti priešpaskutinę minutę, bet iki tol Aktas ne kartą galėjo išspręsti rungtynių likimą, jei tik būtų sugebėję realizuoti kontratakose susikurtas progas. Nesugebėjo ir buvo nubausti. Geniai užsižaidė savo aikštės pusėje, po to prarado kamuolį ir gelbėdamiesi prasižengė. Netrukus Marius Kazlauskas baudos smūgiu beveik nuo baudos aikštelės įsuko kamuolį į vartus - 3:3.

Kovingos lygiosios, kuriose taško nusipelnė abi komandos.

Bet tokia baigtis paliko šiokį tokį kartėlį Akto žaidėjams: "Pagal kamuolio kontrolę buvo lygios rungtynės, bet momentų prikūrėme daug. Po rungtynių skirstėmės liūdnokai, lyg pralaimėję. Nors žaidimas, ypač antrame kėlinyje, buvo geras."

Džiaugsmo nerodė ir Navigatoriai, kurie nelaimėjo jau ketvirtų rungtynių paeiliui.

Vis tik komandos vadovas Kęstutis Maželis kaip visad bandė išlikti pozityvus: "Iš pradžių pirmavome, po to patys vijomės.. Svarbu, kad vyrai kovojo ir parodė charakterį - su Aktu visada būna sunku. Dėl padėties turnyre tragedijos nedarome, toks jau futbolas."

"Eilinį kartą nepasisekė, nes neišnaudojome daug progų. O varžovai atakavo labai gerai, kiek turėjo progų, tie ir įmušė", - pridūrė E.Bublevič.

"Live" spaudos konferencijos įrašas:

20 turo anonsas

Nepaisant bjaurių orų, ateinantį savaitgalį toliau liepsnos intriga kovoje dėl III lygos apdovanojimų. Prieš 20 turą į medalius vis dar realiai pretenduoja šešios komandos.

Granitas - Ave.Ko.

Sekmadienis, 14.00. Naujoji Vilnia.

Komandos šiuo metu sprendžia skirtingus uždavinius. Granitas iš paskutiniųjų siekia pagriebti šio sezono medalius ir taip kompensuoti kartėlį dėl neapginto titulo. Ave.Ko. siekia išlikti lygoje, nors tie šansai palaipsniui mažėja.

Pirmame komandų susitikime birželį Granitas turėjo iš peties padirbėti, kol palaužė varžovus Nemenčinėje rezultatu 1:0.

Prognozė. Bent į namų rungtynes granitiečiai turėtų susirinkti ir pasiekti taip reikiamą pergalę. 3:1.

SŽK Pabradė - Nerealas

Sekmadienis, 15.00. Pabradė.

Pirmo rato akistata nugalėtojo neišaiškino - 0:0. Tiesa, birželį komandos kovojo dėl gerokai aukštesnių pozicijų. O sekmadienį tai bus dvikova dėl 8-osios vietos.

Rudenį abu kolektyvai nusivažiavo, bet šiuo metu gerokai keblesnė atrodo Pabradės futbolininkų padėtis. Jiems net į namų rungtynes sunkiai sekasi surinkti bent kiek gausesnę sudėtį.

Prognozė. Atsigaunantis Nerealas turės vargo klampioje aikštėje, bet namo pergalę parsiveš. 1:2.

FK Medžiai - Ozas

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Ateinantį savaitgalį Medžių laukia labai rimti reikalai. Penktadienį teks žaisti seniai atkeltas rungtynes su Rotaliu, o sekmadienį laukia pasimatymas su vienais iš lyderių. "Šiuo metu į procesą bandome įtraukti visus, kurie tik gali žaisti. Bent jau penktadieniui turėtume surinkti neblogą sudėtį. Jei turėsime pakankamą rotaciją, tuomet galima tikėtis palankios baigties", - svarstė FK Medžių treneris Paulius Glosas, sutikęs, kad šis savaitgalis atsakys į klausimą, ar jie pajėgūs pasidabinti medaliais.

Ozas aną savaitgalį gavo FKK Spartako antausį, tačiau padėtis vis dar kontroliuojama, kadangi laukti varžovų malonės dar nereikia.

Prognozė. Penktadienio mačas iš Medžių pareikalaus daug energijos, todėl Ozas gali tikėtis dar vienos pergalės prieš šiuos varžovus. 2:3.

Aktas - FKK Spartakas

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Iš karto po Medžių ir Ozo mačo, ant Senvagės dangos kitam futbolo koncertui pasirodys Akto ir FKK Spartako atlikėjai. Reginys nusimato geras, nes net nereikia aiškinti, kokia svarbi pergalė yra abiem komandoms.

Akto ir FKK Spartako komandas nuo neatmenamų laikų sieja draugiški santykiai, jos prieš sezoną dažnai susitinka sužaisti draugiškų rungtynių. Bet aikštėje draugystės pusantros valandos laikotarpiui trumpam pasimiršta. FKK Spartakas į Senvagės mokyklą atvyks po sunkios pergalės pirmose tarpusavio rungtynėse (1:0).

Prognozė. Nuojauta kužda, kad Geniai gali nuspręsti pirmenybių nugalėtojų klausimą. 1:1.

Rotalis - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 20.00. Fabijoniškės.

Komandas lentelėje skiria 6 taškai, tačiau jokiu būdu tai nežada atkaklios kovos ir intrigos. Vasarą Naujųjų Verkių futbolininkai nukovė Rotalį 3:1, bet tikėtis tokio scenarijaus dabar nerealu. Tai bus puiki galimybė Rotaliui sutvirtinti savo pozicijas kovoje dėl išlikimo.

Prognozė. Absoliutus šeimininkų dominavimas. 4:0.

Navigatoriai - TEC

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Vėl pirmadienis, ir vėl darbo savaitę pradėti su futbolu siūlys Navigatoriai. Į Senvagę pas juos atvyksta draugai iš TEC komandos, su kuriais po Joninių buvo pasidalinta po tašką - 1:1.

Nepriklausomai nuo to, kaip sekmadienį savo mačus sužais Granitas ir Aktas, Navigatorių užduotis bus siekti tik pergalės. Jos jie "nečiupinėjo" jau ilgiau nei mėnesį.

Šį kartą abi komandos neišvengė nuostolių. Navigatorių gretose suspenduotas Gediminas Paberžis, TEC'ų - Vladimiras Medvetskis ir Paulius Lekeravičius.

Prognozė. Navigatorių viltis atgims. 2:0.