18 turas: svarbią savaitę atlaikę A komanda-Margiris perėmė lyderių pozicijas Visos

Pastaroji varžybų savaitė VRFS III lygoje gali tapti viso sezono lūžio momentu. A komanda-Margiris per keturias dienas iškovojo dvi labai svarbias pergales vieno įvarčio skirtumu. Tų pergalių svarba tokia, kad margiriečiai tapo turnyro lyderiais ir kontroliuoja savo padėtį siekiant antrojo nugalėtojų titulo iš eilės.

Praėjęs turas žymėjo dviejų komandų – Širvintų/VGTU-Vilkų ir Ozo – nusivylimą. VGTU-Vilkai prarado net teorines viltis pakovoti dėl 1-osios vietos, Ozas neteko netgi matematinių šansų išlikti III lygoje.

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė 3:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
26' Dainius Jagminas 1:0
57' Vilius Zabarauskas 2:0
75' Daniel Williams 3:0

Šį sezoną III lygoje Medžiai abu sykius nugalėjo Versmę be didesnių sunkumų, iš viso įmušdami 9 ir praleisdami tik 1 įvartį.

Bet tiek pirmose rungtynėse prieš du mėnesius Širvintose, tiek praėjusį savaitgalį Senvagėje Elektrėnų komanda susirinko negausiai, tik su dviem keitimais. Be to, sezono pabaigoje jau nekovojant dėl aukščiausių pozicijų žaidėjų motyvacija irgi nėra aukščiausio lygio.

Iš tiesų, dar rungtynių išvakarėse Versmės stovykloje kilo klausimų, ar rungtynės įvyks, nes susirinkimas buvo labai probleminis. Bet komanda susirinko ir į Vilnių nuvyko, kur pralaimėjo 0:3.

„Turime ir traumuotų, ilgam iškritusių žaidėjų, kurių seniai nebūna rungtynėse. Bet turime ir nemotyvuotų, kurie nenori žaisti. Sunku pasakyti kodėl, nes rudens rate galėjome ne tik kabintis į kovą dėl medalių, bet ir dėl titulo. Situacija yra tokia ir nieko čia nepakeisime, – pasakojo Versmės treneris Romas Ščiuka. – Džiugu, kad yra norintys žaisti. O tuos, kurie nenori, kitąmet pakeisime ir problemas išspręsime.“

Versmė po pirmo rato nuo trečios vietos atsiliko 2 taškais, nuo pirmos – 5. Bet nesėkminga rudens atkarpa nubraukė visas viltis.

Medžiai susirinko puikiai, turėjo net 7 keitimus, todėl kontroliavo rungtynių eigą ir pelnytai nugalėjo.

Du kartus žaliai balti įmušė po kampinio, o Vilius Zabarauskas pelnė puikų įvartį tolimu smūgiu į devyniukę.

A komanda-Margiris – Širvintos/VGTU-Vilkai 3:2 (1:2)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
38' Paulius Keliotis 0:1
40' Ernestas Bilotas 0:2
45' Gajus Kulbis 1:2
48' Aivydas Ruškys 2:2
88' Aivydas Ruškys 3:2

„Labai apmaudu ir pikta. Šiomis rungtynėmis palaidojome visą sezono įdirbį“, – apgailestavo VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

Jis skaičiavo, kad pagal sukurtas progas jo komanda turėjo laimėti, bet Margiris neatleido už klaidas.

Tuo metu Margirio atstovas Gediminas Paberžis buvo įsitikinęs: „Mes turėjome daugiau momentų ir pelnytai laimėjome. Dar prie 0:2 ramiai atlikome sudėties perstatymus ir buvome užtikrinti, kad laimėsime rungtynes.“

Sąlyginai ramiame pirmame kėlinyje įvarčiai pabiro prieš pertrauką. Dvi rezultatyvios atakos per tris minutes padėjo VGTU-Vilkams susikrauti dviejų įvarčių pranašumą.

„Atrodytų, čia turėjo būti padėtas taškas, nes varžovai variantų puolime tą dieną rado sunkiai. Tačiau paskutinę kėlinio minutę padarėme nesuvokiamą klaidą ir Margirio žaidėjas (Gajus Kulbis) išėjo vienas prieš vartininką, – prisiminė H. Kerušauskas. – Šaltas dušas „persinešė“ į antrą kėlinį ir jo pradžioje gavome greitą įvartį.“

Išlyginamasis Aivydo Ruškio įvartis atgaivino A komandą-Margirį. Ką jie tokio perstatė, kad sugebėjo perlaužti rungtynes?

„Arminas Vaskela pas mus prisijungė tik po pirmo kėlinio ir kartu su Tomu Mikuckiu puikiai vadovavo gynybai. Prieš tai to labai trūko. Be to, pradėdavo visas atakas“, – paaiškino G. Paberžis.

Kol VGTU-Vilkai blaškėsi aikštėje, margiriečiai perėmė iniciatyvą ir dominavo, bet ir jie vėliau pametė savo ritmą. O atsigavę širvintiškiai porą kartų privertė rimtai padirbėti vilniečių vartų sargą Andrių Juzkiv.

„Atrodė, kad viskas baigsis lygiosiomis. Vertinant rungtynes ir jų eigą, manau, nė viena pusė nebūtų prieštaravusi tokiam rezultatui. Tačiau paskutinėmis minutėmis Margiris nusprendė kitaip“, – apmaudavo H. Kerušauskas.

Rungtynes nusprendė A. Ruškys, įmušęs pergalingą įvartį 88 min. ir padėjęs savo komandai revanšuotis už pralaimėjimą pirmame rate 1:3.

VGTU-Vilkai šiuo pralaimėjimu baigė kovą dėl III lygos titulo. Jiems lieka mačai su Versme ir AFK, bet geriausia, ko jie gali tikėtis – tik bronzos medalių.

„Rudens rate mūsų žaidime atsirado daug žaidybinio broko, trūksta koncentracijos gynyboje. Rudenį per rungtynes vidutiniškai praleidžiame po 2 įvarčius, – skaičiavo Širvintų ekipos atstovas. – Neišlaikėme užsikeltos kartelės ir nepateisinome lūkesčių – pirmai vietai pritrūko patirties. O toliau jau matysime, kaip susidėlios galutinė turnyro lentelė.“

AFK – FK Granitas 0:4 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
27' Žygimantas Kirsis 0:1
34' Pavel Svirskij 0:2
63' Albert Bogdan 0:3
67' Albert Bogdan 0:4

Lemiamame sezono etape Granitas iškovojo jau 3-ią pergalę ir surinko 10 taškų, taip palaipsniui gerindamas savo situaciją. Problema ta, kad rudens ratas trumpas ir granitiečiams lieka tik du mačai su Ukmerge ir Medžiais. Bet labai palankiai susiklosčius aplinkybėms, vis dar įmanoma užkabinti prizinę vietą.

Tokių vilčių seniai nebeturi AFK'ai, pergale paskutinį kartą galėję mėgautis dar rugpjūčio mėnesio pabaigoje.

Šis pralaimėjimas Alternatyviam klubui buvo penktasis per šešis mačus ir antrasis iš eilės, kai praleidžiami net 4 įvarčiai.

Nepaisant šios beviltiškai skaudžios atkarpos, komandos treneris Darius Navikas sako, kad viduje nėra įprastos sezono pabaigos laukimo nuotaikos, kokia paprastai būna kitose komandose analogiškoje situacijoje. Tiesiog sezonas klostosi labai įdomiai ir permainingai.

„Vis tik matosi, kad aikštėje komandos žaidime energijos yra mažiau, nei buvo pirmame rate. Ir tas dar labiau išryškėjo, kai pasitraukėme iš pretendentų į medalius rato. Bet tikiuosi, kad charakterį dar sugebėsime parodyti“, – teigė Darius.

FK Navigatoriai – FKS Ukmergė 4:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
61' Redas Graičiūnas 1:0
68' Paulius Sakalis 2:0
85' Dmitrijus Kirjackis 3:0
90' Dmitrijus Kirjackis 4:0

Kaip ir AFK, taip ir Ukmergė praėjusiame, 18 ture prasileido keturis sausus įvarčius į savo vartus.

Bet jei AFK'us varžovai mušė visas rungtynes, tai Navigatoriai Ukmergę pribaigė tik paskutinėje jų atkarpoje.

Pirmas kėlinys praėjo be įvarčio, o labai svarbiu faktoriumi tapo tai, kad po pertraukos abu Ukmergės komandos vidurio gynėjai iškrito dėl traumų.

Buvo tik laiko klausimas, kiek svečiai atsilaikys turimais resursais. Atsilaikė iki 61-osios minutės.

Navigų kapitonas Kęstas Maželis sakė, kad „pramušti“ oponentus jo komanda galėjo ir anksčiau, tik trūko tikslumo. Bet mielai priėmė ir tokį scenarijų, pagal kurį nekilo klausimų, kas pirmadienio vakarą Senvagėje buvo geresni.

Mačo pabaigoje dar dublį pridėjo Dmitrijus Kirjackis, paversdamas saviškių persvarą įspūdinga – 4:0.

„Navigatoriai puikiai pasinaudjo mūsų praradimais. Šiaip ar taip, šiuo metu jie yra stipresni ir be to, kovoja dėl medalių. Man tik savo žaidėjų gaila“, – kalbėjo FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

A komanda-Margiris – Elektrėnų Versmė 1:0 (0:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
50' Armandas Fedorovičius 1:0

Vėlų trečiadienio vakarą A komandos-Margirio futbolininkai nukeltose rungtynėse iškovojo itin svarbią pergalę, kuri juos pakėlė į pačią turnyro lentelės viršūnę.

Margiris minimalia persvara 1:0 įveikė Elektrėnų Versmę, bet rungtynės pareikalavo daug emocinių ir fizinių jėgų.

Pergalingas įvartis, kurį įmušė Armandas Fedorovičius, krito antro kėlinio pradžioje. O dar po kelių minučių šeimininkai liko žaisti mažumoje, kai raudoną kortelę gavo Gajus Kulbis. Neapsikentęs varžovų grubaus žaidimo kelių epizodų, G. Kulbis išplūdo teisėją necenzūriniais žodžiais ir buvo nubaustas raudona kortele.

Nepaisant to, čempionai išsaugojo sau palankų rezultatą.

„Rungtynės artėjant link pabaigos, Versmės žaidėjas buvo pabėgęs vienas prieš vieną ir mus gelbėjo vartininkas. Patys esame kalti, nes privalėjome visus klausimus išspręsti anksčiau. Vien pirmame kėlinyje turėjome penkias šimtaprocentes progas, po pertraukos – dar kelias. Neįmušėme. Bet svarbiausia yra pergalė“, – sakė A komandos-Margirio atstovas G. Paberžis.

Margirio komanda po 18 rungtynių surinko 41 tašką. Ir jei laimės likusias rungtynes su Navigatoriais ir Ukmerge – garantuotai apgins čempionų titulą.

„Dabar būtina tinkamai susirinkti į tas rungtynes ir pasiimti reikiamą rezultatą. Bet svarbiausia, kad viskas yra mūsų pačių rankose ir kojose“, – reziumavo G. Paberžis.

VJFK Trakai – FK Salininkai 4:2 (2:2)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
4' Matas Siaurusevičius 1:0
10' Matas Siaurusevičius 2:0
16' Pavelas Šarynskis 2:1
23' Pavelas Šarynskis (iš 11 m) 2:2
61' Igoris Čaplijevskis (iš 11 m) 3:2
75' Vitalijus Savickas 4:2

Neilgą namų rungtynių sezoną VJFK Trakų futbolininkai uždarė pakilia nata. Efektingose ir rezultatyviose rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje trakiškiai gražiu stiliumi 4:2 nukovė Salininkų komandą.

Panašu, kad pasiekus minimalų tikslą ir išsaugojus vietą III lygoje, Trakų komandai atsirišo kojos ir nukrito įtampa. Nes rudenį jie ėmė žaisti ne tik pergalingai, bet ir rezultatyviai.

Vis tik VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu rezultatyviausias jo komandoje su 5 įvarčiais yra 16-metis vaikinukas Matas Siaurusevičius.

„Tai tik parodo, kad visą laiką, kiekvienose rungtynėse lipdėme komandą ir viskas gavosi su laiminga pabaiga“, – sakė treneris.

Salininkų komanda Trakuose po labai prastos rungtynių pradžios greitai įstengė atsitiesti ir sugrįžti į rungtynes, bet jėgų skirtumas išryškėjo po pertraukos. Ir taip buvo todėl, kad Salininkai turėjo tik du keitimus.

„Antro kėlinio viduryje pasimatė mūsų nuovargis ir keitimų trūkumas. Ir pirmus du įvarčius į mūsų vartus mes Trakams sukūrėme patys, – reziumavo Salininkų treneris Pranas Janušauskas. – Gaila, kad taip baigiasi sezonas. Dar turime rungtynes su Vova, bet ir jie nepalaikė mūsų planų žaisti šeštadienį, tai...“

FK Ozas – FC Vova 0:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
35' Ronald Obam 0:1
58' Seyed Arman Taheri 0:2

Šiomis rungtynėmis oficialiai žlugo Ozo komandos šansai išsilaikyti lygoje griebiantis paskutinio šiaudo. Ir žlugo Ozo pamėgtame Panerio stadione, kur prabėgo tiek III lygos sezonų.

Sausi statistiniai skaičiai byloja, kad oranžiniai nenusileido voviniams nei pagal kamuolio kontrolę (49-51), nei pagal smūgius į vartų plotą (7-9) ar keltus kampinius (4-5). Bet norint laimėti, reikia bent vieną kitą progą realizuoti.

„Rungtynės buvo apylygės, bet Vova progomis naudojosi, o mes savo šansų neišnaudojome. Tai virš vartų, tai tiesiai į vartininką, tai ežiukas iš po žemės nosį iškišdavo“, – ironizavo Ozo atstovas Gediminas Skrockas.

FK Ozas jau pernai žiūrėjo į bedugnę, o šiemet reikalai stipriai nepasitaisė ir, jei nenutiks nieko neįprasto, turės palikti III lygą po dešimties čia praleistų sezonų.

Komandos vadovas Domantas Savičius jau anksčiau kalbėjo, kad nusileidimas į SFL A divizioną būtų normalus kiekvieno mėgėjiško klubo istorijos etapas. O G. Skrockas į tai apskritai nekreipia daug dėmesio.

„Dar klausimas ar reikia mums tos III lygos. Mums labiausiai reikia, kad visi žaidėjai normaliai pasakytų – ateis į rungtynes, ar neateis. Nes su dviem dubleriais ant keitimų nėra ko kankintis. Ir tada jau dzin, kurioje lygoje žaisti“, – atvirai pareiškė jis.

Atsikankinti šiemet dar liko vieną savaitgalį.

FK TEC – FK Tera 5:2 (3:0)
1' Vytautas Žičius 1:0
4' Valdemar Šaveiko 2:0
40' Aurimas Andrulis 3:0
70' Ovidijus Požėla 3:1
77' Vytautas Žičius 4:1
79' Aurimas Andrulis 5:1
80' Mark Bogdevič 5:2

„Pagaliau baigėme sezoną“, – trumpa frazė Teros komandos feisbuke puikiai apibūdina tą kankynę, kurią jie patyrė antroje sezono dalyje.

TEC komanda šia nesudėtinga pergale susitvarkė paskutinius formalumus kovoje dėl išlikimo, bet šitoks pasiekimas jiems kažin, ar teikia daug laimės.

Tera į paskutines savo sezono rungtynes vėl atsivežė kalną problemų. Vėl nebuvo pagrindinių vartininkų, jų vietą užimti teko aikštės žaidėjui, kuris stebuklų nerodė, be to, gynybos grandis taip pat buvo probleminė.

Per paskutines trejas rungtynes Tera praleido 13 įvarčių, per visas penkerias B grupės rungtynes – net 17. Skaičiai, kalbantys už save ir paaiškinantys Teros komandos užimtą paskutinę vietą.

XIX turas (spalio 15-17 d.)

FK Granitas – FKS Ukmergė. Penktadienis, 21:30, BFA arena. Nors komandos yra panašaus lygio, tarpusavio susitikimuose nusistovėjo įdomi tendencija. Granitas negali įveikti Ukmergės jau 3 metus ir pralaimėjo paskutines 4 tarpusavio rungtynes. Šių metų liepą išvykoje – 1:3. Atsižvelgiant į pastaruoju metu smukusią Ukmergės komandos formą, Granitui dabar yra pats geriausias laikas nutrauktą šią seriją. Prognozė: 3:1.

FK Ozas – VJFK Trakai. Šeštadienis, 14:30, Panerio stadionas. Tai bus paskutinė galimybė Ozui trenkti durimis paliekant III lygą, jei tik pavyks patiems neužsitrenkti iš vidaus. Draugiško pobūdžio mačas, kuriame niekas nepersistengs ir vyraus rezultatyvus futbolas. Prognozė: 3:3.

Elektrėnų Versmė – Širvintos/VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 15:00, Elektrėnų SM stadionas. Širvintos neatlaikė savo pačių užduoto tempo ir po eiliniu virtusio pralaimėjimo Margiriui pasitraukė iš kovos dėl titulo. Lieka siekti medalių, bet ir kovoje dėl Top-3 jie nekontroliuoja situacijos. Pirmiausiai reikia pasiekti revanšą Elektrėnuose už pralaimėjimą namie 0:1 paskutinėmis minutėmis, o tada žiūrėti į Navigatorių rezultatus. Prognozė: 0:2.

FK Salininkai – FC Vova. Sekmadienis, 15:00, Dilgynės stadionas. Salininkai norėjo žaisti šeštadienį, Vova nenorėjo, todėl Salininkų vadovas baiminasi, kad komanda sekmadienį vėl susirinks silpnai ir žaidžiant atsilieps trumpesnio suolo minusai. Turbūt tradiciškai Salininkai priešinsis 60-70 minučių ir pabaigoje varžovai primuš įvarčių. Prognozė: 4:1.

AFK – FK Medžiai. Sekmadienis, 16:00, Senvagės stadionas. Aštuonis įvarčius per du paskutinius turus praleidę AFK'ai tikisi dar iššauti, tuo metu Medžiai tikisi Navigatorių paslaugos. Sezono pirmo turo kovoje komandos sužaidė lygiosiomis 2:2, bet Medžiai išsigelbėjo tik 87 minutę. Stebint, kiek AFK praleidžia ir kiek įmuša, sekmadienio favoritas – aiškus. Prognozė: 0:3.

A komanda-Margiris – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas. Praėjusį sezoną Navigai per savaitę skaudžiai prapylė Margiriui ir auksines III lygos rungtynes ir SFL taurės finalą. Šių metų birželį Margiris nugalėjo 2:1, bet dominavo visų rungtynių metų ir šiek tiek problemyčių susikūrė tik paskutinėmis susitikimo minutėmis. Jei VGTU-Vilkai ir Medžiai laimi savo rungtynes, sekmadienio vakarą Senvagėje kardai ir ietys lūš per pusę. Galima tik įsivaizduoti – lygiosios tada netenkintų nė vienos komandos. Prognozė: 2:1.