18 turas: Čempionas aiškus, likę prizininkai – ne Visos

Šiemet Navigatoriai visus reikalus VRFS III lygoje sutvarkė labai greitai. Pastarosiomis savaitėmis niekam nekilo abejonių, kad Navigai taps čempionais. Ir jie titulą oficialiai užsitikrino 18 ture. Todėl per likusius 4 mačus galės mėgautis futbolu ir pasistengti pabaigti sezoną be pralaimėjimų.

O kovoje dėl 2-3 vietų aiškumo nėra daug. Čia lenktyniauja Aktas ir Ozas, bet teorinių šansų dar turi ir FK Medžiai.

Navigatoriai – Salininkai 4:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – V. Gomolko.
20' Modestas Bajoriūnas 1:0
63' Ernestas Bublevič 2:0
65' Modestas Bajoriūnas 3:0
76' Edvardas Pšelesnkis 4:0

Apžvalgą derėtų pradėti nuo svarbiausio savaitės įvykio – pirmadienio čempioniškų Navigatorių rungtynių.

Į jas būsimieji čempionai rinkosi pakilios nuotaikos, tiesiog jausdami artėjančio triumfo kvapą. Navigų mašinose slėpėsi būsimos pergalės šampanas ir alutis, čempioniškai fiestai skirtos dekoracijos. Tačiau visi puikiai suprato – šventės nebus, jei patys neatliks formalumų. Tą vakarą jiems reikėjo bent jau nepralaimėti Salininkų komandai.

O kovingieji salininkiečiai visai nenorėjo nuolaidžiauti lygos favoritams ir buvo pasiryžę atidėti jų šventę.

Susispietę savoje aikštės pusėje, jie nusprendė atsimušinėti. Bet apmaudi klaida gynyboje kėlinio viduryje suteikė puikią progą Modestui Bajoriūnai, kuria jis pasinaudojo.

Tačiau ir po praleisto įvarčio Salininkai savo plano nekeitė. Žaidė susitelkę į gynybą, kantriai gynėsi. Navigai ieškojo įvairių puolimo variantų, išbandė abu atakos kraštus, bet pramušti tokią sieną sekėsi sunkiai. Salininkai kentė gynyboje laukdami progų kontratakoms. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tų progų buvo labai mažai.

Per pertrauką Salininkų treneris atkakliai ragino komandą toliau laikytis pasirinkto plano, nes tik taip esą galima „pagauti“ stipresnius varžovus.

Tačiau nutiko priešingai, kai pavargę Salininkų gynėjai antro kėlinio viduryje vieną po kito ėmė prasileisti įvarčius. Pirmiausiai lyg per treniruotę pabėgęjęs su kamuoliu įmušė Ernestas Bublevič. Po to kažkokiu būdu kamuolį į vartus įspraudė M. Bajoriūnas, o galutinį tašką tolimu gražiu smūgiu padėjo Edvardas Pšelenskis.

Rungtynės baigėsi nemaloniu epizodu, kai Navigatorius Karolis Eidukonis, mėgindamas perimti kamuolį iš vartininko Andžejaus Jančio, neįvertino savo galimybių ir netyčia jį traumavo. A. Jančis tęsti rungtynių negalėjo. Nors situacija iš pradžių atrodė niūrokai, laimei, vartininkas atsipirko tik stipriu kojos sumušimu ir medikų įsikišimo pavyko išvengti.

Salininkų treneris Pranas Janušauskas sveikino Navigatorius su pelnytai iškovotu III lygos nugalėtojų titulu pažymėdamas, kad jie visą sezoną žaidė stabiliai gerai.

„Mes norėjome rimčiau pasipriešinti jiems, bet pritrūko keitimų. Todėl stengėmės neįsivelti į atvirą žaidimą. Kurį laiką atsilaikėme. Bet reikia pasakyti, kad šiuo metu mūsų ir jų lygiai skirtingi“, – pripažino Pranas.

Apie Navigatorių triumfą galėjote paskaityti interviu su šios komandos vadovu Kęstučiu Maželiu. Jis išsamiai papasakojo, kaip Navigai ėjo iki savo tikslo.

O dabar tiesiog siūlome pažiūrėti pačių Navigatorių parengtą kokybišką vaizdo klipą iš pirmadienio auksinės dvikovos.

AFK – Elektrėnų Versmė 0:2 (0:1)
LFF stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
14' Aringas Streckis 0:1
90+3' Benas Buzevičius 0:2

III lygos naujokų (taip, jie vis dar tokie) akistatoje vasarą triumfavo AFK (3:2), o šį kartą Versmės komanda pasiekė revanšą.

Pralaimėję šį svarbų mačą, AFK nariai konstatavo, kad sėkmė šį kartą jiems atsuko sėdimąją.

„Sunku vertinti, ką AFK vadina sėkme. Rungtynėse vyravo lygi ir atkakli kova. Tai buvo lygių varžovų dvikova, kurioje šį kartą stipresni buvome mes“, – oponavo Versmės vadovas Romas Ščiuka.

„Patys kalti. Pirmoje rungtynių dalyje nusileidome varžovams noru, kovingumu ir atsidavimu. O kai žaidi tik pusę rungtynių, palankios jų baigties neverta tikėtis“, – pažymėjo AFK vadovas Edvaras Čyvas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Versmė ir 14 min. po puikios kombinacijos juos į priekį išvedė Aringas Streckis.

Vėliau labiau už pavojingas atakas ir susikurtas progas komandos pasižymėjo įnirtinga kova.

Rungtynių pabaigoje AFK užspaudė varžovus ir galėjo išplėšti bent lygiąsias. Paskutinę minutę jie turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, bet ja nepasinaudojo. O Versmė surengė tikslią kontrataką, kurios atomazgoje Benas Buzevičius padėjo tašką – 0:2.

Po šios pergalės Elektrėnai kyla į 6-ąją poziciją. AFK lieka 9-i, pavojingoje zonoje.

„Jeigu norime išlikti lygoje, privalome padaryti išvadas ir žaisti pilnu pajėgumu. Yra apie ką pagalvoti“, – sakė E. Čyvas.

FK Medžiai – FKK Spartakas 3:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
26' Mindaugas Morkūnas 0:1
48' Audrius Bukovskis 1:1
56' Giedrius Lekandra 2:1
88' Giedrius Lekandra 3:1

Be savo kapitono žaidę Ukmergės Spartako futbolininkai šį kartą vėl kluptelėjo.

„Esminis trūkumas tas, kad buvo trumpas suolas ir pora iškritusių žaidėjų mačo eigoje. Išsibalansavome ir fiziškai neprilygome varžovams, kurių ant suolo sėdėjo gal antras vienuoliktukas“, – esminę priežastį nurodė FKK Spartako vadovas Benas Terekas.

„Jautėsi, kad Spartakas ne stipriausios sudėties. Tą dieną atrodėme geriau ir pelnytai nugalėjome“, – pastebėjo FK Medžių treneris Paulius Glosas.

Bet norint pasinaudoti varžovų trūkumais, jiems dar reikėjo pasistengti. Nors šeimininkai ir turėjo iniciatyvą, tačiau aikštėje atrodė vangūs ir lėti. O pažadino juos tik Mindaugo Morkūno įvartis pirmo kėlinio viduryje.

Iki pertraukos ukmergiškiai atsilaikė, bet jau pirmosiomis antro kėlinio minutėmis praleido išlyginamąjį įvartį.

Po to FK Medžiai dar labiau padidino apsukas bei spaudimą jausdami, kad varžovų jėgos senka. Neilgai reikėjo laukti, kol Giedrius Lekandra persvėrė rezultatą. Tas pats žaidėjas mačo pabaigoje ir įtvirtino šeimininkų pranašumą.

„Antrame kėlinyje Medžiai kontroliavo rungtynes, dėl to krito du įvarčiai, o trečias buvo mūsų bandymo atakuoti pasekmė. Sveikiname varžovus su pelnyta pergale“, – teigė B. Terekas.

Jei FK Medžiai taip žaistų viso sezono metu, dabar juos matytume kovojančius dėl medalių. Tačiau jie vilčių dar nelaidoja ir išlaiko teorines galimybes įsisprausti į trejetuką (jei Ozas toliau barstys taškus). O Svarbiausia, Medžiai patys laimi savo rungtynes. Jau trejas iš eilės.

„Per tas trejas rungtynes surenkame beveik stipriausius savo žaidėjus. Todėl ir esame pajėgūs kovoti dėl pergalių“, – pažymėjo P. Glosas.

Kaišiadorių Baltai – VGTU-Vilkai 5:3 (3:0)
Žiežmarių stadionas. Teisėjas – A. Dapkus.
7' Gvidas Juška 1:0
12' Gvidas Juška 2:0
44' Ernestas Šadurskas 3:0
48' Erikas Milašauskas 3:1
53' Egidijus Vitkauskas 3:2
64' Deividas Šadurskas 4:2
74' Gvidas Juška 5:2
90' Erikas Milašauskas 5:3
Pašalintas – Gabrielius Kupčiūnas (Baltai, 66)

Nutraukti nesėkmių seriją atkakliai bandantys Vilkai sužaidė dar vienas blankias rungtynes. Šį kartą – Žiežmariuose prieš Kaišiadorių Baltus.

Jei vos su vienu keitimu atvykę svečiai ir turėjo ambicijų, tai jas gerokai nuslopino per pirmąsias 12 minučių du praleisti įvarčiai. O po pirmo kėlinio Vilkai nuo šeimininkų atsiliko 0:3.

„Tragiška buvo mūsų gynyba, įvarčius praleidome vaikiškus... Kiekviename ture išrikiuojame vis skirtingą gynėjų liniją, tad tai ir lemia praleidžiamos įvarčius“, – pasakojo VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas.

Tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis Vilkai sugebėjo grįžti į rungtynes ir antro kėlinio pradžioje atstatė intrigą – 3:2.

Bet po kurio laiko VGTU-Vilkai praleido, kaip Haroldas išsireiškė, „kosminį“ įvartį. Baltų žaidėjas Deividas Šadurskas tolimu efektingu smūgiu perkėlė kamuolį per savo pozicijas palikusį vartininką.

Nuo antro kėlinio vidurio VGTU-Vilkai įgijo kiekybinį pranašumą, bet juo pasinaudoti nesugebėjo. Galutinis rezultatas – 5:2 Baltų naudai.

„Antras kėlinys priklausė mums. Bet kai prasileidi vieną už kitą gėdingesnius įvarčius, tai net sunku kažką komentuoti. Šioje išvykoje mes privalėjome imti taškus“, – įsitikinęs H. Kerušauskas.

Ozas – Aktas 1:2 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
18' Paulius Sakalis 0:1
60' Marius Linkevičius 0:2
83' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 1:2

SFL derbių klasika baigėsi sunkia Genių pergalė, o tai leido jiems išsiveržti į antrąją vietą.

Derbio būta emocingo ir kovingo. O po jo Ozo vadovas Domantas Savičius pažėrė retorinių klausimų: „Kodėl mūsų taurės mače su Lentvariu viena komanda gauna 5 geltonas korteles, o kita 0? Kodėl Aktas per dvejas mūsų rungtynes visus 3 įvarčius įmušė po teisėjų pagrybavimų? Aš ne specialistas, bet kaip sakoma, minčių kyla įvairių.“

Klausimų jis turėjo ir savo komandai. Pavyzdžiui, kodėl į mačą dėl antrosios vietos neatvyvko nei vienas tikras vartininkas.

Pradėjo Ozas su Gediminu Skrocku vartuose, bet patys susuko pavojingą ataką, po kurios drebino varžovų vartų skersinį.

Skersinis pažadino Akto komandą ir padėjo susivokti, kad nepaisant prasto varžovų susirinkimo, trys taškai patys neįkris. Jau 18 min. mėsmalėje prie Ozo vartų Paulius Sakalis kažkokiu būdu sugebėjo rasti kamuoliui kelią į vartus.

„Tas įvartis nuramino psichologiškai. Žaidimas kaip ir klijavosi, bet taip pat buvo nemažai broko, nes ne visai lygi Panerio aikštė neleido lengvai tvarkytis su kamuoliu. Beje, aikštė buvo geresnės būklės, nei tikėjomės“, – tikino Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Įsibėgėjant antram kėliniui Geniai įmušė dar kartą ir dar labiau nusiramino. Besibaigiant maču G. Skrockas realizavo 11 m baudinį (1:2) ir privertė varžovus pasinervinti. Vis tik Aktas išsaugojo palankų rezultatą ir pakilo į antrą vietą.

Ozas tuo metu visą dėmesį skiria Taurės turnyrui. Ten po užtikrintos pergalės 6:2 prieš Lentvarį jau pateko į pusfinalį.

„Labai norėtume pusfinalyje gauti Navigatorius“, – intrigavo D. Savičius.

TEC – Granitas 0:1 (0:0)
LFF stadionas. Teisėjas – K. Bartuškevičius.
49' Albert Bogdan 0:1

„Kiekvienas taškas mums dabar labai svarbus ir reikalingas“, – yra sakė Granito treneriai.

Ir šį kartą jiems po trijų savaičių pertraukos pavyko nuraškyti visus tris. Jau tradiciniu tampančiu rezultatu 1:0.

Granito taktika LFF stadione buvo griežta. Nuspręsta atsitraukti atgal ir kantriai laukti savo šansų puolime. Sulaukta buvo antro kėlinio pradžioje, o tuomet pelnytas Alberto Bogdano įvartis tapo lemtingu.

Dėl šio įvarčio kaltę turėtų prisiimti TEC gynėjai, suteikę A. Bogdanui marias laiko apdoroti kamuolį, prisitaikyti ir paleisti galingą šūvį.

O patys TEC'ai sutankintus oponentų gynybos taip ir nepramušė.

„Deja, mums sunku žaisti su užsidariusiomis komandomis. Patys kalti, kad pirmame kėlinyje nepasinaudojome dvejomis šimtaprocentėmis progomis. Jei pirmame kėlinyje Granitas dar žaidė atviriau, tai po įvarčio užsidarė“, – pasakojo TEC atstovas Donatas Stakauskas, pripažinęs, kad jo komanda nėra pajėgi žaisti „pirmu numeriu“.

Toks rezultatas Granitą kilstelėjo į 7-ąją vietą, o TEC'us paliko dalyvauti sunkioje kovoje dėl išlikimo visą spalio mėnesį.

Devynioliktas turas (spalio 7 d.)

Vienas 19 turo mačas jau sužaistas savaitės viduryje. Vėlų trečiadienio vakarą Fanų stadione VGTU-Vilkams pavyko nutraukti aštuonių (!) pralaimėjimų seriją ir sužaisti 3:3 su Ozu, toliau dalinančiu taškus į kairę ir dešinę.

Šį kartą Ozas žaidė be nominalių gynėjų, daug improvizavo ir beimprovizuodami prasileido tris įvarčius. Dėl traumų ir diskvalifikacijų kenčiantys praėjusio sezono čempionai pastaruoju metu sunkiai vargsta. Prieš mėnesį dar turėję teorinių vilčių pakovoti dėl 1-osios vietos, dabar jie turi rūpintis 3-iosios išsaugojimu.

Šis rezultatas visai tiko Aktui. Geniai gali dar labiau sustiprinti savo antrąją poziciją, jei sekmadienį Senvagėje nugalės Salininkus. Aišku, kad lengva nebus, nes Salininkai, tikėtina, tradiciškai rinksis žaidimą nuo gynybos. Mėgindami pramušti tokią masyvią sieną, pirmadienį ilgai vargo net Navigatoriai.

Kol tęsiasi Ozo krizė, lemiamą spurtą bando atlikti dabar pakiliai rungtyniaujantys FK Medžiai. Jei šiems pavyks įveikti ir Versmės komandą, atsilikimas nuo trečiosios vietos aptirps jau iki 3 taškų. O dar liks 3 turai.

AFK – Navigatoriai. Sekmadienis, 12.00. LFF stadionas. 22/33/45 (1:3).

Granitas – Kaišiadorių Baltai. Sekmadienis, 12.00. Naujoji Vilnia. 30/40/30 (1:1).

TEC – FKK Spartakas. Sekmadienis, Ukmergės centrinis. 31/33/36 (0:1).

FK Medžiai – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 16.30. Senvagės stadionas. 41/32/27 (2:0).

Aktas – Salininkai. Sekmadienis, 18.15. Senvagės stadionas. 45/33/22 (3:0).