16 turas: pasikeitęs Margiris požiūris ir gyvas futbolas mirusioje Žalgirio bazėje Visos

Iki VRFS III lygos pirmenybių pabaigos lieka keturi turai, o kovoje dėl medalių lieka penki ryškūs pretendentai: trejete žengiantys Medžiai, VGTU-Vilkai ir A komanda-Margiris, taip pat Navigatoriai ir Elektrėnų Versmė.

Aiškėja situacija ir dėl išlikimo kovojančioje B grupėje. Tera krenta, Salininkus šiemet išgelbėtų nebent stebuklas, todėl trečiuoju nelaimėliu taps kažkas iš TEC, Trakų arba Ozo.

FK Granitas – A komanda-Margiris 0:2 (0:1)
BFA arena. Teisėjas – P. Malžinskas.
17' Aivydas Ruškys 0:1
90' Gajus Kulbis 0:2

Įtempta situacija turnyro lentelėje favoritus sezono pabaigoje verčia rimčiau pažiūrėti į savo rungtynes, nes suklydus, situacijos gali nespėti pataisyti. A komanda-Margiris pradėjo žiūrėti į tai labai rimtai, ir pasiraitoję rankoves, rimtu nusiteikimu kibo į darbus.

Penktadienį BFA arenoje žaisti su Granitu jų susirinko net dvi dešimtys – nuo sezono pradžios neregėti skaičiai.

„Tie, kurie sekmadienius nurašydavo laisvalaikiui prie vandens telkinių ar pasibuvimui su šeimomis, dabar to nedaro ir tikėtina, nedarys. Juk nors ir mėgėjų lyga, visiems norisi ne tik savo malonumui pažaisti, bet ir laimėti“, – pasakojo Margirio atstovas Gediminas Paberžis.

Su rimtesniu nusiteikimu ir pasiruošimu margiriečiai prieš Granitą laimėjo užtikrinčiau, nei pirmo rato kankynėje (4:3). Žaista buvo po BFA arenos kupolu. Nors uždaroje erdvėje kažkiek pasunkėja kvėpavimas, bet tai apsaugo nuo rudeniškos žvarbos ir vėjo.

Keitimų gausa suteikė progą A komandos-Margirio treneriui palaikyti aukštą žaidimo spartą ir tai padėjo pasiekti pelnytą pergalę.

Aikštės viduryje puikiai tvarkėsi į rikiuotę sugrįžęs Gajus Kulbis. Vidurio gynėju tik antrą kartą žaidė Arminas Vaskela, bet ir jis pasirodė užtikrintai. O štai Tomas Mikuckis toliau rungtyniauja pastumtas iš gynybos į priekį.

„Šios permainos lėmė, kad ėmėme mažiau praleisti įvarčių. T. Mikuckis žaidžia drąsiai, jis techniškas gynėjas. Bet sakoma, kad techniškas gynėjas yra galvos skausmas treneriui. Dabar jis gynyboje neatsikerta, nes yra kūrėjas“, – paaiškino G. Paberžis.

Naujosios Vilnios komanda bandė atakuoti daug, tačiau jiems visada trūko paskutinio akcentuoto smūgio į vartus. Be to, kaip teigė jų vadovas, iš ritmo išmušė epizodas pirmo kėlinio pradžioje ir teisėjų sprendimas neįskaityti įvarčio. Įvartis į Margirio vartus krito, tačiau linijos arbitras vėlavo priimti sprendimą ir iniciatyvos teko griebtis aikštės teisėjui. Jau po minutės granitiečiai praleido patys ir tai destabilizavo komandą.

Nors Granito komanda per visas rungtynes sukūrė keletą pusprogių, jos lyderiai Darius Kazubovičius su Žygimantu Kirsiu sulaukė labai rūpestingos gynėjų priežiūros. Be to, D. Kazubovičius antrame kėlinyje patyrė traumą, ir tai palengvino Margirio gynybos užduotis.

Su nuostoliais mačą pabaigė ir čempionai. Itin aktyviai ir kibiai rungtyniavęs Vilmantas Bingelis už savo aštrumą buvo „apdovanotas“ dviem geltonomis kortelėmis. Traumą, tikėtina rimtą, patyrė Povilas Malinauskas. Margiriui teks ieškoti pakeitimų, bet 16 turas parodė, kad tų resursų komandos sudėtyje yra pakankamai. Be to, prie jų ir vėl žada prisidėti Edgaras Česnauskis.

A komandos laukia įtemptos kelios savaitės. Trijų savaičių periodu jiems teks sužaisti 5 rungtynes, norint apginti titulą – reikia 5 sėkmingų rungtynių.

Į daug klausimų atsakys jau kita dvikova sekmadienį prieš Medžius. Laimėję margiriečiai perimtų iniciatyvą kovoje dėl 1 vietos, kitokia rungtynių baigtis favoritais paliktų Medžius.

O šie yra neparankiausi varžovai čempionams. „Update'inta“ A komandos- Margirio versija Medžių dar nėra nugalėjusi – pernai du kartus sužaista lygiosiomis (2:2 ir 0:0), šiemet liepą jiems pralaimėta 1:2.

„Tose pralaimėtose rungtynėse žaidimas vyko jų aikštės pusėje. Bet du kartus jie pabėgo į kontratakas po mūsų klaidos ir įmušė du panašius įvarčius. Kiek žaidėme su jais – dominavome, bet progų neišnaudojome. Neparanki komanda, efektyviai pereinanti į kontratakas, – teigė G. Paberžis. – Bet man patinka Medžiai. Įdomi, gera komanda, su ilgu suolu. Reguliariai daro treniruotes, vykdo socialinę veiklą, turi stiprią bendruomenę, taip pat ir dublerius. Puikus mėgėjų klubas.“

Elektrėnų Versmė – AFK 1:1 (0:0)
Elektrėnų SM stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
66' Audrius Labanauskas 1:0
87' Deividas Barysas 1:1

Elektrėnuose buvo sužaistos klampios, tikro rudens rungtynės. Dėl savo lokacijos Elektrėnų sporto mokyklos stadionas yra menkai atsparus gausioms liūtims ir dėl rudeniškų kritulių vietos aikštė tapo stipriai įmirkusi, klampi, vietomis telkšojo balos. Žaisti įprastą futbolą tokiomis sąlygomis buvo sudėtinga.

„Kartais tai priminė vandensvydį“, – juokavo svečiai iš Vilniaus.

Tiesa, Versmė svarstė perkelti rungtynes į Kaišiadoris, bet jų varžovams netiko pasiūlytas ankstesnis sekmadienio laikas.

„Didžiausia problema buvo mūsų susirinkimas – tik 11 žmonių ir didžiosios dalies starto žaidėjų nebuvimas, – sakė Versmės treneris Romas Ščiuka. – Tokiomis aplinkybėmis buvo sunku, jau nekalbant apie aikštės sudėtingumą. AFK turėjo tris keitimus ir jiems tai tikrai padėjo.“

Antrame kėlinyje Versmės komandai mušant įvartį, vos nenutiko kuriozas, kai po Audriaus Labanausko smūgio kamuolys stabtelėjo baloje ir kaprizingai, lyg nenoromis kirto vartų liniją.

Nepaisant praleisto įvarčio ir sunkios vejos, AFK žaidė neblogai, kontroliavo kamuolį, bet kaip visada, šlubavo realizacija. O apie tai kalbėti jau net neverta.

Rugsėjį tris pralaimėjimus iš eilės patyrusi AFK komanda vis dėlto sugebėjo išsigelbėti Elektrėnuose po Deivido Baryso išlyginamojo įvarčio likus žaisti 3 minutes.

„Pritrūko jėgų. Mačo pabaigoje varžovai spaudė mus, kiek galėjo, ir pasiekė išlyginamąjį įvartį. Bet rezultatas dėsningas, mes tikrai nebuvo verti pergalės“, – konstatavo R. Ščiuka.

„Nemanau, kad Versmė turėtų labai nusivilti iškovotu tašku, nes žaidė be keitimų, susikūrė vieną progą ir ją realizavo, – kalbėjo AFK treneris Darius Navikas. – Mes išlyginę įmušėme ir antrą įvartį, kurį teisėjas įskaitė, bet po to atšaukė pasitaręs su linijos asistentu.“

FKS Ukmergė – Širvintos/VGTU-Vilkai 1:4 (1:3)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
6' Deividas Maciulevičius 0:1
11' Arminas Čivilis 0:2
14' Kiril Levšin 0:3
25' Dainius Tuškevičius 1:3
90+1' Paulius Keliotis 1:4

Po dviejų pralaimėtų turų namie Širvintų futbolininkai sužaidė puikias rungtynes Ukmergėje ir užtikrintai grįžo į pergalingą kelią.

Įspūdinga buvo Vilkų atkarpa per pirmo kėlinio pirmą trečdalį, kai sumušė tris įvarčius ir taip nulėmė dvikovos baigtį.

„Sunku tikėtis kažko gero, kai 14 min. atsilieki 0:3. Vilkai pradėjo galingai, o mes labai silpnai, užmigę ir atsipalaidavę, – konstatavo FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas. – Atrodo, viskas susidėjo į krūvą: sunkiai susirenkame, daug klaidų, neišnaudojame susikuriamų progų. Kai iškritome iš kovos dėl medalių, tai kažkam tikriausiai ir motyvacija prapuolė.“

Labai panašiai, tik iš savo komandos varpinės, kalbėjo ir VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas: „Buvo visiškai kitoks nusiteikimas, pradėjome labai rimtai nuo pat pirmų minučių, ėmėmės iniciatyvos, iš to atėjo ir rezultatas. Greiti įvarčiai nulėmė rungtynių baigtį. Bet nustebino ne mūsų žaidimas, o Ukmergės komandos nežaidimas.“

Pirmo kėlinio viduryje Dainius Tuškevičius sušvelnino rezultatą iki 1:3, bet ir tada intriga nekvepėjo.

Tik antrame kėlinyje Ukmergė parodė aktyvumo ženklus, tačiau ir Širvintos nepersistengė. Jie turėjo tik tris keitimus, rezultatas juos tenkino, tad ramiai atžaidė iki paskutinių minučių, per kurias padidino savo pranašumą.

„Galbūt pirmą kartą šiemet atsiliepė nuovargis. Neturėjome daug keitimų, o tai šiemet yra pagrindinis mūsų arkliukas“, – pažymėjo Haroldas.

Širvintos grįžta į kovą dėl titulo, o Ukmergei tai buvo 4-as pralaimėjimas per 6 paskutinius turus. Dabar komandai belieka garbingai užbaigti sezoną ir galbūt pagadinti reikalus komandų, kovojančių dėl aukščiausių vietų.

„Tą ir bandysime padaryti. Reikia nepamiršti, kad varžovai pajėgūs, dauguma plėšosi dėl prizinių vietų ir jų nusiteikimas visiškai kitoks. Ir nepaisant rezultatų, mums svarbiausia išlikti komanda bei neieškoti kaltininkų dėl nesėkmių“, – kalbėjo I. Krasinas.

FK Medžiai – FK Navigatoriai 4:1 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
3' Danielius Šaputko 1:0
36' Vitalij Zubko 2:0
67' Vilius Zabarauskas 3:0
86' Saulius Vaiginas 3:1
89' Benadas Arkauskas 4:1

Kai lauki gero favoritų susidūrimo, kartais gauni ne visai lauktą produktą. Dviejų geriausią gynybą demonstruojančių komandų akistatoje nugalėjo Medžių puolimas. Jie privertė Navigų praleidžiamų įvarčių vidurkį peršokti vieneto ribą (1,13). Medžiai ir toliau praleidžia mažiau 1 (0,75).

Žaliai baltiems ir vėl pavyko prieš savaitę Širvintose puikiai atliktas strateginis manevras, pelnant ankstyvą įvartį jau 3 min. Jis labai pasitarnavo vykdant tolesnį rungtynių planą.

Išskyrus pirmo turo akistatą su AFK, Medžiai šiemet nė karto neprarado taškų, kai pelno įmuša 2 įvarčius. Todėl Vitalijaus Zubko įvartis pirmame kėlinyje tapo tvirtu pergalės pamatu, o kai antrame įmušė Vilius Zabarauskas (3:0), į aikštę buvo galima sviesti baltą rankšluostį.

„Šį kartą mes buvome geresni. Visų rungtynių metu susikūrėme nemažai progų puolime ir gerai gynėmės, neleisdami nieko sukurti prie savų vartų. Padėjo ankstyvas įvartis, tačiau toks ir buvo mūsų planas“, – konstatavo Medžių treneris Paulius Glosas.

Kas nutiko Navigatoriams – pasakyti sunku. Paaiškinti negalėjo ir šios komandos atstovai. Viena iš versijų – nesugebėjimas sulipdyti komandinės harmonijos ir bandymas žaisti pavienėmis pastangomis.

Faktas toks, kad tvirtumu garsėjusi jų gynyba girgžda per visas siūles. Per 5 turus Navigai praleido jau 9 įvarčius, kai prieš tai tiek pat įsileidę buvo per 11 rungtynių.

FK Salininkai – FK Ozas 1:2 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
7' Piotr Bevz 0:1
74' Valdemaras Stefanovič 1:1
90+1' Gediminas Skrockas 1:2

Istorija turi savybę kartotis. Netikite – paklauskite Salininkų komandos trenerio Prano Janušausko.

Liepą per keistas rungtynes Panerio stadione Ozas turėdamas dviejų žaidėjų persvarą visą antrą kėlinį kankinosi su Salininkais, kol paskutinėmis minutėmis išstenėjo sunkią pergalytę 1:0. Praėjusį savaitgalį Ozas vėl triumfavo po pergalingo įvarčio paskutinę minutę. Ir Salininkams vėl velniškai nepasisekė.

„Sėkmė – tai komandos meistriškumo lygis. Apmaudus pralaimėjimas ir labai gaila prarasto taško, nes juos šiemet renkame taip sunkiai, – atsiduso P. Janušauskas. – Bet reikia pripažinti, kad Ozas aikštėje atrodė geriau ir turėjo daugiau progų.“

Salininkų situacija tokia, kad net laimėję likusias trejas rungtynes jie negarantuotų sau išlikimo III lygoje. Todėl Pranas sako, kad svarbiausia dabar garbingai užbaigti sezoną ir tikina nenorintis tikėti, kad komandos taškų kraitis iki pirmenybių pabaigos nepadidės.

Na, o Ozo komandą į pergalę atvedė G. Skrockas, šiemet retokai rezultatyviai užbaigiantis komandos atakas (4 įvarčiai).

„Įmušu retai, nes visą sezoną žaidžiu aikštės viduryje kamšydamas sudėties skyles. O šį kartą rungtynių pabaigoje pasistūmėjau į priekį ir įmušiau. Tas įvartis leido prisiminti senus laikus“, – šyptelėjo gamewinnerio autorius.

Oranžiniams sunku tvarkytis su Salininkais, nes jie nėra pratę žaisti pirmu numeriu ir kyla sunkumų bandant uždominuoti varžovus. O dar kai progų niekaip nepavyksta išnaudoti, pradeda kilti papildomas spaudimas.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, Salininkai išlygino rezultatą, o tada jau Ozas nusprendė eiti va bank. Taškas ar nulis jų turnyrinei pozicijai didelės reikšmės nebūtų turėjęs – situacija tik prastėtų. Todėl rizikuoti dėl pergalės buvo verta.

Jau prasidėjus pridėtam teisėjo laikui, G. Skrockas prie baudos aikštelės linijos sėkmingai sužaidė sienelę su Karoliu Geču ir dūrė kamuolį į apatinį vartų kampą. Kaip senais gerais laikais.

FK Tera – VJFK Trakai 3:4 (2:0)
Žalgirio bazės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
9' Olgierd Golubovski 1:0
19' Vytautas Velička 2:0
56' Norbert Kokašvili 3:0
66' Mantas Masenzovas 3:1
70' Matas Siaurusevičius 3:2
87' Matas Siaurusevičius 3:3
90' Nedas Zagurskas 3:4

Saulėtą sekmadienio rytą III lygos futbolas aplankė neįprastą istorinę vietovę – Žalgirio futbolo bazę, tiksliau – jos likučius. Pačios bazės jau seniai nebeliko – pernai vaiduoklis pastatas buvo nugriautas ir sulygintas su žeme. Jo vietoje statybinės technikos palikti pėdsakai ir pradėtos tiesti komunikacijos byloja, kad netrukus čia iškils kažkas naujo. Naujienų agentūra BNS skelbė, kad teritorijos bendraturčiai čia statys poilsio namus, kurie vadinsis kaip „rezidencijos nuomai prabangesniam segmentui, pavyzdžiui, ambasadų darbuotojams.“ Projekto vertė 6-7 mln. eurų.

Žalgirio bazės stadione, kurio likimas irgi neaiškus, mėgėjų futbolo rungtynės nevyko nuo 2017 metų. Tai puiki ir jauki vieta žaisti futbolą, todėl galima pagirti Teros komandos sprendimą.

O kas vyko aikštėje – taip pat sunku paaiškinti.

Jei nemaloni istorija Salininkams pasikartojo šeštadienį, tai sekmadienį ji Terai galingu vėzdu smogė dar skaudžiau. Prieš tris savaites Tera 3:4 pralaimėjo Trakams jų stadione, sekmadienį vėl užfiksuotas toks pats rezultatas, tik rungtynių scenarijus nepalyginamai dramatiškesnis.

Po pirmo kėlinio Tera pirmavo rezultatu 2:0, antro pradžioje Norbertas Kokašvili įmušė trečią ir atrodė, mačo šeimininkai lengvai nukeliaus link pergalės. Bet tada Tera atsipalaidavo, atleido gazą ir nutiko kažkas neįtikėtino.

Per penkių minučių atkarpą Trakai priartėjo iki 3:2. O kai už antrą įspėjimą iš aikštės buvo pašalintas Teros narys Olgierdas Golubovskis, VJFK komanda pajuto, kad šiame mače gali pasiekti dar daugiau. Ir susitikimo pabaigoje sugebėjo išplėšti vieną dramatiškiausių sezono pergalių 4:3.

„Svarbiausia, kad nenuleidome rankų. Net atsilikdami, prie prasto rezultato, jautėme, kad galime išsigelbėti. Varžovai saugojo persvarą, bet savo atkaklumu jį pakeitėme. Ačiū komandai – tai buvo puikus kovingumo pavyzdys“, – džiaugėsi Trakų ekipos treneris Vidmantas Zagurskas.

FC Vova – FK TEC 1:2 (0:0)
Pilaitės stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
45' Artūras Bubokas 0:1
72' Ignas Griškonis (iš 11 m) 0:2
90' Linas Balandis 1:2

Prieš dvi savaites TEC turėjo tik 10 taškų, o dabar dvi pergalės iš eilės pakėlė juos į saugesnę poziciją.

Rungtynės su FC Vova buvo dviejų lygių varžovų dvikova, kur abi komandos panašaus pajėgumo, nesiima aiškaus dominavimo ir gali susikurti erdvių. Ir tai buvo ramus susitikimas, su nedaug fizinės kovos. Aurimas Baubkus iš TEC komandos teigė tikėjęsis labiau fiziškesnio futbolo, bet ramesnį žaidimą galėjo lemti Vovos ekipos motyvacijos stygius, nes jokie rezultatai jų turnyrinės padėties nepakeis.

Pilaitės stadione TEC jau savo pirmos atakos metu galėjo įmušti, bet iš dėkingos situacijos nepataikė į vartus. Įmušė prieš pat pertrauką, nors prie geresnės realizacijos pirmame kėlinyje galėjo susikrauti solidų pranašumą.

Antrame kėlinyje TEC atidavė oponentams kamuolio kontrolę, bet neleido jiems išlyginti rezultato ir iškovojo reikalingą pergalę 2:1.

„Džiugu, kad laimėjome ir galime patys kontroliuoti savo padėtį kovoje dėl 10 vietos, – sakė A. Baubkus. – Dviejų pastarųjų pergalių nevadinčiau kažkokiu mobilizacijos ženklu. Tiesiog komanda į rungtynes renkasi taip pat, kaip ir anksčiau, sudėtis kinta minimaliai. Žaidimo kreivė irgi išlieka nelabai pakitusi.“

XVII turas (Spalio 2-3 d.)

FKS Ukmergė – AFK. Šeštadienis, 14:00, Ukmergės centrinis stadionas. Abi komandos nebuvo laikomos rimtomis pretendentėmis į medalius, abi nesėkmingai pradėjo A grupės turnyrą ir anksti iškrito iš medalių dalybų. Dabar galima žaisti savo malonumui, mėgautis geros būklės Ukmergės stadiono veja. Norą išbėgti ant jos ir smagiai pasižaisti labai deklaravo AFK nariai, po pergalės 1:0 pirmose tarpusavio rungtynėse Senvagėje. Prognozė: 2:2.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 14:00, Širvintų centrinis stadionas. Lietaus mūšį Senvagėje vasaros pabaigoje 1:0 laimėjo VGTU-Vilkai. Tada nugalėtojai kalbėjo, kad buvo pranašesni ir nusipelnė laimėti, pralaimėjusieji tikino, kad lygiosios būtų fair rezultatas. Šis ginčas keliasi į Širvintas. Navigatoriai čia atvažiuoja su stipriai apdaužyta gynybos linija, penkis savaitgalius negalintys išlaikyti sausų vartų; Vilkai svečius pasitinka po solidžios pergalės ir visai neprojektuoja trečio pralaimėjimo namų stadione iš eilės. Prognozė: 2:1.

FK Salininkai – FK Tera. Sekmadienis, 15:00, Dilgynės stadionas. Salininkų vadovas Pranas netiki, kad komanda sezoną pabaigs su tais pačiais dabar turimais 6 taškeliais. Vieną iš dviejų savo pergalių Salininkai pasiekė būtent prieš Terą, 1:0 laimėdami lietingoje ir apsiniaukusioje Nemenčinėje. Varžovas – palankus siekti pergalei, juolab Tera jau neturi vilčių išlikti lygoje. Prognozė: 4:2.

Elektrėnų Versmė – FK Granitas. Sekmadienis, 15:30, Kaišiadorių stadionas. Rudens išbandymų neatlaikiusi Elektrėnų SM stadiono veja atėmė iš Versmės komandos svarbų ginklą – namų aikštės pranašumą. Šį kartą Versmė nusprendė nerizikuoti ir savo rungtynes perkėlė į atnaujintą kaimyninių Kaišiadorių stadioną. Vartininko Rimanto Gritės meistriškumas ir atremtas 11 m baudinys leido Versmei išsivežti tašką iš pirmos tarpusavio kovos (1:1). Ne dėl taško elektrėniškiai sekmadienį kovos – reikia pergalės, nes lyderių trejetas kitaip nutols. Prognozė: 4:3.

FK TEC – VJFK Trakai. Sekmadienis, 16:00, Senvagės stadionas. Visiškai lygių varžovų dvikova, kurioje abipusius šansus vertinti galima santykiu 50 su 50. Tiek TEC, tiek Trakai pastaruoju metu žaidžia geras atkarpas, renka taškus ir turi tikslą užimti jei ne 10, tai 11 vietą. Abiejų pagrindinis varžovas – Ozas. Pergalė svarbi abiem komandoms, bet ir lygiosios nebus tragedija. Prognozė: 2:2.

FK Medžiai – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas. Ne kartą minėjome, koks neparankus varžovas Margiriui yra Medžiai, apžvalgoje apie tai kalbėjo ir Gediminas Paberžis. Medžiai į tarpusavio rungtynes niekada neina kaip favoritai, bet kažkaip sugeba išspausti maksimumą iš to. Margiriečiams reikia tikėtis, kad ketvirtas kartas nemeluos ir kažkada neteks perfrazuoti legendinės Vito Gerulaičio frazės. Prognozė: 1:2.

FK Ozas – FC Vova. Pagrindinis Ozo tikslas kovoje dėl išlikimo – aplenkti arba TEC, arba Trakus, arba abi komandos. Jos susitinka tarpusavyje, todėl kažkuri, o gal ir abi, taškus praras. Ozui šiuo atveju reikalinga tik pergalė. Žaidžiant su atsipalaidavusia Vova – tai realus ir įmanomas tikslas. Tik reikia patiems surinkti daugiau, nei 11 žaidėjų. Prognozė: 2:1.