15 turas: Širvintos užstrigo, o Tera prisiminė pergalės džiaugsmą Visos

„Žiūrint i turnyrinę lentelę darosi tikrai karšta, laukia įdomi finišo tiesioji“, – sako Širvintų/VGTU-Vilkų komandos atstovas Haroldas Kerušauskas.

Įdomybių III lygoje netrūksta. VGTU-Vilkai savo stadione patyrė jau antrą pralaimėjimą iš eilės. Tuo naudojasi FK Medžiai, padidinę atotrūkį prieš artimiausius konkurentus iki 3 taškų.

9-14 vietų B grupėje FC Vova varžosi tik pati su savimi, o FK Tera prisiminė, ką reiškia laimėti – ir nutraukė 12 pralaimėjimų seriją.

FKS Ukmergė – Elektrėnų Versmė 2:4 (0:2)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
11' Aringas Streckis 0:1
37' Aringas Streckis 0:2
55' Rokas Andreikėnas 0:3
59' Giedrius Vaiva (11 m) 1:3
60' Rokas Andreikėnas 1:4
74' Emilis Putinauskas 2:4

Tokių prastų rungtynių savo stadione Ukmergė nebuvo žaidusi seniai. Paskutinį kartą 4 įvarčius III lygoje namie jie praleido tik 2015 metais, kai 1:4 neatsilaikė prieš Granitą.

Sekmadienį Versmė dominavo Ukmergėje ir į šeimininkų bandymus sugrįžti į rungtynes atsakydavo savo įvarčiais bei padidindavo persvarą. Bet svečių pranašumas nebuvo toks akivaizdus, kaip gali pasirodyti iš rezultato.

Versmės treneris Romas Ščiuka sako, kad palankus buvo ir sėkmės faktorius: „Du įvarčiai krito su sėkmės pagalba. Kartą nesusikalbėjo varžovų gynėjas ir vartininkas, o dar vieną įvartį pelnėme skersuodami kamuolį į baudos aikštelę.

Bet mano manymu, gal tiesiog šį kartą parodėme didesnį norą ir užsidegimą, kuriuo pastaraisiais metais mus visada aplenkdavo Ukmergės komanda.“

„Žaidėme lyg ir neblogai, bet baisiai nesisekė“, – pralaimėjimą įvertino FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Ukmergės futbolininkai dažnai klydo pavojingose zonose, o jų varžovai tas klaidas efektyviai vertė progomis ir įvarčiais.

„Versmės vyrai idealiai išnaudojo mūsų pačių jiems sukurtas progas. Kai taip nesiseka – sunku tikėtis palankaus rezultato. Sveikinimai Versmei ir linkiu jiems sėkmės kovojant dėl medalių“, – sakė I. Krasinas, kurio komanda iš medalių dalybų jau traukiasi.

A komanda-Margiris – AFK 2:0 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
43' Tomas Mickevičius 1:0
61' Povilas Malinauskas 2:0

Komandų pirmosios tarpusavio rungtynės pasibaigė nulinėmis lygiosiomis, o šį kartą Margiriui pavyko atrakinti varžovų gynybą pirmo kėlinio pabaigoje.

Gediminas Paberžis iš Margirio tvirtino, kad jie turėjo įmušti daugiau, bet pirmame kėlinyje ir patys galėjo prasileisti. AFK'ai nepasinaudojo keliomis progomis, viena jų buvo išėjimas 1 prieš 1. Bet prieš pertrauką jie prasileido įvartį, kurio, sako, galėjo išvengti. Sužaidus valandą, po dar vienos klaidos krito antrasis įvartis, o atsiliekant 0:2 atsilošti prieš Margirį tampa labai sudėtinga užduotimi.

AFK aprangą šiose rungtynėse apsivilko buvęs profesionalus futbolininkas Georgas Freidgeimas. Jo paslaugų AFK tikisi sulaukti ir kitose sezono rungtynėse.

„Buvo geros rungtynės ir manau, kad mūsų pergalė užtikrinta. Gerai pasirodė mūsų panevėžietiškas tandemas Arūnas Klimavičius su Gajumi Kulbiu“, – pasakojo G. Paberžis.

„Jei ne tie du apmaudūs praleisti įvarčiai, rezultatas galėjo būti visai kitoks. Labai atsiliepė jėgų stygius ir nelabai kažką galėjome pasiūlyti Margiriui atgal, – svarstė AFK treneris Darius Navikas. – Vertinant bendrai, tiek su Margiriu, tiek su Navigatoriais sužaidėme geriau nei pirmame rate, kai abu sykius iškovojome lygiąsias. Deja, bet gero žaidimo ne visada užtenka.“

AFK pozityvą ir komandos progresą simbolizuoja tai, kad jie neturėdami pilnos sudėtis geba lygiai kovoti prieš lyderius ir favoritus. Negatyvas tas, kad po dviejų pralaimėjimų prizinės vietos dar labiau nutolo.

„Kovosime toliau“, – pažadėjo AFK.

Širvintos-VGTU-Vilkai – FK Medžiai 1:2 (1:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D.  Petraška
3' Šarūnas Archipovas 0:1
10' Danielius Šaputko 0:2
19' Kiril Levšin 1:2

Netikėkite apžvalgininku, kai jis aiškina, kad VGTU-Vilkai negali pralaimėti du kartus iš eilės namuose ir tai pačiai komandai du kartus per sezoną. Gali, ir dar kaip. Prieš savaitę Širvintų komandą supurtė atsipūtęs Granitas, o sekmadienį pergalę iš šio miesto išsivežė FK Medžiai.

„Tas pralaimėjimas Granitui kažko labai nesujaukė, ruošėmės rungtynėms su Medžiais ir laukėme, kad jos bus sunkios, kaip tokiais atvejais sakoma – kova dėl 6 taškų, – sakė H. Kerušauskas. – Tikriausiai nei jie, nei mes nesitikėjome tokios pradžios, kai po protu nesuvokiamų klaidų krito įvarčiai.“

Ne visai taip. Medžių strategas Paulius Glosas atskleidė, kad jo planas buvo ryžtingas – užklupti varžovus nepasiruošusius ir įmušti greitą įvartį.

Įmušė du ir po 10 minučių tablo rodė 0:2 atvykėlių naudai.

„Jiems to nesitikint užspaudėme nuo pirmų minučių ir sumušėme du. Prasileidome netrukus pakankamai kvailai, kai neišsivalėme kamuolio po vartininko atremto smūgio“, – susitikimo pradžios įvykius nupasakojo Paulius.

Nors Širvintų futbolininkai greitai sušvelnino atsilikimą, pirmame kėlinyje varžovams daugiau nelabai ką galėjo pasiūlyti.

Antras kėlinys buvo kitoks. VGTU-Vilkai uždominavo aikštėje ir turėjo totalią kamuolio kontrolę, bet atakoje nė vienas variantas neveikė.

„Širvintos antrame kėlinyje žaidė akivaizdžiai geriau, bet mes tam buvome pasiruošę. Gerai gynėmės ir išlaikėme palankų rezultatą“, – tvirtino P. Glosas.

„Įmušėme vieną iš nuošalės, bet buvo jausmas, kad įvartis bręsta. Dar vienoje atakoje Medžių vartininkas traukė kamuolį nuo linijos. Ir čia galėjo būti lūžis, – prisiminė VGTU-Vilkų atstovas. – Pralaimėjimas skaudus, nes vyrai antrame kėlinyje įdėjo tikrai daug darbo ir lygiųjų buvo verti.“

Po dviejų pralaimėjimų VGTU-Vilkai prarado lyderių pozicijas ir smuktelėjo žemyn, bet rankų nenuleidžia: „Norisi tikėti, kad pirmoje sezono dalyje visų savo kozirių dar neišmėtėme.“

Bet koziriai nesuveikė žaidžiant prieš Medžius – žaliai baltiems pralaimėtos abi dvikovos (0:2 ir 1:2).

„Kitų komandų kontekste Medžiai neišsiskiria žaidėjų lygiu ar fiziniu pasiruošimu, tačiau kiekvienose rungtynių atkarpose turi savo planą, jaučiasi disciplina. Komanda daugiau dėmesio skiria gynybai, ir vertinant statistiką, varžovams ji sunkiai įkandama. Mes priešnuodžių per abi rungtynes taip pat neturėjome, todėl ir nelaimėjome“, – varžovus įvertino H. Kerušauskas.

FK Granitas – FK Navigatoriai 2:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
17' Povilas Katinas 0:1
49' Dariuš Jankovskij 0:2
65' Žygimantas Kirsis 1:2
85' Kętutis Maželis (į savo vartus) 2:2

Nepaisant rudeniškos vėsos, karštį aikštėje prieš rungtynes žadėjo ir Navigatoriai, ir apžvalgininkas. Granitas nežadėjo, bet tikrai to tikėjosi, nes šių komandų akistatos niekada nepraeina ramiai.

Abi komandos pasidalino po tašką, bet niūresni liko Navigatoriai. Jie iššvaistė dviejų įvarčių persvarą ir jų kapitonas Kęstutis Maželis šias rungtynes nelabai norės prisiminti.

„Kaip čia pasakius.. Kai pirmauji 2:0, neįmuši dar poros gerų progų, o baigi su raudona ir įsimušus į savo vartus, tai faktas, kad tokia baigtis netenkina“, – atsargiai žodžius rinko K. Maželis.

Prieš jo „autoįvartį“ antrą geltoną kortelę užsidirbo Dariušas Jankovskis – Navigų lyderis privalės praleisti kitas rungtynes su Medžiais.

Beveik visos A grupės komandos rudens rate nusiteikusios kovingai. Net jei prizinės vietos tampa vis sunkiau pasiekiamos. O štai Granitas atrodo visiškai atsipūtęs ir nesuka sau galvos dėl rezultatų. Bet užtat generuoja nuostolius lyderiams.

Vos patekę į Top-8, granitiečiai prieš savaitę nubaudė Širvintas, o 15 ture atėmė taškų iš Navigatorių. Tokiais tempais tikrai galima pakovoti dėl medalių.

„Na, čia jau labai optimistiškai apie tas prizines vietas. Mes esame 6 vietoje ir iki prizinių mums toli. Apie tai negalvojame ir ateiname tiesiog pažaisti“, – pareiškė Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas.

FC Vova – VJFK Trakai 1:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
66' Antanas Stankevič 1:0
84' Vitalijus Savickas 1:1

FC Vovos komanda B grupėje rimtų varžovų neturi ir gali be streso užbaiginėti sezoną, nes žemiau 9 vietos III lygoje jau nenukris. Tai buvo lygiosios, kurios tiko abiem komandoms – Trakams taškas labai svarbus siekiant išsaugoti vietą III lygoje.

Verta dėmesio Vovos ataka, po kurios antro kėlinio viduryje buvo pelnytas pirmasis įvartis. Ričardas Matiukievičius dešiniame krašte išmaudė kelis varžovus ir po puikaus prasiveržimo atliko perdavimą Antanui Stankevič, kuris ataką baigė rezultatyviu smūgiu. Svečiai rezultatą lygino iki susitikimo pabaigos likus 6 minutėms.

„Abi ekipos šiame mače buvo vertos taškų. Rungtynės vyko šaltoku oru, abi komandos gerai judėjo, žaidė neblogą futbolą, tad ir po rungtynių liko tik pasidžiaugti, kad futbolas – Jėga“, – patenkintas liko VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

FK Ozas – FK Tera 2:3
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.

Teros komanda nusprendė, 12 pralaimėjimų serijos pakaks ir vėl pralinksmino save pergale, kurią paskutinį sykį šventė dar birželio mėnesio pradžioje. Simboliška – prieš tą patį Ozą.

Tera turėjo nusiskundimų dėl prasto žaidėjų susirinkimo, bet pakaktų pažvelgti į Ozo sudėtį ir skųstis neliktų noro. Prieš savaitę turėję 22 žaidėjus, dabar oranžiniai jų surinko perpus mažiau.

„Surinkome 11 žmonių su visais įmanomais dubleriais. Buvo traumų, negalavimų. Bet tie, kam rūpi komanda, sugeba atvažiuoti į rungtynes išsprendę savo reikalus. O kam nerūpi... Žodžiu, reikia greičiau baigti šį sezoną ir tada arba išsivalyti komandą, arba baigti tuos cirkus“, – piktas buvo Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas.

Rungtynės vyko dominuojant Terai, bet aukštumoje buvo abiejų komandų vartininkai. Abu nusipelnė geriausiojo vardo ir demonstravo burtus, traukdami nerealius varžovų smūgius. Ozo vartų sargas netgi atrėmė Teros 11 m baudinį, bet pastarieji ir taip įrodė savo pranašumą.

„Buvome suplanavę kontroliuoti rungtynių eigą ir kamuolį. Taip pat – žaisti pirmu numeriu ir išnaudoti savo progas. Kas buvo planuota, viskas gavosi. Išskyrus, kaip visada, mūsų realizaciją, – pasakojo Teros treneris Sergejus Vasiljevas. – O kai nerealizuoji savo progų, patyrę priešininkai neatleidžia to. Dėl to ir rungtynių pabaiga buvo nervinga.“

FK TEC  – FK Salininkai 3:1 (1:0)
28' Valdemar Šaveiko 1:0
70' Mykolas Antušas 2:0
74' Miroslavas Kodz 2:1
89' Valdemar Šaveiko 3:1

Pranas Janušauskas, Salininkų vadovas ir treneris tikino, kad jo komanda neatrodė taip prastai, kaip byloja galutinis rezultatas. Bet ir vėl pavedė prasta realizacija: „Žaidėjų daug trūko, bet žaidimas nebuvo prastas. Tik labai nesiseka tiksliai pabaigti atakų, o tai ir yra meistriškumas. TEC reikia pasveikinti – jie laimėjo ir įrodė, kad yra labiau verti likti lygoje.“

TEC vasarą gavo skausmingą Salininkų pamoką, kai pirmaudami 2:0 pralaimėjo 2:5, todėl šį kartą tokių klaidų nekartojo.

Jie pirmiausiai susitvarkė gynyboje, o pirmieji įmušė tuo metu, kai Salininkai buvo beperimą iniciatyvą.

Apskritai, TEC'ai turėjo daugiau kokybės saugų grandyje ir perėmė kamuolio kontrolės valdymą aikštės viduryje. Salininkai tuo metu bandė išnaudoti aikštės kraštus, tačiau tokie bandymai užpulti neatnešė daug naudos.

Nė viena komanda negali būti rami dėl išlikimo III lygoje, tačiau Salininkų padėtis stipriai komplikuojasi – nuo saugios zonos juos skiria 6 taškai ir juos panaikinti lieka tik 4 turai.

„Stipriai nepergyvename – eisime kovoti su visais likusiais varžovais ir stengsimės laimėti, to sieks ir kiti, tad bus kaip bus, – kaip visad ryžtingas buvo P. Janušauskas, – Sunku tikėtis, kad likusiuose turuose apžvalgininkas bent kartą duotų mums favoritų statusą, bet tuomet tegul pats save kaltina. Bandome po truputį atsijauninti, tad mūsų laivas dar išplauks iš to tvenkinio į didesnius vandenis. Reikia tikėti puikia ateitimi, prasikasime mes tą kanalą!“

XVI turas  (Rugsėjo 24-26 d.)

FK Granitas – A komanda-Margiris. Penktadienis, 21:30 BFA arena. Vasarą tarpusavio akistatoje Pilaitėje abi komandos vos gaudė kvapą nuo alinančio karščio. Tada futbolo trilerį 4:3 laimėjo Margiris. Dabar BFA arenoje komandos žais prie maždaug 25-30 laipsnių žemesnės temperatūros ir jausis laisviau. Granitas, kaip sakė jų vadovas, dėl nieko nekovoja ir žaidžia savo malonumui. Bet tas žaidimas savo malonumui dažnai duoda rezultatą, nes nuima nervinę įtampą. Jos netrūks Margiriui, nes pergalė – tiesiog būtina. Prognozė: 2:3.

FK Salininkai – FK Ozas. Šeštadienis, 17:00, Dilgynės stadionas. Pranas sakė, kad apžvalgininkas liks pats kaltas, jei Salininkams nė vienose rungtynėse neskirs favoritų statuso ir dėl to susimaus. Favoritų statusas už skambius žodžius nedalinamas ir ypač – paskutinėje vietoje esančiai komandai. Aišku, jei Ozas prieš Salininkus žais taip, kaip liepą Panerio stadione (1:0), apžvalgininkas tikrai pats kaltas bus. Bet kol kas atrodo kitaip. Prognozė: 1:4.

FK Tera – VJFK Trakai. Sekmadienis, 12:00, Žalgirio bazė. III lyga sekmadienio vidurdienį užsuks į legendomis ir mitais apipintą Žalgirio bazę, kur tvyrant senajai futbolo aurai Tera pamėgins pagauti po pergalės prieš Ozą kylantį momentumą ir kabintis už paskutinio šiaudo. Tera dar nė karto šiemet neišlaikė savo vartų sausų ir tai iš esmės parodo, kodėl dabar jie yra 13-oje vietoje. Prognozė: 1:1.

FKS Ukmergė – Širvintos-VGTU-Vilkai. Sekmadienis, 15:00, Ukmergės centrinis stadionas. Ukmergė gerai pamena poros savaičių senumo įvykius Širvintose, kur jie planavo išsivežti tašką, bet paskutinėmis mačo akimirkomis pralaimėjo 1:2. Trečios pralaimėtos rungtynės paeiliui VGTU-Vilkams reikštų kovos dėl titulo pabaigą. Todėl jei jų nekaustys psichologinis spaudimas, sekmadienį pats metas pradėti sprintą kovoje dėl aukščiausių vietų. Prognozė: 1:2.

Elektrėnų Versmė – AFK. Sekmadienis, 15:00, Elektrėnų SM stadionas. AFK žada kovoti dėl prizinių vietų iki kol bus bent teorinė galimybė ją užimti. AFK kovoja visada, bet mačuose su favoritais neigiamą baigtį nulemia detalės, o dažniausiai – skysta realizacija. Proveržio puolime AFK'ams reikia verkiant – pastaruosius 7 turus jie niekam nemušė daugiau nei 1 įvarčio. Ir apskritai, per šią atkarpą įmušė tik 4 kartus. Su 1 įvarčiu tokias rungtynes laimėti šansai nėra dideli, o dar ir tą 1 reikia kažkaip įkrapštyti. Prognozė: 2:1.

FK Medžiai – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 17:00, Senvagės stadionas. „Šešių taškų rungtynės“ – kaip tokiais atvejais mėgsta sakyti dauguma futbolo žinovų. Matematika paprasta: jei Medžiai laimi, komandas skiria 6 taškai, jei laimi Navigatoriai – bus atstatytas status quo. O jei lygiosios – tai bus 3 taškų rungtynės, nes išliks tokia pati riba. Tiek filosofijos, o pirmasis tarpusavio susitikimas vasarą, pasibaigęs 0:0, puikiai atspindėjo komandų šiuometinį braižą – santūrus, iki minimalios rizikos sumažintas puolimas ir tvirta, nuožmi bei nušlifuota gynyba. Nenuostabu, kad Medžiai išlaiko geriausią gynybą lygoje (praleidžia vid. 0,73), Navigai turi antrą rodiklį (0,93). Taip, kad sekmadienį Senvagėje mūsų laukia dar vienas kantrybės išbandymas, taktinio futbolo vakaras su atsargiais išpuoliais. Prognozė: 1:1.

FC Vova – FK TEC. Sekmadienis, 17:00, Pilaitės stadionas. Trejose paskutinėse tarpusavio rungtynėse TEC į Vovos vartus įmušė po vieną kartą, bet visas tas rungtynes pralaimėjo. Gal dabar reikia įmušti du kartus, kad butų bent taškas? Prognozė: 2:2.