15 turas: Pernykščių čempionų laukia nereali užduotis Visos

III lygos 15 turo varžybose Ozas išplėšė dar vieną sunkią pergalę ir toliau po truputį artėja link savojo tikslo. Pergalių seriją taipogi tęsia Navigatoriai, pakilę į lemiamą aukso šturmą.

O štai praėjusio sezono nugalėtojas Granitas pralaimėjo ir praktiškai traukiasi iš kovos dėl aukso. Dar vienos turo rungtynės dėl "aplinkfutbolinių" įvykių pateko į VRFS Drausmės komiteto akiratį.

Granitas - Navigatoriai 1:2 (0:0)
Naujosios Vilnios stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
65' Edvardas Pšelenskis 0:1
69' Edvardas Pšelenskis (į savo vartus) 1:1
78' Tomas Marcinkevičius 1:2

Jau ketvirtosios iš eilės šių komandų tarpusavio rungtynės baigiasi identišku rezultatu 2:1. Šį kartą triumfavo Navigatoriai, patys sumušę visus rungtynių įvarčius.

Nėra diskvalifikuotų Gražvydo Mikulėno ir Ernesto Bublevič? Ne bėda - pagreitį pagavę Navigai visada atras papildomų rezervų.

Po apylygio bei emocingo pirmo kėlinio įvarčiai pasipylė antroje mačo dalyje. Kėlinio viduryje dublį atliko Navigatorių naujokas Edvaras Pšelenskis. Iš pradžių jam patogiai atšoko kamuolys taip, kad beliko tik neprašauti pro šalį. Tačiau po kelių minučių Edvardas, galva mėgindamas "išnešti" kamuolį, elegantiškai nukreipė į savo vartus. Vis tik pirmasis Tomo Marcinkevičiaus įvartis III lygoje buvo ypatingas tuo, kad atnešė svečiams taip reikalingą pergalę.

"Klampi aikštė, klampios ir rungtynės, - pastebėjo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Siekiant pergalės, susidėjo daug faktorių, nebuvo taip, kad dominuotume aikštėje. Tai buvo apylygis bei kovingas mačas."

Jis atkreipė dėmesį į įdomią tendenciją, kad pastaruoju metu šių komandų dvikovose laimi vien žaidžiantys svečiuose.

"Dabar tenoriu palinkėti Granitui sėkmės atimant taškų iš kitų komandų, o mums - išlaikyti tokį patį tempą", - sakė Kęstutis.

Po namie patirtos nesėkmės Naujosios Vilnios komandos atstovas Jevgenijus Rybakovas akcentavo, kad šiuo metu Navigatoriai yra labiau organizuota komanda.

"Taškus imti galėjome, bet galbūt vienintelis mūsų šansas šiame mače buvo įmušti pirmiems ir sulįsti gintis, - svarstė Jevgenijus. - Bet kai "ponas teisėjas" neįskaito tokio įvarčio, tai kerta per moralę."

Pernai Granitas išplėšė III lygos "auksą" tik po papildomų rungtynių, bet šiemet pakartoti šį triumfą bus neįtikėtinai sunku. Iki sezono pabaigos lieka 7 turai, o nuo pirmosios vietos juos skiria net 10 taškų. Ar realu tai panaikinti? Spręskite patys.

"Kaip susirinkome, tokį rezultatą ir turime. Nelabai parankūs Navigatoriai varžovai mums", - konstatavo J.Rybakovas.

Nerealas - Ozas 0:1 (0:0)
Fanų stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
68' Deivydas Venckus 0:1

Dar viena sunki Oranžinių pergalė vieno įvarčio skirtumu, tačiau jos vertė vienoda - trys taškai.

Prieš rungtynes prisiminta garsi vokiečių filosofo Friedricho Nietzsche citata "Kas mūsų nenužudo, tas mus padaro stipresnius“ nepadėjo Nerealui nutraukti pralaimėjimų serijos. Nors šį kartą ir vėl trūko nedaug.

Šį kartą nerealieji pagaliau surinko bene stipriausią sudėtį, turėjo užtektinai keitimų. Bet varžovų vartų taip ir "neatrakino".

Pergalę Ozui atnešė tikslus Deivydo Venckaus smūgis 68 min. Šis žaidėjas pastaruoju metu yra puikios sportinės formos. Per paskutinius 3 turus D.Venckus pelnė 3 įvarčius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

"Buvo kovingos rungtynės, iš varžovų sulaukėme atkaklaus pasipriešinimo. Pergalė ir sausi vartai - rezultatas mus visiškai tenkina. Tikimės ir toliau eiti tuo pačiu tempu", - sakė Ozo vadovas Domantas Savičius.

Beje, šio mačo antrame kėlinyje Nerealas sulaukė palaikymo - pasižiūrėti rungtynių atskubėjo iš Naujosios Vilnios pergalę parsivežę Navigatoriai. Palaikymas buvo karštas, su aktyviomis patariamojo pobūdžio įžvalgomis linijos teisėjui. Bet teisėjai atsilaikė, atsilaikė ir Ozas.

Prieš antrą ratą D.Savičius skaičiavo, kad pirmai vietai išlaikyti Ozui reikėtų bent 25 taškų. Jų jau paimta 12 ir lieka 7 turai. Skaičiuosime toliau.

FK Medžiai - Ave.Ko. 1:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
72' Ignas Šiaučiulis 1:0

FK Medžių kolektyvas galingomis atakomis nepasižymi. O jų puolimas III lygoje apskritai yra tik priešpaskutinėje vietoje (vid. 1,36). Tačiau solidi gynyba leidžia kartkartėmis mėgautis pergalėmis.

Taip buvo ir šį sykį, 15 turas buvo pirmų kartų turas. Pirmasis T.Marcinkevičiaus įvartis sezone nulėmė Navigatorių pergalę Naujojoje Vilnioje. Toks pats džiaugsmas aplankė ir pirmą kartą Medžių gretose šiemet pasižymėjusį Igną Šiaučiulį. Pergalingu tapo jo tikslus smūgis likus žaisti 18 minučių.

Medžių pergalė vertinga ir tuo, kad, kaip patys sako, žaidė "be krūvos pagrindinių žaidėjų". Todėl nemažai komandos narių rungtyniavo sau neįprastose pozicijose, bet su netikėtu iššūkiu susidorojo.

"Buvo labai lygios, "vieno įvarčio" rungtynės. Kamuolio kontrolė priklausė varžovams, tačiau tikrų progų daugiau sukūrėme mes", - pasakojo Medžiams vadovaujantis Paulius Glosas.

Jo komanda antrą ratą pradėjo taip pat sėkmingai, kaip ir pirmą. 7 taškai per 3 rungtynes leido "mediniams" įsitaisyti pirmame šešete.

O Kalvelių ekipai po smagios pergalės prieš TEC ir sėkmės Taurės ketvirtfinalio mače Širvintose vėl teko kartus nusivylimas. Pralaimėjimas reiškė, kad Ave.Ko. komandos ir toliau laukia sunki kova dėl išlikimo III lygoje.

"Iš tiesų, žaidimas buvo lygus. Esu tikras, jog buvome verti nors vieno taškelio, lygiųjų. Bet turėtomis progomis nepasinaudojome ir dėl to apmaudu", - apgailestavo Viliamas Novickis iš Ave.Ko. komandos.

Aktas - SŽK Pabradė 3:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.
49' Tadas Švaikevičius 0:1
57' Eduardas Tučinskis 0:2
62' Andžej Romeiko 1:2
68' Andžej Romeiko 2:2
70' Andžej Romeiko 3:2

"Pergalingai", "pergalė", "laimėjome" - tokie žodžiai pastaruoju metu skamba Akto svetainės naujienų antraštėse. Juk kai laimi, apie rungtynes ir parašyti ką nors smagiau.

III lygoje Geniai laimėjo jau 4 pergales iš eilės, o šita buvo smagiausia, nes pasiekta atsidūrus kritinėje situacijoje, kai rodėsi, kad žemė (dirbtinė danga) slysta iš po kojų.

Senvagės mokyklos aikštėje pirmas kėlinys vyko apylygiai, nors pagal sukurtas progas pranašesni buvo šeimininkai. Vistik geniai prisipažino, kad jų žaidime trūko greitesnių sprendimų ir netrūko statiškų veiksmų.

Antras kėlinys Aktui prasidėjo košmariškai Tado Švaikevičiaus bei Eduardo Tučinio tikslūs smūgiai labai greitai suteikė Pabradės komandai dviejų įvarčių pranašumą.

"Situacija buvo kritinė ir nieko nelaukiant transformavome mūsų tradicinę schemą 4-5-1 į 3-5-2", - pasakojo Akto apžvalgininkas.

Tai buvo lemtingas to vakaro sprendimas. Geniams pavyko užkurti žaidimą varžovų zonoje ir be paliovos atakuoti. O tuomet į sceną žengė Akto senbuvis Andžejus Romeiko. Jis vos per devynių minučių intervalą sugebėjo suraityti "hat-tricką" ir išvesti savo komandą į priekį 3:2.

Pasimetusios Pabradės žaidimas vėliau pakriko ir A.Romeiko galėjo įmušti dar daugiau įvarčių. Bet pasitaupė.

"Dar vienas žingsnis į priekį! Šį kartą dar sunkiau, dramatiškiau ir visaip kitaip "-iau" nei prieš tai buvusiose rungtynėse", - sunkia pergale džiaugėsi geniai.

Pabradė rudens ratą pradėjo per 4 turus surinkdama 1 tašką, o komandos strategams didelį nerimą turėtų kelti gynyba - per tuos 4 turus jau praleista 12 įvarčių.

Rotalis - FKK Spartakas 2:3 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
26' Laurynas Liausas 0:1
41' Arnold Želtuchin 1:1
48' Tomas Bielickas (iš 11 m) 1:2
56' Arnold Želtuchin 2:2
75' Giedrius Širvinskas 2:3

Kerštas. Tokia buvo pirma mintis, sužinojus šių rungtynių rezultatą. Spartako žaidėjai ilgai negalėjo pamiršti pavasarį namie patirto skaudaus pralaimėjimo Rotaliui tokiu pačiu rezultatu 2:3, po paskutinę minutę praleisto įvarčio.

Dabar Spartakas revanšavosi tokiu pačiu rezultatu ir rungtynės klostėsi beveik pagal identišką scenarijų. Ukmergiškiai vis išsiverždavo į priekį, bet Rotalio žaidėjas Arnoldas Želtuchinas rezultatą lygindavo. Vis tik galiausiai Giedrius Širvinskas įspyrė įvartį, kuris ir nulėmė sunkią pergalę.

"Rungtynės - labai kovingos ir atkaklios. Rotalio komanda geriau valdė kamuolį, bet mes turėjome daugiau noro laimėti. Kantriai ir sunkiai dirbome, bei pasiekėme savo. Beje, ir sėkmė buvo mūsų pusėje", - šypsojosi FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas.

Į Vilnių spartakiečiai važiavo praretėjusiomis gretomis ir susilpnėjusia gynybos linija, tačiau aikštėje rungtyniavę žaidėjai, sako, atidavė visas jėgas ir pasižymėjo kovingumu.

Atsidavimas duoda Spartakui naudingos grąžos. Po dar vienos pergalės jie vis tvirčiau jaučiasi trečiojoje pozicijoje. Rugpjūtį spėjau, kad sezono pabaigoje Ukmergė liks už prizininkų trejeto ribos. Panašu, kad ekspertiškus žodžius gali tekti atsiimti.

TEC - Naujieji Verkiai 7:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
3' Donatas Stakauskas 1:0
50' Rokas Kulys 2:0
54' Aurimas Baubkus (iš 11 m) 3:0
58' Domas Verbušaitis 4:0
58' Ugnius Juozaitis 5:0
60' Deividas Alekna 6:0
66' Tadas Jacinavičius (į savo vartus) 6:1
74' Domantas Gegevičius 7:1.

Pirmiausiai pradėkime nuo šio turo anonso: "Paskutinį sykį TEC taškus pelnė dar per Jonines. Po to sekė slegianti 5 pralaimėjimų iš eilės serija. O per ją pavyko įmušti vos 2 įvarčius. Visos serijos kažkada baigiasi, o geresnės progos nei nutraukti ją mače su autsaideriu nebus."

Nutraukė. Ir padarė tą galingu stiliumi nušluodami oponentų gynybos kortų namelį.

Labai greitai, 3 min. TEC vadovas Donatas Stakauskas tiksliu smūgiu išvedė saviškius į priekį. Tuo metu Naujieji Verkiai visą energiją nusprendė skirti ne futbolui, o pokalbiams ir diskusijoms su teisėjais. TEC ne kartą galėjo tuo pasinaudoti ir "padaryti" rezultatą, tačiau užbaigiant atakas labai stigo tikslumo.

Verkiečiai atsigavo tik kėlinio pabaigoje ir sukonstravo kelias puikias progas išlyginti rezultatą. Bet jomis taip pat nepasinaudojo.

Vis dėlto, Naujųjų Verkių žaidimas antro kėlinio pradžioje subyrėjo į šipulius, į daugybę smulkių dalių, iš kurių komandos strategams jau nieko nepavyko sulipdyti.

Viskas prasidėjo nuo antro praleisto įvarčio, o po to gynyba išėjo atostogų. Kai per 11 minučių praleidi 5 (PENKIS) įvarčius ir rezultatas tampa 6:0, nėra abejonių, kad tai tampa nokautuojančiu smūgiu.

TEC įmušė septynis, nors galėjo įmušti ir dar daugiau.

"Rezultatas neblogas. Blogas dalykas, kad mūsiškis Vytautas Žičius patyrė traumą ir neaišku, ar šiemet dar sugrįš į aikštę. Traumos šį sezoną mums labai kenkia. Tačiau kovosime toliau", - D.Stakauskas.

Deja, šios rungtynės pasižymėjo ir su futbolu nieko bendro neturinčiais reiškiniais. Visus šiuos dalykus svarstys VRFS Drausmės komitetas, kuris artimiausiu metu pateiks savo verdiktą.

16 turo anonsas

Ateinantį savaitgalį sinoptikai mums žada rugsėjo viduriui būdingą malonią šilumą ir gerą orą, todėl komandos pagaliau galės pailsėti nuo lietaus ir pademonstruoti tikrą futbolo grožį.

Naujieji Verkiai - Ave.Ko.

Penktadienis, 20.00. Fabijoniškės.

Galbūt pirmiausiai reikėtų palaukti Drausmės komiteto sprendimo, nes yra tikimybė, kad Naujiesiems Verkiams nebus leista tęsti čempionato. Tačiau jie tikisi geriausio ir jau suplanavę penktadienio dvikovą. Bet kokiu atveju, nuotaikos šeimininkų stovykloje tikrai nebus pačios geriausios. Tiek dėl užimamos pozicijos, tiek dėl košmariškų rungtynių su TEC.

Pirmoje komandų dvikovoje Nemenčinėje buvo karšta: Ave.Ko. pergalė 5:1, bet trys raudonos kortelės Naujiesiems Verkiams.

Prognozė. Skirtinga komandų psichologinė būsena lemtų galutinį rezultatą. 1:3.

Granitas - FKK Spartakas

Sekmadienis, 14.00. Naujoji Vilnia.

Prizinių vietų - trys. Realių pretendentų į jas - keturi. Todėl kažkas sezono pabaigoje liks tik su rūgščia šypsena. Pats asmeniškai prognozavau, kad nepasiseks Spartakui. Tačiau po solidaus jų starto rudens rate viską tenka permąstyti. Jei Spartakas Naujojoje Vilnioje pelnys bent vieną tašką, dar labiau sustiprins savo šansus.

Revanšo už pralaimėjimą pirmose rungtynėse 2:4 Granitas sieks be savo vadovo - Jevgenijus Rybakovas suspenduotas ir žaidimą "skaitys" nuo suoliuko.

Prognozė. Lygiosios Spartako naudai. 1:1.

Nerealas - Aktas

Sekmadienis, 16.00. Fanų stadionas.

Dar kartą galima pakartoti, kad visos juodžiausios serijos kažkada nutrūksta. Nerealas ir toliau pralaimi, bet pastaruosius du savaitgalius rinkosi gana padoriai ir demonstravo konkurencingą futbolą, įrodinėjo, kad palūžti neketina.

Aktas po truputį, lyg nepastebimai pakilo iki 4-osios vietos, tačiau dabar prasideda rimtų rungtynių serija. Ji ir atsakys į klausimą, ar Geniai pagaliau pakovos dėl III lygos medalių

Prognozė. Nerealas sugrįžta palengva. 0:0.

SŽK Pabradė - TEC

Sekmadienis, 16.00. Pabradė.

Per paskutines keturias dvikovas savo aikštėje Pabradė sukrapštė tik vieną tašką. Kas ten sakoma apie "namų sienas"? Pabradėje šitas fokusas neveikia. Kaip ir šios komandos gynyba, kurią varžovai per paskutinius 2 turus pralaužė 7 kartus.

Geras metas TEC'ams planuoti pergalę išvykoje. Vis dėlto, jų optimizmą po pergalės prieš Naujuosius Verkius slopina komandą užgriuvusi traumų virtinė. Bus toks aptrupėjusių komandų mūšis.

Prognozė. Lygiųjų sekmadienis tęsis toliau. 3:3.

Ozas - Rotalis

Sekmadienis, 17.00. Panerio stadionas.

Rotalis toliau kapstosi dugne, bet visai sėkmingai gali pakoreguoti pirmosios vietos reikalus. III lygoje Rotalis nelaimėjo nuo 8 turo, todėl jau laikas pagalvoti ir apie pergalę.

Pirmame rate tame pačiame Panerio stadione Ozas triumfavo 3:1. Bet ir tuomet nelygumais pasižymėjusi aikštė buvo kelis kartus geresnė už esamą. Vejos kokybė gali turėti įtakos žaidimo tėkmei.

Prognozė. Ozas važiuos link tikslo. 3:1.

Navigatoriai - FK Medžiai

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Kad ir kaip baigtųsi Ozo rungtynės, Navigatorių pirmadienio dienotvarkėje degs užrašas "Laimėti būtina". Pergalinga serija nepadėjo sumažinti atsilikimo nuo Ozo, nes kol kas laimi ir jie. Tad reikia ir toliau rinkti po tris taškus, nes sezono pabaiga dar toli.

Nors pirmame rate Navigatoriai nemažai pagrybavo, Medžių pinklių išvengė ir pirmąsias rungtynes laimėjo 2:1, pergalingą įvartį įmušdami 88 min.

Prognozė. Sunki kova vicečempionų laukia ir 16 ture. 2:1.