14 turas: Lietus nuplovė ambicingus Nerealo ir TEC planus Visos

 

Vėsa ir nesiliaujantis lietus buvo pagrindiniais komandų palydovais VRFS III lygos 14 turo varžybose. Sekmadienį lijo beveik visą dieną, o žaidusiems pirmadienį vakare teko išmėginti ir smarkios liūties teikiamus malonumus.

Sportine prasme, šis turas pernelyg nieko nepakeitė. Laimėjo visos trys pirmaujančios komandos, tad Ozas ir toliau išsaugojo +4 taškų pranašumą. Tik Granitas kuriam laikui buvo atkabintas nuo lyderių ir dabar yra ketvirtas.

 

Ave.Ko. - TEC 6:1 (2:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - R.Valikonis.
16' Dmitrij Ovsejuk 1:0
43' Viliam Novicki 2:0
48' Nikita Tichonovas 3:0
56' Aleksandras Korvelis 4:0
68' Deividas Alekna 4:1
70' Aleksandras Korvelis 5:1
85' Rimas Suchodolskij 6:1

Prieš turą apžvalgininkas burte būrė, kad abi komandos nutrauks užsitęsusias savo nesėkmių serijas ir sužais lygiosiomis. Bet kai Nemenčinės nacionaliniame prieš dvikovos pradžią išsirikiavo vos devyni TEC'ai, tapo aišku, kad visi šie postringavimai nieko verti.

Antra vertus, toks kiekybinis pranašumas kažkodėl sudarė daug sunkumų Ave.Ko. komandai. Sunkiai sekėsi jiems įžaisti kamuolį ir kelti pavojų varžovams net turint tokį kiekybinį pranašumą. Vis tik 16 min. Dmitrijui Ovsejukui pavyko įkrapštyti įvartį.

Netrukus prie TEC prisijungė du vėluojantys žaidėjai, nors ir ne pačios geriausios formos. Keista, bet tuomet Ave.Ko. atsikratė slėgusių sunkumų ir ėmė žaisti laisviau. Komandos vadovo Viliamo Novickio įvartis prieš pertrauką leido šeimininkams kvėpuoti ramiau. O kai antro kėlinio pradžioje krito dar du įvarčiai, viskas tapo aišku.

"Manau, kad sužaidėme gerai. Nepamenu, kad TEC būtų sukūrę ką nors pavojingo. Gal buvo du momentai, iš kurių vienas virto įvarčiu po mūsų vartininko klaidos. Gerai judėjome, kūrėme progas. Vyrai žaidė kovingai, todėl ir laimėjome", - patenkintas rungtynėmis liko V.Novickis.

Jis sakė, kad Ave.Ko. galėjo dar labiau pasigerinti įvarčių santykį. Tačiau šiuo atveju svarbiausia pergalė ir trys taškai, kurių Kalvelių bendruomenė laukė tris turus.

"Kartais renkamės silpnai, kartais nesiseka, bet motyvacija niekur neprapuolė. Laimėti smagu, bet labai džiaugtis nereikia. Dar laukia daug sunkaus darbo siekiant kilti aukščiau", - tikino Viliamas.

TEC į Nemenčinę nuvežė "kritinę" sudėtį, vartuose vėl stovėjo ne pagrindinis vartininkas, dar pora žaidė jausdami traumos padarinius.

"Noras atakuoti buvo didelis, bet progų neišnaudojome. Net žaisdami devyniese turėjome dvi puikias galimybes. Laikui bėgant mūsiškiai pavargo, o varžovai turėjo beveik 20 žaidėjų, vykdė didelę rotaciją ir įvyko tai, ko buvo galima laukti", - sakė Donatas Stakauskas iš TEC komandos.

Situacija III lygoje keičiasi greitai, o už klaidas niekas neatleidžia. Dar pavasarį pretendavę į prizininkų gretas, vėliau laikęsi pirmame penkete, dabar TEC'ai priversti persvarstyti savo sezono planus ir galvoti apie kovą dėl išlikimo SFL elito grupėje.

"Toliau bus dar sunkiau, teks kapotis su lyderiais. Deja, patys pasirinkome tokį kelią. Kai kurių komandos draugų požiūris nuvylė, bet yra, kaip yra. Visos komandos kenčia nuo rinkimosi problemos, dabar tokioje situacijoje atsidūrėme mes", - kalbėjo D.Stakauskas.

 

FK Medžiai - Granitas 1:1 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
16' Giedrius Lekandra 1:0
41' Edvardas Jočis 1:1

Šios lygiosios išstūmė Granito komandą iš lyderių gretų, bet užimama 4-oji pozicija dar nereiškia, kad jie nebekovos dėl titulo.

Senvagės stadiono aikštėje komandos pasidalino po tašką apsikeisdamos įvarčiais. Tačiau šių rungtynių rezultatas galėjo būti kitoks, nes galimybių ištraukti pergalę turėjo abi ekipos.

Tą puikiai apibūdina Granito žaidėjo Jevgenijaus Rybakovo komentaras: "Šias rungtynes galėjome laimėti 5:1, tačiau lygiai taip pat galėjome ir pralaimėti 1:5. Jei niekieno netrukdomas iš kelių metrų smūgiuoji teisiai į vartininką, tai gali kaltinti tik save. Bet turime padėkoti ir Medžiams, nes jie darė lygiai tą patį."

Vis tik šioje neišnaudotų progų karuselėje arčiau pergalės buvo Medžiai. Paskutinėmis minutėmis Justinas Baltrimavičius iššoko vienas prieš vartininką, tačiau sukirto kamuolį į virpstą.

"Šiame epizode privalėjome traukti pergalę. Lygiosios dėsningos, bet sakyčiau, kad pora centimetrų arčiau pergalės buvome mes", - pastebėjo Medžių vadovas Paulius Glosas.

Įdomu, kad Medžiai šiemet per du susitikimus su Granitu surinko net 4 taškus. Paklaustas ar tai parankus varžovas, Paulius atkirto: "Šioje lygoje parankių varžovų nėra. Žinoma, 4 taškai žaidžiant su čempionais yra gerai, bet viskas galėjo baigtis dar geriau."

 

FKK Spartakas - Nerealas 2:1 (2:0)
Ukmergės centrinis. Teisėjas - D.Petraška.
7' Laurynas Liausas 1:0
15' Žydrūnas Keblas 2:0
75' Vydmantas Kuzmickas 2:1

Artėjant turui, FKK Spartako vadovybė pagrįstai jaudinosi, nes rungtynes dėl kortelių turėjo praleisti rezultatyviausias lygos žaidėjas Tomas Bielickas (12 įvarčių).

Galbūt Nerealas dėl to tikėjosi lengvesnių rungtynių, tačiau jau per pirmąsias 15 minučių jie kamuolį iš savų vartų tinklo traukė du kartus. T.Bielicką sėkmingai pavadavo Laurynas Liausas bei Žydrūnas Keblas. Nerealieji į rungtynes sugrįžo tik likus 15 minučių iki jų pabaigos, tačiau šeimininkai atsilaikė.

Ši pergalė leido FKK Spartakui įsitvirtinti 3-ioje vietoje ir sustiprino viltis antrą sezoną iš eilės iškovoti medalius.

Apie medalius jau tik svajoti gali Nerealas. Ilgai pretendavę į prizininkus, sezono viduryje jie krito į gilią duobę. Po trijų pralaimėjimų antro rato pradžioje Nerealas smuko į 7-ąją vietą, o nuo 3-iosios juos skiria jau 9 taškai. Akivaizdu, kad viltis laimėti medalius nuplovė gausus rugsėjo lietus.

Nedažnai pasitaiko, kad dėl didelio užimtumo, komandiruočių ar kitų dalykų komandų atstovai nepateikia atsakymo apžvalgininkui apie rungtynes. Dar rečiau pasitaiko, kad "tyli" iš karto abiejų komandų atstovai. O šį kartą nutiko būtent taip. Visgi, kai vyrai atsilaisvins ir suteiks daugiau informacijos, šį tekstą papildysime.

 

SŽK Pabradė - Ozas 3:4 (2:3)
Pabradės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
8' Deivydas Venckus 0:1
12' Tadas Švaikevičius 1:1
18' Tadas Švaikevičius 2:1
23' Kristijonas Gedgaudas 2:2
31' Deivydas Venckus 2:3
83' Pavelas Pelakauskas 2:4
88' Igor Kozlov 3:4

Dramatiškame septynių įvarčių trileryje Pabradėje itin svarbią pergalę išplėšė III lygos lyderis Ozas.

Dėka SFL operatoriaus galime išvysti šių atkaklių rungtynių santrauką bei įvarčius.

Įdomu, kad pirmo kėlinio viduryje, rezultatui esant 2:2, šeimininkai nepasinaudojo galimybe realizuoti 11 m baudinį. Dabar galima svarstyti, kaip viskas būtų pakrypę Viliui Zabarauskui smūgiavus tiksliai, o ne į vartininką.

O netrukus greitą ataką tiksliu smūgiu baigė Deivydas Venckus, persverdamas rezultatą svečių naudai. Po to oranžiniai perėmė iniciatyvą, nors po pertraukos jiems teko atremti kelias grėsmingas šeimininkų atakas.

Labiausiai Pabradės komandos galimybes siekti teigiamo rezultato sunkino prastas susirinkimas.

"Sunkiai renkamės net į namų rungtynes. Žaisti prieš lyderius praktiškai be keitimų yra nelengva, - pripažino žaidžiantysis SŽK Pabradės treneris Grigorijus Kisel. - Ozas atrodė gerai, bet ir mes jiems du įvarčius tiesiog dovanojome. O bendrai paėmus, vaizdas nebuvo labai prastas, nenusileidome jiems."

Ozas taip pat nebuvo geriausios sudėties, pora žaidėjų dar nepilnai išsigydę traumas. Tad tokiu atveju juos labiausiai tenkino rezultatas, o ne žaidimas.

Sekmadienį komandos rungtynes baigė prieblandoje. O pridėjus ir visą dieną merkusį lietų bei jautrią Pabradės stadiono veją, galima daryti išvadą, kad futbolininkams teko ne žaisti, o kovoti.

Vis tik D.Savičius sakė, kad su ta aikšte viskas buvo pakenčiamai gerai: "Aikštė pusė bėdos, kur kas geresnė nei šiandien yra Panerio stadiono. Tik seniai nevoluota. "Ant žemės" tokioje neįmanoma žaisti."

 

Navigatoriai - Rotalis 3:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
24' Egidijus Osetrovas 0:1
30' Modestas Bajoriūnas 1:1
60' Modestas Bajoriūnas (iš 11 m) 2:1
81' Kęstutis Maželis 3:1
89' Ričardas Kulis 3:2

Va čia tai buvo rimtas "grajus". Ne tik dėl intrigos, atkaklumo ir devynių įspėjimų, bet ir dėl gamtinių sąlygų. Komandos pataikė žaisti kaip tik tuomet, kai per Vilnių praūžė tradicinė galinga liūtis.

Liepą tokia liūtis buvo išplovusi visą Senvagę stadiono aikštę. Laimei, šį kartą tokių kataklizmų buvo išvengta ir Navigatoriai su Rotaliu kažkaip sužaidė.

Tai buvo kibios ir įtemptos rungtynės, paženklintos kieta bekompromise kova. Susitiko principiniai varžovai, o pergalę šventė ypatingą valią ir kovingumą pademonstravę Navigatoriai.

Pirmame kėlinyje neatrodė, kad jie džiaugsis trimis taškais. Kėlinio viduryje Egidijus Osetrovas išvedė Rotalį į priekį. Dar po kelių minučių antra geltona kortelė buvo parodyta Navigų žaidėjui Gražvydui Mikulėnui.

Šis epizodas, anot Navigatorių vadovo Kęstučio Maželio, galėjo būti lemtingas: "Turbūt tai ir buvo lūžio taškas. Rotalis tirkiausiai pagalvojo, kad pergalė jau kišenėje ir kiek atleido vadžias, ko pasekoje mes patraukėme ant kontratakų net 3 įvarčius ir atlaikėme jų spaudimą."

Rungtynių pabaigoje rezultatą dar spėjo sušvelninti Ričardas Kulis, buvęs ilgametis Navigų žaidėjas. Vis tik R.Kulis pripažino, jog Navigatoriai pirmadienį buvo labiau organizuoti ir žaidė labiau komandinį futbolą.

Besidžiaugdamas svarbia ir pirma istorijoje pergale prieš Rotalį, K.Maželis pasakojo: "Visa komanda dabar pakilime, kovingai nusiteikia kiekvienam mačui. Rungtynės buvo kietos, bet ne šiurkščios. Džiugu dėl visos komandos. Kas atidavė visas jėgas aikštėje, kas nepajudėjo, bet prarėkė visus balsus nuo suoliuko. Toks palaikymas davė papildomo impulsą. Palaikymas veža!"

 

Naujieji Verkiai - Aktas 1:2 (0:1)
Fanų stadionas. Teisėjas - K.Sidorovas.
37' Lukas Blažys 0:1
70' Erikas Milašauskas 1:1
78' Donatas Zykus 1:2

Šis pralaimėjimas Naujiesiems Verkiams buvo penktasis iš eilės. Antra vertus, jei per ankstesnes dvejas rungtynes FKK Spartakas ir Ozas drauge verkiečiams sukombinavo 13 įvarčių, tai šį sykį jie parodė realius gyvybės ženklus.

"Kodėl nepavyko atsilaikyti? Todėl, kad suklydome gynyboje. Atsilaikyti pavyko Aktui, - geros nuotaikos neprarado Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius. - Nors ir vėl pralaimėjome, šį kartą džiugino kova. Kovosime ir toliau."

Taip pat verta pažiūrėti, kaip atrodė Fanų stadiono danga (o gal baseinas?) po pirmadienį praūžusios liūties (video - facebook naujienos komentare).

Tai lėmė, kad rungtynėse vyravo fizinis, jėga remtas futbolas. Tokiomis sąlygomis "paso" nelabai pažaisti, tad į trasą ėjo tolimi balionai į priekį. Todėl rungtynės ir gavosi apylygės, su gausiomis abipusėmis progomis pasižymėti.

Vis tik labiau pasisekė Geniams, nugalėjusiems 2:1. Pergalingą įvartį 78 min. jiems po kampinio tiksliu smūgiu galva pelnė Donatas Zykus. Per likusį laiką Naujieji Verkiai rimtai spaudė, net pataikė į virpstą, bet vėl liko be taškų.

Aktas nugalėjo, nors komandos apžvalgininkas pasakojo, kad emociniai įspūdžiai po pirmadienio mačo nebuvo labai smagūs: "Džiugu, kad pavyko pergalę iškovoti aikštėje, nors turbūt turėjome visas galimybes nutraukti rungtynes anksčiau dėl varžovų atsarginių suolelio elgesio. Palikime tai jų sąžinei, juolab, kad Verkių vadovai dėl visų incidentų rungtynių metu atsiprašė."

Po sėkmingos rungtynių su apatinės lentelės dalies komandomis serijos Aktas įsitvirtino penktoje vietoje ir čia jaučiasi labai gerai.

 

15 turo anonsas

Visas šis artėjantis sekmadienis bus pašvęstas III lygos futbolui. Per dieną bus sužaisti net šeši susitikimai. Šiame ture susikibs ir dvi komandos, pernai iki paskutinio sezono švilpuko kovojusios dėl aukso.

Granitas - Navigatoriai

Sekmadienis, 14.00. Naujoji Vilnia.

Pagrindinį 15 turo mačą Navigatoriai pasitinka puikia forma ir nuotaika, tačiau nerimo jiems kelia dvi rimtos netektys - rungtynes dėl kortelių praleis Gražvydas Mikulėnas ir Ernestas Bublevič. O pergalės sekmadienį reikia lyg oro.

"Stengsimės išlikti kovingi, kaip iki šiol. Atsipalaiduoti negalima, bet čia mėgėjų čempionatas ir negali žinot, ar bus tokia diena, kai nesusirinksime ir pabarstysime taškelius, ar to išvengsime. Labai tikimės, kad pavyks išvengti", - pasakojo Navigatorių vadovas K.Maželis.

Granitas šį turą žais po dviprasmiškų lygiųjų su Medžiais. Naujosios Vilnios komandos žaidėjas J.Rybakovas sako, kad kažko ypatingo varžovams neruošia: "Stebuklų per savaitę nesukursi. Kiek pasiruošę, tiek. Svarbu surinkti optimalią sudėtį, kad nereiktų paskutinę akimirką pildytis klubo jaunimu."

Prognozė. Paskutiniai trys abiejų komandų mačai baigėsi rezultatu 2:1 arba 1:2. Tradicijų keisti nevalia - 1:2.

Nerealas - Ozas

Sekmadienis, 16.00. Fanų stadionas.

Gegužę tarpusavio mačą 3:1 laimėjęs Ozas kaip favoritas eis ir į šį turą. Labai jau nesėkmingas pastarasis laikotarpis Nerealui, o rudens rate startuota trimis pralaimėjimais iš eilės. Prošvaisčių pagerėjimui sunku įžvelgti. Lyg to būtų maža, rungtynes dar turės praleisti Giedrius Viktoravičius.

Sudėties problemų turi ir Ozas, kai kurie komandos nariai nespėjo išsigydyti traumelių. Todėl oranžiniai mano, kad sekmadienį svarbu bet kokia kaina išplėšti pergalę prieš palengva artėjančią rungtynių su pagrindiniais varžovais seriją.

Prognozė. Tai bus pirmas kartas, kai antrame rate Ozo gynyba neklibės. 0:2.

FK Medžiai - Ave.Ko.

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Dviejų ypač kovingų komandų kaktomuša. Ave.Ko. po lengvos pergalės prieš TEC bando spirtis nuo dugno ir tvirtina, kad vidinė komandos motyvacija šiuo metu ypač aukštame lygyje. Ją dar padidino pergalė SFL taurės ketvirtfinalio mače Širvintose.

Laimėti šį mačą verta, nes kol kai kurios komandos klupinėja, atsiveria proga kabintis į pirmąjį šešetą. Pirmame tarpusavio mače 3:1 triumfavo Kalveliai.

Prognozė. Medžiai labiau prisitaikę ir adaptavęsi prie sintetinės Senvagės dangos, todėl tai gali tapti pagrindiniu raktu siekiant revanšo. 3:1.

Aktas - SŽK Pabradė

Sekmadienis, 18.30. Senvagės stadionas.

Trimis pergalėmis rudenį startavęs Aktas kol kas nugali žemiau stovinčias komandas, nors šio pasiekimo tai nė kiek neturėtų menkinti. Ketvirtoji pergalė iš eilės gali Genius dar labiau priartinti prie lyderių, o tuomet jau viskas prieš akis ir ką gali žinoti.

Akto viltis laimėti stiprina tai, kad SŽK Pabradė šiuo metu sunkokai renka savo sudėtį. Vis tik pirmame rate Pabradėje sunkiai išplėšta pergalė (3:2) Aktui neleis atsipalaiduoti.

Prognozė. Keturios pergalės iš eilės. 2:0.

Rotalis - FKK Spartakas

Sekmadienis, 20.00. Fabijoniškių stadionas.

Jie žadėjo sugrįžti į kovą dėl medalių, bet ir toliau lieka vienuolikti. Jie - Rotalis. Vis tik pergalė šiame mače jiems dar paliktų nedidelių teorinių vilčių stebuklingam spurtui. Nelaimėjus - viskas baigta.

Šiemet III lygoje Rotalis kol kas iškovojo tik tris pergalės. Viena jų buvo pasiekta gegužės 20-ąją Ukmergėje po pergalingo įvarčio paskutinę minutę - 3:2.

Prognozė. FKK Spartakas į Vilnių važiuos ne "garbingai kovoti", o laimėti. Vis tik šiek tiek pritrūks - 2:2.

TEC - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Paskutinį sykį TEC taškus pelnė dar per Jonines. Po to sekė slegianti 5 pralaimėjimų iš eilės serija. O per ją pavyko įmušti vos 2 įvarčius. Visos serijos kažkada baigiasi, o geresnės progos nei nutraukti ją mače su autsaideriu nebus.

"Situacija sudėtinga, bet nosies nenukabiname. Juk mes - liūtai, - drąsinosi TEC atstovas Donatas Stakauskas. - Daugiau klysti nebegalime, o taškų mums reikia kaip gaivaus oro gurkšnio, nes turnyrinė padėtis tampa nepavydėtina."

Nors Naujieji Verkiai paskutiniai, bet paskutiniame mače su Aktu jie kovėsi ir draskėsi iki pabaigos. Pademonstravus tokį patį kovingumą vėl galima tikėtis palankaus rezultato.

Pirmame rate TEC'ai žaisti prieš Verkius išsirikiavo nepasiruošę bei atsipalaidavę ir gavo per ausis - 2:6.

Prognozė. Būsiu drąsus ir pranašausiu TEC prisikėlimą - 3:2.